Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 78

Θέμα: Καινούργιος στον χώρο, βοήθεια για αγορά enduro

  1. #61
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2014
    Μηνύματα
    51
    Δεν ήξερα την διαφορά WR με WRE, θα ψάξω και για το WR παραπάνω

    Κοίταξε φιλε και εγω Ktm θελω και όπως είπε μετα του 07 αλλα Ktm 125 EXC δεν βρίσκω ούτε του 00 με τα λεφτά που θελω να δώσω, κάπου στα 1200 γιατί θελω και εξοπλισμο

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AntonisMAK Προβολή μηνύματος
    Δεν ήξερα την διαφορά WR με WRE, θα ψάξω και για το WR παραπάνω

    Κοίταξε φιλε και εγω Ktm θελω και όπως είπε μετα του 07 αλλα Ktm 125 EXC δεν βρίσκω ούτε του 00 με τα λεφτά που θελω να δώσω, κάπου στα 1200 γιατί θελω και εξοπλισμο
    Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω ... ενα 125 μετά απο κάποιες αλλαγές πιστονιών και χλμ , θα χρειαστεί κύλινδρο σίγουρα.. ειδικά αν είναι πάνω απο 7-8 έτη και έχει κάνει τα χλμ του επιπλέον Θα χρειαστεί άνοιγμα και μετά τπτ ρουλεμάν στροφάλου κτλ.. Γενικά θα έχει φθορές τέτοιες.. που όλο και με κάτι θα ασχολείσαι.

    Αν βρείς κάποιο αρκετά παλιό με λίγες ώρες λειουργιας - χλμ και είναι τα περιφερειακά του σε καλή κατάσταση να το πάρεις οκ (παίζουν και τπτ ξεχασμένα ).

    Συνήθως όλοι κάνουμε τη κλασσική μαλκία... (και εγώ την έκανα στο 1ο μου μηχανάκι) παίρνουμε κάτι φτηνό...στη συνέχεια μας βγάζει ενα κάρο θέματα.. αρχίζουμε ξενερώνουμε μας χαλάει τη βόλτα και στο τέλος καταλήγουμε να το πουλήσουμε μετα απο σιχτίρισμα ...

    Αυτά... ελπίζω να βρείς αυτο που θέλεις και σύντομα στο βουνό

    Somewhere in my soul
    there’s always Rock ‘n’ Roll.
    Yeahhh..

  3. #63
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2014
    Μηνύματα
    51
    Κάθε μερα απογοητεύομαι και περισσότερο, αν δεν βρω κατι καλο θα δώσω 1400 να πάρω αυτο http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6451518/
    Που πιστεύω ειναι ευκαιρία...28 άλογα μεν αλλα τουλάχιστον θα πηγαίνω βουνό.

    Παιδιά μήπως ξερεται αν γίνεται να πουλήσω σε κάποιον έμπορο το μηχανάκι μου; Για να μην περιμένω να βρεθεί κάποιος ιδιώτης;
    Αυτο ειναι http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6203185/
    Το ξερω οτι θα μου δώσει πολυ λιγότερα, το πήρα καινούργιο εχει 3300 χλμ και το δίνω κοντά 1200, αν το δώσω σε κανέναν έμπορο υπάρχει περίπτωση να μου δώσει με χίλια ζόρια κανενα χιλιάρικο;

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AntonisMAK Προβολή μηνύματος
    Κάθε μερα απογοητεύομαι και περισσότερο, αν δεν βρω κατι καλο θα δώσω 1400 να πάρω αυτο http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6451518/
    Που πιστεύω ειναι ευκαιρία...28 άλογα μεν αλλα τουλάχιστον θα πηγαίνω βουνό.
    Φίλε μου πιστεύω ότι θα μπλέξεις πάρα πολύ και θα μπεις σε μεγάλα έξοδα με αυτό το μηχανάκι. Τι λέτε οι υπόλοιποι;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AntonisMAK Προβολή μηνύματος
    Παιδιά μήπως ξερεται αν γίνεται να πουλήσω σε κάποιον έμπορο το μηχανάκι μου; Για να μην περιμένω να βρεθεί κάποιος ιδιώτης;
    Αυτο ειναι http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6203185/
    Το ξερω οτι θα μου δώσει πολυ λιγότερα, το πήρα καινούργιο εχει 3300 χλμ και το δίνω κοντά 1200, αν το δώσω σε κανέναν έμπορο υπάρχει περίπτωση να μου δώσει με χίλια ζόρια κανενα χιλιάρικο;
    Βάση πρόσφατης προσωπικής εμπειρίας, σκούτερ του 2011 150άρι ιταλικό, σε πολύ καλή κατάσταση - συντηρημένο από τον ίδιο - μου το έπαιρνε για 300 ευρώ. (Να μη μιλήσω για αμάξι 2λιτρο).

  5. #65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AntonisMAK Προβολή μηνύματος
    Κάθε μερα απογοητεύομαι και περισσότερο, αν δεν βρω κατι καλο θα δώσω 1400 να πάρω αυτο http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6451518/
    Που πιστεύω ειναι ευκαιρία...28 άλογα μεν αλλα τουλάχιστον θα πηγαίνω βουνό.

    Παιδιά μήπως ξερεται αν γίνεται να πουλήσω σε κάποιον έμπορο το μηχανάκι μου; Για να μην περιμένω να βρεθεί κάποιος ιδιώτης;
    Αυτο ειναι http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/6203185/
    Το ξερω οτι θα μου δώσει πολυ λιγότερα, το πήρα καινούργιο εχει 3300 χλμ και το δίνω κοντά 1200, αν το δώσω σε κανέναν έμπορο υπάρχει περίπτωση να μου δώσει με χίλια ζόρια κανενα χιλιάρικο;
    Το πουλάς 1.200 και θα σου δώσει ο έμπορος 1.000;;;
    Καλώς ήρθες στην πραγματικότητα, 300-400 ευρώ κι αν σου δώσει.
    Κατ' αρχήν μην αγχώνεσαι και μην βιάζεσαι γιατί θα την πατήσεις.
    Για να πουλήσεις ένα μηχανάκι σήμερα θέλει πολύυυυ υπομονή, εκτός αν θες να το χαρίσεις.

  6. #66
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2014
    Μηνύματα
    51
    Ααααα καλα ευτυχώς που μου ανοίξατε τα μάτια...

  7. #67
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2014
    Μηνύματα
    51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Το πουλάς 1.200 και θα σου δώσει ο έμπορος 1.000;;;
    Καλώς ήρθες στην πραγματικότητα, 300-400 ευρώ κι αν σου δώσει.
    Κατ' αρχήν μην αγχώνεσαι και μην βιάζεσαι γιατί θα την πατήσεις.
    Για να πουλήσεις ένα μηχανάκι σήμερα θέλει πολύυυυ υπομονή, εκτός αν θες να το χαρίσεις.
    Δεν ειναι οτι βιάζομαι απλα θελω να το πουλήσω γιατί μετα δεν θα το πέρνει κανένας, φοβαμε μην μου βγάλει και καμία βλάβη και μετα μόνο το joker θα με βάλει στο βουνό...

  8. #68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AntonisMAK Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι οτι βιάζομαι απλα θελω να το πουλήσω γιατί μετα δεν θα το πέρνει κανένας, φοβαμε μην μου βγάλει και καμία βλάβη και μετα μόνο το joker θα με βάλει στο βουνό...
    Τότε μόνο σε ιδιώτη και υπομονή. Βάλε την αγγελία σε πολλά sites, αλλά και σε έντυπες εκδόσεις. Βάλτο 1200-1300 για να κατέβεις όταν βρεθεί ο αγοραστής, 100-150 ευρώ θα κατέβεις στο νερό που λένε. Βασικά δεν κυκλοφορεί χρήμα και το μηχανάκι σου απευθύνεται στον πιτσιρικά που μπορεί να του το αγοράσει ο μπαμπάς (αν έχει κι αυτός). Αν ήταν παπάκι θα έφευγε για πλάκα, αλλά η καύλ@ πληρώνεται. Σου το λέει κάποιος που το μεσαίο όνομά του είναι -πολλάκις θύμα της καύλ@ς του-, το ευχαριστήθηκα όμως κι ας έχασα πολλά λεφτά.

  9. #69
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2014
    Μηνύματα
    51
    Το έχω βάλει σε οτι site μπορειται να φανταστείτε...ναι μην δούνε 1300 και πούνε Ααα δεν υπάρχει περίπτωση ειναι πολλα...αυτο φοβαμε

  10. #70
    Βάλε ''τιμή συζητήσιμη'' για να είσαι μέσα, απέφυγε τα ''λόγω ανάγκης'' και τα λοιπά δακρύβρεχτα γιατί θα σε δαγκώσει ο υποψήφιος.

  11. #71
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2014
    Μηνύματα
    51
    Έγινε το εκανα, ευχαριστώ παρά πολυ φιλε!

  12. #72
    Μέλος
    Εγγραφή
    20/10/2014
    Μηνύματα
    51
    Παντως ρε παιδιά δεν υπάρχει καποιο καλο enduro 125 εκτος απο Ktm και husqvarna;

  13. #73
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AntonisMAK Προβολή μηνύματος
    Παντως ρε παιδιά δεν υπάρχει καποιο καλο enduro 125 εκτος απο Ktm και husqvarna;
    Racing υπαρχει και το Gas Gas EC 125 και τα ΤΜ ΕΝ 125.
    Aλλες εταιριες δεν ασχοληθηκαν τα τελευταια χρονια στα 125.
    Υπαρχει και το Husaberg TE 125 αλλα ειναι σχετικα καινουργιο οποτε εκτος budget.

    Mετα πας σε πιο ον-οφ καταστασεις τυπου DT 125, CRM 125, WR 200 (yamaha) κλπ.
    MADE IN JAPAN 日本製

  14. #74
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Κοίτα αφου πήγε η κουβέντα εκεί θα έλεγα ότι ένα< καλό > DT/WR θα το χαρούν και τα εγγόνια του .
    Όσα προειπωθηκαν δεν νομιζω.
    Για αρχή νομίζω είναι οκ

  15. #75
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Κοίτα αφου πήγε η κουβέντα εκεί θα έλεγα ότι ένα< καλό > DT/WR θα το χαρούν και τα εγγόνια του .
    Όσα προειπωθηκαν δεν νομιζω.
    Για αρχή νομίζω είναι οκ
    Συμφωνω!
    MADE IN JAPAN 日本製

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ Enduro
    από apsogos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2011, 20:48
  2. Βοηθεια για αγορα H/y
    από X_NR750 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2007, 11:32
  3. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2007, 19:23
  4. Βοηθεια για αγορα μπουφαν
    από sunnymtx στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2006, 17:24
  5. Βοηθεια για αγορα αυτοκινητου...
    από Koufalonix στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 12:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF