Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Κράνος AGV K3 - 5 CONTINENTS

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2012
    Μηνύματα
    89

    Κράνος AGV K3 - 5 CONTINENTS

    Καλημέρα παίδες,
    Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το παρακάτω κράνος.

    http://www.motoraid.eu/rider/helmets/agv-k3-5continents

    Ακούω γνώμες και εμπείρίες αν κάποιος συμφορουμίτης το έχει ήδη το συγκεκριμένο.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Το συγκεκριμένο δεν το έχω.. Εχω το απλό κ3 χωρίς γραφικά αλλά δεν πιστεύω να έχει διαφορα στην ποιότητα... Δεν είμαι ευχαριστημένος απ τα μαξιλαρακια. Σε καθημερινή χρήση σκιζονται, δεν κρατάνε τον όγκο τους και γενικά άλλο κράνος παίρνεις κι άλλο έχεις μετά από κάποιους μήνες χρήσης.

    Γενικά απ ο,τι ακούω πολλοί δεν είναι ευχαριστημενοι απ την ποιότητα των κ3. Σ αυτά τα λεφτά παίρνεις πολύ καλύτερο κράνος από εξωτερικό. Ψαξου λίγο γτ εγώ την πατησα.

  3. #3
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    684
    Δε ξέρω το συγκεκριμένο αλλά αν επιμείνεις σε αυτό προτείνω το site https://www.motocard.com/en/helmets/...ontinents.aspx . Κάτι κερδίζεις και είναι και έμπιστο. Από κει πήρα εγώ ένα HJC.

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2012
    Μηνύματα
    89
    Θυμάσαι πόσο ήταν τα μεταφορικα? Γιατι άλλο 216 άλλο 249

  5. #5
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    684
    Δωρεάν, το λέει κάπου κιόλας νομίζω κάτω από κει που διαλέγεις μεγεθος.Αν δεν έχει αλλάξει κάτι ακόμα δωρεάν θα είναι. Συν με ένα ευρώ αν δεις λέει παίρνεις και ένα NECK WARMER της Αlpinestars το οποίο κάνει καλή δουλειά το χειμώνα.. Τσέκαρε το και κοίτα και άλλα κράνη. Γενικά πάντως από όσο έχω καταλάβει έχει αν όχι τις καλύτερες τουλάχιστον από τις καλύτερες τιμές στα AGV. Κάνε ένα τσεκ, πήγαινε εδώ δοκίμασε και παράγγειλε το.

  6. #6
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    811
    Έχω το Κ3. Είναι μια χαρά. Δεν έχω θέμα με τα μαξιλαράκια που αναφέρει ο παραπάνω αλλά έχω ένα θεματακι στις υψηλές ταχύτητες. Κουνάει αρκετά - αναφέρομαι σε 675 με μαμά ζελατίνα.
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2012
    Μηνύματα
    89
    Θα κάνω 1 fitting τεστ και θα σας πω εντυπώσεις...Πάντως ψάχνομαι και αν εχετε να προτείνετε κατι διαφορετικό , ελεύθερα!! (1 SHOEI ήθελα να πάρω αλλα δεν βγαίνω οικονομικά για το μοντέλο που κόιταγα... http://www.motoexpert.gr/el/shoei-nxr-terminus-tc-9 )

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maim2004 Προβολή μηνύματος
    Θα κάνω 1 fitting τεστ και θα σας πω εντυπώσεις...Πάντως ψάχνομαι και αν εχετε να προτείνετε κατι διαφορετικό , ελεύθερα!! (1 SHOEI ήθελα να πάρω αλλα δεν βγαίνω οικονομικά για το μοντέλο που κόιταγα... http://www.motoexpert.gr/el/shoei-nxr-terminus-tc-9 )
    το nxr με 380€ περίπου μονόχρωμο θα σε ενδιέφερε ?
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/08/2012
    Μηνύματα
    89
    Ενδιαφέρον ακόυγεται gixxer αλλα τώρα το budget ειναι αυστηρά μέχρι 250€....Μού ερχεται οδική ασφάλεια (ετήσια) τέλος Ιουνίου, θέλω να βάλω και καγκελα (ή μανιτάρια) στο μοτόρι , οπότε δεν παίζει σάλιο

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tedvj23
    Εγγραφή
    05/02/2010
    Μηνύματα
    1.503
    Για μενα μην το παρεις το ειχα και δεν εμεινα ικανοποιημενος ουτε απο ποιοτητα ουτε απο αντιπροσωπεια( το motoraid 1 μηνα + για να μου φερει τον μηχανισμο που ειχε χαλασει για την ζελατινα..)..Τσιμπα τιποτα αλλο πολυ φθηνοτερο ιδιο πραγμα θαναι τζαμπα τα περισσοτερα λεφτα για το συγκεκριμενο..

  11. #11
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.326
    υπερβολικα ακριβο! εγω ειχα παρει κ3 πριν 4 χρονια με 150 ευρω από το στοκαδικο στο ρουφ.. εε όχι και 100 ευρω πανω.. κοροϊδια είναι!

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF