Σελίδα 54 από 77 ΠρώτοΠρώτο ... 444495051525354555657585964 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 796 έως 810 από 1148

Θέμα: action camera

  1. #796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis1070 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστώ για το link, αλλά νομίζω λέει οδηγίες πως να παρακολουθήσεις βίντεο, όχι πως να ανεβάσεις.




    Συμβαδίζω με όλα εκτός από το bitrate, το οποίο πρέπει να το κατεβάσω στα 12mbs, από τα 31,4mbs που είναι τώρα. Δεν θα αλοιωθεί όμως η ανάλυση? Γνωρίζεις κάποιο πρόγραμμα (windows) το οποίο να κάνει αυτή τη μετατροπή?

    Συνημμένο 378772



    Έκανα μία δοκιμή σήμερα να δω πόσο διαρκεί η μπαταρία σε ανάλυση 1080/60. Το αποτέλεσμα είναι 88 λεπτά, και το μέγεθος βίντεο 19,7gb. Αύριο θα κάνω το ίδιο σε 1080/30 και 720/60. Με ενδιαφέρει να δω διαφορές σε αναλύσεις και κατανάλωση μπαταρίας.

    Το 4Κ δεν το τσεκάρω καν, δεδομένου ότι με τα 15fps, είναι μια μπαρούφα και μισή. Το έχουν βάλει μόνο και μόνο να κοτσάρουν το 4Κ στην συσκευασία της κάμερας για διαφήμιση. Κινέζικες κουτοπονηριές. 'Ασε που για να δεις πραγματικό 4Κ, χρειάζεσαι οθόνη η οποία υποστηρίζει 4Κ και αυτές στοιχίζουν αρκετά.
    Έχω την εντύπωση πως 88 λεπτά συνεχούς λήψης...με 1080π/60φπς είναι πολύ καλά. Στα 1080/30 θα είναι ακόμη καλήτερα...και παρακάω σε ανάλυση...μην ψάχνεις. Χαμένος χρόνος...δεν έχει κανένα νόημα. Καλή φάση η elephone τελικά.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  2. #797
    πριν απο λιγες μερες αγορασα απο εξω την EKEN H8PRO. ειμαι στο ψαξιμο για τις λειτουργιες της και εχω 2 αποριες. γιατι γραφει το πολυ ενα λεπτο και μετα σταματαει μονη της οταν γραφω στα 4K και με ποιο πργραμμα κανουμε συρραφη βιντεο- ταινια? με το movie maker δεν γινεται γιατι δεν δεχεται τα MP4 βιντεο.
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  3. #798
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Είναι πιθανό σε αυτή την ανάλυση να φτάνει τα 4 γιγα το αρχείο. Εφόσον οι κάρτες είναι fat32, μέχρι τόσο μπορούν να γράψουν. Λογικά θα έχει κάποιο Mode όπου θα ξεκινάει νέα εγγραφή πάλι μέχρι 4 γιγα και κ.ο.κ. Το premiere θα σου κάνει δουλειά κόψε ραψε.

  4. #799
    [QUOTE=7Tolis;2854738]Είναι πιθανό σε αυτή την ανάλυση να φτάνει τα 4 γιγα το αρχείο. Εφόσον οι κάρτες είναι fat32, μέχρι τόσο μπορούν να γράψουν. Λογικά θα έχει κάποιο Mode όπου θα ξεκινάει νέα εγγραφή πάλι μέχρι 4 γιγα και κ.ο.κ. Το premiere θα σου κάνει δουλειά κόψε ραψε.[/QU

    ευχαριστω πολυ για την απαντηση. εχω βαλει μια καρτα 8 gb class 4. ισως να φταει και αυτο. ποια καρτα να παρω για καλυτερες επιδοσεις?
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  5. #800
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    344
    Να πάρεις κάρτα/ες που να είναι τουλάχιστον class 10, 32GB ή και μεγαλύτερη θα πρότεινα, ιδίως αν σκοπεύεις να γράφεις σε 4Κ.
    ​The journey is the reward!

  6. #801
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sek Προβολή μηνύματος
    Να πάρεις κάρτα/ες που να είναι τουλάχιστον class 10, 32GB ή και μεγαλύτερη θα πρότεινα, ιδίως αν σκοπεύεις να γράφεις σε 4Κ.
    αυτο θα κανω. ακουσα οτι μεχρι 64 gb δουλευει σωστα. απλα δεν μπορω να κατεβασω ουτε το premiere ουτε το ulead. υπαρχει μηπως κανενα σαιτ που να γνωριζει κανεις απο το παρεακι?
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  7. #802
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Γιατί να θες επεξεργασία και υλικό σε τόσο μεγάλη ανάλυση; Αν δε κάνω λάθος σου ρίχνει καρέ η ανάλυση αυτή. Μήπως το 1080 σε βολέψει καλύτερα;
    Το Ulead και το premiere θέλει λίγο ψάξιμο για να τα 'βρεις' if you know what I mean.

  8. #803
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Γιατί να θες επεξεργασία και υλικό σε τόσο μεγάλη ανάλυση; Αν δε κάνω λάθος σου ρίχνει καρέ η ανάλυση αυτή. Μήπως το 1080 σε βολέψει καλύτερα;
    Το Ulead και το premiere θέλει λίγο ψάξιμο για να τα 'βρεις' if you know what I mean.
    να προτιμησω το 1080 - 60 η το 1080 - 120
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  9. #804
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Eξαρτάται την χρήση,δηλαδή εννοώ το τοπίο και την ταχύτητα με την οποία θα κινηθείς.
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  10. #805
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billymuse Προβολή μηνύματος
    Eξαρτάται την χρήση,δηλαδή εννοώ το τοπίο και την ταχύτητα με την οποία θα κινηθείς.
    μηπως θα μπορουσες σε παρακαλω να μου πεις ποια ταχυτητα ειναι για καθε περιπτωση. συγγνωμη αλλα πρωτη φορα ασχολουμε με το συγκεκριμενο θεμα και καθε βοηθεια ευπροσδεκτη
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  11. #806
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giovani64 Προβολή μηνύματος
    μηπως θα μπορουσες σε παρακαλω να μου πεις ποια ταχυτητα ειναι για καθε περιπτωση. συγγνωμη αλλα πρωτη φορα ασχολουμε με το συγκεκριμενο θεμα και καθε βοηθεια ευπροσδεκτη
    1080/60 είναι ο καλύτερος συμβιβασμός μεταξύ ποιότητας και χωρητικότητας στην κάρτα . Έχει αρκετά καλή λεπτομέρεια και ομαλότητα στην κίνηση . Περίπου 4 gb για 20 λεπτά βίντεο .
    Στα 30 fps η κίνηση δεν είναι τόσο ομαλή αλλά είναι υποφερτη . Και εάν τραβάς επάνω στην μηχανή μοιάζει σαν να πηγαίνεις ποιο γρήγορα . Φυσικά θέλει την μισή χωρητικότητα στην κάρτα .
    Με 120 fps τραβάς εάν θες να έχεις πολυ καλο slow motion. Σε κανονική προβολή δεν θα παρατηρήσεις διάφορες σε σχέση με τα 60 Εκτός εάν έχεις τόσο ευαίσθητη όραση
    Εδώ μετα την μέση του βίντεο δες ενα δείγμα τα απο διαφορετικές ρυθμίσεις της κάμερας . https://youtu.be/zU7LBzXR2Ww
    Δες και τι κόλπο κάνει για να γίνεται πύραυλος το cb. (Όχι ότι πάει αργά !)
    Υπολόγισε τι κάρτα έχεις και πόση διάρκεια θες και απο φασισε (πειραματισμού δηλαδή)

  12. #807
    The coffee Vampire
    Εγγραφή
    23/01/2017
    Μηνύματα
    916
    Σήμερα αγόρασα την turbo-x (aka τούβλο-x) 4k wifi action camera ACT-100 έναντι 89 ευρώ+ 20 ευρώ 1microSD 32GB++++
    Αύριο θα την δοκιμάσω και θα ανεβάσω βίντεα στο γιουτιούμπ. Άν κάνεις υπομονή 1-2 μέρες να δείς αποτέλεσμα διότι και εγώ ειμαι περίεργος να δώ τι στο...φούστη γλάρο (ξαναψόφα γλάρε, όπως λέει και ένας συνφορουμίτης) τραβάει...

  13. #808
    need help. παιδια θα με τρελανει η EKEN H8PRO. οτι βιντεο εχω τραβηξει οταν το περναω στον υπολογιστη για να το δω παιζει σε slow motion . τι δεν κανω καλα? εχω βαλει κρτα 32gb class10. χρησιμοποιω BSPLAYER KAI VLC. μαλλον κανω κατι στραβα στις ρυθμισεις. η εικονα ειναι γαματη απλα ειναι σε slow motion
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  14. #809
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Με τι ανάλυση και πόσα καρέ σου συμβαίνει αυτό;
    Εχει μπαταρία γεμάτη όταν κάνεις την αναπαραγωγή ή σε αποθηκευμένα βίντεο στο κάνει αυτό;
    Φίου φίου φι φι φίου

  15. #810
    Κουλό μέλος
    Εγγραφή
    31/12/2006
    Μηνύματα
    344
    Μήπως ο υπολογιστής δεν έχει αρκετή μνήμη;
    ​The journey is the reward!

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF