Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: Σκεψεις κ προβληματισμος...

  1. #1
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710

    Σκεψεις κ προβληματισμος...

    Το λοιπον...μετα το τελευταιο μινι ταξιδακι(παλια λεγοταν βολτα για καφε κ πισω) μεχρι τη ναυπακτο με την γυναικα διαπιστωσα πως δεν βλεπω να με ακολουθει ξανα στο πισω σελακι της Σουζι μου γιατι οπως κ να το κανουμε μεγαλωσε κ αυτη αλλα κ εγω. Χωρος για μπαγκαζια δεν παιζει οπως ξερετε...tankbag μεχρι τα αφτια γεματο(σε φαση να βρισκει πηγουνι) κ μια τσαντα Cameron με τα υπολοιπα!! Οπως κ να το κανουμε GS δεν ειναι.
    Μετα απο πολλες σκεψεις εδω κ κανα χρονο ελεγα να δωσω το σκουτερ (Bev 300) που εχω για τα παντα εδω μεσα κ να τσιμπαγα ενα Bandit 650 που ειναι σκυλι κ φορτωνεται σα γαιδουρι. Η χρηση θα ειναι δουλεια(35-40χλμ καθημερινα) κ ολα τα υπολοιπα εκτος απο καμια καλη γρηγορη βολτα που θα παιρνω την αλλη Σουζι!! Αλλη λυση δεν εχω σκεφτει που να συνδυαζει αξιοπιστια-χαμηλη τιμη αγορας/συντηρησης κ να ταξιδευει κ καλα αλλα κ γρηγορα!!
    Το bandit λογω κολλητου φιλου το εχω καβαλησει πολυ κ ξερω τι να περιμενω...
    Το να τα δωσω ολα κ να παρω κατι καινουριο δεν νομιζω πως θα με βολεψει κ απο θεμα χρησης αλλα κ οικονομιας...
    Εκτος κ αν σκεφτειτε κατι καλο...που να ταξιδευει ανετα(λεγοντας φορτωμενο με κανα 150αρι κα να μην καει τον κωλο του), να στριβει (για τις ωρες που σιγουρα θα με πιασει κωλοφαγουρα), να εχει γκαζακι(γιατι οπως κ να το κανουμε εχω γλυκαθει 9 χρονια τωρα) , να μην τρεχω στα συνεργεια κ γενικα να μην σκεφτομαι αν ανανεωσα το ασφαλιστηριο της οδικης...
    Ζηταω πολλα??

    Τι σου κανει ενα ταξιδι ρπσμ...
    Ride(s) the wind of change...

  2. #2
    Bandit 1250... Ναι ξέρω ακούγεται "πολύ", δεν είναι τόσο "πολύ" όσο ακούγεται. Και αν έχεις βολευτεί το μικρό, έχεις καλύψει ήδη δρόμο.

  3. #3
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Το θεμα ειναι πως θα κρατησω το gsxrακι μου...οποτε 650 ειναι το μεγιστο για πολλους λογους!!
    Αφου αλλο(καινουριο) δεν βλεπω να αγοραζουμε...
    Ride(s) the wind of change...

  4. #4
    Δεν το κατάλαβα. βάλε και το cbf600 στην εξίσωση τότε.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    +1 στον αποπάνω.

    βρίσκεις cbf600 καρμπυρατεράτα με abs στο διχίλιαρο

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    για να κανεις και λιγο το κομματι σου στην εθνικη με τα μπαγκαζια και την γυναικα, τσιμπα ενα fazer 1000 καρμπ και κανε τα παντα...στριψε, τελικιασε, φορτωσε, ταξιδεψε...
    δεν εχεις λογο να "φοβασαι" τα χιλια cc...πληρωνεις λιγα παραπανω στα παγια του αλλα σε αποζημιωνει στον δρομο...
    σκεψου ενα παλιο r1 με βασεις για μπαγκαζια, πιο ανετη θεση οδηγησης, φιλικο και προβλεψιμο...

  7. #7
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    Triumph sprint 1050 !

  8. #8
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.677
    "Παραβλέπουμε" λίγο τις παρενθέσεις στην τελευταία παράγραφο και έχουμε VStrom 650 για κάθε μέρα και ταξίδια διπλός που δε θα παραπονιέται το έτερον ήμισυ και μένεις και στη μαμά S.

    Άλλη λύση (μάλλον οδυνηρή): κρατάς το scooter για την πόλη και ..... ότι λέει ο Σταύρος από πάνω. Fazer 1000 για ταξίδια διπλός και γρήγορες βόλτες μονός.
    Φύγαμε...

  9. #9
    Παίδες αν δεν είχε σκοπό να κρατήσει το gixxer θα έλεγα και εγώ το fazer, το έχω χιλιομυριοφχαριστηθεί και δεν θα δίσταζα να το προτείνω. Αλλά από τη στιγμή που το μηχανάκι "καύλας" το έχει και θα το έχει, ας πάρει έναν ωραίο "εργάτη".

    Σταύρο το μοτέρ είναι πολύ καλό, οι αναρτήσεις θέλουν δουλειά και το πλαίσιο δεν έχει σχέση με του R1, βγάζει αρκετές ταλαντώσεις υπό πίεση, αν έχει συνηθίσει στο νταμάρι του Κ6 μάλλον θα ξενερώσει με το διλπό σωληνωτό.

  10. #10
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Παίδες αν δεν είχε σκοπό να κρατήσει το gixxer θα έλεγα και εγώ το fazer, το έχω χιλιομυριοφχαριστηθεί και δεν θα δίσταζα να το προτείνω. Αλλά από τη στιγμή που το μηχανάκι "καύλας" το έχει και θα το έχει, ας πάρει έναν ωραίο "εργάτη".

    Σταύρο το μοτέρ είναι πολύ καλό, οι αναρτήσεις θέλουν δουλειά και το πλαίσιο δεν έχει σχέση με του R1, βγάζει αρκετές ταλαντώσεις υπό πίεση, αν έχει συνηθίσει στο νταμάρι του Κ6 μάλλον θα ξενερώσει με το διλπό σωληνωτό.
    Χαθηκε να γραψεις εργατρια.................
    Καπως ετσι πρεπει να ξεκιναν ολα................
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  11. #11
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Και εγώ για fazer θα έλεγα για λόγους γκαζιου. Αν όμως το καλύπτει το θέμα γκαζι με το gixxer, και το bandit μια χαρά ακούγεται.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Για τι μπάτζετ μιλας;

    Αν κατάλαβα καλά πας για 3 μηχανάκια δηλαδή;

    Edit: όπα τώρα το είδα, το δίνεις το σκούτερ
    Travel, Grow, Share

  13. #13
    κι εγώ για τέτοια λύση ψάχνομαι doctor.....και να σου πω την αλήθεια όπως και να το δω πάλι σε V-Strom 650 γυρνάει το πράμα...φορτώνεται,ταξιδεύει άνετα,δεν καίει τον πάτο του και προπάντων στρίβει...!!!

    το gixxer δε θέλω να το δώσω για κανένα όμως λόγο (και δε θα το δώσω φυσικά,δε θα μείνουμε και χωρίς καύλα...!!!),η δε γυνή ούτε που να το δει στα μάτια της..........
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Το θεμα ειναι πως θα κρατησω το gsxrακι μου...οποτε 650 ειναι το μεγιστο για πολλους λογους!!
    Αφου αλλο(καινουριο) δεν βλεπω να αγοραζουμε...
    GSX-S1000F.....

    κάτι λένε συνέχεια για το μοτέρ αρκούδα του Κ5 στα πρώτα τεστ που του κάνουν.....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Παίδες αν δεν είχε σκοπό να κρατήσει το gixxer θα έλεγα και εγώ το fazer, το έχω χιλιομυριοφχαριστηθεί και δεν θα δίσταζα να το προτείνω. Αλλά από τη στιγμή που το μηχανάκι "καύλας" το έχει και θα το έχει, ας πάρει έναν ωραίο "εργάτη".

    Σταύρο το μοτέρ είναι πολύ καλό, οι αναρτήσεις θέλουν δουλειά και το πλαίσιο δεν έχει σχέση με του R1, βγάζει αρκετές ταλαντώσεις υπό πίεση, αν έχει συνηθίσει στο νταμάρι του Κ6 μάλλον θα ξενερώσει με το διλπό σωληνωτό.

    δεν ειπα να το βαζει πιστα ρε Γιαννακο...
    να το στριβει στο επαρχιακο και στις καμπες τις εθνικης...
    ποσο θα το πιεσει δλδ που θα βγαλει ταλαντωσεις...δεν ξερω κιολας...δεν το ειχα το μηχανακι...για 1-2 βολτες το ειχα παρει καποτε και μου αρεσε πολυ...συνδυαζε αυτα που εγραψα απο πανω...

    και εγω το λεω το fazer και να κρατησει το gixxer για τις μοναχικες βολτες...το αλλο για ταξιδια και εργατη μεσα στην πολη...(μην μου πει κανεις οτι δεν γινεται...μια χαρα γινεται)...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Καποιες σκεψεις που εχω ξαναγραψει
    από PALADIN στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 13:24
  2. Προβληματισμος διχως θεμα....
    από ireneepi στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 13:01
  3. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2004, 06:46
  4. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 16:05
  5. Γενικός προβληματισμός!!!
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2003, 11:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF