Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 123

Θέμα: Endo Tips !

  1. #31
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Παιδακια εκανα εχθες το πρωτο μου endo Καλα ειμαι και πολυ οδηγαρα!!το δοκιμασα με το σκουτερακι και ...... εγινε!!!απιστευτο,περιττο να σας πω οτι χ@στηκα την πρωτη φορα αλλα μετα απο κει θελω συνεχεια να το κανω!!το endo ρε αμαν!!!






    Γιατρε μου εχω προβλημα???

  2. #32
    Scooter e?

    kai pou na kaneis me sm rolling, na xeis shkw8ei sta 2 metra apo thn anupsosh tou pisw merous kai na ta vlepeis ola na fevgoun gurw sou... allo prama...

    pantws mia fora stis arxes 8umamai pou peiramatizomoun sta kteo, eixa afhsei mprostino kai sunexiza na fevgw gia kamia 15aria metra ews otou eida polu konta mou ena fraxth kai egura pisw to swma gia na pesw kai na frenarw....

    oudemia sugkrish...

  3. #33
    Εχω προσπαθησει με το GSR αλλα δεν τα εχω καταφερει.
    Η αληθεια ειναι οτι το φοβαμαι πολυ.Την πρωτη φορα που το προσπαθησα μου εφυγε το μπροστινο.
    Αν ειχα κανενα χρεπι που δεν φοβομουν να το βροντηξω πιστευω οτι θα το εβγαζα.
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  4. #34
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19

    Αν ειχα κανενα χρεπι που δεν φοβομουν να το βροντηξω πιστευω οτι θα το εβγαζα.
    Δε νομίζω ότι έχεις πρόβλημα με αυτό! :a029: :a029: :a029: :a029: :rotflmao:
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
    Δε νομίζω ότι έχεις πρόβλημα με αυτό! :a029: :a029: :a029: :a029: :rotflmao:


    Δικιο εχεις.Αφου εχω εσενα με το hornet σου.
    Θα κανω με αυτο προπονηση
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  6. #36
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giorgos19
    Δικιο εχεις.Αφου εχω εσενα με το hornet σου.
    Θα κανω με αυτο προπονηση
    Το Hornet μου δε χαρίζεται, δε δανείζεται! αλλά αφού έχει καλύτερα φρένα από το δικό σου θα βγάζει καλύτερα Edo!! ζηλεύουμε;;; :a5: :a5:



    πάλι το σκίσαμε. ας τσακωθούμε στο msn ρε. μη χαλάμε το thread!
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  7. #37
    Παλαιό Μέλος Το avatar του/της 749R
    Εγγραφή
    24/12/2004
    Μηνύματα
    35
    Λοιπον,για να κανουμε καλο rolling endo πρεπει σε πρωτη φαση να εχουμε κ φρενα! (δυνατα)

    Η αισθηση που αποκομιζουμε απο τη μανετα παιζει επισης πολυ μεγαλο ρολο.Χοντρα-χοντρα δηλαδη το ποτε θα μπλοκαρει ο μπροστινος τροχος.Η γραμμικη αποδοση των φρενων ειναι επισης πολυ σημαντικη. Μας δινει καλυτερη αισθηση αρα και ελεγχο!

    Το τελευταιο και σημαντικοτερο!: Η σταση του σωματος...
    -->Ενα κλικ πριν πατησουμε τη μανετα, φορτιζουμε οσο μπορουμε το πιρουνι "ριχνοντας" ελαφρα το σωμα προς τα μπρος (τιμονι). Ετσι εχουμε καλυτερη ισσοροπια κατα τη διαρκεια της "αιωρησης" αλλα κ σημαντικα καλυτερη αισθηση της προσφυσης του οδοστρωματος.

    Οι αρχαριοι καλο θα ηταν παντως να ξεκινησουν απο ποδηλατο κατα τη γνωμη μου.Οι οποιες πτωσεις ειναι σχεδον τελειως ανωδυνες και για την τσεπη αλλα και για σας (απο υπερβολικα φρενα κ απωλεια στηριξης στον τροχο,απλα περνας τα ποδια πανω απο το τιμονι και προσγειωνεσαι σχεδον ορθιος-μη σας φαινεται κουλο-ειναι ευκολο οταν το ποδηλατο εχει εκεινη τη στιγμη κλιση 90 μοιρων)...
    Καλη επιτυχια!

  8. #38
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 749R
    Λοιπον,για να κανουμε καλο rolling endo πρεπει σε πρωτη φαση να εχουμε κ φρενα! (δυνατα)

    Η αισθηση που αποκομιζουμε απο τη μανετα παιζει επισης πολυ μεγαλο ρολο.Χοντρα-χοντρα δηλαδη το ποτε θα μπλοκαρει ο μπροστινος τροχος.Η γραμμικη αποδοση των φρενων ειναι επισης πολυ σημαντικη. Μας δινει καλυτερη αισθηση αρα και ελεγχο!

    Το τελευταιο και σημαντικοτερο!: Η σταση του σωματος...
    -->Ενα κλικ πριν πατησουμε τη μανετα, φορτιζουμε οσο μπορουμε το πιρουνι "ριχνοντας" ελαφρα το σωμα προς τα μπρος (τιμονι). Ετσι εχουμε καλυτερη ισσοροπια κατα τη διαρκεια της "αιωρησης" αλλα κ σημαντικα καλυτερη αισθηση της προσφυσης του οδοστρωματος.

    Οι αρχαριοι καλο θα ηταν παντως να ξεκινησουν απο ποδηλατο κατα τη γνωμη μου.Οι οποιες πτωσεις ειναι σχεδον τελειως ανωδυνες και για την τσεπη αλλα και για σας (απο υπερβολικα φρενα κ απωλεια στηριξης στον τροχο,απλα περνας τα ποδια πανω απο το τιμονι και προσγειωνεσαι σχεδον ορθιος-μη σας φαινεται κουλο-ειναι ευκολο οταν το ποδηλατο εχει εκεινη τη στιγμη κλιση 90 μοιρων)...
    Καλη επιτυχια!

    re si ola kala ayta pou mas les k s eyxaristoume alla exo dokimasei me podilato k to mono pou exo kataferei einai sketo endo k oxi rolling...

  9. #39
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
    Το Hornet μου δε χαρίζεται, δε δανείζεται! αλλά αφού έχει καλύτερα φρένα από το δικό σου θα βγάζει καλύτερα Edo!! ζηλεύουμε;;; :a5: :a5:



    πάλι το σκίσαμε. ας τσακωθούμε στο msn ρε. μη χαλάμε το thread!
    re paidia an einai dinaton edo leme na kanoume endo me ta frena tou podilatou k seis lete na ftene oi frenares ton mixanaron sas???

    siga ti foveri diafora pou tha kanoun

    kapoios pou kserei kanei to idio ite me gsr ite me hornettaki...

  10. #40
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από elias_sgr
    re paidia an einai dinaton edo leme na kanoume endo me ta frena tou podilatou k seis lete na ftene oi frenares ton mixanaron sas???

    siga ti foveri diafora pou tha kanoun

    kapoios pou kserei kanei to idio ite me gsr ite me hornettaki...

    με ποδήλατο βγάζω κ εγώ. και λαμπάδες κ όλας, αλλά δεν είναι το ίδιο! Μιλάμε για 190 κιλά περισσότερα. το ποδήλατο το κάνεις ότι θές. και αν σε πάρει η κλίση μπροστά και ΔΕΝ αφήσεις το φρένο, ακουμπάς τα ποδαράκια κάτω και δε πέφτει κανείς. ούτε εσύ ούτε το ποδήλατο. δε γίνεται όμως αυτό με τη μοτό.
    όσο για τα φρένα του ποδηλάτου μη τα υποτιμούμε ε; υπάρχουν πολύ δυνατά! εμένα με κάνουν Edo απλά αν φρενάρω δυνατά.


    @749R καλό χρυσό κ άγιο το ποδήλατο όπως είπα κ πρίν. πολύ καλή προπόνηση, αλλά τι γίνεται με το συντελεστή ΒΑΡΟΣ;;

    δίνει κανείς κανένα χρέπι για προπόνηση;;
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  11. #41
    Ναι












































    ΕΣΥ!
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  12. #42
    Παλαιό Μέλος Το avatar του/της 749R
    Εγγραφή
    24/12/2004
    Μηνύματα
    35
    Alx 84,το χρεπι αν δεν εχει κιολας αναρτηση δε νομιζω οτι θα σε βοηθησει... *Ακυρο το προηγουμενο-νομιζα οτι εννοουσες χρεπι=ποδηλατο αλλα πριν ξαναδιαβασω το post σου...* Οσο για το "συντελεστη" βαρος.....δε νομιζω οτι αλλαζει κατι σε οτι αφορα την "εκτελεση" απο ποδηλατο σε μηχανη-αν εννοεις αυτο...
    και μην απογοητευεσαι: κανενας μα ΚΑΝΕΝΑΣ δεν εμαθε να κανει rolling edo τον πρωτο μηνα... Ουτε τον πρωτο χρονο... Βασικα θελει πολυ και σταδιακη προπονηση μεχρι να συνηθισεις τις νεες κλισεις!

  13. #43
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 749R
    Alx 84,το χρεπι αν δεν εχει κιολας αναρτηση δε νομιζω οτι θα σε βοηθησει... *Ακυρο το προηγουμενο-νομιζα οτι εννοουσες χρεπι=ποδηλατο αλλα πριν ξαναδιαβασω το post σου...* Οσο για το "συντελεστη" βαρος.....δε νομιζω οτι αλλαζει κατι σε οτι αφορα την "εκτελεση" απο ποδηλατο σε μηχανη-αν εννοεις αυτο...
    και μην απογοητευεσαι: κανενας μα ΚΑΝΕΝΑΣ δεν εμαθε να κανει rolling edo τον πρωτο μηνα... Ουτε τον πρωτο χρονο... Βασικα θελει πολυ και σταδιακη προπονηση μεχρι να συνηθισεις τις νεες κλισεις!
    Αυτό εννοούσα! Edo πιστεύω ότι βγάζω άν προσπαθήσω. αν ξέρεις λίγο την τεχνική το έχεις. ένα απογευματάκι είναι. απλά φοβάμαι την περιπτωση που κάτι πάει στραβά. αυτό σημαίνει τούμπα και χιλιάρικο. Είναι κ καινούρια η μικρή οπότε άσε το για αρχή! Σχετικά με το βάρος έλεγα όταν κάνεις Edo και είσαι στο peak, τι γίνεται αν σου γείρει στα πλάγια το πίσω. οκ αφήνεις φρένο, απλά εγώ έχω σηνηθήσει να το κατεβάζω ότι κλήση κ άν πάρει και κάνω κ ένα Hopάκι μετά! αλλά δε με κόβω να το βγάζω με τη μηχανή
    όσο για το rolling κάτι ψιλά έκανα κ με το πουδήλατο μου, αλλά δε το είχα παλέψει πολύ. Κάτι μου λέει ότι θα ξαναβγάλω το τέρας για δοκιμές!!
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  14. #44
    Παλαιό Μέλος Το avatar του/της 749R
    Εγγραφή
    24/12/2004
    Μηνύματα
    35
    Είναι κ καινούρια η μικρή οπότε άσε το για αρχή! Σχετικά με το βάρος έλεγα όταν κάνεις Edo και είσαι στο peak, τι γίνεται αν σου γείρει στα πλάγια το πίσω. οκ αφήνεις φρένο
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------

    1) Οντως αστο αν ειναι καινουρια-ειναι κριμα να την κλαις...

    2) Με καλυψες... οντως αφηνεις φρενο κ βγαζεις ποδια γιατι τα κιλα ειναι πολλα!...

    Καλη εξασκηση!

  15. #45
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 749R
    Είναι κ καινούρια η μικρή οπότε άσε το για αρχή! Σχετικά με το βάρος έλεγα όταν κάνεις Edo και είσαι στο peak, τι γίνεται αν σου γείρει στα πλάγια το πίσω. οκ αφήνεις φρένο
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------

    1) Οντως αστο αν ειναι καινουρια-ειναι κριμα να την κλαις...

    2) Με καλυψες... οντως αφηνεις φρενο κ βγαζεις ποδια γιατι τα κιλα ειναι πολλα!...

    Καλη εξασκηση!
    Να είσαι καλά. αν φτιάξει λίγο το χρέπι του ένας φίλος κ μπορεί να κινηθεί, θα ξεκινήσω με εκέινο!
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Endo ή τροποποίηση του Κ.Ο.Κ.???
    από OldMan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2005, 18:47
  2. Rolling endo....
    από dela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 08:39
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 15:40
  4. tip gia souza?
    από geo13rs στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 14:48
  5. tip No1
    από stefanos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 18:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF