Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 52

Θέμα: cbf 600s η yamaha fazer 600

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/05/2015
    Μηνύματα
    16

    cbf 600s η yamaha fazer 600

    Καλησπερα παιδια..ενδιαφερομαι να αγορασω μια μηχανη(θα ειναι η πρωτη μου).και ειμαι αναμεσα στο. Cbf και το fazer.
    Το cbf:
    Μοντελο 2006 30500 χλμ και ειναι πρωτο χερι..τιμη 2500€ η μηχανη εχει λαστιχα(δεν θελουν αλλαγη συντομα)
    Το fazer:
    Μοντελο 2005 55000 χλμ τιμη 2400 αλλα θελει λαστιχα..

    Κοιταω να μην χρειαστω πανω απο 2800-2900
    Για περισσοτερα υπαρχουν και τα λινκ στο καρ..

  2. #2
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitrisd96 Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα παιδια..ενδιαφερομαι να αγορασω μια μηχανη(θα ειναι η πρωτη μου).και ειμαι αναμεσα στο. Cbf και το fazer.
    Το cbf:
    Μοντελο 2006 30500 χλμ και ειναι πρωτο χερι..τιμη 2500€ η μηχανη εχει λαστιχα(δεν θελουν αλλαγη συντομα)
    Το fazer:
    Μοντελο 2005 55000 χλμ τιμη 2400 αλλα θελει λαστιχα..

    Κοιταω να μην χρειαστω πανω απο 2800-2900
    Για περισσοτερα υπαρχουν και τα λινκ στο καρ..
    δεν καταλαβαίνω το δίλημμα...

    Η ζυγαριά εννοείται πως γέρνει υπέρ του honda, τι σε προβληματίζει;;;

  3. #3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    δεν καταλαβαίνω το δίλημμα...

    Η ζυγαριά εννοείται πως γέρνει υπέρ του honda, τι σε προβληματίζει;;;
    Όχι να μας πεις εσύ γιατί δεν πήρες το 600RR δονχα, που είναι και πιο γρήγορο από το στριγκάκι, που είναι και πιο αξιόπιστο και πιο δυνατό...και μετά να συμβουλεύεις τους άλλους να πάνε στα σίγουρα και να κάνουνε το λάθος. Δηλαδή το ότι το παλικάρι θέλει μηχανή...κάνεις και πως δεν καταλαβαίνεις.....!!!

    Αγαπητέ, πάρε όποιο είναι στην καλήτερη κατάσταση. Τα μεταχειρισμένα είναι λαχείο. Θέλει πολύ προσοχή και καθαρό μυαλό και στην επιλογή και οποσδήποτε και στην οδήγηση.
    Τελευταία τροποποίηση από H.A.Balafoutre; 18/05/2015 στις 08:33.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  4. #4
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από H.A.Balafoutre Προβολή μηνύματος
    Όχι να μας πεις εσύ γιατί δεν πήρες το 600RR δονχα, που είναι και πιο γρήγορο από το στριγκάκι, που είναι και πιο αξιόπιστο και πιο δυνατό...και μετά να συμβουλεύεις τους άλλους να πάνε στα σίγουρα και να κάνουνε το λάθος. Δηλαδή το ότι το παλικάρι θέλει μηχανή...κάνεις και πως δεν καταλαβαίνεις.....!!!
    για σπαστο λιγάκι το παραπάνω γιατί δεν σε πιάνω.
    είσαι λιγάκι επιθετικός ή μου φαίνεται;;;;;;;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από H.A.Balafoutre Προβολή μηνύματος
    Αγαπητέ, πάρε όποιο είναι στην καλήτερη κατάσταση. Τα μεταχειρισμένα είναι λαχείο. Θέλει πολύ προσοχή και καθαρό μυαλό και στην επιλογή και οποσδήποτε και στην οδήγηση.
    το ποιο είναι σε καλύτερη κατάσταση εννοείται οτι θα πρέπει να παίξει ρόλο, όμως απο αυτά που γράφει φαίνεται πως μάλλον το honda είναι σε καλύτερη κατάσταση. Τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβάνομαι εγώ.

  5. #5
    Όχι αγαπητέ...με τίποτα δεν είμαι επιθετικός, ίσως απότομος, κι εριστικός και προκλητικός σε φάση πολύ χαλαρού καλαμπουριού με φίλους...ίσως αν έβαζα καμιά φατσούλα... Αλλά με τίποτα δε στη λέω...προς Θεού....χαχαχαχαααα....

    Αλλά να...να στείλεις τον κόσμο αμέσως στον κακό το δρόμο....ενώ εσύ τη γλύτωσες....χαχαχαχαα....
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.466
    Ρε παιδια γιατι θελετε να το καψετε το παιδι;παρε νεε μου το cbf να βρεις την υγεια σου.Τα εχω οδηγησει και τα δυο. Καμμια σχεση.Το τραβηγμα που εχει το cbf(για 600αρι),το yamaha μονο στα ονειρα του το εχει.Ψηλα το yamaha ειναι ενα κλικ καλυτερο.

  7. #7
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από H.A.Balafoutre Προβολή μηνύματος
    Όχι αγαπητέ...με τίποτα δεν είμαι επιθετικός, ίσως απότομος, κι εριστικός και προκλητικός σε φάση πολύ χαλαρού καλαμπουριού με φίλους...ίσως αν έβαζα καμιά φατσούλα... Αλλά με τίποτα δε στη λέω...προς Θεού....χαχαχαχαααα....

    Αλλά να...να στείλεις τον κόσμο αμέσως στον κακό το δρόμο....ενώ εσύ τη γλύτωσες....χαχαχαχαα....


    όχι όμως να μου λες οτι το χονδα είναι πιο γρήγορο πιο αξιόπιστο και πιο δυνατό από το στριγκάκι μου...
    το έχω καβαλήσει (στα Μέγαρα, μαμά του '08) και με απογοήτευσε

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδια γιατι θελετε να το καψετε το παιδι;παρε νεε μου το cbf να βρεις την υγεια σου.Τα εχω οδηγησει και τα δυο. Καμμια σχεση.Το τραβηγμα που εχει το cbf(για 600αρι),το yamaha μονο στα ονειρα του το εχει.Ψηλα το yamaha ειναι ενα κλικ καλυτερο.

    Νάτος κι άλλος αντιπρόσωπος....χαχαχαχαχαα

    100.000χλμ σε FZ6, μόνον με το CBF1000 μπαίνω στον κόπο να σκεφτώ αν θα κάψω βενζίνη για οποιαδήποτε σύγκριση με ακαδημαϊκό ενδιαφέρον εννοείται.

    Πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως το FZ6 θέλει περισσότερη εξεικοίωση. Θέλει να το μάθεις διότι μπορεί να σε τρομάξει. Από αυτή την άποψη το cbf είναι πιο εύκολο χωρίς πολλά-πολλά.
    Τελευταία τροποποίηση από H.A.Balafoutre; 18/05/2015 στις 09:23.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  9. #9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος


    όχι όμως να μου λες οτι το χονδα είναι πιο γρήγορο πιο αξιόπιστο και πιο δυνατό από το στριγκάκι μου...
    το έχω καβαλήσει και με απογοήτευσε (στα Μέγαρα, μαμά του '08)
    Άααααα, έτσι λοιπόν....το λέω διότι τα cbr600 το RR...πολύ μας το παινεύουνε και κάποιοι από εδώ μέσα....έχει και πολλά πρωταθλήματα...άρα καλό θα είναι...οπότε εσύ ξέρεις γιατί δεν το πήρες. Γι'αυτό λέω. Σιγά σιγά βγάζουμε άκρη...χαχαχχααα
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.466
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από H.A.Balafoutre Προβολή μηνύματος
    Νάτος κι άλλος αντιπρόσωπος....χαχαχαχαχαα

    100.000χλμ σε FZ6, μόνον με το CBF1000 μπαίνω στον κόπο να σκεφτώ αν θα κάψω βενζίνη για οποιαδήποτε σύγκριση με ακαδημαϊκό ενδιαφέρον εννοείται.

    Πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως το FZ6 θέλει περισσότερη εξεικοίωση. Θέλει να το μάθεις διότι μπορεί να σε τρομάξει. Από αυτή την άποψη το cbf είναι πιο εύκολο χωρίς πολλά-πολλά.
    Τα ειπες μονος σου.Α...ξερεις....ε...χμ...yamaha εχω.

  11. #11
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Τα ειπες μονος σου.Α...ξερεις....ε...χμ...yamaha εχω.

    Είσαι ένας πονηρός εσύ.....χαχαχααχααχχαχα!!!
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  12. #12
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από H.A.Balafoutre Προβολή μηνύματος
    Είσαι ένας πονηρός εσύ.....χαχαχααχααχχαχα!!!
    Ενω εσυ μας το παιζεις χαζος για να μας πλασαρεις το γιαμαπα... χαχαχαχαχαχα αλλος για αντιπροσωπειααααα

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Ενω εσυ μας το παιζεις χαζος για να μας πλασαρεις το γιαμαπα... χαχαχαχαχαχα αλλος για αντιπροσωπειααααα
    Νάτα μας....αγαπητέ...μηχανή θέλει να αγοράσει το παλικάρι... Για ξαναδιάβασε το 1ο πόστ. Για την ιστορία...να πω...ώστε να καταγραφεί κι επίσημα....ΔΕΝ έχω αντιπροσωπεία Yamaha. Αγαπάμε ρε συ, πειράζει....????
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.466
    Παντως εμεις οι yamahaκιδες ,εχουμε την καλητερη αντιπροσωπεια(και την πιο φτηνη).Αυτα να λεγονται.

  15. #15
    παντως εκ των δυο, cbf ψηφιζω..

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF