Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 116

Θέμα: Λαστιχα για ελαφρυ on-off.

  1. #16
    Bridgestone T47-48.
    απλα,τιμιοτατα στα ~165 ευρω φορεμενα,βγαζουν 10-11.000 χιλ.
    τα ειχα μαμα στο ΤΑ κ θα τα ξαναβαλω τωρα που τα υπεροχα ΕΧΡ δυστηχως δεν ξαναβγαινουν!

  2. #17
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Δε ΜΕ λετε ρε παιδια.. Αναμεσα στα TW41-TW42 Bridgestone και στα Κ760 Dunlop τι θα επιλεγατε;;;;;
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #18
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Δε ΜΕ λετε ρε παιδια.. Αναμεσα στα TW41-TW42 Bridgestone και στα Κ760 Dunlop τι θα επιλεγατε;;;;;

    Είχα τα Bridgestone ως ελαστικά πρώτης τοποθέτησης και τα έβγαλα μέσα σε έξι μήνες... αργούσαν να ζεσταθούν και μέχρι να ζεσταθούν γλίστραγαν επικίνδυνα, μέσα στο εξάμηνο άρχισαν να εμφανίζονται σκασίματα μέσα στο πέλμα λες και ήταν παρατημένα στον ήλιο δέκα χρόνια, όταν έβαλα τα Metzeler Tourance (τα απλά) κατάλαβα τι σημαίνει πρόσφυση... Δεν θα τα έβαζα ποτέ πάλι, όπως και γενικά λάστιχο της Bridgestone σε μηχανή-αυτοκίνητο (γτ και στο παλιό αμάξι λόγω απατεώνα λαστιχά παρά τις αντιρρήσεις μου τοποθετήθηκαν λάστιχα Bidgestone και μέσα σε μία εβδομάδα το ένα λάστιχο πέταξε ένα απίστευτο καρούμπαλο διαμέτρου 5-6 εκατοστών). Από εμένα λοιπόν στην Bridgestone μαύρο κατράμι σαν εταιρεία!!!

  4. #19
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Είχα τα Bridgestone ως ελαστικά πρώτης τοποθέτησης και τα έβγαλα μέσα σε έξι μήνες... αργούσαν να ζεσταθούν και μέχρι να ζεσταθούν γλίστραγαν επικίνδυνα, μέσα στο εξάμηνο άρχισαν να εμφανίζονται σκασίματα μέσα στο πέλμα λες και ήταν παρατημένα στον ήλιο δέκα χρόνια, όταν έβαλα τα Metzeler Tourance (τα απλά) κατάλαβα τι σημαίνει πρόσφυση... Δεν θα τα έβαζα ποτέ πάλι, όπως και γενικά λάστιχο της Bridgestone σε μηχανή-αυτοκίνητο (γτ και στο παλιό αμάξι λόγω απατεώνα λαστιχά παρά τις αντιρρήσεις μου τοποθετήθηκαν λάστιχα Bidgestone και μέσα σε μία εβδομάδα το ένα λάστιχο πέταξε ένα απίστευτο καρούμπαλο διαμέτρου 5-6 εκατοστών). Από εμένα λοιπόν στην Bridgestone μαύρο κατράμι σαν εταιρεία!!!
    Μήπως τα ελαστικά της μοτοσυκλέτας είχαν πολυκαιριστεί όσο καιρό ήταν απούλητη?Εχω επίσης ακούσει(δεν το έχω επιβεβαιώσει) ότι τα ελαστικά πρώτης τοποθέτησης δεν είναι ίδιας ποιότητας με τα αντίστοιχα που βρίσκουμε στο εμπόριο.Ενα παράδειγμα είναι απο το αυτοκίνητο μου(αγοράστηκε καινούργιο) που τα μισελεν αντεξαν περίπου ένα χρόνο και οσους ξερω που αγόρασαν τα 'ίδια' δεν είχαν αντίστοιχο θέμα.Δευτερο παράδειγμα ελαστικά(που υπάρχουν στο εμπόριο)που βγήκαν απο καινούργιο cbr1000 με χίλια χλμ,τα έβαλε φίλος στο δικό του και ήταν τραγικά.
    Τελευταία τροποποίηση από Λευκάδιος; 23/08/2015 στις 18:31.
    RIDE MORE TALK LESS

  5. #20
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Λετε να δωσω τον εξτρα παρα να παρω τα tourance? 40 € διαφορα περιπου. Τη Metzeler την ξερω και την εμπιστευομαι. Παντα την προτιμουσα οπως τη Yokohama στα αμαξαδικα. Ζεσταινονται γρηγορα κατω απο το ισχνο (ναι καλα ) βαρος του Ντομι;; Συνηθως σε κατι μαστοδοντα τα βλεπω φορεμενα.
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Λετε να δωσω τον εξτρα παρα να παρω τα tourance? 40 € διαφορα περιπου. Τη Metzeler την ξερω και την εμπιστευομαι. Παντα την προτιμουσα οπως τη Yokohama στα αμαξαδικα. Ζεσταινονται γρηγορα κατω απο το ισχνο (ναι καλα ) βαρος του Ντομι;; Συνηθως σε κατι μαστοδοντα τα βλεπω φορεμενα.
    Παλι δεν υπάρχει συνταγή.. Τα tourance στο XT660Z για εμένα (κσι οχι μονο για εμενα) ηταν σχεδόν επικίνδυνα...γλιστραγαν παντού σε στεγνό και σε βρεγμένο...

  7. #22
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Για μένα τα tourance ήταν από τα πιο άχρηστα λάστιχα. Άλλα οι γνώμες είναι σαν..

  8. #23
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Kαλα.. Θα βαλω οτι με φωτισει ο Αλαχ!
    سبحان الله
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #24
    Λεωφορειολωριδάκιας
    Εγγραφή
    07/06/2006
    Μηνύματα
    127
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Για μένα τα tourance ήταν από τα πιο άχρηστα λάστιχα. Άλλα οι γνώμες είναι σαν..
    Και εγώ τα Tourance EXP τα σιχάθηκα. Γλύστραγαν ελαφρά στο βρεγμένο αλλά το show γινόταν έτσι και πάταγες διάβαση..

    Καλημέρες..

  10. #25
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Είχα τα Bridgestone ως ελαστικά πρώτης τοποθέτησης και τα έβγαλα μέσα σε έξι μήνες... αργούσαν να ζεσταθούν και μέχρι να ζεσταθούν γλίστραγαν επικίνδυνα, μέσα στο εξάμηνο άρχισαν να εμφανίζονται σκασίματα μέσα στο πέλμα λες και ήταν παρατημένα στον ήλιο δέκα χρόνια, όταν έβαλα τα Metzeler Tourance (τα απλά) κατάλαβα τι σημαίνει πρόσφυση... Δεν θα τα έβαζα ποτέ πάλι, όπως και γενικά λάστιχο της Bridgestone σε μηχανή-αυτοκίνητο (γτ και στο παλιό αμάξι λόγω απατεώνα λαστιχά παρά τις αντιρρήσεις μου τοποθετήθηκαν λάστιχα Bidgestone και μέσα σε μία εβδομάδα το ένα λάστιχο πέταξε ένα απίστευτο καρούμπαλο διαμέτρου 5-6 εκατοστών). Από εμένα λοιπόν στην Bridgestone μαύρο κατράμι σαν εταιρεία!!!
    Ποιά ήταν η μοτό που βγήκε στη βιτρίνα με TW41-42 ???
    Οσο κι αν προσπαθώ ,δεν μπορώ να θυμηθώ κάποια...
    Μήπως κάνεις λάθος κ μπερδεύεσαι απο τον γενικό τίτλο της σειράς TrailWings?/ ,η οποία αφορά τουλάχιστον 10 διαφορετικούς κωδικούς.(πχ TrailWings 151-152)


    Eπειδή τα'χω δουλέψει πολύ κ τα φοράω ακόμα σε ΧΤΖ ,θεωρώ οτι για το Ντομύ κ για τη χρήση που αναφέρει ο φίλος ,θα'ναι μια χαρά.

    Το'χει αναφέρει κι ο Λευκάδιος πιο πάνω.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Ενα μικρό review για τα TW41-42 στο ποστ Νο231 http://www.moto.gr/forums/showthread...122659&page=16
    Τελευταία τροποποίηση από el-Gatto; 24/08/2015 στις 19:36.
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  11. #26
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.449
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Το'χει αναφέρει κι ο Λεκάδιος πιο πάνω.
    Λεκιάστηκα
    RIDE MORE TALK LESS

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    987
    Να πω κι εγώ με τη σειρά μου πως το ΤρανςΑλπ φοράει αυτή τη στιγμή Tourance και είμαι ικανοποιημένος..
    Σε χώμα (στεγνό πάντα) βρίσκει πρόσφυση και σε μικρές κλίσεις (όχι φουλ λοκ και με το πόδι έξω!!) δεν έχω τα γλιστρήματα που είχα με τα Anakee2. Έχω πιο σίγουρο πάτημα.
    Στην άσφαλτο (στεγνή/βρεγμένη) δεν έχω δει διαφορά μεταξύ των 2 που αναφέρω. Και με τα Anakee2 ήμουν ικανοποιημένος και με τα Tourance τώρα. Και τα 2 ζεσταίνονται σχετικά γρήγορα και παρέχουν καλή πληροφόρηση σε σχέση με τα όριά τους. Τα Anakee2 δεν θα τα βρεις πλέον, αλλά τα αναφέρω σε περίπτωση που τα είχες δοκιμάσει να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης.
    Dunlop δεν έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω αν θα πήγαινα προς τα εκεί.. τα TW41-42 που αναφέρουν οι Πουροντούροι παίζουν στις επόμενες επιλογές μου.

  13. #28
    Κώστας - "Ανήσυχο" Μέλος Το avatar του/της el-Gatto
    Εγγραφή
    11/01/2008
    Μηνύματα
    1.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Λεκιάστηκα
    fixed
    Μάστορα άσε κάτω τη σέλα, θα τ'αλλάξω μόνος μου τα λάδια!
    " the PouroDuro team "

  14. #29
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Μήπως τα ελαστικά της μοτοσυκλέτας είχαν πολυκαιριστεί όσο καιρό ήταν απούλητη?
    Όχι, τόσο η μοτοσυκλέτα όσο και τα ελαστικά ήταν "φρέσκιας" παραγωγής όταν αγοράστηκαν...

  15. #30
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.961
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Για μένα τα tourance ήταν από τα πιο άχρηστα λάστιχα. Άλλα οι γνώμες είναι σαν..
    Μιλάω για τα πρώτα Tourance, τα απλά, όχι τα ΕΧΡ (τα οποία είναι τώρα φορεμένα).

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Λάστιχα για βαριά On-Off (Γενική συζήτηση)
    από daz στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 497
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2023, 09:08
  2. Λαστιχα Street σε on-off
    από harlek στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2005, 14:00
  3. Ερώτηση για συγκριτικό On-Off 650 στο 0-300
    από Innersense στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2005, 08:18
  4. Τιμόνι αλουμινίου για mega ON-OFF
    από zeli στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 10:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF