Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 137

Θέμα: Supra-X 125 Helmin

  1. #76

  2. #77
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/11/2016
    Μηνύματα
    2
    Για σας κυριοι εχω το supra x και εγώ θα το συγκρίνω με το προηγούμενο μηχανάκι μου το modenas Kris 120 sport. Λοιπόν στο modenas είχα βάλει μεγαλύτερο μπιστονι. Τα - στο supra x του λείπει η εκρηκτικοτιτα, το πίσω δισκοφρενο μπλοκάρει εύκολα, θα ήθελα μια πιο sport εξάτμιση, η τετάρτη ταχύτητα δεν δίνει χιλιόμετρα στην τελική και κρεμάει, το κοντέρ δεν λέει τα σωστά χιλιόμετρα δείχνει περισσότερα, η τιμή του είναι ακριβή. Τωρα πάμε στα + στα 3.5 λίτρα εχω κοντά στα 80 χιλιόμετρα περισσότερα από το modenas λόγο injection, έχω μεγαλύτερη οικονομία στα καυσίμα, έχει καλά φώτα, έχει καλό ηχο χωρίς κραδασμούς, έχει πολύ χώρο κάτω απο την σέλα, και έχει ωραία σχεδίαση. Συμπέρασμα το injection του δίνει οικονομία που τήν χρειάζομαι αλλά δεν του δίνει το νεύρο που του δινει το καρμπυρατέρ. Κάνω 55 χιλιόμετρα την ημέρα λόγω δουλειάς και έχω καλή οικονομία στα καύσιμα .

  3. #78
    Παιδες και εγώ το εχω παραγγείλει και το περιμένω. Για καποιο λογο δεν υπαρχουν wave/supra στην αγορά μεχρι να έρθουν ξανά σε μηνα +. Οποτε αποφάσισα να παω στο supra που ειναι και λιγο πιο γρηγορο. Για crypton-x πέρα απο τη ταχύτητα δε ξέρω αν αξίζει vfm.

  4. #79
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2017
    Μηνύματα
    2
    Καλημερα στην παρεα.Να ρωτησω και εγω μια απορια που εχω θελω να παρω το supra-x 125 helmin....τι διαφορες εχει το μοντελο το 2016 με το 2017?γιατι εδω στο βολο εχει μονο του 2016 και σκεφτομαι να το παρω.Σας ευχαριστω

  5. #80
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2016
    Μηνύματα
    5
    Γνωρίζει κάποιος τι αναρτήσεις παιρνει πίσω το supra-x γιατι θελω να τις αλλάξω.... είναι ιδιες με του innova?

  6. #81
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/07/2017
    Μηνύματα
    2
    Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.
    Έχω αγοράσει το Supra-x και δουλεύω με αυτό διανομέας, έχω κάνει μέχρι στιγμής 3000 Km και τα μόνα προβλήματα που έχω αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής είναι :
    Τα πλαστικά μέρη του τιμονιού στα οποία ενσωματώνονται τα διακοπτάκια (φλας,μίζα, κτλ) έχουν ξεθωριάσει και μοιάζουν σαν κινέζικο δεκαετίας.
    Η κλειδαριά ,έχει μπλοκαριστεί 3 φορές (αφού ανοίξω το πορτάκι, μπαίνει μόνο το μισο κλειδί ).
    Τα πλαστικά μπροστά και κάπου στο τιμόνι, συντονίζονται σε υψηλές αλλά και μεσαίες στροφές και τρίζουν ενοχλητικά.
    Εάν κάποιος έχει εντοπίσει ποίο πλαστικό τρίζει και έχει την καλοσύνη, ας γράψει τη λύση στο πρόβλημα.

  7. #82
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2016
    Μηνύματα
    5
    Επειδή είχα και εγώ ενα μικρό τρίξιμο από τα πλαστικά του κοντέρ το έλυσα και το ξαναέδεσα πολλές φορές και τελικά ήταν χαλασμένη, φαλτσαρισμένη η δεξιά βίδα από τις δύο που κρατούν το κοντέρ. Έβαλα τελικά μία πιο χοντρή βίδα και λύθηκε το πρόβλημα. Το μόνο πως χρειάζεται προσοχή είναι πως θα ξεκουμπώσεις το κλιπς που έχει κάτω από την ντίζα του γκαζιού.

  8. #83
    Εμενα παντως ετριζε πολυ το καπάκι απο πανω με τα 3 κλιπ. ΓΙα καποιο λογο δεν εβγαινε με τιποτα μετα με αποτελεσμα να σπασει. Πηρα αλλο και παροτι δεν πιανει στις ακρες γιατι πανε χωριστα τα ασπρα κλιπ απο το καπακι δε τρίζει σχεδον καθόλου, παρά λιγο.Βεβαια τριζει λιγο στο κοντερ αλλα πιστευω και στο φτερο της ροδας τριζει εκει που ενωνονται.

    Επισης σε εσας τρέμει το τιμόνι στα 60-80 χωρις χέρια;

    Παντως γενικά ψιλοοκ ειναι το παπακι αλλά αν αγόραζα ξανα καλύτερα να ειχα παρει το crypton

  9. #84
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parhs Προβολή μηνύματος
    Επισης σε εσας τρέμει το τιμόνι στα 60-80 χωρις χέρια;
    Τρεμει παρα πολύ και σε εμενα - με εχει προβληματισει πολύ. Θα κοιτάξω το ρουλμαν λαιμού όταν παω για σερβις μηπως και φταίει αυτό! Αν ξερει καποιος τι φταίει, ας το μοιραστεί μαζί μας γιατι ειναι πολύ ενοχλητικές οι ταλαντωσεις στο τιμόνι.

    Το μονο προβλημα που βλέπω ειναι αυτό και η αναρτηση - ψαχνω να βρω μια ποιτική για πίσω. Κατα τα λοιπά, μια χαρα και σουπερ οικονομικό παπί ειναι.

  10. #85
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Μήπως έχετε βάλει καμία μπαγκαζιερα κτήνος πίσω?
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  11. #86
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Μήπως έχετε βάλει καμία μπαγκαζιερα κτήνος πίσω?
    εγω μια μικρή μπαγκαζέρα εχω, αλλα θα τη βγάλω και θα ελέγξω μπας και φταιει αυτό. Καλη η σκεψη σου!!!

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.278
    Το έχω αντιμετωπίσει με σκούτερ.

    Άλλοι παράγοντες είναι το οδόστρωμα, η ζάντα, ρουλεμάν τιμονιού όπως είπατε πριν κ ίσως κάποιοι συντονισμοι της στιγμής.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #88
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/09/2016
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από VRV Προβολή μηνύματος
    Τρεμει παρα πολύ και σε εμενα - με εχει προβληματισει πολύ. Θα κοιτάξω το ρουλμαν λαιμού όταν παω για σερβις μηπως και φταίει αυτό! Αν ξερει καποιος τι φταίει, ας το μοιραστεί μαζί μας γιατι ειναι πολύ ενοχλητικές οι ταλαντωσεις στο τιμόνι.

    Το μονο προβλημα που βλέπω ειναι αυτό και η αναρτηση - ψαχνω να βρω μια ποιτική για πίσω. Κατα τα λοιπά, μια χαρα και σουπερ οικονομικό παπί ειναι.
    Εμένα δεν τρέμει το τιμόνι αλλά αν τρέμει μόνο με ταχήτητα στο σασμάν και οχι με νεκρά, τότε μπορεί να είναι η αλυσίδα πολύ σφιχτή και ταλεπορημενη. Ψάχνω και εγώ καλύτερες αναρτήσεις για πίσω...

  14. #89
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Γιώργης
    Εγγραφή
    29/06/2014
    Μηνύματα
    103
    έχει YSS ρυθμιζόμενες για πίσω με κάνα πενηντάρικο
    Όλα είναι δρόμος

  15. #90
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/12/2017
    Μηνύματα
    3
    Καλησπερα παιδες!!νεος κατοχος supra και ψαχνομαι να φτιαξω τα φωτα ιδεες;;ξενον παιρνει η τιποτα λαμπες λευκες μονο;;

Σελίδα 6 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. innova 125..
    από n1k3man στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 12:57
  2. Fx 125
    από GIORGIO MORODER στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2004, 13:56
  3. daytona 125
    από gRim στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 16:48
  4. Crm 125 97'
    από AmIinside? στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2004, 17:01
  5. Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2004, 06:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF