Σελίδα 66 από 77 ΠρώτοΠρώτο ... 1656616263646566676869707176 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 976 έως 990 από 1148

Θέμα: action camera

  1. #976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Φοβάμαι μην χαλάσω και τα γραφικά του κράνους με τις κόλλες.
    Κάποια στιγμή είχα δανειστεί μια gopro ενος φίλου για να δω αν με βολεύει και είχα βάλει μια βάση πάνω στο xr1100, μετά απο κανα 2 χρόνια αφαίρεσηα την βάση και δεν άφησε κανένα απολύτως σημάδι, απλά μαλάκωσα λίγο την κόλα με ενα σεσουάρ και βγήκε αρκετά ευκολα.
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  2. #977
    Μέλος Το avatar του/της rouvasi
    Εγγραφή
    03/05/2015
    Μηνύματα
    30
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Σκέφτομαι να την βάλω προσωρινά στο πλάι, και να παραγγείλω Sugru για να το κάνω chin mount. Φοβάμαι μην χαλάσω και τα γραφικά του κράνους με τις κόλλες. Το Sugru είναι λίγο ακριβό, μήπως ενδιαφέρεται και κανεις άλλος για να μοιράσουμε τα έξοδα?
    Δες εδώ https://youtu.be/7hHeo7aCvII πώς έβαλα την δική μου στο GT Air που είναι αρκετά δύσκολο με τις βάσεις.
    Μέχρι 28 Ιουνίου, έχει -25% με το κουπόνι SUMMERSALE στην σελίδα της sugru για την συσκευασία με τα 8 τεμάχια.
    Your feeble skills are no match for the power of the Dark Side.

  3. #978
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Μόνο εγώ νιώθω ανασφάλεια με το να εξέχει ένας όγκος από το κράνος μου;

  4. #979
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rouvasi Προβολή μηνύματος
    Δες εδώ https://youtu.be/7hHeo7aCvII πώς έβαλα την δική μου στο GT Air που είναι αρκετά δύσκολο με τις βάσεις.
    Μέχρι 28 Ιουνίου, έχει -25% με το κουπόνι SUMMERSALE στην σελίδα της sugru για την συσκευασία με τα 8 τεμάχια.
    Το είχα δεί απο χτες το βιντεάκι, πολύ καλό ! χμμμ θα δοκιμάσω με το κουπόνι, χωρίς αυτό βγαίνει 15 ευρώ με μεταφορικά που το κοίταξα το πρωί.

    edit: άκυρο, το βάζει αυτόματα το κουπόνι οπότε 15 βγαίνει έτσι και αλλιώς

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Μόνο εγώ νιώθω ανασφάλεια με το να εξέχει ένας όγκος από το κράνος μου;
    Σίγουρα δν είναι και ότι καλύτερο.... αλλά πως αλλιώς μπορεί να γίνει? Πάνω στην μηχανή?
    Τελευταία τροποποίηση από Lumiel; 25/06/2017 στις 18:43.

  5. #980
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Πάνω στην μηχανή?
    ναι?

  6. #981
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    ναι?
    Δεν έχω γράψει ποτέ βιντεάκι απο μηχανή ακόμα αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα αξίζει λόγω κραδασμών και περίεργου FOV. Αλλά δεν ξέρω, ας πει κάποιος πιο έμπειρος την γνώμη του.

  7. #982
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Λήψη από κράνος μπροστά............by far ότι καλύτερο...Harris και hayate απόλυτο δίκιο...

    Gopro τελικά και ξερό ψωμί....έριξα μια πρόχειρη ματιά στα βίντεο που τράβηξα σήμερα με 1080p-60f......πολύ καλύτερα όλα..

    Suguru τελικά...μεγααληηη πατεντα..
    Throttle that mysterious friend of ours

  8. #983
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stamatisx
    Εγγραφή
    15/11/2014
    Μηνύματα
    160
    Μιας και στα τελευταία δυο track days που έχω μπεί, ένα στις Σέρρες και ένα στα Μέγαρα, χρησιμοποιώ μια Garmin Virb Ultra 30 και μια GoPro Hero 4 Black, μπορώ να πω ότι action κάμερα πλέον χωρίς image stabilization δεν ξαναπέρνω... Πολύ μεγάλη διαφορά στην εικόνα (τουλάχιστον στα 1080 60 που παίζω εγώ) ιδίως όταν το μηχανάκι έχει τόσους κραδασμούς όσο το δικό μου...

  9. #984
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Δεν έχω γράψει ποτέ βιντεάκι απο μηχανή ακόμα αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα αξίζει λόγω κραδασμών και περίεργου FOV. Αλλά δεν ξέρω, ας πει κάποιος πιο έμπειρος την γνώμη του.
    Κοίτα ένα παράδειγμα τι δουλειά κάνει το stabilizer στην κάμερα μας.
    https://www.youtube.com/watch?v=DuRCT8WmFvY&t=190s

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stamatisx Προβολή μηνύματος
    Μιας και στα τελευταία δυο track days που έχω μπεί, ένα στις Σέρρες και ένα στα Μέγαρα, χρησιμοποιώ μια Garmin Virb Ultra 30 και μια GoPro Hero 4 Black, μπορώ να πω ότι action κάμερα πλέον χωρίς image stabilization δεν ξαναπέρνω... Πολύ μεγάλη διαφορά στην εικόνα (τουλάχιστον στα 1080 60 που παίζω εγώ) ιδίως όταν το μηχανάκι έχει τόσους κραδασμούς όσο το δικό μου...
    Αυτός ήταν ο κυριότερος λόγος να μην πάω στην Go pro session, o σταθεροποιητής εικόνας, επιπλέον είδα μερικά video στο youtube από SS μηχανές μέσα σε πίστα και το κούνημα ήταν εμφανές.
    Σε αυτή την κλίμακα χρημάτων δεν μπορείς να τα έχεις όλα, κάπου χάνεις κάπου κερδίζεις, διαλέγεις τι σε βολεύει περισσότερο και απλά συμβιβάζεσαι.

  10. #985
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Live2ride Προβολή μηνύματος
    Κοίτα ένα παράδειγμα τι δουλειά κάνει το stabilizer στην κάμερα μας.
    https://www.youtube.com/watch?v=DuRCT8WmFvY&t=190s
    Sorry αλλά εγώ δεν βλέπω ιδιαίτερη διαφορά. Και στα δύο είναι πολύ κουνημένη, ενώ η λήψη απο το κράνος είναι πολύ πιο σταθερή.

    Το Sugru που παρείγγειλα ταξιδεύει, λογικά θα χαλάσω πολύ λίγο (2-3 πακετάκια), οπότε αν θέλει κανεις να μοιράσουμε τα έξοδα και να μην μπλέκει με αποστολές απο εξωτερικό κτλπ ας μου πει

  11. #986
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Sorry αλλά εγώ δεν βλέπω ιδιαίτερη διαφορά. Και στα δύο είναι πολύ κουνημένη, ενώ η λήψη απο το κράνος είναι πολύ πιο σταθερή.

    Το Sugru που παρείγγειλα ταξιδεύει, λογικά θα χαλάσω πολύ λίγο (2-3 πακετάκια), οπότε αν θέλει κανεις να μοιράσουμε τα έξοδα και να μην μπλέκει με αποστολές απο εξωτερικό κτλπ ας μου πει
    Αυτο θα έγραφα και εγω,μικρη διαφορά, και στην ουρά που την έχει βάλει είναι λάθος θέση ουτως ή άλλως (για τετοιο χωματοδρομο) οπότε δε σώνεται το βίντεο.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #987
    μια χαρά είναι η λήψη πάνω απ'το μηχανάκι και χωρίς stabilizer. τουλάχιστον στο δικό μου.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #988
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgio_Rp Προβολή μηνύματος
    μια χαρά είναι η λήψη πάνω απ'το μηχανάκι και χωρίς stabilizer. τουλάχιστον στο δικό μου.
    Δεν έχει λακκούβες στην πίστα φιλτατε....από επαρχιακο με λακκούβα εχουτε κάτι σε μη φραπέ μορφή χωρίς stab.?
    Throttle that mysterious friend of ours

  14. #989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Δεν έχει λακκούβες στην πίστα φιλτατε....από επαρχιακο με λακκούβα εχουτε κάτι σε μη φραπέ μορφή χωρίς stab.?
    βεβαίως! ίδιο set-up
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #990
    Ξέρω (είναι προφανές) ότι η θεωρητική ταχύτητα εγγραφής όσο μεγαλύτερη τόσο καλύτερα. Στα 1080/60 ας πούμε, τα θεωρητικά 60ΜΒ/sec με τα θεωρητικά 80ΜΒ/sec εγγραφής θα κάνουν διαφορά; Αξίζει το έξτρα δεκάρικο (περίπου 30-περίπου 40) για την πιο γρήγορη ή σε αυτήν την ανάλυση δεν έχει νόημα; Samsung EVO plus η "φτηνή" και Kingston η "ακριβή".

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF