Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: Λάρισα-Μυτιλήνη με το XT το κορίτσι και βαλίτσα..

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εγω θα σου'λεγα να φυγεις κατα τις 8 το πρωϊ...δεν ξερεις τι γινεται καμια φορα...
    ενταξει δεν ειναι και πολλες 13 ωρες στον δρομο....αντε 12 για να φτασεις και μια ωρα νωριτερα στο καραβι, να βρεις καμια καλη θεσουλα...

    αν ξεκιναγες δε απο Θεσσαλονικη, υπολογιζε ενα διημερο με ενδιαμεση διανυκτερευση να εισαι μεσα...


    μιλαμε παντα για 360χλμ και μηχανακι 660cc ναι?
    ενα 5ωρο με χαλαρο ρυθμο και δυο στασεις

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex k8 Προβολή μηνύματος
    ενα 5ωρο με χαλαρο ρυθμο και δυο στασεις
    θα το δεχτω μονο αν πηγαινει ξερα με 80-90χλμ/ωρα και δεν παει ποτε με 100 ή 120...(οι οποιες ταχυτητες ειναι ταχυτητες ταξιδιου 250cc μηχανακιου)..

    εκτος αν εννοεις στασεις των 45 λεπτων ή καθεμια...


    αλλα και παλι, πες οτι θελει ενα 5ωρο (βαρια βαρια)...ξεκιναει κατα τις 3 το μεσημερι, οχι 12 και 11...

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    θα το δεχτω μονο αν πηγαινει ξερα με 80-90χλμ/ωρα και δεν παει ποτε με 100 ή 120...(οι οποιες ταχυτητες ειναι ταχυτητες ταξιδιου 250cc μηχανακιου)..

    εκτος αν εννοεις στασεις των 45 λεπτων ή καθεμια...


    αλλα και παλι, πες οτι θελει ενα 5ωρο (βαρια βαρια)...ξεκιναει κατα τις 3 το μεσημερι, οχι 12 και 11...
    παρακαλω οσοι δεν εχετε ταξιδεψει κατακαλοκαιρο μεσημερι με γυναικα καβαλα σε ενα χτ μην γραφεται σε αυτο το νημα....;-)

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    Καρδιτσα - Αθηνα με γυναικα + αποσκευες το κανω κανενα 4 ωρο με μια σταση για καυσιμο - τουαλετα , δεν είναι κατι το φοβερο

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    ρε συ Ιωάννη, σα Λαρισαίος θα σου μιλήσω και συμπάθα με....

    (ασχέτως ηλικίας) οι ερωτήσεις που κάνεις -για ένα Λαρισαίο ακόμα κι αταξίδευτο- είναι απαντημένες (και με πολλές εναλλακτικές μάλιστα), ήδη μετά και τις πρώτες ημερήσιες, διήμερες, τριήμερες σχολικές εκδρομές της Ε' και ΣΤ' Δημοτικού....

    φοβάμαι χωρίς να θέλω να σε θίξω -και εντελώς φιλικά στο λέω- ότι είσαι πολύ "απερπάτητος" και μακρύ ταξίδι ξεκινάς..... πιο πολύ δώσε βάση αφού μπεις στην Αθήνα μέχρι το καράβι, και άσε το Δομοκό και την Π.Ε.Ο.

    και πάλι πολύ φιλικά, πήγαινε από Ν.Ε.Ο -νομίζω είχες πάει στην ετήσια οπότε έχεις εμπειρία σχετική- και δώσε βάση στην ώρα και τους δρόμους που θ'ακολουθήσεις εντός Αττικής. Α, και προσοχή πολύ στη Μυτιλήνη και τους δρόμους της αλλά αφού είσαι από κει θα τους ξέρεις.

    Καλό δρόμο
    Μυτιλινιός είμαι λάρισα μένω 2 χρόνια.
    Απερπάτητος είμαι πρίν κανα 3μηνο έβγαλα δίπλωμα.. ασε που οδηγάω περιπου 11 χρονια.απλά χωρίς δίπλωμα δέν μπορούσα να κάνω τετοιου είδους ταξίδια/
    στην ετησια δέν πήγα δυστιχός.
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  6. #21
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex k8 Προβολή μηνύματος
    δεν μας ειπε αν η γυναικα εχει παει κανα ταξιδακι με το χτ, γιατι αν δεν εχει παει με τοσα χλμ που θα φορτωσει απο ολα τα βουνα και τα λαγκαδια τον βλεπω τον φιλο παρεα με τον καντινιερη και τις μπυριτσες του αγκαλια
    ΄πήγαμε φλώρινα πρίν κάνα 2μηνο 2 ωρες διαδρομή με το λεοφορείο εμείς κάναμε 3:30-4 πώς το καταφερα δέν ξέρω...αχαχαχα
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εγω θα σου'λεγα να φυγεις κατα τις 8 το πρωϊ...δεν ξερεις τι γινεται καμια φορα...
    ενταξει δεν ειναι και πολλες 13 ωρες στον δρομο....αντε 12 για να φτασεις και μια ωρα νωριτερα στο καραβι, να βρεις καμια καλη θεσουλα...

    αν ξεκιναγες δε απο Θεσσαλονικη, υπολογιζε ενα διημερο με ενδιαμεση διανυκτερευση να εισαι μεσα...


    μιλαμε παντα για 360χλμ και μηχανακι 660cc ναι?
    OOO yes... XT660R ]
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex k8 Προβολή μηνύματος
    παρακαλω οσοι δεν εχετε ταξιδεψει κατακαλοκαιρο μεσημερι με γυναικα καβαλα σε ενα χτ μην γραφεται σε αυτο το νημα....;-)
    AAXAXAXXAXA σωρέος!
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    θα ξεκινήσω κατα της 12..αποτελεσματα απο σεπτεμβριο που θα γυρίσωω....εεελλααα παμεεε
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    Μυτιλινιός είμαι λάρισα μένω 2 χρόνια.
    Απερπάτητος είμαι πρίν κανα 3μηνο έβγαλα δίπλωμα.. ασε που οδηγάω περιπου 11 χρονια.απλά χωρίς δίπλωμα δέν μπορούσα να κάνω τετοιου είδους ταξίδια/
    στην ετησια δέν πήγα δυστιχός.
    αφού δεν έχεις εμπειρία καλά κάνεις που ξεκινάς με τράτο χρόνου ....ετοίμασε με ηρεμία τα πράγματα και κάνε αρκετές στάσεις και να τσεκάρεις τα δεσίματα στα μπαγκάζια (αν δεν έχεις βαλίτσα) αρκετές φορές , λίγο προσοχή στο δέσιμο της μηχανής στο καράβι και χαλαρά ... καλό ταξίδι

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Ευχαριστώ πολυ παιδιααα!!ελπίζω να σας αξιώσουν οι καταστασεις και τα οικονομικα και να πάτε καπου όσοι δεν εχετε πάει..και όσοι δεν πάτε υπομονή..το χειμώνα πάνε καλύτερα τα μοτόρια..καίνε και λιγότερο δέν ζεστενονται κτλ κτλ..
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex k8 Προβολή μηνύματος
    παρακαλω οσοι δεν εχετε ταξιδεψει κατακαλοκαιρο μεσημερι με γυναικα καβαλα σε ενα χτ μην γραφεται σε αυτο το νημα....;-)
    παρακαλω οσοι πατε κατακαλοκαιρο με 70χλμ ταξιδι με ΧΤ, και γυναικα μην τα ισοπεδωνετε ολα και νομιζετε οτι ετσι πανε και οι αλλοι...ΔΕΝ ΠΑΝΕ!!

    καλυτερα παρτε ΚΤΕΛ...παει με καμια 100αρα ακατεβατα και κανει και στασεις...

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    ΄πήγαμε φλώρινα πρίν κάνα 2μηνο 2 ωρες διαδρομή με το λεοφορείο εμείς κάναμε 3:30-4 πώς το καταφερα δέν ξέρω...αχαχαχα
    μ'αυτο που εγραψες απαντησες πολλα...

    ξεκινα 10 το πρωϊ...χωρις πλακα...

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    ΄πήγαμε φλώρινα πρίν κάνα 2μηνο 2 ωρες διαδρομή με το λεοφορείο εμείς κάναμε 3:30-4 πώς το καταφερα δέν ξέρω...αχαχαχα
    κάπου μπερδεύεσαι πάλι....

    2 ώρες το λεωφορείο Λάρισα-Φλώρινα;
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Φίλε μου καλώς θα έλθεις Μυτιλήνη! προσεκτικά στο νησί γιατί πολλοί μετανάστες περπατάνε μέσα στην μέση του δρόμου, ακόμη η άσφαλτος στο νησί είναι γιαλί, εχω και εγώ το R, οτι πρέπει για το νησί, αλλά γενικά δεν μασά!!! , αρχες Ιουλίου κατέβηκα Θεσσαλονίκη απο Καβάλα και το ξεκάπνισα και εγώ!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γιατί το Internet είναι «κακό»......και κάποιοι τρομάζουν με την ανωνυμία του;
    από requiem στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2008, 22:24
  2. φοβάτε ο γιάννης το θεριό και το θεριό το γιάννη
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2005, 23:09
  3. Eιδοποιήσεις με email από το forum
    από stako στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2005, 11:43
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2004, 19:10
  5. Τι να πω για τον τύπο με το CBR το πρωί;
    από NLS στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2004, 05:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF