Σελίδα 75 από 77 ΠρώτοΠρώτο ... 25657071727374757677 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.111 έως 1.125 από 1148

Θέμα: action camera

  1. #1111
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    684
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Έτσι είναι δυστυχώς αν τραβάς μέσω του κινητού.Τραβάει μονόλεπτα.Από όσο το είχα ψάξει δηλαδή στο google και άλλοι αυτό έγραφαν ,ότι δεν αλλάζει.
    Το πρόγραμμα που σου είπα είναι αρκετά καλό ,έχει πολλά φίλτρα,εφέ κτλ σε ήχο και εικόνα και το κάνει export σε φορμάτ mp4 με τις ρυθμίσεις που θεωρεί σωστές για ανέβασμα στο youtube αν σε ενδιαφέρει.
    Μπορώ να σου στείλω λινκ να δεις με βίντεο τραβηγμένο σε 30fps.
    Τι βλακεια αυτό.. Τέλος πάντων δε μπιπ δε μπορούμε να τα έχουμε όλα..
    Ναι αν θες στείλε μου λινκ. Και γω σε 30φπς γράφω αν και θα δοκιμάσω και τις άλλες επιλογές απλά για να πω ότι τα δοκίμασα!
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  2. #1112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Καλησπέρα. Είμαι στην αναζήτηση καινούριας action cam καθώς να προηγούμενη μας άφησε χρόνους (sjcam).
    Παρ ότι είχα αποφασίσει οτι η επόμενη θα είναι gopro τελικά δεν μπορω να δώσω τοσα χρήματα και η αλήθεια είναι οτι με έπιασε και η τσιγκουνιά μου μιας και επειδή υπάρχει καλη καμερα στο σπίτι αυτή την έχουμε μονο για τη θάλασσα και κάνα βιντεακι πανω στη μηχανή.
    Οποτε θα κινηθω παλι σε low baget πάλι. Τα χρήματα που θέλω να δώσω θα ήθελα να μην ξεπεράσουν τα 100€ με ελάχιστη αυξητική τάση αν ας πούμε με 120 πάρω κάποια προσφορά με 2-3 μπαταριες . Γενικότερος εξοπλισμός δεν με ενδιαφέρει γτ μου έχουν μείνει όλα τα πραγματα της προηγούμενης και η αλήθεια είναι οτι πέραν απο 1-2 βάσεις τα υπολοιπα είναι αχρησιμοποίητα.Βασικό χαρακτηριστικό να έχει πίσω οθόνη. Επείσης να κρατάει η μπαταρία χωρίς να πέφτει με ελάχιστη χρήση και να έχει σταθεροποιητή (χωρίς το τελευταίο να είναι και απαραίτητο)
    Τώρα επειδή με την προηγούμενη είχα προβληματακια θελω κτ πιο ανθεκτικό αυτή τη φορά (η προηγούμενη εδώ και κάποια χρόνια είχε θέμα με την οθόνη και γενικότερα κολλούσε αρκετά χωρις καμια εξεζητημένη χρήση).
    Κοιτουσα την akaso v50x που εχει ολα τα χαρακτητηστικα που εψαχνα απλα δεν ξερω για την αντοχη της. Έπεσε το μάτι μου και στην eken 9hr plus με πολλές καλες κριτικές και απ οτι διάβασα την έχετε και κάποιοι εδώ και ήθελα να ακούσω γνώμες. Και βέβαια αν υπάρχει κτ που δεν έχω δει ευχαρίστως να ακούσω και προτάσεις.
    Τελευταία τροποποίηση από borgiriadis1; 28/01/2022 στις 23:56.

  3. #1113
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.432
    Καλημέρα,έχω την Eken H9,δεν γνωρίζω τι διαφορές έχει με την Plus .
    Πολύ αξιόλογη για τα χρήματα που κόστισε, ούτε 40ε ,βλέπω οι τιμές τους βαρέσαν προς τα πάνω δυστυχώς.
    2-3 πραγματάκια που έχω γράψει πιο πίσω.
    Μπαταρία, μέτρια. Βίντεο 1080p σε 30fps μου δίνει ~25 λεπτά.Με 1-2 (πήρα 2 εγώ) έξτρα μπαταρίες είσαι πιο άνετος.
    Εικόνα .Είναι μια κατηγορία κάτω σε σχέση με τις GoPrο.
    Ίσως δεν έχω ρυθμίσει κάτι σωστά αλλά τις μέρες με σύννεφα είναι κάπως μουντή η εικόνα.
    Κάτι άλλο που δεν μου αρέσει,στρογγυλεύει κάπως την εικόνα αν βλέπεις πολύ κοντά.
    Γενικά καλή όμως.

    Κατασκευή σχετικά καλή , δεν κροταλίζουν τα κουμπιά της,έχουν ωραίο κλικ ακόμα και σήμερα ,μικρή σε μέγεθος.
    Το αδιάβροχο πλαίσιο-κουτί καλό,δεν μου έβγαλε φόβο ότι θα σπάσει στα άνοιξε-κλείσε.
    Το κόλπο με το λουράκι καρπού δουλεύει αλλά τραβάει μονόλεπτα βίντεο.
    Εξωτερικό μικρόφωνο μόνο που σημαίνει πως θα ακούς μόνο φασαρία.
    Μενου εύκολο και πλήρες.
    porca miseria.

  4. #1114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Εγώ, μετά από προτροπή ενός γνωστού που το ψάχνει, πήρα μια gitup και είμαι ευχαριστημένος.
    Αφού θες gopro, γιατί δεν κοιτάς και κάποιο μτχ παλιότερο μοντέλο?

  5. #1115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Εγώ, μετά από προτροπή ενός γνωστού που το ψάχνει, πήρα μια gitup και είμαι ευχαριστημένος.
    Αφού θες gopro, γιατί δεν κοιτάς και κάποιο μτχ παλιότερο μοντέλο?
    Εψαξα πολύ στα μτχ αλλά δεν βρίσκεις κτ με λιγοτερο απο 100€ και οτι βρεις σε αυτές τις τιμες θα είναι τόσο παλιά που δεν θα έχει πίσω οθόνη. Γενικότερα βλέπω οτι οι hero κρατάνε τιμή οποτε θα συμφέρει να τα δώσεις για καινούρια. Θα μπορουσα να πάω ξανά σε sjcam απλα ήθελα να δοκίμαζα κτ διαφορετικό (ίσως να είναι και ψυχολογικό απο την προηγούμενη).

  6. #1116
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Πόσο παλιές να είναι ώστε να μην έχουν πίσω οθόνη, θυμάμαι ότι η 4 (ίσως και η 3) είχαν. Η δε 4 black έγραφε εξαιρετικό βίντεο...

  7. #1117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της borgiriadis1
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    819
    Αν θυμάμαι καλά η 4 ηταν η πρωτη με οθόνη πίσω και παλι όχι όλα τα μοντέλα (έπεσε σαν έξτρα τοτε). Την 3 την έχει φίλος και δεν έχει σίγουρα. Οποτε πρεπει να παω για τουλάχιστον hero4 αλλά και παλι θα ξεφυγω στα χρήματα. Και στην hero έχει κάθε μοντελο τα δικά του αξεσουάρ οποτε θα ξεφυγω στο ποσο. Βέβαια όσο το σκέφτομαι μάλλον σε gopro πρεπει να παω. Την παίρνεις για μια ζωή.

  8. #1118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από borgiriadis1 Προβολή μηνύματος
    .. Την παίρνεις για μια ζωή.
    Είναι τόσο μεγάλη η εξέλιξη στις κάμερες (αλλά και η ζήτηση του κόσμου) που κάθε 6 μήνες έχουμε και νέα πράγματα

  9. #1119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.467
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από costas_versys Προβολή μηνύματος
    Είναι τόσο μεγάλη η εξέλιξη στις κάμερες (αλλά και η ζήτηση του κόσμου) που κάθε 6 μήνες έχουμε και νέα πράγματα
    Το θέμα είναι βέβαια τι χρειαζόμαστε πραγματικά και όχι τι μας πασάρουν, εγώ σαν τελείως ερασιτέχνης χρήστης θα βολευόμουν και σήμερα με την 4 black που είχα χρησιμοποιήσει πριν χρόνια.

  10. #1120
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    247
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα,έχω την Eken H9,δεν γνωρίζω τι διαφορές έχει με την Plus .
    Πολύ αξιόλογη για τα χρήματα που κόστισε, ούτε 40ε ,βλέπω οι τιμές τους βαρέσαν προς τα πάνω δυστυχώς.
    2-3 πραγματάκια που έχω γράψει πιο πίσω.
    Μπαταρία, μέτρια. Βίντεο 1080p σε 30fps μου δίνει ~25 λεπτά.Με 1-2 (πήρα 2 εγώ) έξτρα μπαταρίες είσαι πιο άνετος.
    Εικόνα .Είναι μια κατηγορία κάτω σε σχέση με τις GoPrο.
    Ίσως δεν έχω ρυθμίσει κάτι σωστά αλλά τις μέρες με σύννεφα είναι κάπως μουντή η εικόνα.
    Κάτι άλλο που δεν μου αρέσει,στρογγυλεύει κάπως την εικόνα αν βλέπεις πολύ κοντά.
    Γενικά καλή όμως.

    Κατασκευή σχετικά καλή , δεν κροταλίζουν τα κουμπιά της,έχουν ωραίο κλικ ακόμα και σήμερα ,μικρή σε μέγεθος.
    Το αδιάβροχο πλαίσιο-κουτί καλό,δεν μου έβγαλε φόβο ότι θα σπάσει στα άνοιξε-κλείσε.
    Το κόλπο με το λουράκι καρπού δουλεύει αλλά τραβάει μονόλεπτα βίντεο.
    Εξωτερικό μικρόφωνο μόνο που σημαίνει πως θα ακούς μόνο φασαρία.
    Μενου εύκολο και πλήρες.
    Την συγκεκριμένη την σκέφτομαι και εγώ εδώ και ένα χρόνο. Δυστυχώς έχει πάρει την ανιούσα η τιμή της τελευταία (γύρω στα 80€). Επίσης από ότι είδα δεν έχει σταθεροποιητή εικόνας και δεν ξέρω αν αυτό παίζει μεγάλο ρόλο για εμάς που την θέλουμε να καταγράφουμε ταξίδια με την μηχανή μας. Έχω σταμπάρει στο skroutz κάποιες που έχουν και σε λίγο καλύτερες τιμές (VanTop Moment4u, Apeman A79, κ.α.).

  11. #1121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    651
    Νομίζω αξίζει να περιμένεις λίγο ώστε να πας σε μεταχειρισμένη GoPro , κάνοντας μικρή υπέρβαση.
    Βρίσκεις μτχ σε σχετικά καλή τιμη

  12. #1122
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.282
    Δες και τις midland ειχα την Η7 και δεν ειχα κανενα θεμα εγραφε μια χαρα η μπαταρια κρατουσε αρκετα μεχρι και που την πουλησα και πηρα go pro hero 5 και μπορω να πω οτι δε θα τα εδινα παλι για go pro τωρα
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #1123
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    62
    Τελικά μέσα στις γιορτές αποφάσισα να πάρω μια GoPro Hero 12 για να τραβήξω καμμία βόλτα με την μηχανή.
    Μεχρι να έρθει από chinmounts η σωστή βάση για το κράνος μου βολεύτηκα με ένα τέτοιο https://www.skroutz.gr/s/22855545/XT...n-Cameras.html
    Μια πρώτη προσπάθεια εδώ https://youtu.be/MBPyPY8w-bI?si=IBYsftoUOiQqN_c4
    και μια δεύτερη με βόλτα στο Σουνιο εδώ https://youtu.be/2XtXmuxQCyw?si=6V-0HELCGdJvHlp5

    Η κάμερα ενώ λέει ότι έχει HDR δεν είναι συμβατό με αυτό που θέλει το YouTube όποτε χρειάστηκε μετατροπή.
    Ο ήχος καλός μου φάνηκε αν και με το GoPro Media Mod λένε ότι βελτιώνεται αισθητά.
    Αυτά για την ώρα.

  14. #1124
    Καλές λήψεις!
    Το μεγαλύτερο μειονεκτήματα της 12 είναι η αφαίρεση του gps , κατά την άποψη μου.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #1125
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/09/2008
    Μηνύματα
    62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Καλές λήψεις!
    Το μεγαλύτερο μειονεκτήματα της 12 είναι η αφαίρεση του gps , κατά την άποψη μου.
    Ναι έβγαλαν το gps και στην θέση του έβαλαν το Bluetooth.
    Δοκίμασα τα AirPods μου μέσα στο κράνος αλλά χάθηκε ο ήχος από το περιβάλλον.
    Κάποιοι παίζουν και με την ενδοεπικοινωνία που είχαν ήδη.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF