Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: αποριες yamaha majesty 250 98

  1. #1

    αποριες yamaha majesty 250 98

    να ρωτησω μηπως ξερει κανεις?εχει ο πατερας μου το εν λογω μηχανακι κ επειδη ειναι παλιο κ οι αναρτησεις τα εχουν παιξει (θα αλλαχτουν ομως αμεσα) εχει πολυ χαλια συμπεριφορα στο δρομο.η συμπεριφορα ομως καθοριζετε κ απο τους πολυ μικρους τροχους που εχει κ συμβαλλουν σ'αυτο το χαλι.η απορια μου λοιπον ειναι η εξης.γνωριζει κανεις αν θα μπορουσαν με καποιο τροπο να τοποθετηθουν μεγαλυτεροι τροχοι ισως απο καποιο αλλο μοντελο?ρωταω γιατι πριν καιρο ειχα δει ενα typhoon με μεγαλυτερες ροδες οποτε δε ξερω κατα ποσο κατι τετοιο θα ηταν δυνατο να γινει κ στο majesty

  2. #2
    Δεν νομίζω πως γίνεται αυτό που ζητάς, εκτός από ένα ζευγάρι καλά λάστιχα δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο σε ένα scooter. Αλλιώς πούλησέ το και πάρε μοτοσυκλέτα, τα scooter πάντα φεύγουν πιο εύκολα σαν μεταχειρισμένα.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω πως γίνεται αυτό που ζητάς, εκτός από ένα ζευγάρι καλά λάστιχα δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο σε ένα scooter. Αλλιώς πούλησέ το και πάρε μοτοσυκλέτα, τα scooter πάντα φεύγουν πιο εύκολα σαν μεταχειρισμένα.
    Aκριβως συμφωνω, δεν αξιζει να ασχοληθεις πολυ, δλδ και να γινοτανε κατι τετοιο θα αλλαζες και τροποποιούσες τοσα πολλα που δεν...

    Αλλαξε μαζι με τα λαστιχα, κανα λαδακι στα μπροστινα και πισω αναρτησεις αν δε βαριεσε και θα δεις μεγαλη διαφορα.

    Αλλιως πουλα.

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Να προσθέσω ότι πρέπει να κοιτάξεις και τα σινεμπλοκ σε ψαλίδι κλπ.
    Και αν δεν βρίσκεις κανε φτιαχτα σε μηχανουργειο από τεφλον.
    Φίλος με Cygnus το έκανε

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha TT 250 R ή ΧΤ 250?
    από cOzAtS στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 12:04
  2. Yamaha Majesty 400 vs Piaggio X9 500
    από karas78 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2005, 11:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF