Σελίδα 31 από 36 ΠρώτοΠρώτο ... 212627282930313233343536 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 451 έως 465 από 529

Θέμα: Αγορες απο το εξωτερικο....

  1. #451
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Οταν εβαλα τον αριθμο της καρτας τη διαβασε σαν πιστωτικη και δεν τη δεχτηκε. Αρα το εκανα με μεταφορα σε τραπεζα του εξωτερικου με 1€ χρεωση. Στην εθνική μου εγραψε οτι υπαρχει οριο 1000€ / μηνα για μεταφορες.
    Ευχαριστω Γιωργο!!!
    ΥΓ: Μολις διαβασα οτι δεν δεχεται ουτε Prepaid, μονο debit cards προς το παρων και γι 'αυτο δεν δεχθηκε και τη δικη μου.

  2. #452
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    πλην τίμιων.
    Και με καθαρή συνείδηση.
    Τουλάχιστον δεν με έπιασαν να κουβαλάω 5.000.000€ μετρητό σε βαλίτσα στα σύνορα και σίγουρα μετά δεν μου έδωσαν εκπομπή να λέω πίπες με ένα ξέκωλο δίπλα μου.
    Revolut και PayPal balance για το κωλοφάναρο που κάηκε στην ουρά του CBR αξία 18£ , καθαρή συνείδηση αξία ανεκτίμητη.

    Όχι του μαμά, για να σας προλάβω

  3. #453
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Σε λιγότερο απο 2 μερες μπηκαν τα χρηματα στη Revolut (Μια Χαρα), εκανα αγορα μολις τωρα απο amazon.com και βλεπουμε. Την προηγουμενη φορα που ειχα προσπαθησει με τη mastercard απο Εθνικη μου εστειλε μηνυμα το Amazon οτι δε περασε η πληρωμη μερικες ωρες αργοτερα. Ελπιζω να εχουμε καλυτερα νεα αυτη τη φορα. Στην εφαρμογη της Revolut δεν εχει φανει παντως ακομα η αγορα.


    ΥΓ: Ολα καλα, περασε η καρτα και το προιον εχει ηδη σταλει.
    Τελευταία τροποποίηση από zannisvel; 20/05/2016 στις 11:39.

  4. #454
    Άσχετο με τα cc, αλλά το motocard στην Ισπανία είναι γαμώ τα μαγαζιά. Την Κυριακή έκανα παραγγελία, σήμερα ήρθε με UPS σπίτι (!).

    Το θέμα είναι πως με τα cc το πράγμα έχει ξεφύγει. Πριν παραγγείλω, έψαξα όλα τα γνωστά μαγαζιά. Ή δεν είχαν νούμερο (ούτε ο αντιπρόσωπος), είτε θα έφερναν κάποια στιγμή αλλά μαζεύουν τις παραγγελίες.

    Εξαιρείται μεγάλο μαγαζί στην Καλλιροης που προσπάθησε να με πείσει πως το 3-4 ετών κομμάτι που είχε (από την κατάσταση του κουτιού) είναι ίδιο με το καινούργιο (που δεν είναι) και γιαυτό το πούλαγε όσο ο Ισπανός.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #455
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Άσχετο με τα cc, αλλά το motocard στην Ισπανία είναι γαμώ τα μαγαζιά. Την Κυριακή έκανα παραγγελία, σήμερα ήρθε με UPS σπίτι (!).

    Το θέμα είναι πως με τα cc το πράγμα έχει ξεφύγει. Πριν παραγγείλω, έψαξα όλα τα γνωστά μαγαζιά. Ή δεν είχαν νούμερο (ούτε ο αντιπρόσωπος), είτε θα έφερναν κάποια στιγμή αλλά μαζεύουν τις παραγγελίες.

    Εξαιρείται μεγάλο μαγαζί στην Καλλιροης που προσπάθησε να με πείσει πως το 3-4 ετών κομμάτι που είχε (από την κατάσταση του κουτιού) είναι ίδιο με το καινούργιο (που δεν είναι) και γιαυτό το πούλαγε όσο ο Ισπανός.
    Παρήγγειλες απευθείας από motocard με πιστωτική ή με Paypal? Γιατί πριν μερικούς μήνες ππου προσπάθησα να αγοράσω κάτι έφαγε άκυρο η κάρτα μου (VISA Πειραιώς)

  6. #456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BabisStinson Προβολή μηνύματος
    Παρήγγειλες απευθείας από motocard με πιστωτική ή με Paypal? Γιατί πριν μερικούς μήνες ππου προσπάθησα να αγοράσω κάτι έφαγε άκυρο η κάρτα μου (VISA Πειραιώς)
    Paypal που βλέπει ελληνική πιστωτική (mastercard) http://www.moto.gr/forums/showthread...=1#post2747695
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #457
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Φιλιλογικά ρωτάω αφού δεν πρόκειται να κάνω τέτοια συναλλαγή: στη winbank υπήρχε ειδοποίηση ότι (αν θυμάμαι σωστά) εμβάσματα προς εξωτερικό έχουν μπλοκαριστεί μέχρι τέλος του μήνα εκτός κι αν τα χρήματα εχουν πριν εισαχθεί απ'έξω. Έχει δει κανείς κάτι αντίστοιχο;

  8. #458
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Φιλιλογικά ρωτάω αφού δεν πρόκειται να κάνω τέτοια συναλλαγή: στη winbank υπήρχε ειδοποίηση ότι (αν θυμάμαι σωστά) εμβάσματα προς εξωτερικό έχουν μπλοκαριστεί μέχρι τέλος του μήνα εκτός κι αν τα χρήματα εχουν πριν εισαχθεί απ'έξω. Έχει δει κανείς κάτι αντίστοιχο;
    έψαξα όπου ήταν δυνατόν στο winbank μου αλλά δε βρήκα κάτι παρά μόνο αυτό

    Εμβάσματα στο Εξωτερικό έως 1000€

    Τώρα μπορείτε μέσω της Τράπεζας Πειραιώς να εκτελείτε εμβάσματα στο εξωτερικό για ποσά έως 1000€, χωρίς δικαιολογητικά και εγκρίσεις και για οποιοδήποτε σκοπό, είτε ως επιχείρηση είτε ως ιδιώτης.

  9. #459
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Πολύ απλά το όριο που είχαν οι ελληνικές τράπεζες από την ΤτΕ για εμβάσματα στο εξωτερικό εξαντλήθηκε και μέχρι το τέλος του μήνα δεν είναι δυνατή η αποστολή εμβασμάτων έως €1.000. Κάτι τέτοιο είχε γίνει και στα τέλη Απριλίου, απλά ήταν για μικρότερο χρονικό διάστημα.

  10. #460
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    έψαξα όπου ήταν δυνατόν στο winbank μου αλλά δε βρήκα κάτι παρά μόνο αυτό
    Εμφανίζει από 17/5 μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή η αποστολή εμβασμάτων μέχρι 31/5, πάνω αριστερά στις ειδοποιήσεις (μπορείς να μπεις με 2 τρόπους έως 06/06, δεν ξέρω εάν μπαίνεις με την παλιά υπηρεσία ή το νέο interface).

  11. #461
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Εμφανίζει από 17/5 μήνυμα ότι δεν είναι δυνατή η αποστολή εμβασμάτων μέχρι 31/5, πάνω αριστερά στις ειδοποιήσεις (μπορείς να μπεις με 2 τρόπους έως 06/06, δεν ξέρω εάν μπαίνεις με την παλιά υπηρεσία ή το νέο interface).
    μολις το δα με το νεο interface στα εισερχόμενα μηνύματα-ειδοποιήσεις.....
    ελπίζω να μην χρειαστώ τίποτα μέχρι τότε.

  12. #462
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/03/2008
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Πολύ απλά το όριο που είχαν οι ελληνικές τράπεζες από την ΤτΕ για εμβάσματα στο εξωτερικό εξαντλήθηκε και μέχρι το τέλος του μήνα δεν είναι δυνατή η αποστολή εμβασμάτων έως €1.000. Κάτι τέτοιο είχε γίνει και στα τέλη Απριλίου, απλά ήταν για μικρότερο χρονικό διάστημα.

    Tης Πειραιώς εξαντλήθηκε και γενικά συνηθίζει να εξαντλείται στο 20ημερο κάθε μήνα.
    Τετάρτη έστειλα έμβασμα μέσω Εθνικής για να φορτίσω revolut, χτες φάνηκαν στη revolut.
    Eπίσης καλή λύση είναι η viva.

  13. #463
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από maniatiakos Προβολή μηνύματος
    Tης Πειραιώς εξαντλήθηκε και γενικά συνηθίζει να εξαντλείται στο 20ημερο κάθε μήνα.
    Τετάρτη έστειλα έμβασμα μέσω Εθνικής για να φορτίσω revolut, χτες φάνηκαν στη revolut.
    Τετάρτη πήγε πελάτης σε κατάστημα της Εθνικής να στείλει έμβασμα στον Καναδά και τον ενημέρωσαν ότι έχει εξαντληθεί το όριο.

  14. #464
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Γνωρίζει κανείς ,ή να έχει χρησιμοποιήσει viva wallet για επιχείρηση;Αυστηρά μόνο για επιχείρηση ρωτάω.
    Φίου φίου φι φι φίου

  15. #465
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    661
    Έχει βάλει ο αδερφός μου στα περίπτερα που δουλεύει.
    Αν δεν βρεθεί κάποιος εδώ μέσα να σε εξυπηρετήσει πιο γρήγορα, πες μου να τον ρωτήσω ότι θες.
    - Triumph Daytona 675 (Track Bike)
    - Ducati Multistrada 1200s

Παρόμοια θέματα

  1. Μηχανές από το εξωτερικό
    από manin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2008, 16:34
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2007, 16:02
  3. Αγορες απο το δικτυο
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2007, 00:06
  4. Αγορά tank bag από το εξωτερικό
    από g0ng στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2007, 20:57
  5. Ερώτηση για όσους έχουν αγοράσει από το εξωτερικό
    από Infini στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2006, 15:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF