Σελίδα 77 από 77 ΠρώτοΠρώτο ... 2767727374757677
Προβολή αποτελεσμάτων 1.141 έως 1.148 από 1148

Θέμα: action camera

  1. #1141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    το βισμα μπαινει στην καμερα στο πιγουνι του κρανους...Πως θα παει η αλλη ακρη μπροστα στο μοτερ ή πισω στη σελα μωρε?

  2. #1142
    Μέλος Το avatar του/της Sorath
    Εγγραφή
    15/11/2019
    Μηνύματα
    143
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Από ότι έχω δει σε διάφορα ΄βιντεο(ς) βάζουν ένα εξωτερικό καταγραφέα ήχου συνήθως κάτω από την σέλα σταθερά ή σε κάποιον σάκο στην πλατη τους και μετά
    κάνουν έντιτ το βίντεο με το ηχητικό κομμάτι του voice recorder.Πατάνε κόρνα σε διάφορα σημεία ώστε να βρίσκουν ακριβώς το σημείο που θα κολλήσουν τον ήχο .
    Κι εγώ αυτό δοκίμασα πρόσφατα χωρίς να ξέρω οτι το κάνουν κι άλλοι . Έχω την Garmin Virb όπου ακόμη και με 5χλμ να πηγαίνεις, μπουκώνει απο τον αέρα. Οπότε δοκίμασα να καταγράψω ήχο απο το κινητό που το έβαλα στο μπουφάν. Το αποτέλεσμα μακρυά απο ιδανικό, αλλά σίγουρα πολύ καλύτερο απο πριν.

    Άλλα θέματα είχα εκείνη την ημέρα..

    https://youtu.be/kB48RmV1qKQ?si=dEcfj_A1KrbGMHEY
    Τελευταία τροποποίηση από Sorath; 19/01/2024 στις 10:03.

  3. #1143
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.749
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    το βισμα μπαινει στην καμερα στο πιγουνι του κρανους...Πως θα παει η αλλη ακρη μπροστα στο μοτερ ή πισω στη σελα μωρε?
    Αν εννοείς πως θα στηριχτεί το καλώδιο, στην διαδρομή του, το πιάνεις με μονωτική ταινία κάθε τόσο.

    Αν εννοείς πως θα ''πηδάει'' ένα τμήμα του καλωδίου, από αναβάτη, στην μοτοσυκλέτα, βάλε Μαριάν.... εεε, βάλε φαντασία. Προφανώς περνάς το καλώδιο μέσα από το μπουφάν, και στο κάτω μέρος βγαίνει και συνεχίζει στο ντεπόζιτο ή όπου αλλού βολεύει για να πάει στον προορισμό του.

    Εγώ θα το έφτιαχνα και με βύσμα γρήγορης απασφάλισης, αν ξεχαστείς και σηκωθείς απότομα, να μην κόβεται ή κάνει άλλες ζημειές.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #1144
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Καλημέρα.
    Με το κινητό δοκίμασα και εγώ,τυλιγμένο ανάμεσα σε ένα ζευγάρι κάλτσες και κάτω από την σέλα,στο μπουφάν,μέσα στο τανκμπαγκ.
    Την καλύτερη δουλειά την έκανε κάτω από την σέλα αλλά λόγο κακής ποιότητας του κινητού προφανώς από ένα σημείο και μετά δεν μπορούσε να γράψει τον ήχο
    και ακουγόταν μόνο ένα τρίξιμο σαν συντονισμός.Υποθέτω πως αν είχα ένα καλό καταγραφέα θα έκανε καλή δουλειά.
    Το εντιτ μετά είναι σχετικά εύκολο,το δείχνει σε πολλά βίντεο ακόμα και αν δεν ξέρεις.
    Ωραίο εργαλείο Sorath
    when life gets complicated... i ride.

  5. #1145
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    995
    Μήπως δεν είχες βάλει καλές κάλτσες? Αυτό θα φταίει...

  6. #1146
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    248
    Σήμερα έπεσα τυχαία στο παρακάτω site όπου έχει mounts εξειδικευμένα για κάθε μάρκα κράνους. Νομίζω μπορεί να βοηθήσει πολλούς από εμάς

    https://chinmounts.com/

  7. #1147
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.967
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Garfield Προβολή μηνύματος
    Σήμερα έπεσα τυχαία στο παρακάτω site όπου έχει mounts εξειδικευμένα για κάθε μάρκα κράνους. Νομίζω μπορεί να βοηθήσει πολλούς από εμάς

    https://chinmounts.com/
    Για το κάτι καλύτερο, εδώ
    https://go-moto.com/

  8. #1148
    Καμία γνώμη για insta one x2 στα 300€?

    Υπάρχει κάποιος που την έχει να μας πει?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 77 από 77 ΠρώτοΠρώτο ... 2767727374757677

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF