Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 143

Θέμα: Πόσα χλμ βγάζει η αλυσίδα σας?

  1. #106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex14 Προβολή μηνύματος
    Ασε τα spray και βαζε βαλβολινη λεμε
    H RK του bandit κοντευει τα 50.000 χλμ και ειναι μια χαρα. Η πρωτη RK κρατησε με το ζορι 20.000 με τα spray.
    Η αληθεια ειναι οτι με την βαλβολινη εχει καλυτερη κυλιση η αλυσιδα,και ειναι πιο αθορυβη.
    Αλλα δεν μενει επανω και τα κανει ολα πουτανα,ψαλιδι ζαντα κτλ

  2. #107
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Η αληθεια ειναι οτι με την βαλβολινη εχει καλυτερη κυλιση η αλυσιδα,και ειναι πιο αθορυβη.
    Αλλα δεν μενει επανω και τα κανει ολα πουτανα,ψαλιδι ζαντα κτλ
    Σωστα. Καθαριζει ευκολα ομως ακομα και με στεγνο πανι.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Κανενα αλλο adv εκτος απο του δοκτωρα τεραστιου για να εχουμε και εμεις οι μελλοντικοι κατοχοι μια εικονα?? Καν 30αρι βαρια η μπααα...?
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  4. #109
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Η αληθεια ειναι οτι με την βαλβολινη εχει καλυτερη κυλιση η αλυσιδα,και ειναι πιο αθορυβη.
    Αλλα δεν μενει επανω και τα κανει ολα πουτανα,ψαλιδι ζαντα κτλ
    Απλα με σπρει καθαρισμου καθε 2ρο λαδωμα αλυσιδας, ειχα did για 59.000 χιλιομετρα...
    (....ααα και με το σπρει καθαρισμου δεν λερωνεσαι εσυ, αλλά ουτε και το μηχανακι)
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  5. #110
    Η διαρκεια ζωης της αλυσιδας εχει πρωτιστως να κανει με το ποσο καγκουρας εισαι.
    Μετα απο το ποσο συχνα την λιπαινεις.
    Και τελος ποσο συχνα την καθαριζεις.
    My 2 beers.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  6. #111
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Η διαρκεια ζωης της αλυσιδας εχει πρωτιστως να κανει με το ποσο καγκουρας εισαι.
    Μετα απο το ποσο συχνα την λιπαινεις.
    Και τελος ποσο συχνα την καθαριζεις.
    My 2 beers.
    Σωστά, αλλά ξέχασες το τάνυσμα
    εγώ πάντως, λιπαίνω κανονικά, τανυζω , καθαριζω σπάνια (τουλάχιστον να την αφαιρεσω για σωστό καθαρισμο) πηγαίνω χωμα για βόλτες, και κρατάν 23.000+ χλμ

  7. #112
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μανολης67 Προβολή μηνύματος
    Σωστά, αλλά ξέχασες το τάνυσμα
    εγώ πάντως, λιπαίνω κανονικά, τανυζω , καθαριζω σπάνια (τουλάχιστον να την αφαιρεσω για σωστό καθαρισμο) πηγαίνω χωμα για βόλτες, και κρατάν 23.000+ χλμ
    Κι νομιζα οτι μονο κυπριακες εκφρασεις μου διαφευγουν.

    Αν δεν τσουζει στον κ@λο και τανυσμα λοιπον.
    Αν ειναι να τσουξει, ασε καλυτερα, αλλαζω αλυσιδα
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  8. #113
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    TDM 850
    αλυσίδα xring AFAM . ~25.000 χλμ- 2 χρόνια, είναι για αλλαγή γέμισε κόμπους.
    Χρήση ταξιδιωτική σε Εθνική και βουνά,μοιρασμένα.Έκανε και τα μπαντιλίκια της δεν μπορώ να πω.
    Ξεκινούσα με την αλυσίδα λαδωμένη,έκανα 700-800χλμ,λάδωμα εκεί και ξανά στην επιστροφή.Πλύσιμο με παραφινέλαιο 3 φορές.Σπρέι Bardahl (καλό) ,Bell Ray blue tac (δεν μου άρεσε καθόλου,κολλούσε πολύ βρωμιά από τον δρόμο,θόρυβος κατά την κύλιση) ,Liqui Moly (το μαύρο μπουκάλι ,chain lube white, πολύ καλό).
    Θα δοκιμάσω DID ή JT τώρα.
    Τελευταία τροποποίηση από katsar; 11/01/2020 στις 16:11. Αιτία: typos
    when life gets complicated... i ride.

  9. #114
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/11/2012
    Μηνύματα
    1.461
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    TDM 850
    αλυσίδα xring AFAM . ~25.000 χλμ- 2 χρόνια, είναι για αλλαγή γέμισε κόμπους.
    Χρήση ταξιδιωτική σε Εθνική και βουνά,μοιρασμένα.Έκανε και τα μπαντιλίκια της δεν μπορώ να πω.
    Ξεκινούσα με την αλυσίδα λαδωμένη,έκανα 700-800χλμ,λάδωμα εκεί και ξανά στην επιστροφή.Πλύσιμο με παραφινέλαιο 3 φορές.Σπρέι Bardahl (καλό) ,Bell Ray blue tac (δεν μου άρεσε καθόλου,κολλούσε πολύ βρωμιά από τον δρόμο,θόρυβος κατά την κύλιση) ,Liqui Moly (το μαύρο μπουκάλι ,chain lube white, πολύ καλό).
    Θα δοκιμάσω DID ή JT τώρα.
    δοκιμασε και tsubaki αν βρεις. για εμενα ειναι απο τις καλυτερες. επισεις το bardahl και το ipone απο τα καλυτερα που εχω δοκιμασει.

  10. #115
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    TDM 850
    αλυσίδα xring AFAM . ~25.000 χλμ- 2 χρόνια, είναι για αλλαγή γέμισε κόμπους.
    Χρήση ταξιδιωτική σε Εθνική και βουνά,μοιρασμένα.Έκανε και τα μπαντιλίκια της δεν μπορώ να πω.
    Ξεκινούσα με την αλυσίδα λαδωμένη,έκανα 700-800χλμ,λάδωμα εκεί και ξανά στην επιστροφή.Πλύσιμο με παραφινέλαιο 3 φορές.Σπρέι Bardahl (καλό) ,Bell Ray blue tac (δεν μου άρεσε καθόλου,κολλούσε πολύ βρωμιά από τον δρόμο,θόρυβος κατά την κύλιση) ,Liqui Moly (το μαύρο μπουκάλι ,chain lube white, πολύ καλό).
    Θα δοκιμάσω DID ή JT τώρα.
    Δοκιμασε την did
    Ειναι η καλυτερη απο ολες (γνωμη μου)
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  11. #116
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/05/2009
    Μηνύματα
    839
    CB1300 αλυσιδα RK. 40.000χιλ. και εχει αρκετα ακομα να κανει. Καθε 500 χιλ.σπρει και καθε 4-5 χιλιαδες χιλ. καθαρισμα.
    NC750X DCT.αλυσιδα μαμα δεν εχω προσεξει και τι μαρκα ειναι,30.000 χιλ. δειχνει να εχει αρκετο δρομο ακομα. Καθε 500 χιλ.σπρει και καθε 4-5 χιλιαδες χιλ. καθαρισμα.

    τα ποιο πολλα χιλιομετρα και στις δυο ειναι σε ταξιδια. απο σπρευ, [1] ipone. [2] w40 για αλυσιδες. [3] σπρει αλυσιδας shell .το ipone το ριχνω και το αφηνω να στεγνωση καμια ωρα. τα αλλα δυο μολις το ριχνω, σε ενα λεπτο σκουπιζω τα πολλα γιατη ειναι ποιο λεπτορευστο και ειναι ετοιμο για δρομο.
    Τελευταία τροποποίηση από andreastwin; 12/01/2020 στις 19:45.

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zopas
    Εγγραφή
    22/03/2007
    Μηνύματα
    896
    χρυση DID..αξεπεραστη...ειχα 55 χιλιαδες μαζι της και ο λογος που την αλλαξα ηταν τα φαφωμενα γραναζια και οχι η ιδια...
    Κανε το καλο..ριξτο στο γυαλο...that's the law..

  13. #118
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.022
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    TDM 850
    αλυσίδα xring AFAM . ~25.000 χλμ- 2 χρόνια, είναι για αλλαγή γέμισε κόμπους.
    Χρήση ταξιδιωτική σε Εθνική και βουνά,μοιρασμένα.Έκανε και τα μπαντιλίκια της δεν μπορώ να πω.
    Ξεκινούσα με την αλυσίδα λαδωμένη,έκανα 700-800χλμ,λάδωμα εκεί και ξανά στην επιστροφή.Πλύσιμο με παραφινέλαιο 3 φορές.Σπρέι Bardahl (καλό) ,Bell Ray blue tac (δεν μου άρεσε καθόλου,κολλούσε πολύ βρωμιά από τον δρόμο,θόρυβος κατά την κύλιση) ,Liqui Moly (το μαύρο μπουκάλι ,chain lube white, πολύ καλό).
    Θα δοκιμάσω DID ή JT τώρα.
    Απαράδεκτο για εμένα να βγάζει η αλυσίδα 24.000 χλμ.Και επώνυμη κιόλας. Και γέμισε κόμπους???

    Αλυσίδα did 71.500 και σήμερα έφτασα 80.000χλμ.Πηγα για σερβις.
    Καθε 500 χλμ βαλβολινη 90αρα με ενα πινέλακι.
    καθε μερα ...νεα μερα.

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GRR
    Εγγραφή
    08/12/2019
    Μηνύματα
    209
    Έγω στο innova μου τα πρώτα αλυσιδογράναζα που είχε από την μάνα του,μου άντεξαν μέχρι 20000 χιλιόμετρα και την πρόσεχα πάρα πολύ την αλυσίδα με πολύ συχνό λάδωμα.Είχα βάλει αλυσιδογράναζα της DID με 25 ευρώ και δεν ήταν πολύ καλά, μου άντεξαν γύρω στα 13000 χιλιόμετρα παρόλο που λάδωνα συχνά την αλυσίδα και έχω τα προστατευτικά καλύμματα γύρω από την αλυσίδα.Αν υπάρχει κάποια μάρκα για αλυδιδογράναζα για innova που να αντέχει πάνω απο 30000 χιλιόμετρα ας μας πει κάποιος

  15. #120
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.820
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από GRR Προβολή μηνύματος
    Έγω στο innova μου τα πρώτα αλυσιδογράναζα που είχε από την μάνα του,μου άντεξαν μέχρι 20000 χιλιόμετρα και την πρόσεχα πάρα πολύ την αλυσίδα με πολύ συχνό λάδωμα.Είχα βάλει αλυσιδογράναζα της DID με 25 ευρώ και δεν ήταν πολύ καλά, μου άντεξαν γύρω στα 13000 χιλιόμετρα παρόλο που λάδωνα συχνά την αλυσίδα και έχω τα προστατευτικά καλύμματα γύρω από την αλυσίδα.Αν υπάρχει κάποια μάρκα για αλυδιδογράναζα για innova που να αντέχει πάνω απο 30000 χιλιόμετρα ας μας πει κάποιος
    Δεν εχουν τις ιδιες αντοχες χιλιομετρων οι αλυσιδες στα παπια, σε σχεση με τις μηχανες...
    προσέχουμε για να έχουμε!...

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποσα χλμ κρατησε το δικο σου ελαστικο?
    από DrIoannis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2012, 10:48
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2009, 20:17
  3. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 11:32
  4. Ποσα χλμ ??
    από alex14 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 15:59
  5. Ποσα αλογα βγαζει το LC4 SM 2005???
    από ktm640lc4 στο forum KTM
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2005, 10:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF