Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: αγορα κρανους

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2015
    Μηνύματα
    9

    Αποψεις για κρανος μεχρι 200€

    Καλησπερα σας κυριοι μηχανοβιοι... καινουριος ατο φορουμ και σχετικα καινουριος στο χωρο των μηχανων

    Με συγχωρειτε εαν σας κουραζω για ενα θεμα που εχει διατυπωθει παρα πολλες φορες αλλα ξερετε εχω διαβασει και εγω τοσα θεματα που εχω κουραστει και εγω ο ιδιος...γενικα ειμαι λιγακι δυσκολος με τις αγορες για αυτο θα ηθελα λιγη βοηθεια παραπανω

    Λοιπον για να σας κατατοπισω λιγο το ποσο που διαθετω ειναι κοντα στα 200 ευρο...αυτα που με ενδιαφερουν περισοτερο για το κρανος ειναι σιγουρα η αποτελεσματικοτητα του και να εχει αφαιρουμενα εσωτερικα...επισης θα με ενδιεφερε να ειναι εμφανισιακα ωραιο ωστε να μου αρεσει εμενα και να το φοραω...ακουγεται λιγο καπως το τελευταιο αλλα καποιοι θα καταλαβετε..δυστηχως δεν εχω την τυχη να υπαρχει καποιο μαγαζι κοντα με αξεσουαρ ωστε να κανω τις απαραιτητες δοκιμες για να παρω ενα κρανος που να εφαρμοζει τελεια..αλλα εαν με κατατοπισετε λιγο θα ψαχτω οσο γινεται για να το πετυχω και αυτο μιας και με απασχολει

    Ως τωρα εχω βαλει στο ματι το agv k3 sv

    Ειμαι δεχτος σε ολες τις αποψεις και κριτικες για τυχων χαζομαρες που εχω κανει
    Δεν νομιζω να ξεχασα κατι
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων
    Τελευταία τροποποίηση από feredafas; 17/07/2015 στις 22:29.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από feredafas Προβολή μηνύματος
    Ειμαι δεχτος σε ολες τις αποψεις
    σε τρατάρουν και λουκουμάκι;
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Φίλε στα λεφτά που θες κοιτά και hjc...
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  4. #4
    ειμαι απολυτα ευχαριστημένος με αυτο ... κανει λιγο θορυβο αλλα οκ

    http://coloriposto.gr/web/?ProductID=6682&id=9&sub=26
    aleaxzafeir

  5. #5
    HJC IS-17

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2015
    Μηνύματα
    9
    Ευχαριστω παρα πολυ...κατι ακομα που ξεχασα να αναφερω ειναι εαν γνοριζεται κανενα μαγαζι με κρανη στην αθηνα που να διαθετει και site και να κανει καλες τιμουλεες..επισης εαν εχει κανενας καμια εμπειρια απο το agv ...ας την μοιραστει μαζι μου

  7. #7
    Ελ προφεσόρ Το avatar του/της Nik0s_Dk
    Εγγραφή
    12/11/2014
    Μηνύματα
    690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexzafeir Προβολή μηνύματος
    ειμαι απολυτα ευχαριστημένος με αυτο ... κανει λιγο θορυβο αλλα οκ

    http://coloriposto.gr/web/?ProductID=6682&id=9&sub=26
    Μιας και το ανέφερες. Πήρα το συγκεκριμένο απέξω (ισπανία) και έχω το εξής σοβαρό πρόβλημα: Σε βροχή περνάει νερό μέσα στη ζελατίνα και εισχωρεί ανάμεσα σε ζελατίνα και πινλοκ με αποτέλεσμα να θολώνει ελλεινά . Επιπλέον βράδυ με κλειστή ζελατίνα το πινλοκ κανει άσχημες διαθλάσεις σε φάση που ανεβάζω τη ζελατίνα. Είμαι εγώ ο γκαντέμης ή έχεις παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο?
    Run, live to fly, fly to live, do or die
    Run, live to fly, fly to live, Aces high

  8. #8
    papoy Το avatar του/της Viking
    Εγγραφή
    07/04/2008
    Μηνύματα
    656
    Το IS-17 είναι polycarbonate ενώ το FG-17 kevlar-fiberglass. Οπότε και μόνο γι'αυτό επέλεξα FG-17. Παίζει στα 199 σε προσφορά στην colori.

    http://coloriposto.gr/web/?ProductID=6780&id=9&sub=26

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2015
    Μηνύματα
    9
    Κανενα μαγαζακι που να εχει καλες τιμες και να διαθετει και site..?....επισης αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι το thermoplastic σαν υλικο κατασκευης θεωρειται καλο ( ας πουμε σε σχεση με το fiberglass)
    Τελευταία τροποποίηση από feredafas; 18/07/2015 στις 12:11.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lmb990
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    335
    Όχι φιλε το θερμοπλαστικό ειναι ότι πιο φθηνό μπορείς να πάρεις... Δεν ειναι καλη επιλογή... Πχ και απο το πρακτικερ να ψωνίσεις κράνος θερμοπλαστικό θα ειναι... Ψάξε και στα megastockbazzar motorparts motomarket mcmotor coloriposto...
    Η hjc η ένα κ3σβ κ4 απο Agv...
    ΛΑΜΠΡΟΣ - lmb990 990ADV!!!!!!!!!!!

  11. #11
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2015
    Μηνύματα
    9
    Αναφερω το thermoplastic γιατι στα περισσοτερα κρανη που κοιταξα απο agv κοντα στα χρηματα που διαθετω χρησιμοποιουν αυτο το υλικο....αυτο σημαινει να μην τα προτιμησω?

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Αν πάρεις και με μεμβράνη για τον ηλιο θα σε βολεψει απιστευτα.
    πολυ βολικό και ξεκουράζει τα μάτια,ασε που δέν χρειάζεται να φοράς γιαλιά ηλίου απο μέσα.
    Ειδικά εμένα που φοράω κάποιοες φορές γιαλιά μυωπίας όποτες δέν φοράω φακούς ωολεβει αφανταστα.
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  13. #13
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    Μιας και το ανέφερες. Πήρα το συγκεκριμένο απέξω (ισπανία) και έχω το εξής σοβαρό πρόβλημα: Σε βροχή περνάει νερό μέσα στη ζελατίνα και εισχωρεί ανάμεσα σε ζελατίνα και πινλοκ με αποτέλεσμα να θολώνει ελλεινά . Επιπλέον βράδυ με κλειστή ζελατίνα το πινλοκ κανει άσχημες διαθλάσεις σε φάση που ανεβάζω τη ζελατίνα. Είμαι εγώ ο γκαντέμης ή έχεις παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο?
    Oχι δεν μου εχει συμβει και μαλιστα το αντιθετο εφαρμοζει τοσο καλα η ζελατινα που μολις σταματαω θολονει ... μηπως δεν την ασφαλιζεις και περναει το νερο;

    Δοκιμασε το σπιτι να δεις απο που περναει..

    ΥΓ Aναμεσα απο το πινλοκ δεν θα επρεπε να περναει. Οταν πλενω την ζελατινα μετα απο ταξιδι δεν περναει νερο αναμεσα της και στο πινλοκ
    aleaxzafeir

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2015
    Μηνύματα
    9
    Τελικα βρισκομαι αναμεσα στο HJC FG-17 και στο AGV K3 SV

    Βασικα εχω μια προτιμηση προς το agv λογο εμφανισης μιας και δεν παρουσιαζουν μεγαλες διαφορες στα χαρακτηριστηκα...αυτο που με προβληματιζει ομως ειναι το υλικο κατασκευης και η ορατοτητα του (εαν το διατυπωνω σωστα)....επισης νομιζω οτι ειναι και σχετικα παλιο μοντελο

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nik0s_Dk Προβολή μηνύματος
    Μιας και το ανέφερες. Πήρα το συγκεκριμένο απέξω (ισπανία) και έχω το εξής σοβαρό πρόβλημα: Σε βροχή περνάει νερό μέσα στη ζελατίνα και εισχωρεί ανάμεσα σε ζελατίνα και πινλοκ. Είμαι εγώ ο γκαντέμης ή έχεις παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο?
    Παλαιότερα που έψαχνα για κράνος είχα βρει αρκετές τέτοιες αναφορές στο ίντερνετ, για τα HJC. Η εταιρεία πάντως είχε σωστή ανταπόκριση στο πρόβλημα, όπως έγραφαν.
    Ψάξτο λίγο.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για αγορά κράνους?
    από kxIII στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2006, 10:25
  2. Αγορά κράνους και μπουφάν
    από MikeG στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 22:46
  3. αγορα κρανους??
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2005, 16:18
  4. Αγορα κρανους.
    από anco στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 09:19
  5. Αγορά κράνους μέχρι 150Ε
    από fractalbit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF