Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 55

Θέμα: Μητσάκης Κ Αυστραλία

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.963

    Μητσάκης Κ Αυστραλία

    ανανήψαντας

  2. #2
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Ωραίος ο τυπάς ..διάβαζα και το οδοιπορικό του στην Αμερικάνικη Ηπειρο..ειδικά το σημείο στο Μεξικό με τα καρτέλ των ναρκωτικών
    με το καλό να γυρίσει και να γράψει τις εντυπώσεις του απο κει κάτω..απλα να αναφέρουμε οτι τώρα έχουν χειμώνα εκει κάτω!!
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    καιρο ηθελα να ρωτησω τι δουλεια κανει ο τυπος?
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

  4. #4
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.657
    δασκαλος
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  5. #5
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από πυξιδας990 Προβολή μηνύματος
    δασκαλος
    τι άλλο θα μπορούσε να κάνει?


    απο τότε που ήμουν μικρός και θαυμαζα όλους αυτούς που έφευγαν και γύριζαν τα βουνα, τις θάλασσες, τους αέριδες, τους βυθούς, το κόσμο όλο .... απο τότε είχα καταλάβει οτι υπήρχε ένας κοινός παρονομαστής μεταξύ τους. οι περισσότεροι απο αυτούς ήταν δάσκαλοι / καθηγητές / γυμναστές στα σχολεία

    ήταν απο τους λίγους που είχαν το χρόνο να κάνουν τα όνειρα πραγματικότητα χωρίς να θυσιάζουν την επιλογή να έχουν οικογένεια, σπίτι και δουλειά.

    καταρχήν από τα πιο απλά αλλά παρα πολύ βασικά πράγματα, είχαν το χρόνο σε καθημερινή βάση να είναι (εάν το ήθελαν),
    1. καλοί στη δουλειά τους,
    2. καλοί με τη γυναίκα τους
    3. Καλοί με τα παιδιά τους
    4. Καλοί με το επίπεδο φυσικής κατάστασης τους
    5. Και να πιούν και ένα ποτηράκι κρασάκι με κανα φίλο για να ξεσκάσουν

    Όλα τα από πάνω μπορούσαν να τα κάνουν σε καθημερινή βάση!

    Εγώ από τα πιο πάνω μπορώ να κάνω μόνο τα 2 (βασικά μόνο τη δουλειά αλλα λέμε τωρα). εάν θέλω και τρίτο μέσα στην ημέρα τότε θα πρέπει να θυσιάσω κάτι σοβαρό (συνήθως την υγεία μου λόγω έλλειψης ύπνου)

    Ξέρω ότι τα τελευταία χρόνια δεν βγάζουν τίποτα της προκοπής, αλλά ξέρω όμως ότι πριν από τη κρίση, η ποιότητα διαβίωσης τους (ειδικά άμα είχαν και κανα πατρικό σπίτι να μείνουν) ήταν εξωπραγματικά καλή.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Εγώ πάλι γνωρίζω δάσκαλους / καθηγητές / γυμναστές στα σχολεία που στον ελεύθερο χρόνο τους δεν σηκώνονται απ τον καναπέ και full time εργαζόμενους και χαμηλόμισθους που βρίσκουν χρόνο για πάρα πολλά. Δεν νομίζω ότι η επαγγελματική ιδιότητα τον άνδρα δείκνυσι.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  7. #7
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Aντι για "Μητσάκης Κ Αυστραλία "

    διαβασα "Μητσοτάκης Κ Αυστραλία "

    και ειπα...Ομορφη χωρα...παει καταστραφηκε...

  8. #8
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάλι γνωρίζω δάσκαλους / καθηγητές / γυμναστές στα σχολεία που στον ελεύθερο χρόνο τους δεν σηκώνονται απ τον καναπέ και full time εργαζόμενους και χαμηλόμισθους που βρίσκουν χρόνο για πάρα πολλά. Δεν νομίζω ότι η επαγγελματική ιδιότητα τον άνδρα δείκνυσι.

    Σε φιλοσοφικό επίπεδο everything goes φιλαράκι και συμφωνώ μαζί σου. ειδικά άμα είσαι ανδρείος και ετοιμοπόλεμος τα καταφέρνεις όλα στη ζωή. Θέληση να υπάρχει και τα λοιπά συναφή του 3d army divission honorary sayings.

    Γενικά οκ, κατά Patton μπορεί και να είμαι λίγο αδερφή, ...αλλά φίλος στη πραγματική ζωή όταν δουλεύεις 11 – 12 ώρες και χαλάς και καμια ώρα στο δρόμο και κανα μισάωρο σε κανα ψώνιο, φαρμακείο σουπερ μάρκετ, τότε δε ξέρω μαθηματικά εσύ πώς μπορείς να επιμηκύνεις τη διάρκεια της ημέρας.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsompanis
    Εγγραφή
    16/08/2009
    Μηνύματα
    469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Σε φιλοσοφικό επίπεδο everything goes φιλαράκι και συμφωνώ μαζί σου. ειδικά άμα είσαι ανδρείος και ετοιμοπόλεμος τα καταφέρνεις όλα στη ζωή. Θέληση να υπάρχει και τα λοιπά συναφή του 3d army divission honorary sayings.

    Γενικά οκ, κατά Patton μπορεί και να είμαι λίγο αδερφή, ...αλλά φίλος στη πραγματική ζωή όταν δουλεύεις 11 – 12 ώρες και χαλάς και καμια ώρα στο δρόμο και κανα μισάωρο σε κανα ψώνιο, φαρμακείο σουπερ μάρκετ, τότε δε ξέρω μαθηματικά εσύ πώς μπορείς να επιμηκύνεις τη διάρκεια της ημέρας.
    έτσι είναι ρε μαν.
    Παλιά πολύ παλιά που είχα χρόνο δεν είχα λεφτά. ...
    Τώρα το ανάποδο! !!
    όντως αυτό το. .."πέρνα να πάρεις και εκείνο, φέρε και αυτό" από τις γυναίκες δεν παλεύεται!

    Η αλήθεια είναι τέτοια ταξίδια όπως του Μητσακη θέλουν κακαλα αλλά και πολύ χρήμα.
    Ούτε καθηγητής πανεπιστημίου δεν μπορεί να τα καλύψει.

    Αφού όμως τα καταφέρνει μπράβο του!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    δασκαλος μπορει να ειναι δουλευει ομως? αν θυμαμαι καλα στην νοτια αμερικη που πηγε πρεπει να κοντευε χειμωνας αρα επρεπε να δουλευει....εκτος αν χτυπαει αλλος την καρτα

    μακαρι να ειχα τα λεφτα του να κανω 6 μηνες διακοπες το χρονο
    Δεν ταξιδεύω για να πάω κάπου αλλά για να πάω.
    Ταξιδεύω για χάρη του ταξιδιού. Το ζήτημα είναι να μετακινείσαι.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Δασκαλος...αλλά νομίζω έχει χορηγούς για τα ταξίδια του,,

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasagk Προβολή μηνύματος
    δασκαλος μπορει να ειναι δουλευει ομως? αν θυμαμαι καλα στην νοτια αμερικη που πηγε πρεπει να κοντευε χειμωνας αρα επρεπε να δουλευει....εκτος αν χτυπαει αλλος την καρτα

    μακαρι να ειχα τα λεφτα του να κανω 6 μηνες διακοπες το χρονο
    Tα σχολεία για τους δασκάλους κλείνουν 23-24 Ιούνη, και πρέπει να επιστρέψουν 1 Σεπτέμβρη. Λογικά βγαίνει ο χρόνος και άνετα, άλλωστε για να έχουν χειμώνα εκεί μάλλον το καλοκαίρι μας ταξιδεύει.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Σε φιλοσοφικό επίπεδο everything goes φιλαράκι και συμφωνώ μαζί σου. ειδικά άμα είσαι ανδρείος και ετοιμοπόλεμος τα καταφέρνεις όλα στη ζωή. Θέληση να υπάρχει και τα λοιπά συναφή του 3d army divission honorary sayings.

    Γενικά οκ, κατά Patton μπορεί και να είμαι λίγο αδερφή, ...αλλά φίλος στη πραγματική ζωή όταν δουλεύεις 11 – 12 ώρες και χαλάς και καμια ώρα στο δρόμο και κανα μισάωρο σε κανα ψώνιο, φαρμακείο σουπερ μάρκετ, τότε δε ξέρω μαθηματικά εσύ πώς μπορείς να επιμηκύνεις τη διάρκεια της ημέρας.
    Συμφωνώ με spyro μιας και ζω με δασκάλα...
    Στη ζωή, τα δύο πράγματα που σου παρέχουν ελευθερία είναι τα λεφτά (αυτό κάνουν, τίποτα άλλο) και η φύση της δουλειάς σου. Με 10-11-12 ώρες την ημέρα δουλειά, και στην καλύτερη δύο βδομάδες το καλοκαίρι...άντε να κάνεις RTW ταξιδάκια.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    3d army divission honorary sayings.....

    Γενικά οκ, κατά Patton μπορεί και να είμαι λίγο αδερφή....

    ...αλλά φίλος στη πραγματική ζωή όταν δουλεύεις 11 – 12 ώρες και χαλάς και καμια ώρα στο δρόμο και κανα μισάωρο σε κανα ψώνιο, φαρμακείο σουπερ μάρκετ, τότε δε ξέρω μαθηματικά εσύ πώς μπορείς να επιμηκύνεις τη διάρκεια της ημέρας.
    βασικά ξενερώνω αφάνταστα όταν προσωποποιείται 1 αντίθετη άποψη πόσο μάλλον από 1 avatar και τέλος πάντων νομίζω ότι με την παραπάνω παράθεσή μου απλώς δείχνω ότι δουλεύει και θετικά και αρνητικά η υπουπεραπασχόληση.
    4 επιλογές, διαλέγεις και παίρνεις.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    απλώς δείχνω ότι δουλεύει και θετικά και αρνητικά η υπουπεραπασχόληση.
    4 επιλογές, διαλέγεις και παίρνεις.
    Βασικά, τις επιλογές τις έχει ο έχων τον χρόνο. Αν δεν ξέρει τι να τις κάνει, είναι άλλη ιστορία. Στον άλλον κόσμο, τον σκληρό και άκαρδο ισχύει το "the boss way or the highway". Sad but true.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2011, 09:54
  2. Τι ξερετε για την ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ????
    από ares_tz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2011, 09:52
  3. ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
    από csofos στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 578
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2010, 04:28
  4. άγγλοι στην αυστραλία
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2007, 14:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF