Σελίδα 55 από 78 ΠρώτοΠρώτο ... 545505152535455565758596065 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 811 έως 825 από 1156

Θέμα: action camera

  1. #811
    Οταν περναω τα βιντεο στον υπολογιστη μου βγαζει 2 εικονιδια. το ενα παιζει slow motion καιθ το αλλο κανονικα. οταν ομως παω να τα περασω στο movie maker περναει μονο τα slow. δοκιμασα σε mini laptop και οταν τα βαζω στο movie maker απευθειας απο την καμερα βλεπω οτι τα παιρνει κανονικα
    . το ψαχνω και αν βγαλω ακρη θα ανεβασω βιντεο
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  2. #812
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Τι επέκταση έχουν τα "2 εικονίδια" (τα γράμματα μετά την τελευταία τελεία δηλαδή);
    Life begins at 45°.

  3. #813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τι επέκταση έχουν τα "2 εικονίδια" (τα γράμματα μετά την τελευταία τελεία δηλαδή);
    τα αριστερα τονισμενα εικονιδια παιζουν σλοου τα δεξια κανονικαΚάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	drive 197.jpg 
Προβολές:	174 
Μέγεθος:	57,3 KB 
ID:	379459
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  4. #814
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Δε φαίνονται οι επεκτάσεις στο σύστημά σου, οπότε δε βοηθάς. Αλλά, όπως φαίνεται, τα αριστερά είναι τα αρχεία βίντεο. Τα άλλα δεξιά είναι κάτι άλλο, περιέχουν κάποιες άλλες πληροφορίες πιθανότατα. Λογικό είναι να μη μπορεί να τα "διαβάσει" ο movie maker.

    Μπορείς να δεις τι τύποι αρχείων είναι με δεξί κλικ/ιδιότητες.
    Life begins at 45°.

  5. #815
    [QUOTE=BLiTzER;2857140]Δε φαίνονται οι επεκτάσεις στο σύστημά σου, οπότε δε βοηθάς. Αλλά, όπως φαίνεται, τα αριστερά είναι τα αρχεία βίντεο. Τα άλλα δεξιά είναι κάτι άλλο, περιέχουν κάποιες άλλες πληροφορίες πιθανότατα. Λογικό είναι να μη μπορεί να τα "διαβάσει" ο movie maker.

    Μπορείς να δεις τι τύποι αρχείων είναι με δεξί κλικ/ιδιότητες.[/QU

    ειναι mp4. δοκιμασα τωρα να τα ανοιξω με αλλον player τα παιζει κανονικα. μηπως φταει επισεις που τα βαζω σε υπολογιστη με παλια windows XP? σας ευχαριστω παντως ολους για την βοηθεια
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  6. #816
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Και τα 6 αρχεία είναι .mp4 ή μόνο τα 3 αριστερά; Πιθανότατα είναι θέμα codecs. Όχι, το λειτουργικό δεν παίζει ρόλο.
    Life begins at 45°.

  7. #817
    ολα ειναι mp4
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  8. #818
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    https://www.youtube.com/watch?v=5-PasFPMibE

    βιντεο απο την καμερα. elephone explorer 4k (να την κανει ο θεος! χαχα) ενω γενικα ειναι καλη για τα λεφτα της, εχω αρχισει και σπαζομαι γιατι ακομα και το πρωι μου κανει σαν τετραγωνακια κατι φορες. ο αισθητηρας μαλλον φταιει ποθ προφανως ειναι φτηνιαρικος. υποψην την πηρα 40ευρω μονο απο εξωτερικο. σκεφτομαι σοβαρα να παω σε gopro να τελειωνει το θεμα. αλλα απο την αλλη πολλα τα λεφτα και να πω οτι την χρησιμοποιω και ασυστολα παει στο καλο..

  9. #819
    πολύ ωραία εικόνα βγάζει. για 40 ευρώ είναι αυτό που λέμε "μην το πεις ούτε του παπά";

  10. #820
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Καλά γράφει Σπύρο.Κάνει κάτι τετραγωνάκια ναι,αλλά δεν σου χαλάει την εικόνα.Ευχάριστα βλέπεται και άνετα.Ωραίο το slow motion στην αρχή.
    Φίου φίου φι φι φίου

  11. #821
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    ευχαριστω παιδια αλλα αν δειτε μεσα στο καναλι μου ενα βιντεο που εχω που κανω σκι ειναι λες και εχω gopro. μαλλον ο αισθητηρας τα χανει με την ταχυτητα δεν ξερω. αν δειτε θα καταλαβετε τι λεω. παντως ναι για 40ευρω μια χαρα σιγουρα!

    το slow motion ειναι α λα dark knight! χαχαχαχαχαχ

  12. #822
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    ευχαριστω παιδια αλλα αν δειτε μεσα στο καναλι μου ενα βιντεο που εχω που κανω σκι ειναι λες και εχω gopro. μαλλον ο αισθητηρας τα χανει με την ταχυτητα δεν ξερω. αν δειτε θα καταλαβετε τι λεω. παντως ναι για 40ευρω μια χαρα σιγουρα!

    το slow motion ειναι α λα dark knight! χαχαχαχαχαχ
    Το slow motion στην αρχή, με τι ανάλυση είναι τραβηγμένο?
    Εχω την ίδια και έχω δοκιμάσει slow motion μονο σε 720p/120fps, αλλά δε με έχει εντυπωσιάσει καθόλου

  13. #823
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    μονο τα πρωτα slow motion ειναι με το κινητο μου. ενα samsung galaxy S7. τα υπολοιπα με την elephone. αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως ενω εχω τραβηξει με 1080 και 60 καρε στο youtube το ανεβαζει απλα σε 1080???

  14. #824
    Μέλος Το avatar του/της giannis1070
    Εγγραφή
    14/12/2013
    Μηνύματα
    74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    μονο τα πρωτα slow motion ειναι με το κινητο μου. ενα samsung galaxy S7. τα υπολοιπα με την elephone. αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως ενω εχω τραβηξει με 1080 και 60 καρε στο youtube το ανεβαζει απλα σε 1080???
    Απ'ότι έχω καταλάβει έχει να κάνει με το bitrate το οποίο ανεβάζεις. Εάν είναι πολύ υψηλό (πχ 30κάτι mb/s που αποθηκεύει η Elephone), τότε το youtube θα συμπιέσει πάρα πολύ. Εάν καταφέρεις εσύ και συμπιέσεις πριν το ανεβάσεις στο youtube, τότε ίσως είναι καλύτερο το αποτέλεσμα, δεδομένου ότι ξέρεις τι κάνεις. Οι πιο έμπειροι ας με διορθώσουν.

    Εγώ έχω ανεβάσει δύο βίντεο με την elephone και τα δύο σε 1080/60, το πρώτο είναι όπως το τράβηξα με την elephone και αμέσως το ανέβασα, και το δεύτερο είναι μετά από δική μου επεξεργασία. Φαίνεται η διαφορά υπέρ του δεύτερου βίντεο, ειδικά εάν το δεις σε τηλεόραση full HD

  15. #825
    Πολύ ωραία τα βίντεο με την elephone...σε 1080@60fps...
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF