Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: ρεκτιφιε virago 250

  1. #1

    Thumbs up ρεκτιφιε virago 250

    η μηχανή virago 250 πάει για νέο ρεκτιφιέ. Τωρα ο κύλινδρος είναι στα 50mm o μάστορας μου είπε ότι είναι καλύτερα να πάμε σε πιστόνι γνήσιο Honda astra 0,50. Θα γίνει δουλειά? είναι βέβαια λιγο ακριβα από τα αφτερ μαρκετ/
    η μήπως να αλαχτει χιτώνιο ? EKEI βέβαια πάμε για ακόμα ποιο πολλα χρήματα.

  2. #2
    Δεν ξερω ειλικρινα αν ειναι καλυτερα να αλλαχθει χιτωνιο εγω θα αφηνα το ιδιο. Αυτο που θα αλλαζα εκτος απο το πιστονι στη θεση σου ειναι το nick μου στο forum και δεν εννοω makaras43

  3. #3
    τι εννοεις ρε φιλε
    Τελευταία τροποποίηση από makaras42; 20/06/2015 στις 05:57.

  4. #4
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από makaras42 Προβολή μηνύματος
    η μηχανή virago 250 πάει για νέο ρεκτιφιέ. Τωρα ο κύλινδρος είναι στα 50mm o μάστορας μου είπε ότι είναι καλύτερα να πάμε σε πιστόνι γνήσιο Honda astra 0,50. Θα γίνει δουλειά? είναι βέβαια λιγο ακριβα από τα αφτερ μαρκετ/
    η μήπως να αλαχτει χιτώνιο ? EKEI βέβαια πάμε για ακόμα ποιο πολλα χρήματα.
    Θελεις να πείς οτι απο 49 εχει παει 50mm η διαμετρος? Είναι με αλλα λόγια 4ο ρεκτιφιέ ήδη?
    Πως εγινε αυτό? Επρεπε να εχει κανει 500.000 χλμ το μηχανακι.

    Το αν κανει πιστόνι απο Honda Astra δεν το ξερω, πιοθανόν να ταιριάζει, αλλά ίδιο δεν θα είναι.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  5. #5
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω ειλικρινα αν ειναι καλυτερα να αλλαχθει χιτωνιο εγω θα αφηνα το ιδιο. Αυτο που θα αλλαζα εκτος απο το πιστονι στη θεση σου ειναι το nick μου στο forum και δεν εννοω makaras43
    Εσενα τωρα τι σε κόφτει τι nickname εχει ο καθενας?

    :a28:
    Τελευταία τροποποίηση από sapila racing; 20/06/2015 στις 12:10.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #6
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Απο εδω και στο εξής να γραφει οποιος εχει να πεί κατι σχετικά με το θέμα και μόνο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #7
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Θελεις να το υπερκυβισεις για παραπανω δυναμη; Η ετσι σου ειπαν, ετσι λες; Τι θες να κανεις;

  8. #8
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Εσενα τωρα τι σε κόφτει τι nickname εχει ο καθενας?

    :a28:
    εγω εκανα απλη πλακιτσα τιποτα παραπανω δεν με κοφτει και δεν με πειραζει. και κοκκινη να θες να δωσεις γραμμενη την εχω.

    Αν το παιδι παρεξηγηθηκε ευχαριστως να ζητησω συγνωμη αν και δεν ειχα κακη προθεση.

  9. #9
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CIRUS Προβολή μηνύματος
    εγω εκανα απλη πλακιτσα τιποτα παραπανω δεν με κοφτει και δεν με πειραζει. και κοκκινη να θες να δωσεις γραμμενη την εχω.

    Αν το παιδι παρεξηγηθηκε ευχαριστως να ζητησω συγνωμη αν και δεν ειχα κακη προθεση.
    Αν θες να κανεις πλακιτσα βαλε εμοτικον να καταλαβει κι ο αλλος που δεν σε ξερει και δεν τον ξερεις οτι κανεις πλακιτσα.
    Το nickname του καθενός δεν ειναι θέμα για πλακίτσα και όπως είδες ο συμφορουμίτης δεν το εξέλαβε ως πλάκα.

    Επίσης αυτό το section δεν προσφέρεται για μπουρδολογίες, υπαρχουν άλλα.
    Αν συνεχίζεις να θες κι αλλη κάρτα ευχαρίστως αλλά μην γινεσαι ερειστικός χωρίς λόγο.

    Αν πάλι θελεις να ζητήσεις συγγνώμη απ τον συμφορουμίτη όλα καλά απο πλευράς μου.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Θελεις να το υπερκυβισεις για παραπανω δυναμη; Η ετσι σου ειπαν, ετσι λες; Τι θες να κανεις;
    Προφανώς πιστόνι από παπί 125cc του είπε να βάλει, οπότε με αλλαγή πάει στα 250 εφόσον τα αλλάξει.
    Μάλλον περίεργα τα λέει ο μάστορας πάντως, εκτός και το virago φοράει ίδια πιστόνια με το Astrea...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #11
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.153
    Από Χόντα παπί σε γιαμάχα μοτό;

    έστω ότι ταιριάζει η διάμετρος, η επιφάνεια του εμβόλου; προβλέπω σφικταγκάλιασμα βαλβίδων με έμβολο.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #12
    Το ότι ένα πιστόνι είναι 125cc δεν σημαίνει πως ταιριάζει σε όλους τους κυλίνδρους 125cc.

  13. #13
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Μα για τουτο ρωταω.... να βαλω ενα ποστονι επιστημονικο, ενα κυλινδρο αραπικο κ αλλα ζογκλερικα. Πας, παιρνεις πιστονι για το εργαλειο σου κ ολα κομπλε. Αν αρχιζει ο μαστουρας να λεει τραγουδια για πιστονια απο διαστημοπλοια, την ψαχουλευεσαι και διακριτικα αριβαρεις για αλλες παραλιες.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.836
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από theofilos888 Προβολή μηνύματος
    Μα για τουτο ρωταω.... να βαλω ενα ποστονι επιστημονικο, ενα κυλινδρο αραπικο κ αλλα ζογκλερικα. Πας, παιρνεις πιστονι για το εργαλειο σου κ ολα κομπλε. Αν αρχιζει ο μαστουρας να λεει τραγουδια για πιστονια απο διαστημοπλοια, την ψαχουλευεσαι και διακριτικα αριβαρεις για αλλες παραλιες.
    Σίγουρα ο μάστορας το παραμύθι το ξεκίνησε "χρειάζεσαι κυλινδροπίστονα μαμίσια + εργασία = ενάμισι βασικό μισθό πλέον ΦΠΑ"
    Αυτή η "συνταγή" που συζητάμε θα πρέπει να ήταν η τελευταία ελπίδα να βγάλει μεροκάματο.

  15. #15
    Το nickname του καθενός δεν ειναι θέμα για πλακίτσα και όπως είδες ο συμφορουμίτης δεν το εξέλαβε ως πλάκα.

    το δεν ειναι θεμα για πλακιτσα ειναι δικη σου γνωμη. Αν δεν το εξελαβε ετσι του ζητω συγνωμη.

    Επίσης αυτό το section δεν προσφέρεται για μπουρδολογίες, υπαρχουν άλλα.
    Αν συνεχίζεις να θες κι αλλη κάρτα ευχαρίστως αλλά μην γινεσαι ερειστικός χωρίς λόγο.

    Ναι καλα, ασε εχω διαβασει πολλα εδω πολυ χειροτερα, ανεκδοτο ειναι αυτο που μου λες. Θες να ξεκινησεις απο μενα και να σταματησεις σε μενα οκ δεκτο και σεβαστο δεν ειναι δικο μου το forum, δεν φτιαχνω τους κανονες και δεν θελω να αντιδικησω ουτε μαζι σου ουτε με κανενα. Δεχομαι την κιτρινη, δωσε και κοκκινη δεν τρεχει μια, αν σε κανει να νοιωθεις καλυτερα. Απο μενα ολα καλα , no hard feelings.

    Αν πάλι θελεις να ζητήσεις συγγνώμη απ τον συμφορουμίτη όλα καλά απο πλευράς μου.

    Αφου δεν το εξελαβε ετσι ειπα ηδη οτι ζηταω συγνωμη και το εννοω, δεν το λεω γιατι πρεπει.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF