Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2015
    Μηνύματα
    2

    Thumbs up ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ..

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΕΝΟΣ ΝΕΟΥ ΚΡΑΝΟΣ Κ ΘΑ ΕΠΙΘΥΜΟΥΣΑ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΡΑΝΗ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ..ΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..

    ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ CBR1000RR Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΜΕ AGV GP PRO ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΔΕΝ ΛΕΩ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΡΑΤΟΤΗΤΑ (ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΝΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ)Κ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΧΛΜ ΜΟΥ ΠΕΡΝΕΙ Ο ΑΕΡΑΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ Κ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΩ ΛΙΓΟ ΚΟΝΤΡΑ.(ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΕΣΠΑΣΕ ΣΤΗΝ ΠΙΣΩ ΜΕΡΙΑ ΟΠΟΤΕ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ..

    ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΕΝΑ AGV K3 ΠΟΥ ΕΧΕΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ..

    Κ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ,,

    ΝΑ ΠΑΡΩ SHOEI Η AGV ?????ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ Κ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΑ SHOEI Κ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ NXR/X-SPIRIT II Η ΝΑ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΣΕ AGV CORSA/PISTA..

    ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΚΡΑΝΗ ΠΟΥ ΠΡΟΑΝΕΦΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΩΝ ΔΥΟ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ Κ ΤΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΕΠΙΣΗΣ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΜΟΥ Κ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΑΠ'ΟΛΑ..

    PLEASE ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΡΑΝΗ Κ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΘΑ ΕΚΤΗΜΟΥΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ..

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΑΣ

  2. #2
    καλησπερα , καλως ηλθες.

    σου έφτιαξα λίγο το κείμενο σου γιατι δεν διαβαζόταν ευκολά.
    προσπάθησε να μην γράφεις με κεφάλαια και να βάζεις παραγράφους για να κάνεις πιο εύκολη την ανάγνωση.

    Στο θεμα σου , υπάρχουν πολλοί συμφορουμιτες με ss μηχανάκια που έχουν εμπειρία από πολλά κράνη και σιγουρά θα σε βοηθήσουν.

  3. #3
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Εχω x spirit 2 αλλα οχι σπορ μηχανακι. Ειναι πολυ καλο κρανος, σταθερο, μια σχετικη φασαρια κανει λογω πολλων αεραγωγων και αντεχει πολυ καλα σε πτωση. Εξαιρετικη επιλογη!

  4. #4
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    ξερω οτι τα agv εχουν πολυ θορυβο και σε δεν νομιζω να επερνα ενα agv ενω μπορω να εχω ενα shoei.

    Δεν μας ειπες το bugdet σου ομως. Αν εχεις παιξε σε shoei και arai και οποιο σου κατσει καλυτερα στο κεφαλι.

    Αν δεν εχεις μπαγιοκο θα σου ελεγα να κοιταξεις σε shark το rsi αν θυμαμαι καλα!

  5. #5
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Δες και το nexx XR2. Το είχα και δεν είχε πολύ θόρυβο στα πολλά χλμ/ώρα. Καλοζυγισμένο, ποιοτικό στη κατασκευή, αφαιρούμενα όλα ώστε να πλυθουν. Μεγάλο εύρος όρασης ένα από τα συν του. Ένα μείον μόνο ήταν η πολύ σφιχτη εφαρμογή του στα πλαϊνά.

  6. #6
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Κοίτα και κανα Arai Rx7 GP που παίζει σε καλή προσφορά αυτό τον καιρό σε διάφορα site.AGV κ4 προς το παρών έχω και απο 1 σημείο κ μετά γίνεται πολύ κουραστικό απο το θόρυβο και ας φοράω και ωτοασπίδες σε μεγάλες διαδρομές.Τώρα επειδή αναφέρεις τα Corsa/Pista εξ ολοκλήρου αγωνιστικά κράνη χωρίς βέβαια να τα έχω φορέσει σε διαδρομή με χλμ. δε μπορώ να εκφέρω άποψη.Εγώ τουλάχιστον αν άλλαζα απο AGV ή σε Shoei ή Arai θα πήγαινα και κυρίως λόγω σχεδιασμού και πώς κάθονται στο κεφάλι μου.Τουλάχιστον το Kagayama x-11 που έχω φορέσει φίλου σε διαδρομή με άφησε "χαζό"...πολύ καλό κράνος.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Εχω x spirit 2 αλλα οχι σπορ μηχανακι. Ειναι πολυ καλο κρανος, σταθερο, μια σχετικη φασαρια κανει λογω πολλων αεραγωγων και αντεχει πολυ καλα σε πτωση. Εξαιρετικη επιλογη!
    +1000

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2015
    Μηνύματα
    2
    Σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας,,

    Αν κ εκει που θα κριθει η επιλογη θα ειναι οταν τα δοκιμασω κ τα δυο(shoei-agv) κ δω ποιο μου καθεται καλυτερα,αν τα βρω σε καποιο καταστημα
    γιατι οι περισσοτεροι τα εχουν κατοπιν παραγγελιας. Μα πως περιμενουν να πουλησουν κατι με αυτο τον τροπο..

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ ΑΠΟ Internet
    από DULAPIS στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2007, 16:30
  2. ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ
    από falkonis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 13:30
  3. ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ
    από kirkis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2006, 10:54
  4. ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΟΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ- ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ/jacket
    από anixneyths στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2006, 09:25
  5. Αγορα Κρανουσ
    από koutsikos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 09:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF