Σελίδα 69 από 77 ΠρώτοΠρώτο ... 19596465666768697071727374 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.021 έως 1.035 από 1148

Θέμα: action camera

  1. #1021
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yes-u Προβολή μηνύματος
    Μετά από ένα μικρό ατύχημα που είχα σήμερα κ μου χάλασε τη ζαχαρένια για κανά μισάωρο, αποφάσισα να πάρω για μηχανή κ αμάξι κάμερα. Αυτή που προτείνει billimuse είναι ενδιαφέρουσα κ σε καλή τιμή, αλλά τι κάνει τη νύχτα;
    P.s δεν έχω ιδέα περί του αντικειμένου κα δε θέλω να αποκτήσω, έτσι θα ήθελα απαντήσεις του στυλ "πάρε αυτή ρε μούτσο και τέλειωνε!"...
    Αν θέλεις να δώσεις λίγα λεφτά, ξεχνάς τις καλές νυχτερινές λήψεις. Όλες οι κινέζικες είναι απλά ανεκτές. Ακόμα και πολλές ακριβότερες συσκευές έχουν θέμα με τον χαμηλό φωτισμό.
    Life begins at 45°.

  2. #1022
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Θα συμφωνήσω με τον Γιώργο, αν πας για Low budget θα κάνεις πολλά πράγματα με την συγκεκριμένη κάμερα αλλα ξεχνάς την καλή ποιότητα ήχου και τις νυχτερινές λήψεις.
    Αν και θεωρώ οτι γιατα τα λ7 που δίνεις είναι οκ το αποτέλεσμα.
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  3. #1023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν θέλεις να δώσεις λίγα λεφτά, ξεχνάς τις καλές νυχτερινές λήψεις. Όλες οι κινέζικες είναι απλά ανεκτές. Ακόμα και πολλές ακριβότερες συσκευές έχουν θέμα με τον χαμηλό φωτισμό.
    Ποιος μίλησε για λίγα λεφτά? (σ.σ έχω πάρει προίκα...)

  4. #1024
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Αν δε σε περιορίζει το οικονομικό, πάρε μια GoPro.
    Life begins at 45°.

  5. #1025
    Μέλος Το avatar του/της todoros78
    Εγγραφή
    22/08/2012
    Μηνύματα
    47
    επανέρχομαι με ένα πρόχειρο review της κάμερας που έχω SENCOR 3CAM 4K03WR ( http://www.mediamarkt.gr/el/product/...r-1198944.html)
    πριν ξεκινήσω, να αναφέρω ότι γενικά δεν είμαι gadgetάκιας ή "techfreak" να ψάχνω και την τρελή λεπτομέρεια και η εμπειρία που έχω από τις action cameras είναι ελάχιστη. Πριν είχα την XIAOMI yi, οπότε αυτή έχω σαν "σημείο αναφοράς".

    το λοιπόν, με απογοήτευσε 100%!!!! Οι φωτογραφίες εν κινήσει ήταν χάλια!! Είμαι αυστηρός? μπορέι, αλλά καμία ΜΑ καμία φωτογραφία που έβγαλα με την sencro δεν είναι στο ελάχιστον καθαρή για οποιαδήποτε περαιτέρω (ερασιτεχνική) επεξεργασία!!
    δείτε και 3 φωτογραφίες, με 100 % ήλιο/φως, με ολίγη από σκιά και μέσα στα τούνελ των Τεμπών

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sencor_1.jpg 
Προβολές:	373 
Μέγεθος:	101,3 KB 
ID:	391808

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sencor_2.jpg 
Προβολές:	372 
Μέγεθος:	104,5 KB 
ID:	391809

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	sencor_3.jpg 
Προβολές:	368 
Μέγεθος:	51,0 KB 
ID:	391810


    και εδώ 2 φωτογραφίες με 100 % ήλιο/φως και ολίγη από σκιά με την xiaomi yi (που ακόμα δεν κατάλαβα γιατί την πούλησα....)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xiaomi_1.jpg 
Προβολές:	368 
Μέγεθος:	77,0 KB 
ID:	391811 Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xiaomi_2.jpg 
Προβολές:	368 
Μέγεθος:	65,8 KB 
ID:	391812


    μπορεί να μη φαίνεται καθαρά, αλλά οι φωτογραφίες από την xiaomi είναι πολλή περισσότερο καθαρές και "επεξεργάσιμες".

    για τα video δεν θα πω τπτ γιατί δεν τα έχω δει/κοιτάξει ακόμα..

    Από αυτές τις 2 που έχω δοκιμάσει, η xiaomi είναι πολύ καλήτερη και είχε και καλά/συμπαθητικά video. Αν δε μπορείς να πάρεις μια Gopro ή Sony ή δε ξέρω γω οποιαδήποτε κάμερα με 300+ €
    η xiaomi yi ή ακόμα και η καινούρια Xiaomi Mijia-την οποία σκέφτομαι σοβαρά να παραγγείλω-(https://www.gearbest.com/action-cameras/pp_712894.html)
    θα σου καλύψει τις απλές, ερασιτεχνικές ανάγκες.. Αν θες κάτι παραπάνω, βάλε δόσεις και πάρε Gopro

  6. #1026
    ΜΑΚΡΥΥΥΥ ΜΕΕΛΛΛΛΟΟΣΣΣ
    Εγγραφή
    15/06/2009
    Μηνύματα
    71
    Ψαχνω και εγω action camera για τη μηχανη .Eιμαι εντελως ασχετος με το θεμα γενικως.Διαθετω περιπου 150 ευρω.Kοιταω τις παρακατω

    1) https://www.skroutz.gr/s/8440598/SJC...00X-Elite.html

    2)https://www.skroutz.gr/s/10542082/SJCAM-SJ6-Legend.html

    Η αυτη για την υπερβαση!!!! 3)https://www.skroutz.gr/s/10688953/SJCAM-SJ7-Star.html

    Οποια βοηθεια συμβουλη γνωμη δεκτη!!!!
    Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΗ...ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΧΙ!!!!!!!!

  7. #1027
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Για όσους έχουν SJ5000Wifi: firmware update newest version 1.9

    http://support.sjcam.com/support/sol...newest-version

  8. #1028
    ΜΑΚΡΥΥΥΥ ΜΕΕΛΛΛΛΟΟΣΣΣ
    Εγγραφή
    15/06/2009
    Μηνύματα
    71
    H GO PRO HERO 5 BLACK στα 300!!!!!Δελεαστικη τιμη με βλεπω να τη χτυπαω!!!!
    Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΗ...ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΟΧΙ!!!!!!!!

  9. #1029
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgio7 Προβολή μηνύματος
    H GO PRO HERO 5 BLACK στα 300!!!!!Δελεαστικη τιμη με βλεπω να τη χτυπαω!!!!
    με τον ηλεκτρονικο σταθεροποιητη της 6 πιστευω αξιζει τα 100 ευρω παραπανω..ειδικα αν εισαι απο 4αρα πας καρφι για 6..αν εισαι απο καθολου η καμια κινεζικη του 50-100ευρου πας ρουκετα για την 6!

  10. #1030
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgio7 Προβολή μηνύματος
    H GO PRO HERO 5 BLACK στα 300!!!!!Δελεαστικη τιμη με βλεπω να τη χτυπαω!!!!
    Άψογο μηχάνημα.
    Μόνο και μόνο από την ποιότητα κατασκευής. Φοβερό βίντεο, πάρα πολλές επιλογές και πάρα πολλή τεχνολογία σε σχέση με άλλες. Αξίζει κάθε ευρό που έδωσα.
    Το μόνο μείον σε αυτά τα λεφτά δεν θα πάρεις τίποτα έξτρα εκτός από το καλώδιο φόρτισης και δυο βάσεις, όλα τα άλλα τα πληρώνεις έξτρα και αν είναι γνήσια τα πληρώνεις αδρά.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  11. #1031
    Νέο μέλος Το avatar του/της mythic37
    Εγγραφή
    21/01/2017
    Μηνύματα
    9
    Χωρίς πολλά λόγια, η GoPro 5 σίγουρα αξίζει τα λεφτά της. Αν σε ενδιαφέρει η κάμερα σου να έχει μια οθόνη, τότε μην χάνεις χρόνο και πάρτην, ειδάλλως θα σου πρότεινα την Hero 5 Session με τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά, 80€ - 90€ φθηνότερη αλλά χωρίς την οθόνη. Αυτά που θα σου μείνουν τα αξιοποιείς με την αγορά αξεσουάρ για την ίδια την κάμερα.

  12. #1032
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mythic37 Προβολή μηνύματος
    ... με τα ίδια ακριβώς χαρακτηριστικά....
    Δε έχει τα ίδια χαρακτηριστικά. 2MP διαφορά στον αισθητήρα, Gps και 200 mAh διαφορά στη μπαταρία +ότι η μπαταρία στη μεγάλη είναι αποσπώμενη είναι 4 διαφορές με σημασία. Υπάρχουν κι άλλες αλλά για μένα αυτές είναι βασικές.

    Το βασικότερο έξτρα της Session είναι το μέγεθος.
    Τελευταία τροποποίηση από sanctusan; 02/03/2018 στις 21:09.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  13. #1033
    Νέο μέλος Το avatar του/της mythic37
    Εγγραφή
    21/01/2017
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Δε έχει τα ίδια χαρακτηριστικά. 2MP διαφορά στον αισθητήρα, Gps και 200 mAh διαφορά στη μπαταρία +ότι η μπαταρία στη μεγάλη είναι αποσπώμενη είναι 4 διαφορές με σημασία. Υπάρχουν κι άλλες αλλά για μένα αυτές είναι βασικές.
    Τα 2mp διαφορά στον αισθητήρα δεν παίζουν ρόλο στο βίντεο αλλά στην φωτογραφία... Σε συγκριτικό για την διάρκεια βίντεο (1080p/60fps με Protune και stabilization off) όσον αφορά την μπαταρία, κάτω από τις ίδιες συνθήκες και την ίδια σκηνή, η Black έβγαλε 1 ώρα και 47 λεπτά ενώ η Session 1 ώρα και 53 λεπτά.

  14. #1034
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mythic37 Προβολή μηνύματος
    Τα 2mp διαφορά στον αισθητήρα δεν παίζουν ρόλο στο βίντεο αλλά στην φωτογραφία... Σε συγκριτικό για την διάρκεια βίντεο (1080p/60fps με Protune και stabilization off) όσον αφορά την μπαταρία, κάτω από τις ίδιες συνθήκες και την ίδια σκηνή, η Black έβγαλε 1 ώρα και 47 λεπτά ενώ η Session 1 ώρα και 53 λεπτά.
    Είσαι διαβασμένος.....
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  15. #1035
    Νέο μέλος Το avatar του/της mythic37
    Εγγραφή
    21/01/2017
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Είσαι διαβασμένος.....
    Διαβασμένος ναι γιατί είχα την Black και δεν με βόλεψε στο μέγεθος και έκανα την μετάβαση στην Session....

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF