Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 137

Θέμα: Supra-X 125 Helmin

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Γιώργης
    Εγγραφή
    29/06/2014
    Μηνύματα
    103
    Σήμερα μπόρεσα και 'γω να το περιεργαστώ. Συμφωνώ ότι φαίνεται καλοφτιαγμένο και δείχνει στιβαρό. Στατικό που το καβάλησα μεγαλύτερη εντύπωση μου έκανε η φαρδιά σέλα, μοιάζει με αυτές των σκούτερ κι όχι με τις παλιές που ήξερα των παπιών. Ωστόσο μου φάνηκε κάπως σκληρή, θα μπορούσε να έχει λίγο αφρώδες ακόμη. Έτσι φαρδιά που είναι αν βγει καμιά σχάρα αργότερα μπορείς άνετα με διχτάκια να δέσεις και 6-7 σακούλες χωρίς μπαγαζιέρα. Και τα πλαστικά δείχνουν ποιοτικά και πως δεν θα σκορπίσουν αμέσως.

    Όμως ρε παιδιά 2300€ για αερόψυκτο παπί μου φαίνονται πάρα πολλά! 1094€ έχει στην Ινδονησία που φτιάχνεται. Άντε βάλε και μεταφορικά-δασμούς-μισθό σαρακάκη πως στο καλό πάει 1200€ πάνω;;;!!! 100€ περισσότερα έχει το κρύφτον το Χ με μονοσόκ και ψυγείο και 3 άλογα περισσότερα! Μου έλεγε και ο πωλητής εκεί για το ρεζερβουάρ και για τον χώρο κάτω απ την σέλα αλλά τρομερές διαφορές με το παλιό innova πέρα αυτών των 2 δεν βρήκα. Νταξει δεν αντιλέω, αν είσαι επαγγελματίας και το χρειάζεσαι σαν εργαλείο δουλειάς, ναι το ντεπόζιτο κάνει την διαφορά, να μην χρειάζεται να είσαι στο βενζινάδικο κάθε τρεις και λίγο. Αλλά αν είναι αγγαρειόχημα για το κέντρο και για μην φορτώνεται χιλιόμετρα η μεγάλη/το κουτί και τα υπόλοιπα πάνω κάτω 200-250 χιλιόμετρα αυτονομία έχουν.

    Κάθε όχημα έχει τα θετικά και τα αρνητικά του, κι αυτό για αγγαρειομάχος ήταν φαβορί, αλλά αυτή η τιμή στο λαιμό μου κάθεται!
    Όλα είναι δρόμος

  2. #32
    Εχθές το έκανα test ride. Μου άρεσε. Η σέλα είναι όντως λίγο σκληρή, αλλά αυτό οφείλεται
    προφανώς στην έλλειψη αρκετού αφρώδους προκειμένου να μεγαλώσει κατά το δυνατόν ο
    αποθηκευτικός χώρος. Νομίζω ότι για κάποιον (όπως εγώ) που το θέλει για δεύτερο μηχανάκι
    για να μη μπλέκει μέσα στην πόλη με κάποιο μεγαλύτερο, δεν τον απασχολεί ιδιαίτερα. Κάποιος
    βέβαια που θα "ταξιδέψει" με το μηχανάκι, θα πιαστεί εύκολα ο "ποπός" του.
    Κατά τα άλλα, στη διάρκεια της μικρής βόλτας που έκανα με το παπί (με 220 χλμ στο κοντέρ, δλδ
    άστρωτο) διαπίστωσα πολύ καλή και χωρίς θορύβους και τριξίματα λειτουργία, καλά φρένα και
    πολύ καλή λειτουργία στο σασμάν. Η μόνη ένσταση είναι στο λεβιέ του σασμάν, το οποίο στο πίσω
    μέρος είναι αρκετά χαμηλό, με αποτέλεσμα στα κατεβάσματα, κάποιος που δουλεύει φτέρνα, εάν
    φοράει ίσιο παπούτσι (χωρίς λίγο τακούνι π.χ. starάκια) να ζορίζεται λίγο. Πιστεύω ρυθμίζοντας τη
    θέση του λεβιέ στον άξονα του σασμάν, το πρόβλημα να λύνεται.
    Ψάχνοντας λοιπόν ένα μηχανάκι πόλης και χωρίς να θέλω να μπλέξω με ιμάντες, βαριάτορ, μπίλιες
    κλπ νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή λύση.
    Στά + βάζω και τα δύο δισκόφρενα, όχι τόσο λόγω απόδοσης, γιατί έχουμε δεί και ταμπούρα που
    δουλεύουν άψογα (π.χ. pcx) αλλά περισσότερο λόγω ευκολότερης συντήρησης.
    Μάλλον τη δευτέρα θα πάω να το πάρω.

  3. #33
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    3
    Κοσμά που το εκανες τεστ στο Δαβανοπουλο ή στον Νικητακη πρωην Agio Motors?

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geolar Προβολή μηνύματος
    Κοσμά που το εκανες τεστ στο Δαβανοπουλο ή στον Νικητακη πρωην Agio Motors?
    Στον Δαβανόπουλο το έκανα test ride την προηγούμενη πέμπτη.
    Εχθές το "έκλεισα".

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gsman
    Εγγραφή
    25/01/2010
    Μηνύματα
    273
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kosmas_xlv600 Προβολή μηνύματος
    Στον Δαβανόπουλο το έκανα test ride την προηγούμενη πέμπτη.
    Εχθές το "έκλεισα".
    με το καλο καλοριζικο..!!!

  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/08/2015
    Μηνύματα
    3
    Καλοτάξιδο περιμενουμε εντυπώσεις...

  7. #37
    ΛΑΤΡΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ Το avatar του/της tzeronymo
    Εγγραφή
    15/09/2008
    Μηνύματα
    232
    Mε το καλο να το παρεις παντως σημερα 1500 χλμ ολα μια χαρα κανενα παραπονο
    ΠΕΡΑΜΑ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΑΥΤΟΣΥΝΗΣ

  8. #38
    Το παρέλαβα σήμερα. Μόνη εκκρεμότητα το πλάγιο stand (δεν ξέρω γιατί, αλλά όλα τα μηχανάκια είναι χωρίς το πλάγιο stand).
    Τα περιμένουν σε λίγες μέρες και θα μου τηλεφωνήσουν να πάω να το περάσουν.
    Το πήρα κόκκινο - μαύρο.
    Εντυπώσεις σε λίγες μέρες.

  9. #39
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/09/2015
    Μηνύματα
    31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzeronymo Προβολή μηνύματος
    Mε το καλο να το παρεις παντως σημερα 1500 χλμ ολα μια χαρα κανενα παραπονο
    καλοριζικο φιλε
    δηλαδη ρε συ κανεις ευκολα και μακρινες αποστασεις ?
    εγω που το θελω για πατησια μεχρι πειραια απο εθνικη ειναι κομπλε λες ?
    στον tzeronymo απευθυνομαι
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 21/09/2015 στις 09:24. Αιτία: Quote

  10. #40
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.258
    Ξέρεις κανείς αν υπάρχει κάπο διαθέσιμο για τεστ-ράιντ Αθήνα ? Ενδεχομένως να με ενδιαφέρει .
    Modenas Kriss 125

  11. #41
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/09/2015
    Μηνύματα
    31

    Supra x 125 helmin

    Οποίος το έχει αγοράσει θα ήθελα να γράψει εδώ πως του φαίνεται και γενικά οτιδήποτε χρήσιμο γιατί πρόκειται να το πάρω και θα ήθελα να δω πρώτες εντυπώσεις

  12. #42
    ΛΑΤΡΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ Το avatar του/της tzeronymo
    Εγγραφή
    15/09/2008
    Μηνύματα
    232
    Παιδια εχοντας 1850 σημερα στο κοντερ και αφου εχω παει εκτος Αττικης σε βολτες ειναι μια χαρα, τωρα το σταντ δεν εχει ερθει ακομα ειναι λεει στο κοντεινερ αλλα ερχεται ( εαν ηξερα σε πιο ειναι θα πηγαινα να το ανοιγα, απο εδω που ειμαι τα βλεπω ολα εδω στη COSCO ) kαι να απαντησω στον nikolis27 φιλε παρτο με κλειστα ματια τελεια επιλογη !
    ΠΕΡΑΜΑ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΑΥΤΟΣΥΝΗΣ

  13. #43
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/09/2015
    Μηνύματα
    31
    Αντε ρε τζερονυμο ακόμα δεν το πήρα περίμενα να ακούσω τη γνώμη σου ...
    Πάντως ρε φίλε τόσες μέρες βλέπω που όλοι το κράζουν γτ λένε θα βαράει μπιέλα σαν το ινοβα συνέχεια και θα έχει προβλήματα και μπήκα σε σκέψεις
    Για να το λένε όλοι μήπως ισχύει ρε φίλε ?
    Αλλά δεν θέλω κρυπτον αν δώσω τόσα λεφτά θα παρω πσξ
    Αλλά πιο πολύ το παπί θέλω το μόνο που διστάζω η αξιοπιστία

  14. #44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tzeronymo Προβολή μηνύματος
    Παιδια εχοντας 1850 σημερα στο κοντερ και αφου εχω παει εκτος Αττικης σε βολτες ειναι μια χαρα, τωρα το σταντ δεν εχει ερθει ακομα ειναι λεει στο κοντεινερ αλλα ερχεται ( εαν ηξερα σε πιο ειναι θα πηγαινα να το ανοιγα, απο εδω που ειμαι τα βλεπω ολα εδω στη COSCO ) kαι να απαντησω στον nikolis27 φιλε παρτο με κλειστα ματια τελεια επιλογη !
    Μήπως έμαθες για πιο λόγο τα μηχανάκια είναι χωρίς πλάγιο stand ;;;

  15. #45
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/09/2015
    Μηνύματα
    3
    Καλημέρα σε όλους.Έχω το supra x και έχω γράψει 1600 χιλ.Παρατηρήσεις: 1)από την αρχή το μοτέρ δουλεύει με τραχύ ήχο και όταν ζεσταίνεται με ψηλές στροφές(κατά τη χόντα είναι φυσιολογικό, έτσι πρέπει να δουλεύει λόγω ιντζέκσιον),πριν είχα το κριστάρ 125 με διαφορετικό ήχο και γενικά λειτουργία μοτέρ, 2)όταν ζεσταίνεται μεταξύ 40-50 χιλ. ακούγεται ένας συντονισμός θορύβων πλαστικών αριστερά μπροστά ,όπου ακόμα δεν έχω καταφέρει να εντοπίσω(κατά τη χόντα οφείλεται στις συστολές-διαστολές από την υψηλή θερμοκρασία,εξάλλου παπί αγόρασα, όχι BMW), 3) όταν ο δείκτης αγγίζει το κόκκινο, τότε έχει 2+λίτρα στο ρεζερβουάρ, εγώ φουλάρω με 4,5 ευρώ, 4) υπάρχει ήδη σχάρα για βαλίτσα, (sxara.gr,είναι ο κατασκευαστής),μπαίνει με δυσκολία αλλά εάν πιάνουν τα χέρια σου..., 5)στο πρώτο σέρβις των 1000 χιλ. έβαλαν λάδι 10w30 ful synthetic της AGIP,πράγμα που με βρίσκει αντίθετο, στις 2000 χιλ. θα βάλλω το motul semi synthetic 15w50, λάδι που βάζω εδώ και πολλά χρόνια σε όλα τα παπιά που είχα, 6)κατά τα άλλα, είναι συμπαγές σε αίσθηση,ευκίνητο, οικονομικό σε κατανάλωση,άνετο αλλά με πολύ σκληρή σέλα. Να δούμε στο μέλλον και την αξιοπιστία του!!!!

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. innova 125..
    από n1k3man στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 12:57
  2. Fx 125
    από GIORGIO MORODER στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 13:56
  3. daytona 125
    από gRim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 16:48
  4. Crm 125 97'
    από AmIinside? στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2004, 17:01
  5. Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2004, 06:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF