Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 35

Θέμα: Γαντια μότο..

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.280
    Μια χαρά είναι η τιμή που τα πήρες. Δε νομίζω να έχεις κανένα θέμα. Στο κάτω κάτω αν δεις ότι δεν σου κάνουν τα επιστρέφεις.

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Αυτο θέλω να ελπίζω..
    τουλάχιστον εκεί που λεεί δέρμα να είναι δέρμα και όχι καμια φτινιάρικη δερματίνη..με τα μεταφορικά μου βγήκε 31,9...όχι οτι είναι πολλά αλλα για γάντια 30 ευρό είναι...30 ευρό σε πολλές περιπτώσεις είναι παραπάνω λευτά απο 1 μερικάματο εδώ που τα λέμε..Οχι οτι είμαι και στριμογμένος αλλά δέν είμαι και λευτάς..δέν πρόκειτε να έδινα 30 μόνο για γάντια ποτέ απλά εδώ τα έδωσα γιατί είπα δέν γμεται είναι κάποιας μάρκας τουλάχιστον..
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  3. #18
    Απο αυτο το καταστημα εγω αγορασει αρκετες φορες. Στα γαντια εχει λιγο διαφορετικα νουμερα απο τα κανονικα. Εχω αγορασει δυο ζευγαρια και οτι λεει η περιγραφη αυτο ειναι, για την μαρκα που γραφει επανω εχω αμφιβολια αλλα δεν εχω αποδειξεις ωστε να πω ναι ειναι η δεν ειναι. Γενικα ειμαι ευχαριστημενος απο σχεση ποιοτητα τιμης.
    DT 175 (1978) - XL250R (1982) - XJ400 Special (1981) - XT 400 ARTESIA - KLR650 (1988) - XV 250 (1989) - ZL 750

  4. #19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    Αυτο θέλω να ελπίζω..
    τουλάχιστον εκεί που λεεί δέρμα να είναι δέρμα και όχι καμια φτινιάρικη δερματίνη..με τα μεταφορικά μου βγήκε 31,9...όχι οτι είναι πολλά αλλα για γάντια 30 ευρό είναι...30 ευρό σε πολλές περιπτώσεις είναι παραπάνω λευτά απο 1 μερικάματο εδώ που τα λέμε..Οχι οτι είμαι και στριμογμένος αλλά δέν είμαι και λευτάς..δέν πρόκειτε να έδινα 30 μόνο για γάντια ποτέ απλά εδώ τα έδωσα γιατί είπα δέν γμεται είναι κάποιας μάρκας τουλάχιστον..
    άποψή μου είναι να αναθεωρήσεις οτιδήποτε αφορά προστατευτικό εξοπλισμό...για μέλη του σώματός σου είναι....φιλικά
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Πήρα και μπουφάν απο εκεί σήμερα..Μέχρι 100 ήθελα να δώσω αλλά πήγα στα 130 γιατι αυτό που πήρα έχει αφαιρουμενή εσωτερική επένδυση οποτε φοριέται όλο το χρόνο ενω το άλο που ήθελα εξαρχής όχι.. έχει και δώρο γιαλιά! wtf..
    αυτό εδώ πήρα..http://www.toofast.gr/showprod.php?id=2917 δέν είναι και ότι καλύτερο ξέρω..αλλα προστά στο χωρίς μπουφάν ειναι τέλειο...
    Πήγα ταξίδι προχθές Λάρισα-φλώρινα και δέν ηταν προγραμματισμένο και πήγα με ένα κάνος-φούτερ-τζίν άσε τα έπαιξα..Οχι τόσο για την φούτερ όσο για τα γάντια..τα χέρια μου μουδιάζαν συνέχεια και είπα μόλις γυρίσω χτυπάω γαντάκια κατευθείαν..Ε είπα να διαθέσω και λίγα χρήματα για μπουφάν..
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Λοιπόν, τα γάντια που παρήγγειλες είναι μια χαρά, παρόλο που δεν έχουν σχέση με τη γνωστή Arai. Τα είχα αγοράσει και εγώ, τα φόρεσα ελάχιστα και τα χάρισα στον ανηψιό μου. Του ταίριαζε καλύτερα το νούμερο και τα βολεύτηκε πολύ καλά.

    Επίσης έχω πάρει και καλοκαιρινό μπουφάν της ίδιας 'μάρκας'. Το έχω τρία χρόνια τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένος, χρησιμοποιώντας το όμως με τα σοβαρά προστατευτικά από το χειμερινό μου μπουφάν. Τα δικά του ήταν εντελώς της πλάκας.

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    άποψή μου είναι να αναθεωρήσεις οτιδήποτε αφορά προστατευτικό εξοπλισμό...για μέλη του σώματός σου είναι....φιλικά
    +φωνώ δίνω όσα περισότερα μπορώ να διαθέσω.για το xt που έχω αυτά είναι μιά χαρά. Απο το τίποτα είαι σίγουρα καλύτερα..
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  8. #23
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    γαντια arai..άλλο πάλι και τούτο...πριν μερικά χρόνια είχα δει σε μια βιτρίνα και δερμάτινη στολή shoei..τι άλλο βγάζουν και δε μας το λένε?
    Έχω πετύχει μπουφάν καλοκαιρινό της ίδιας φίρμας, το οποίο ήταν ΟΛΟΪΔΙΟ με το Revit Air, μόνο που είχε άλλα σήματα, κλώνος κανονικός. Ποιοτικά πάντως φαινόταν καλή κατασκευή. Πιθανολογώ πως προέρχεται από την ίδια γραμμή παραγωγής και εργοστάσιο, αφού και τα Revit Κίνα κατασκευάζονται. Επίσης το ίδιο κατάστημα έχει και τη φίρμα AGV pro, η οποία καλά μαντέψατε δεν έχει σχέση με την ιταλική φίρμα, στη σελίδα της λέει ότι είναι ελληνική. Ένα ισοθερμικό πάντως με windstopper που πήρα ήταν εντυπωσιακά ζεστό και με σοβαρό κρύο...

  9. #24
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    656
    Τα πρόβαρα σε ένα στοκάδικο στη βουλιαγμένης. Στο νούμερό μου (L) με έσφιγγαν, το αμέσως μεγαλύτερο μου ήταν μεγάλο.
    Γενικά, γάντια κράνη ..ε βασικά όλα, τα προβάρω γιατί δε θέλω να με ενοχλούν μετά στην οδήγηση.

    Πάντως, είναι πανέμορφα.

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Τελικά τα γάντια μου είναι πολύ στενα....θα τα αλλάξουν χωρίς χρέωση μεταφορικών..το μπουφάν ευτιχός το πήρα large αν και φοράω medium και μου είναι κομπλέ.λίγο σφιχτο στα χέρια αλλά δέν είναι κακό αυτό,πρώτη φορά φοράω τετοιου είδους μπουφάν (μηχανής) τα έχει τα κιλάκια του..
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Να ρωτήσω κάτι άσχετο...
    Αυτο το μπουφάν που έχει και προστατευτικά μπορω να το φοράω και σε κανα snowboard?? λεω εγω τώρα...
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  12. #27
    Nope
    πουτσ@@@@@@@@@

  13. #28
    Φυσικα και μπορείς απλά είναι σφιχτό και δεν έχεις άνεση όπως στα κανονικά μπουφάν για το άθλημα.

  14. #29
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Φυσικα και μπορείς απλά είναι σφιχτό και δεν έχεις άνεση όπως στα κανονικά μπουφάν για το άθλημα.
    Αρα δεν μπορει
    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Απο θέμα άνεσης δέν με νιάζει τόσο γιατί όταν μάθαινα φορούσα κάτι προστατευτικά απο μέσα απο το μουφάν που δέν ήταν καθόλου άνετα.
    Δέν ρωτάω γενικά μόνο για εκμάθηση επιδή παίζουν πολλές τούμπες στην αρχή.
    Ενωω σάν κατασκευή αυτά τα μουφάν είναι ανθεκτικά?πώς πλένονται?πλυντίριο?
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  2. Ερώτηση για γάντια!!
    από bikersonly στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 19:21
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2003, 14:13
  4. Ιδρυση Νεασ ΛεσΧησ Μοτο...
    από parji στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 15:02
  5. Καλημερα Σε Ολο Το Μοτο...............
    από sozos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF