Σελίδα 8 από 139 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858108 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 2083

Θέμα: AFRICA!

  1. #106
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Στο πρωτότυπο έχει σίγουρα 18άρη πίσω με λάστιχο Scorpion Rally ,είναι καλό για περισσότερες επιλογές σε offroad ελαστικά.Παρ'ολο τον 18άρη φαίνεται να έχει μικρότερο προφίλ(σε σχέση με τα 950/990) στα 140/60/18
    Οι διαστάσεις δεν φαίνονται καλά στην φωτογραφία,για καλύτερη ανάλυση https://idratherberidingdotcom.files...pion-rally.jpg
    Συνημμένο 335601
    Στα 950/990 παρ'ολο που το προφιλ ειναι 150/70, εχει χαμηλοτερο υψος απο το αντιστοιχο 150/70 στις 17αρες ζαντες.
    Δηλαδη αν στις 17αρες ειναι πραγματικο 70, στις 18αρες μοιζει πιο πολυ με 60-65
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  2. #107
    Εγώ πάντως αυτό το μηχανάκι περίμενα να βγει . Σαν να απογοητεύτηκα ,αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα μέχρι την EICMA...Είδωμεν . Αλλιώς πάμε για 990 και ξερό ψωμί ...λάδια ξυδια , τρόμπες και αντλίες ξανα στο προσκήνιο .

  3. #108
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anty12 Προβολή μηνύματος
    Πρόεδρα έχετε...???
    Αν ολα πανε καλα, θα βαλω υποψηφιοτητα...
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  4. #109
    πάντως , I know a guy who knows a guy , που λεει ότι έχουν προπαραγγελθει κάμποσα κομμάτια στον Σαρακακ...

  5. #110
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Παμε δυνατα ρε ρημαδα χοντα!!!! Παλι παραμιλανε ολοι γυρω απο το ονομα σου! Αυτη ειναι η μεγαλυτερη επιτυχια της να ξερετε! Ολοι λενε για αυτην, καλα ή κακα, και στο τελος οι περισσοτεροι πειθονται να αγορασουν τα προιοντα της. Μονο τυχαιο δεν ειναι, που εβαλαν στο χωματινο τους το ονομα true adventure. Ρωτηστε οποιν ασχετο με μηχανακια ξερετε. Αν θα αγοραζε μηχανακι, τι μαρκα θα επαιρνε. 90 τα εκατο θα σας πουν χοντα! Πολυ δυνατο μαρκετινγκ. Θαψε κι αλλο. Η αληθεια ειναι πως με αυτα τα αχρωμα, βαρια, μετρια μηχανακια (ουδεις το αρνειται) εχουν κατακτησει τον κοσμο. Οποιος αμφιβαλει, ας δει τα 300.000.000 πωλησεις που εχουν κανει.
    Τώρα ρε συ Θεόφιλε σοβαρά μιλάς? Κατ' αρχήν να ξεκαθαρίσουμε ότι μιλάμε για τον μεγαλύτερο κατασκευαστή μοτοσυκλετών παγκοσμίως με τεχνογνωσία τρομακτικών διαστάσεων.
    Και τι παίρνουμε από δαύτον? Τι μας προσφέρει? Απάντησες μόνος σου: "Άχρωμα, βαριά, μέτρια μηχανάκια". Ευχαριστώ πολύ, that's my point!

    Όλοι πείθονται να αγοράσουν τα προιόντα της! Όου γιές, γουάι νοτ? Έχεις δει κανένα ταρίφα με βενζινοκίνητο? Ο μεγαλύτερος κατασκευαστής στον κόσμο βγάζει άψογα μουλάρια. Χρηστικά, φθηνά, βαριά, αδιάφορα σχεδιαστικά και οδηγηκά που μετά από ένα ή δυο χέρια τα αγοράζει και η κουτσή μαρία (κάποια στιγμή ίσως να μπω και εγώ στο κλαμπ) αντί για σκούτερ. So fracking what? Τόσο σημαντικό είναι αυτό για σένα?

    Να ρωτήσουμε όποιον άσχετο με μηχανάκια ξέρουμε? Γιατί ρε συ να μη ρωτήσουμε έναν σχετικό? Ο άσχετος νομίζει ότι το gs κάνει εντουράδα, να τον ρωτήσω τι? Ο άσχετος πιστεύει ότι το vstrom είναι το απόλυτο μηχάνημα! Ο άσχετος πιστεύει ότι η ιπποδύναμη του tdm εν έτη 2015 βρίσκεται στην κορυφή της κατηγορίας και οτι το tdm σπέρνει! Τι να μου πει ο άσχετος για μηχανές? Τον άσχετο θα ρωτήσω? Εσύ δέχεσαι υποδείξεις για την δουλειά σου από κάποιον άσχετο με αυτήν? Και αν σου πει τι ψιθυρίζεται στην πιάτσα και στις παρέες των υπόλοιπων άσχετων τι αξία θα έχει για σένα?

    Δυνατό μάρκετιν? Δεν συμφωνώ αλλά έστω ότι έχεις δίκιο. Ε και? Χεστήκαμε για το μάρκετιν! Το μάρκετιν καβαλάμε? Από πότε το μάρκετιν ορίζει την αξία ενός αντικειμένου? Από πότε το καλό μάρκετιν κάνει καλό ένα αντικείμενο? Ψαρώνει ο ψάρακας με το μαρκετιν και αγοράζει honda. Και εγώ τι φταίω δλδ?

    Αυτά τα άχρωμα λοιπόν και βαριά μηχανάκια μπορεί να έχουν κατακτήσει τον κόσμο αλλά όχι τους μοτοσυκλετιστές. Εδώ όμως μιλάμε για μηχανές και η μόνη αναφορά που γίνεται στα χοντα είναι όταν συζητάμε πιο μηχανάκι είναι το καλύτερο μουλάρι για δουλειές στο κέντρο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Συμφωνω! Μηχανημα καυλας ΔΕΝ θα ειναι. Ελατε να το ξανασυζητησουμε μετα απο 200.000 χλμ......
    Έεεεεετσι μπράβο. Ταξί δλδ!
    Sent from me using a computer.

  6. #111
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    πάντως , I know a guy who knows a guy , που λεει ότι έχουν προπαραγγελθει κάμποσα κομμάτια στον Σαρακακ...
    Κανα τηλεφωνάκι παίζει;
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  7. #112
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.463
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Στα 950/990 παρ'ολο που το προφιλ ειναι 150/70, εχει χαμηλοτερο υψος απο το αντιστοιχο 150/70 στις 17αρες ζαντες.
    Δηλαδη αν στις 17αρες ειναι πραγματικο 70, στις 18αρες μοιζει πιο πολυ με 60-65
    Ας αφήσουμε τις 17άρες γιατί θα μπερδευτούμε Το πρωτότυπο χόντα έχει όντως λάστιχο 140/60/18,στα 950/990 τι χωμάτινες επιλογές έχετε?Νομίζω ότι έχω δει κάποια με 140/80/18 το οποίο είναι σαφώς ποιο ψηλό απο του πρωτότυπου χόντα.
    RIDE MORE TALK LESS

  8. #113
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Δυνατό μάρκετιν? Δεν συμφωνώ αλλά έστω ότι έχεις δίκιο. Ε και? Χεστήκαμε για το μάρκετιν! Το μάρκετιν καβαλάμε?
    Ναι φυσικά. Και όχι δεν κάνω πλάκα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Από πότε το μάρκετιν ορίζει την αξία ενός αντικειμένου?
    Από τότε που ψήνει πελάτες να αγοράσουν το οτιδήποτε.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Από πότε το καλό μάρκετιν κάνει καλό ένα αντικείμενο?
    Το "καλό" και το "κακό" είναι σχετικές έννοιες. Άρα από πάντοτε.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Ψαρώνει ο ψάρακας με το μαρκετιν και αγοράζει honda. Και εγώ τι φταίω δλδ?
    Εσύ δεν φταις. Αλλά στα @@ μας κιόλας φταις δεν φταις το γαμοσέντο το ετοιμάζεις :P :P :P

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    όταν συζητάμε πιο μηχανάκι είναι το καλύτερο μουλάρι για δουλειές στο κέντρο.
    Αυτό που αντέχει. Και δεν σε ταλαιπωρεί. Γιατί είναι κακό αυτό τώρα, (που ισχύει για όλα τα Ιαπωνικά γενικώς) δεν ξέρω.

  9. #114
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Και τι παίρνουμε από δαύτον? Τι μας προσφέρει? Απάντησες μόνος σου: "Άχρωμα, βαριά, μέτρια μηχανάκια". Ευχαριστώ πολύ, that's my point!

    !
    αποστολ... περιγράφεις σχεδόν το συνολο των "Ιαπωνικών" εταιριων και μοντελων...

    ελαφρια , τουμπανα, με χαραΧτηρα βγανουν στας ευρωπας....



    ....μην πας να παρεις τωρα το 1190,εεε?

  10. #115
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Ας αφήσουμε τις 17άρες γιατί θα μπερδευτούμε Το πρωτότυπο χόντα έχει όντως λάστιχο 140/60/18,στα 950/990 τι χωμάτινες επιλογές έχετε?Νομίζω ότι έχω δει κάποια με 140/80/18 το οποίο είναι σαφώς ποιο ψηλό απο του πρωτότυπου χόντα.
    Εγω φοραω 140/80-18 και εχω απειρες επιλογες, τα adv που εχουν 150/70-18 εχουν λιγοτερες αλλα τα λαστιχα κρατανε περισσοτερο.

    Το 140/60 (που μου αρεσει πολυ σαν ιδεα) που το ειδες?
    Τελευταία τροποποίηση από DrBig; 13/05/2015 στις 18:10.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #116
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ναι φυσικά. Και όχι δεν κάνω πλάκα.


    Από τότε που ψήνει πελάτες να αγοράσουν το οτιδήποτε.


    Το "καλό" και το "κακό" είναι σχετικές έννοιες. Άρα από πάντοτε.


    Εσύ δεν φταις. Αλλά στα @@ μας κιόλας φταις δεν φταις το γαμοσέντο το ετοιμάζεις :P :P :P


    Αυτό που αντέχει. Και δεν σε ταλαιπωρεί. Γιατί είναι κακό αυτό τώρα, (που ισχύει για όλα τα Ιαπωνικά γενικώς) δεν ξέρω.
    Δεν ετοιμάζω σεντόνι (όχι άλλο) βαριέμαι σήμερα.

    Amyroukai συμφωνώ σε όλα. Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λες. Αν δεν ήταν, δεν θα χρειαζόταν να γράψω τίποτα.
    Απ' τη στιγμή που από πολλούς το africa750 θεωρείται και γαμώ τις μηχανές ακόμα και σήμερα, δεν μπορώ να διαφωνήσω σε τίποτε.

    Το τελευταίο που λες δεν ειναι καθόλου κακό. Το κακό είναι ότι είναι η μοναδική επιλογή που έχουμε απ' τους Ιάπωνες.
    Sent from me using a computer.

  12. #117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από daz Προβολή μηνύματος
    Απ' τη στιγμή που από πολλούς το africa750 θεωρείται και γαμώ τις μηχανές ακόμα και σήμερα, δεν μπορώ να διαφωνήσω σε τίποτε.

    .
    Τι ρε;;;;;;;;;;;;;;;









































































  13. #118
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.463
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Εγω φοραω 140/80-18 και εχω απειρες επιλογες, τα adv που εχουν 150/70-18 εχουν λιγοτερες αλλα τα λαστιχα κρατανε περισσοτερο.

    Το 140/60 (που μου αρεσει πολυ σαν ιδεα) που το ειδες?
    Στα Adventure μπορούν όμως να βάλουν 140(για περισσότερες επιλογές) άρα θα πάνε σε προφίλ 80.
    Το 140/60 φαίνεται στο λινκ που έβαλα παραπάνω,μεγένθυνε το λίγο και θα το δεις.
    Πάντως σε μια γρήγορη αναζήτηση στην σελίδα της Πιρελλι δεν βλέπω 140/60/18,να το βγάλει για το χόντα?Δεν ξέρω.
    Γιατί σου αρέσει σαν ιδέα το 60άρι προφίλ?Κάτι μου λέει ότι θα βγεί ψηλό το χόντα και ψάχνουν τρόπους να το κοντύνουν
    RIDE MORE TALK LESS

  14. #119
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    Τι ρε;;;;;;;;;;;;;;;
    Να στο κάνω τάλιρα ή το κατάλαβες ότι ότι δεν είμαι ένας απ' αυτούς?

    Όταν γίνει η επίσημη παρουσίαση θέλω να ξεκλειδώσεις το θρεντ με το καζανάκι για μια μόνο στιγμή. Ίσα ίσα να προλάβω να βάλω μια φωτογραφία.
    Sent from me using a computer.

  15. #120
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Στα Adventure μπορούν όμως να βάλουν 140(για περισσότερες επιλογές) άρα θα πάνε σε προφίλ 80.
    Το 140/60 φαίνεται στο λινκ που έβαλα παραπάνω,μεγένθυνε το λίγο και θα το δεις.
    Πάντως σε μια γρήγορη αναζήτηση στην σελίδα της Πιρελλι δεν βλέπω 140/60/18,να το βγάλει για το χόντα?Δεν ξέρω.
    Γιατί σου αρέσει σαν ιδέα το 60άρι προφίλ?Κάτι μου λέει ότι θα βγεί ψηλό το χόντα και ψάχνουν τρόπους να το κοντύνουν
    Αν θελανε να το κοντυνουν θα βαζαν 17αρα.
    Το 140/60 μου αρεσει γιατι θα εχει πολυ καλη συμπεριφορα στο δρομο με 3-3.5 ζαντα, ενω θα διατηρει το καλο φαρδος για το χωμα.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

Σελίδα 8 από 139 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858108 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Repair Manual Transalp 600-650 & Africa 650-750
    από tifozif1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2005, 12:01
  2. Ζελατίνα AFRICA TWIN
    από Julius στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2004, 19:44
  3. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 15:31
  4. africa twin Αναζητήσεις
    από afrotwin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 13:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF