Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 55

Θέμα: Μητσάκης Κ Αυστραλία

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μανολης67 Προβολή μηνύματος

    Από ότι ξέρω παίρνει χορηγιες απο την ΚΤΜ..αλίμονο αν περίμενε από τον μισθό του δάσκαλου...., για να εξηγούμαστε, δεν βλε=έπω τίποτα κακό σε αυτό γιατί κακά τα ψέματα, μαγκιά του, και μην ξεχνάμε ότι δεν φτάνουμε....
    για τα 12 βιβλία που έχει εκδόσει ρε παιδιά γιατί δεν λέμε κάτι?
    ανανήψαντας

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    για τα 12 βιβλία που έχει εκδόσει ρε παιδιά γιατί δεν λέμε κάτι?
    Γιατι δεν ξερουμε.Για δωσε τα φωτα σου.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    ο ανθρωπος στην αρχη ξεκινησε μονος του.
    μετα εψαξε χορηγους και στα σπαργανα τον σιγουνταριζε μια εφημεριδα,κατι λαστιχα,κατω μπαλα πραγματα.
    μετα τον σπονσοναριζε η ktm,αλλα ταξιδευει σολο,χωρις φορτηγα υποστηριξης κτλπ
    πηγε καπαδοκια με παπι και μαλιστα εγραφε οτι φιλοι με 1200 στην αρχη τον χλευαζανε........αλλα απο την καφετερια...
    ρεισπεκτ ξερεισπεκτ τα ταξιδια του ειναι πανεμορφα και μονο στην ελλαδα θα ασχολουμασταν με τη δουλεια του-οπως γινεται δυστηχως.
    εχω το βιβλιο του με το f650 που αγορασα σε μια εκθεση μοτο που ειχε σταντ,και τα εσοδα πηγαιναν για το επομενο ταξιδι....
    ποια καπαδοκια ρε μαν, Ινδία έφτασε με το παπί και αν δεν έτρωγε κομπλα στα σύνορα με το Πακιστάν θα είχε φτάσει και στην ώρα του σύμφωνα με το πρόγραμμα! !!

  4. #34
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsompanis Προβολή μηνύματος
    ποια καπαδοκια ρε μαν, Ινδία έφτασε με το παπί και αν δεν έτρωγε κομπλα στα σύνορα με το Πακιστάν θα είχε φτάσει και στην ώρα του σύμφωνα με το πρόγραμμα! !!
    το ξερω ρε,αλλα στην καπαδοκια ηταν που τον χλευαζανε....
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  5. #35
    Ή Καππαδοκία ήταν άτυπο στοίχημα.

    Ή Ινδία μάλλον χαβαλες, στο πλαίσιο του "γιατί όχι".

    Σεβαστό πάντως γιατί το κάνει πάνω από 20 χρόνια, πριν τα RTW ταξίδια γίνουν μόδα.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Γιατι δεν ξερουμε.Για δωσε τα φωτα σου.
    http://www.biblionet.gr/author/38128...BA%CE%B7%CF%82
    ανανήψαντας

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kostas2B
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    669
    Οταν με το καλο γινει η παρουσίαση του ταξιδιού σε κάποια λέσχη,ισως μεσα σε αυτο το μηνα,θα μάθετε και που αλλου πήγε...Και τοτε θα κοπανησετε το κεφαλι σας στον τοίχο!!!

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Βασικά, τις επιλογές τις έχει ο έχων τον χρόνο. Αν δεν ξέρει τι να τις κάνει, είναι άλλη ιστορία. Στον άλλον κόσμο, τον σκληρό και άκαρδο ισχύει το "the boss way or the highway". Sad but true.
    μόλις έμαθα ότι η επόμενη συνέλευση της Πανελλήνιας Διδασκαλικής Ομοσπονδίας γίνεται στο οροπέδιο των Μουσών οπότε fair enough...
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  9. #39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kostas2B Προβολή μηνύματος
    Οταν με το καλο γινει η παρουσίαση του ταξιδιού σε κάποια λέσχη,ισως μεσα σε αυτο το μηνα,θα μάθετε και που αλλου πήγε...Και τοτε θα κοπανησετε το κεφαλι σας στον τοίχο!!!
    Εννοείς νέα Ζηλανδία; Δεν ήταν τόσο μυστικό.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kostas2B
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    669
    Εννοω Κεντρικη Ασια και Παμιρ...

  11. #41
    Ωραίο. Ενημέρωσε παρακαλώ.

  12. #42
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    Μιας και το θέμα έχει πάρει τροπή προς την κατεύθυνση "που στο διαολο βρισκει λεφτά και ταξιδεύει" επιτρέψτε στην ταπεινότητά μου, συγκρινομένου με τον εν λόγο ταξιδευτή, να θεσω ενα ειλικρινές ερώτημα. Σέβομαι καταρχήν αφάνταστα τον Μητσάκη και όλους όσους επωνύμως η ανωνύμως σεργιανίζουν τουτη την μπάλα που την λένε Γη, και προσωπικά δεν δίνω σημασία αν πίσω τους έχουν χορηγούς, νταβατζήδες η φορτηγά. Το ερώτημά μου είναι το εξής: Ολη αυτή η βαβούρα, γείωσε την καθημερινότητα σου προκειμένου να βρεις χορηγούς για το επόμενο deal, στήσε/ξεστήσε το μηχανάκι για φωτό να φαίνονται τα αυτοκόλητα των χορηγών, σκέψου/γραψε κείμενο για το βιβλίο/περιοδικό, συνεννοήσου με λέσχες και παρατρεχάμενους για παρουσιάσεις και προώθηση, μήπως λέω μήπως, όλο αυτό το πράγμα, αλλοιώνει το τρίπτυχο μοτοσυκλέτα-ταξίδι-άνθρωπος? Μήπως παύει η αγνότητα του ανεπιτήδευτου μοτοσυκλετισμού όπως οι πιο πολλοί έχουμε ζήσει μέσα από τα ταξιδιωτικά πχ του Uriah Heep (ο πιο χαρακτηριστικός), και τόσων άλλων που έχω στο μυαλό?
    I search, therefore I travel...

  13. #43
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AXL954 Προβολή μηνύματος
    Μιας και το θέμα έχει πάρει τροπή προς την κατεύθυνση "που στο διαολο βρισκει λεφτά και ταξιδεύει" επιτρέψτε στην ταπεινότητά μου, συγκρινομένου με τον εν λόγο ταξιδευτή, να θεσω ενα ειλικρινές ερώτημα. Σέβομαι καταρχήν αφάνταστα τον Μητσάκη και όλους όσους επωνύμως η ανωνύμως σεργιανίζουν τουτη την μπάλα που την λένε Γη, και προσωπικά δεν δίνω σημασία αν πίσω τους έχουν χορηγούς, νταβατζήδες η φορτηγά. Το ερώτημά μου είναι το εξής: Ολη αυτή η βαβούρα, γείωσε την καθημερινότητα σου προκειμένου να βρεις χορηγούς για το επόμενο deal, στήσε/ξεστήσε το μηχανάκι για φωτό να φαίνονται τα αυτοκόλητα των χορηγών, σκέψου/γραψε κείμενο για το βιβλίο/περιοδικό, συνεννοήσου με λέσχες και παρατρεχάμενους για παρουσιάσεις και προώθηση, μήπως λέω μήπως, όλο αυτό το πράγμα, αλλοιώνει το τρίπτυχο μοτοσυκλέτα-ταξίδι-άνθρωπος? Μήπως παύει η αγνότητα του ανεπιτήδευτου μοτοσυκλετισμού όπως οι πιο πολλοί έχουμε ζήσει μέσα από τα ταξιδιωτικά πχ του Uriah Heep (ο πιο χαρακτηριστικός), και τόσων άλλων που έχω στο μυαλό?
    Έτσι όπως περιγράφεις όλη αυτήν την "βαβούρα" δείχνει ταλαιπωρία και εξαναγκασμό. Φαντάζομαι ότι για κάποιους αυτό δεν αποτελεί ταλαιπωρία αλλά το κάνουνε γιατί τους αρέσει. Επίσης το "σκέψου/γράψε κείμενα" ή "συνεννοήσου.." για μένα π.χ. είναι κάτι που προσωπικά θα με βασάνιζε, για κάποιον άλλον είναι κάτι που του βγαίνει έτσι απλά. Ακόμα πιστεύω ότι υπάρχουν κι άνθρωποι που κάνουν κάτι που τους αρέσει και γι' αυτό είναι διατεθειμένοι να κάνουν και κάποια "παράπλευρα" πράγματα κι ας μην τους αρέσουν τόσο. Τέλος, κάθε άνθρωπος έχει την προσωπικότητά του και τον τρόπο που βιώνει και περιγράφει τον κόσμο/τις εμπειρίες του, οπότε κανένα ταξιδιωτικό δεν είναι το ίδιο με κάποιο άλλο, όλα έχουν τις ιδιαιτερότητές τους και το κάτι το ξεχωριστό, αρκεί να έχει βάλει ο άνθρωπος αυτήν του την προσωπικότητα μέσα και να μην αποτελεί "στημένο προϊόν" σερβιρισμένο απλά για κατανάλωση (Ε. McGregor style π.χ.).

    Δεν τον ξέρω τον συγκεκριμένο άνθρωπο και απλά εκφράζω counter-σκέψη στη δική σου σκέψη.
    Φύγαμε...

  14. #44
    γαμωτ...γαμωτ.. .γαμωτ...
    Εγγραφή
    08/01/2006
    Μηνύματα
    376
    foogr01 , συμφωνώ σε αυτό που λες γενικά. Απλά να, σκέφτομαι όλα τα παιδια των διάφορων forum που γράφουν την δική τους "οδύσσεια", ζώντας τον δικό τους "μύθο", και αναρωτιέμαι κατά πόσο από την στιγμή που "μπουκάρουν" χορηγοί, ανεξαρτήτως προθέσεων και παραχωρήσεων, το τελικό προϊόν είναι σπιτική σπανακόπιτα ή κοτομπουκιές από τα KFC. Είναι εντελώς καλοπροαίρετο το ερώτημά μου και πραγματικά θέλω να δω πώς το βλέπει ο κάθε ένας μας, γιατί όπως σωστά λές, ο κάθε ένας έχει τη δική του οπτική.
    I search, therefore I travel...

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AXL954 Προβολή μηνύματος
    foogr01 , συμφωνώ σε αυτό που λες γενικά. Απλά να, σκέφτομαι όλα τα παιδια των διάφορων forum που γράφουν την δική τους "οδύσσεια", ζώντας τον δικό τους "μύθο", και αναρωτιέμαι κατά πόσο από την στιγμή που "μπουκάρουν" χορηγοί, ανεξαρτήτως προθέσεων και παραχωρήσεων, το τελικό προϊόν είναι σπιτική σπανακόπιτα ή κοτομπουκιές από τα KFC. Είναι εντελώς καλοπροαίρετο το ερώτημά μου και πραγματικά θέλω να δω πώς το βλέπει ο κάθε ένας μας, γιατί όπως σωστά λές, ο κάθε ένας έχει τη δική του οπτική.
    Χμ...
    .........εκανε πολυ κρυο στην Ρωσια....
    Ευτυχως που ειχα αυτο το καταπληκτικο μπουφαν της Rev it και με εβγαλε ασπροπροσωπο..
    Και αυτες οι alpinestars μποτες δεν εβαλαν καθολου νερο,ειναι απιθανες..

    :a04::a04:

    (Οι μαρκες τυχαιες).

    Οσο αφορα την αγνοτητα του...ανεπιτηδευτου μοτοσυκλετισμου,συνηθως την προσπερνα η αυταρεσκεια και η αλαζονεια..
    Οτι λαμπει δεν ειναι απαραιτητα χρυσος
    Αλλα θα ανοιξουμε αλλου ειδους κουβεντα...
    Τελευταία τροποποίηση από taisteal; 06/10/2015 στις 02:27.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2011, 09:54
  2. Τι ξερετε για την ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ????
    από ares_tz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2011, 09:52
  3. ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
    από csofos στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 578
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2010, 04:28
  4. άγγλοι στην αυστραλία
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2007, 14:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF