Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 22

Θέμα: flip up κρανος low budget

  1. #1

    flip up κρανος low budget

    καλησπερα θελω να αγορασω νεο κρανος για ντελιβερι ταχυτητες 80-100 χιλιομετρα max σκυμμενος και ετσι οποτε απο αεροδυναμικη δεν μασαμε..
    Σκεφτομαι για http://www.skroutz.gr/s/1752111/Caberg-Duke-Solid.html

    στο sharp βλεπω 5 αστερια αλλα ανεφερει αλλο μοντελο ή το ιδιο;

    http://sharp.direct.gov.uk/testsrati...ke-and-tourmax

    χρηματα 100-150 αντε για το ultimate "καπελο" 160... πιο πανω δεν λεει εκτος αν ερθει η αναπτυξη στη τσεπη μου

  2. #2
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    877
    Θα σου προτείνω αυτό που έχουν οι Δίες. Πολύ καλό το έχω και εγώ. Για να μην ψάχνεσαι είναι Airoh Miroh αν θυμάμαι καλά. Για τις ταχύτητες που το θες είναι καλό, από τα 100 και πάνω αρχίζουν τα κακά.
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  3. #3
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.647
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από I'am...u are? Προβολή μηνύματος
    καλησπερα θελω να αγορασω νεο κρανος για ντελιβερι ταχυτητες 80-100 χιλιομετρα max σκυμμενος και ετσι οποτε απο αεροδυναμικη δεν μασαμε..
    Σκεφτομαι για http://www.skroutz.gr/s/1752111/Caberg-Duke-Solid.html

    στο sharp βλεπω 5 αστερια αλλα ανεφερει αλλο μοντελο ή το ιδιο;

    http://sharp.direct.gov.uk/testsrati...ke-and-tourmax

    χρηματα 100-150 αντε για το ultimate "καπελο" 160... πιο πανω δεν λεει εκτος αν ερθει η αναπτυξη στη τσεπη μου
    Δες κι εδώ: http://motofashion.gr/stock-out/stoc...lip-up-helmets

  4. #4
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από congate7 Προβολή μηνύματος
    Θα σου προτείνω αυτό που έχουν οι Δίες. Πολύ καλό το έχω και εγώ. Για να μην ψάχνεσαι είναι Airoh Miroh αν θυμάμαι καλά. Για τις ταχύτητες που το θες είναι καλό, από τα 100 και πάνω αρχίζουν τα κακά.
    Συγνώμη κιόλας
    Αλλά το συγκεκριμένο το θεωρώ αίσχος.
    Το έχω 5 χρόνια τώρα

  5. #5
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    877
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Συγνώμη κιόλας
    Αλλά το συγκεκριμένο το θεωρώ αίσχος.
    Το έχω 5 χρόνια τώρα
    Και εγώ άλλα 4. Για ντελιβεράδικη χρήση είναι καλό. Όπως είπα και πριν για τις ταχύτητες που το θέλει είναι καλό αλλά από τα 100 και πάνω πρέπει να κάθεσαι λόρδος
    Με το παπί που είχα και εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα αλλά από τη στιγμή που πήρα το δρζ απέκτησα.
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  6. #6
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    αν εχεις πιστωτικη καρτα γραψου στο paypal και ψωνισε απ οξω -ebay κλπ-τιμες απο 30-80 πιο κατω( το 80 σε προσφορα εννοειται)
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #7
    εχω paypal αλλα το εξωτερικο το φοβαιμαι για κρανος προτιμω να παω στο μαγαζι και να του πω να μου κανει κατι καλυτερο if u know what I mean.

    Το κρανος που φορανε οι διας παιρνει 3 αστερια http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/airoh-miro οποτε δεν...

    Γενικα απο ερευνα που εκανα για τα caberg δεν διαβασα καπου αρνητικα σχολια... θα ηθελα ομως να παρω και μια δευτερη γνωμη μιας και δεν εχω δει/δουλεψει ποτε μου αυτη τη μαρκα..

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από I'am...u are? Προβολή μηνύματος
    εχω paypal αλλα το εξωτερικο το φοβαιμαι για κρανος προτιμω να παω στο μαγαζι και να του πω να μου κανει κατι καλυτερο if u know what I mean.

    Το κρανος που φορανε οι διας παιρνει 3 αστερια http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/airoh-miro οποτε δεν...

    Γενικα απο ερευνα που εκανα για τα caberg δεν διαβασα καπου αρνητικα σχολια... θα ηθελα ομως να παρω και μια δευτερη γνωμη μιας και δεν εχω δει/δουλεψει ποτε μου αυτη τη μαρκα..

    Πηρα το caberg,εξαιρετικο και καλη ποιοτητα.
    Θορυβος σε νορμαλ επιπεδα.
    Πολυ καλυτερο απο το Airoh που ειχα πριν.

  9. #9
    ωραια για ποιο λες ομως; Αν λεμε για το ιδιο μπορεις να μου πεις πως ανοιγει απο μπροστα; Εχει ενα κουμπακι ή δυο για ασφαλεια που πρεπει να ανοιξει;

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Ενα κουμπι μπροστα εχει.
    Δεν το εχω παρει στα χερια μου ακομη,το ειδα μονο απο κοντα και το εβαλα για βολτα δοκιμη,κι ετσι το πηρα
    Αν δεν κανω λαθος ειναι αυτο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	caberg-duke-helmet-gloss-black-front-view.jpg 
Προβολές:	193 
Μέγεθος:	20,1 KB 
ID:	336507

  11. #11
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Εχω ενα hjc για την ιδια δουλεια. νταξει την δουλεια του την κανει. Καμια 80 - 100 πρεπει να το ειχα παρει. εχουν αρχισει και χαλανε διαφορα κλειδωμα ζελατινας και το υφασμα σαν δερματινη απο κατω π εχει. Αλλα να σου πω την αληθεια δεν με νοιαζει καλυτερα να ειναι ετσι γιατι το αφηνω πανω στο μηχανακι συνεχεια και λιγοστευουν οι πιθανοτητες να το αρπαξει κανεις.

  12. #12
    μονο ενα ε; hmmm με τρομαζει καπως η θεση του που ειναι απο την εξωτερικη μερια... Αν και στο sharp γραφει οτι παρεμεινε κλειστο 87% με προβληματιζει και ισως ειναι επειδη το κουμπι ειναι απο την εξωτερικη πλευρα και μονο ενα... Το εχεις παραγγειλει απο ελλαδα ή εξωτερικο; Τι τιμουλα;
    Dennis hjc κλπ δεν μου λεει κατι γενικα λιγο ή πολυ ολοι ευχαριστιμενοι ειμαστε απο τα κρανη μας αλλα το θεμα ειναι να ψαξω και εγω να βρω ενα σωστο αυτη τη φορα ειχα ενα ls2 κρατησε 4 χρονια κλπ αλλα ειχε χαλασει ο μηχανισμος των γυαλιων + οτι στο sharp ειδα πως ειναι καπως μετριο το κρανος παλι καλα που δεν χρειαστηκε και ποτε... τωρα θα το φοραει αλλος :P
    Απλα θελω να ξερω τι σοι μαρκα ειναι αυτη η carbeg.... δεν κολλαω στα ονοματα κολλαω στο μοντελο απλα το ονομα το θελω σαν ενα αρχικο οκ ουτε ολα τα χοντα ειναι καλα ουτε ολα τα κινεζικα αθλια γιαυτο...

    Τωρα αν υπαρχει καποια σοβαρη προταση και λινκ για κατι αλλο πολυ ευχαριστως.. να το τσεκαρω...

  13. #13
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    ακουσα καλα λογια για αυτην την εταιρια αφου αυτο σου γυαλισε παρτο να σου φυγει το αποθημενο! Παντος εκει που δουλευω εγω δεν μας αφηνει να περνουμε τα κρανη μεσα στο μαγαζι για αυτο μενω και με το χαρχαλι. Επισης και εγω φοραω φλιπ φλαπ πως το λενε δεν εχει καμια σχεση με ενα φουλ φεις σε θεμα προστασιας.

    υγ. Αλλαξε αβαταρ πριν σε παρει χαμπαρι ο bob o mastoras

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

  14. #14
    To εχουμε συζητησει του ειπα θα το αλλαξω καποια στιγμη

  15. #15
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    611
    Delivery me 100 km/h ?????

    Kanete kai paradosi se alles poleis , i metaferete organa metamosxeyseon??

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για όποιον ψάχνει καλό flip-up κράνος
    από paramedic στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2013, 17:44
  2. κράνος flip up με bluetooth
    από xakou στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2012, 11:52
  3. Ποιο Flip up κρανος?
    από atopos στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2009, 11:07
  4. Προτάσεις για ανοιγόμενο Flip-Up κράνος
    από mitridi_g στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2008, 14:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF