Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Λάρισα-Μυτιλήνη με το XT το κορίτσι και βαλίτσα..

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413

    Λάρισα-Μυτιλήνη με το XT το κορίτσι και βαλίτσα..

    Καλησπερίζω...
    σε 1 εβδομάδα ξεκινάω απο Λάρισα μαζί με το κορίτσι καβάλα στο XT-R..μέσω αθήνας.το καράβι ξεκινάει στης 9 το βράδυ και λέμε να ξεκινήσουμε κατα της 12-1 να είμαστε σίγουροι...ε θα κάνουμε και 25 στάσεις..
    Δέν θα τρέχω που δέν θα τρέχω (θέλω δεν θέλω βασικά δέν θα τρέχω είπαμε xt είναι) μέχρι Λαμία δέν θα πάω απο εθνική αλλα απο τον άλο δρόμο που περνάει απο νέο μοναστήρι ξέρει καποιος το δρόμο απο εκεί να μου πει τι παίζει?είναι όλο στροφές κτλ?θα μπορώ να πηγαίνω με καμιά κατοστάρα μέσο όρο?
    Απο λαμία και μετα να μπω αναγκαστικά εθνική?
    Καμια χρήσημη πληροφορία εχουμε?πχ κάποιο καλό μέρος να σταματήσω για φαγητο?κάποιο ωραίο αξιοθέατο που περνάω και να κάνω μια μικρή παράκαμψη?ξεκινάω και απο της 11 δέν με πηραζει βολτίτσα είναι οχι δουλεια!!
    είναι μεγάλο ταξίδι για 2καβαλο με το χτ και βαλίτσες θα μας κοπεί ο κ...λος τουλάχιστον να το σπάσω στα 2 λιγάκι..
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Για 100 χλμ την ωρα μεσο ορο,παρε κανενα tuono
    100 μαξ εννοεις..

    Εχει στροφες αλλα ειναι προτιμοτερη διαδρομη ειδικα αν βαριεσαι την εθνικη.
    Ελα απο Ν.Μοναστηρι,Δομοκο κτλ,και μετα Λαμια και απο παλιο Αθηνα που θα εχει και δροσουλα,και θα αποφυγεις
    και τα διοδια.
    Για φαγητο ελα Λαμια,να σου πω που θα πας αν θες.
    Μεγαλο ταξιδι δεν ειναι,300 κατι χλμ ειναι

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    Δεν κατάλαβα μετα τη Λαμία λές απο παλιο Αθήνα που είναι αυτο?αν απεφευγα και διόδια καλά θα ήταν.
    Ναι γιατί οχι λαμία στη μέση εκει θα γίνει η μεγάλη στάση για φαγητό..για πές μου που να πάω για φαγιτό??
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    16/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Ανεβαινεις Μπραλο,και μετα εχει διασταυρωση αριστερα για Αμφικλεια και Λιβαδεια,και Αθηνα.
    Δες το στο Google maps
    Θα σΕ στειλω π.μ που να φας,μην κανουμε και διαφημιση.

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Υπολόγισε άφιξη στην πόρτα του καραβιού μισή ώρα πριν την αναχώρηση και αυτό αν έχεις τα εισιτήρια στο χέρι.
    Επίσης η ΜΩΤ 100χαω είναι εξωπραγματική. Βάλε 50-60 και βλέπεις. Είπες ότι θες και στάσεις.
    Στη Θήβα να βγεις στη νέα Ε.Ο. Μην πας από την παλιά Αθήνας - Θήβας.

    Γενικότερα, επειδή έχεις καράβι να προλάβεις, κοπέλα μαζί σου και δεν ξέρεις και τη διαδρομή, θα πρότεινα να κατέβαινες από νέα Ε.Ο. εξαρχής.
    Αν φτάσεις νωρίτερα μπορείς να πιείς έναν καφέ στον Πειραιά, κοντά στο λιμάνι (πχ Μαρίνα Ζέας, Καστέλα κλπ).

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/03/2015
    Μηνύματα
    413
    τσεκαρα τη διαδρομή μετά απο Λαμία και καλύτερα είναι να πάω απο εθνική.μέχρι Λαμία όμος είναι καλά να πάω απο εκει που ανέφερα.
    Τι 50-60 με τοσα πάμε μέσα στη πόλη!πφφ μέσο όρο στους δρόμους χωρίς στάσεις συνολικά υπολογίζω 80-90 σκέψου μετά απο Λαμία θα βγώ εθνική και θα πηγαίνω με μία 100άρα-110 σταθερά..
    Για το καράβι ξέρω...10 χρόνια πηγαινοέρχομαι στο νησι είναι το πατρικό μου εκεί..
    vespa ciao, honda dio, cpi tracker, yamaha townmate, typhoon 125, burgman 250, XT 660R

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/05/2010
    Μηνύματα
    223
    Θα σου έλεγα να πας από παλιά εθνική μέχρι τη Θήβα (που σου λέει και ο Λυκούργος). Η διαδρομή είναι πολύ ανοιχτή και ωραία. Μετά μπες στην εθνική από Θήβα.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 007mastras Προβολή μηνύματος
    μέχρι Λαμία δέν θα πάω απο εθνική αλλα απο τον άλο δρόμο που περνάει απο νέο μοναστήρι ξέρει καποιος το δρόμο απο εκεί να μου πει τι παίζει?είναι όλο στροφές κτλ?θα μπορώ να πηγαίνω με καμιά κατοστάρα μέσο όρο?
    Απο λαμία και μετα να μπω αναγκαστικά εθνική?
    Καμια χρήσημη πληροφορία εχουμε?
    ρε συ Ιωάννη, σα Λαρισαίος θα σου μιλήσω και συμπάθα με....

    (ασχέτως ηλικίας) οι ερωτήσεις που κάνεις -για ένα Λαρισαίο ακόμα κι αταξίδευτο- είναι απαντημένες (και με πολλές εναλλακτικές μάλιστα), ήδη μετά και τις πρώτες ημερήσιες, διήμερες, τριήμερες σχολικές εκδρομές της Ε' και ΣΤ' Δημοτικού....

    φοβάμαι χωρίς να θέλω να σε θίξω -και εντελώς φιλικά στο λέω- ότι είσαι πολύ "απερπάτητος" και μακρύ ταξίδι ξεκινάς..... πιο πολύ δώσε βάση αφού μπεις στην Αθήνα μέχρι το καράβι, και άσε το Δομοκό και την Π.Ε.Ο.

    και πάλι πολύ φιλικά, πήγαινε από Ν.Ε.Ο -νομίζω είχες πάει στην ετήσια οπότε έχεις εμπειρία σχετική- και δώσε βάση στην ώρα και τους δρόμους που θ'ακολουθήσεις εντός Αττικής. Α, και προσοχή πολύ στη Μυτιλήνη και τους δρόμους της αλλά αφού είσαι από κει θα τους ξέρεις.

    Καλό δρόμο
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  9. #9
    Συμφωνώ με το τον προλαλήσαντα .και μιας και εχω καταγωγή απο το νησι και εγω καλές διακοπές και καλη ξεκούραση !!φερε Κ καμία σαρδέλα!!!χεχε

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    εγω θα προτεινα νεα εθνικη οδο, μη φυγεις καταμεσημερο γιατι θα βαρεσει νταλα ο ηλιος και παιζει να σε παρει ο υπνος στο τιμονι του χτ στις ευθειες της εθνικης,μη γελας παραλιγο να τη πατησω γυρνωντας απο το πηλιο με το χτ μες το μεσημερι
    φυγε πρωι πρωι με τη δροσουλα σου κανε στασεις καθε 80-100 χιλιομετρα για να φτασετε ωραιοι στο πειραια,πιειτε το καφεδακι σας στη πειραικη ή στο πασαλιμανι τσιμπιστε κανα σουβλακι στο πειραια και οταν με το καλο μπειτε στο καραβι πιαστε μια γωνια και λιωστε στον υπνο
    μη σκεφτεσαι παραδρομους και διαδρομες εκδρομικες, για να κανεις βολτα στα βουνα θα πρεπει να εχεις χρονο, κανε τη βολτιτσα σου στο γυρνα
    καλες διακοπες

  11. #11
    Ampari power Το avatar του/της Eversman
    Εγγραφή
    29/05/2014
    Μηνύματα
    1.536
    Αν φύγεις 1200 από Λάρισα και με 3 στάσεις του μισαωρου, θα είσαι γύρω στις 1900 στο λιμάνι. Κάτσε στην καφετέρια του λιμανιού για καμιά ώρα και μετά επιβιβάζεσαι χωρίς άγχος.

    Αν ντε και καλά, θες το ρεγουλο σου και αξιοθέατα, ξεκίνησε κατά τις 1100:

    Λάρισα, Παλαμάς, Δομοκός, Λαμία(πρώτη στάση για καφέ).

    Λαμία, Μπράλος, Αμφίκλεια, Τιθορέα(σταση για ξεπιασμα και φωτο στον πλατανο στην πλατεια),Χαιρώνεια (στάση για φωτό στον Λιοντα), Λειβαδιά (στάση στην Κρύα για καφε-φαγητο).
    Από Λειβαδιά, βγαίνεις Ε.Ο. και γραμμή για Πειραιά.

    Καλές διακοπές
    Τελευταία τροποποίηση από Eversman; 11/08/2015 στις 16:45.
    I'm the footprint on the sand ....

    Winterhater.

  12. #12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Eversman Προβολή μηνύματος
    Αν φύγεις 1200 από Λάρισα και με 3 στάσεις του μισαωρου, θα είσαι γύρω στις 1900 στο λιμάνι. Κάτσε στην καφετέρια του λιμανιού για καμιά ώρα και μετά επιβιβάζεται χωρίς άγχος.

    Αν ντε και καλά, θες το ρεγουλο σου και αξιοθέατα, ξεκίνησε κατά τις 1100:

    Λάρισα, Παλαμάς, Δομοκός, Λαμία(πρώτη στάση για καφέ).

    Λαμία, Μπράλος, Αμφίκλεια, Τιθορέα(σταση για ξεπιασμα και φωτο στον πλατανο στην πλατεια),Χαιρώνεια (στάση για φωτό στον Λιοντα), Λειβαδιά (στάση στην Κρύα για καφε-φαγητο).
    Από Λειβαδιά, βγαίνεις Ε.Ο. και γραμμή για Πειραιά.

    Καλές διακοπές
    και μετά αράζεις στην καντίνα του Πλαστήρα μέσα στο λιμάνι του Πειραιά και τρώς μερικά γαμιστερά καλαμάκια και μπύρες και είσαι μάγκας

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από catmaster Προβολή μηνύματος
    και μετά αράζεις στην καντίνα του Πλαστήρα μέσα στο λιμάνι του Πειραιά και τρώς μερικά γαμιστερά καλαμάκια και μπύρες και είσαι μάγκας

    δεν μας ειπε αν η γυναικα εχει παει κανα ταξιδακι με το χτ, γιατι αν δεν εχει παει με τοσα χλμ που θα φορτωσει απο ολα τα βουνα και τα λαγκαδια τον βλεπω τον φιλο παρεα με τον καντινιερη και τις μπυριτσες του αγκαλια

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex k8 Προβολή μηνύματος
    δεν μας ειπε αν η γυναικα εχει παει κανα ταξιδακι με το χτ, γιατι αν δεν εχει παει με τοσα χλμ που θα φορτωσει απο ολα τα βουνα και τα λαγκαδια τον βλεπω τον φιλο παρεα με τον καντινιερη και τις μπυριτσες του αγκαλια
    και τους ντεκλαρέ νταλικιέριδες μην ξεχνάμε ...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    εγω θα σου'λεγα να φυγεις κατα τις 8 το πρωϊ...δεν ξερεις τι γινεται καμια φορα...
    ενταξει δεν ειναι και πολλες 13 ωρες στον δρομο....αντε 12 για να φτασεις και μια ωρα νωριτερα στο καραβι, να βρεις καμια καλη θεσουλα...

    αν ξεκιναγες δε απο Θεσσαλονικη, υπολογιζε ενα διημερο με ενδιαμεση διανυκτερευση να εισαι μεσα...


    μιλαμε παντα για 360χλμ και μηχανακι 660cc ναι?

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γιατί το Internet είναι «κακό»......και κάποιοι τρομάζουν με την ανωνυμία του;
    από requiem στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2008, 22:24
  2. φοβάτε ο γιάννης το θεριό και το θεριό το γιάννη
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2005, 23:09
  3. Eιδοποιήσεις με email από το forum
    από stako στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2005, 11:43
  4. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2004, 19:10
  5. Τι να πω για τον τύπο με το CBR το πρωί;
    από NLS στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2004, 05:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF