Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 137

Θέμα: Supra-X 125 Helmin

  1. #106
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Αυτοματο τσοκ εννοω,την συντομη αυξηση των στροφων οταν ειναι κρυο και βαλει μπρος απο πολυωρη ακινησια.
    Αν προτιμας και ξενους ορους,το cold start idle.

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Ξερει κανεις το βιδακι πανω στο σωμα του ψεκασμου,τι δουλεια κανει,αυξομειωνει τις στροφες ρελαντι?

  3. #108
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.046
    Η αλήθεια είναι ότι δε νομίζω ότι στονinjecrion ρυθμίζεται το ρελαντί μηχανικά. Οπότε κάτι άλλο θα εξυπηρετεί το Βιδάκι.
    Εμπειρικά και μόνο το λέω χωρίς να ξερω για το συγκεκριμένο.
    Ελπίζω να μη χρειάζεται να αλλάξω κάνα εγκέφαλο για το θέμα του ρελαντί.

  4. #109
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Oι στροφες αυξομειώνονται παντος αν το γυρισεις αναλογα,δεν ξερω αν επηρεαζει το μιγμα,ουτε διαφορα ειδα στον δρομο,ουτε στο μπουζι ειδα κατι,με δυο κλικ που το γυρισα +στροφες.

  5. #110
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.046
    Δηλαδή ανεβασε τις στροφές στο ρελαντί?

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Ναι ανεβασε,σε συνεργειο Honda μου ειπαν ότι δεν γινεται να ανεβοκατεβαζει στροφες, είναι αυτοματο,από αισθητήρες-ecu.

  7. #112
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    23/03/2018
    Μηνύματα
    1
    Το supra x δυστηχος δεν σικονι στροφες το εχει ενας φιλος και το εχουμε τσεκαρι αλλα δεν σβηνει μπορει να θελει ρυθμισμα βαλβιδων το δικο σου.Εγω ενα νταιτονα ιτζεξιον που εχω σικονι στροφες κρυο και δεν σβηνει ποτε εχει αυτοματο τσοκ

  8. #113
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2016
    Μηνύματα
    5
    Και εγω το ίδιο θεμα είχα. Αλλαξα φίλτρο αέρα και μπουζί, το οποιο θέλει αλλαγή κάθε 8 χιλιαδες, και δουλεύει εντάξει τωρα. Βέβαια δεν το αισθάνομαι κ όπως ήταν καινούριο το δούλεμά του όταν είναι κρύο, μάλλον επειδή είχα ριθμήσει βαλβίδες στην αντιπροσοπεία και αυτός ο άσχετος μου τις έκανε χειρότερες απ' ότι ήταν πριν. Θα τις ξαναριθμησω τωρα σε άλλον. Όσο για το ρελαντι που το κοίταξα και εγω δεν φαίνεται να ρυθμήζεται ή τουλαχιστον όχι εύκολα. Καλύτερα είναι να μην το πειράξεις γιατι είναι απίθανο το πρόβλημα να οφείλεται στο ρελαντί, αυτό είναι το σύμπτομα.

  9. #114
    Και εμενα σπανια μου σβηνει αλλά φτιάχνει αμέσως σχετικά. Κυρίως στα πολλά κρύα ή αν εχει μπουκώσει ομως. Δηλαδή να μου σβησει 3-4 φορες σε ενα χρονο. Μετα ομως με τη δευτερη δειχνει να ανεβαζει στροφές απο μονο του.
    Ειχα ένα θεμα προσφατα. Ειχα παει δικαβαλο αθηνα και οταν γυρισα εκανε δυνατό θορυβο ο οποιος σταματησε μολις κρυωσε. Ο θορυβος ακουγοταν στο ρελαντι μονο.
    Αρχικά είχα γυρω στα 225 ml παραπάνω λάδι δε ξερω αν επηρεάζει. Εβγαλα αυτη τη ποσοτητα και παει λιγο πιο χαλαρά νομιζω.
    Μέτρησα βαλβίδες και η εισαγωγής νομιζω μου φάνηκε πως ειναι οκ δλδ 10 και η εξαγωγης δεν ειμαι σιγουρος ηθελε λιγο ζορι στην αρχη να μπει για 17 , ενω πχ 15 εμπαινε ευκολα.
    Δε ξέρω απο τι μπορει να ειναι ο θορυβος.
    https://photos.app.goo.gl/0CtNVdhPKhovOhsr1
    καπως ετσι εκανε

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bruno
    Εγγραφή
    25/08/2013
    Μηνύματα
    507
    Τεντωτηρας καδενας,ραουλα καδενας.

  11. #116
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    544
    Πολυ ωραιο παπακι το supra. Εχω εντυπωσιαστει απο την ποιοτητα κατασκευης και απορω με αυτα που διαβαζω για τριξιματα κτλ κτλ. Προσωπικα νομιζω οτι ειναι το Lexus των παπιων. Οταν βρω χρονο θα γραψω πληρεις εντυπωσεις.

  12. #117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Πολυ ωραιο παπακι το supra. Εχω εντυπωσιαστει απο την ποιοτητα κατασκευης και απορω με αυτα που διαβαζω για τριξιματα κτλ κτλ. Προσωπικα νομιζω οτι ειναι το Lexus των παπιων. Οταν βρω χρονο θα γραψω πληρεις εντυπωσεις.
    Εγω παντως δε το αντεξα και το έδωσα. Αν σου φαίνεται οκ μια χαρά. Ποιότητα καμια σχεση με το crypton s που πηρα.

  13. #118
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.046
    Και εγώ δε μπορω να πω οτι ειμαι και πολυ ευχαριστημενος απο την ποιοτητα των πλαστικών του.
    Ειδικα το μπροστα καπακι του τιμονιου κανει σαν τρακτερ όπως και τα δυο πλαστικά καπάκια στη ποδιά.
    Και ακόμα μου σβήνει οταν είναι κρυο....


    ΑΝ κανένας έχει τη πίσω χειρολαβή και την έχει βγάλει για να βάλει σχάρα και δεν τη χρειάζεται ας μου στείλει ενα pm. Μου είπανε 40 ευρώ για καινούρια.

  14. #119
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Τι νακανουν και αυτα τα ερημα τα παπακια....πιστευω οτι το 90% φταιει και οι δρομοι που εχουμε...θυμαμε πριν δωσω το δικο μου μεσα σε 40 μερες αλλαξα 3 φορες το πανω καπακι στο τιμονι......επεσα σε φαση που εκαναν εργα για τον δρομο..και καθε λιγο επεφτα σε νεες κακοτεχνιες και λακουβες...και δωστου σαμαρια...ποσο να αντεχουν οι μικρες αναρτησουλες..και ποσες βροντιες να αποροφησουν ??

  15. #120
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Τι νακανουν και αυτα τα ερημα τα παπακια....πιστευω οτι το 90% φταιει και οι δρομοι που εχουμε...θυμαμε πριν δωσω το δικο μου μεσα σε 40 μερες αλλαξα 3 φορες το πανω καπακι στο τιμονι......επεσα σε φαση που εκαναν εργα για τον δρομο..και καθε λιγο επεφτα σε νεες κακοτεχνιες και λακουβες...και δωστου σαμαρια...ποσο να αντεχουν οι μικρες αναρτησουλες..και ποσες βροντιες να αποροφησουν ??
    Το 90αρι που ειχα 15 χρονια, στους ιδιους δρομους κυκλοφορουσε και δεν ετριζε τιποτα.
    Η ποιοτητα εχει πεσει, δυστυχως.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. innova 125..
    από n1k3man στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 12:57
  2. Fx 125
    από GIORGIO MORODER στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 13:56
  3. daytona 125
    από gRim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 16:48
  4. Crm 125 97'
    από AmIinside? στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2004, 17:01
  5. Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2004, 06:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF