Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 116

Θέμα: Λαστιχα για ελαφρυ on-off.

  1. #31
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Ποιά ήταν η μοτό που βγήκε στη βιτρίνα με TW41-42 ???
    Οσο κι αν προσπαθώ ,δεν μπορώ να θυμηθώ κάποια...
    Μήπως κάνεις λάθος κ μπερδεύεσαι απο τον γενικό τίτλο της σειράς TrailWings?/ ,η οποία αφορά τουλάχιστον 10 διαφορετικούς κωδικούς.(πχ TrailWings 151-152)
    BMW F-650GS mod.2006. Είμαι κατά 99% σίγουρος ότι ήταν τα TW41/42, τριψήφιος κωδικός με τίποτα στα σίγουρα...

  2. #32
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Kαλα.. Θα βαλω οτι με φωτισει ο Αλαχ!
    سبحان الله
    Ειδα στον υπνο μου τον Προφητη Μωαμεθ (محمد) και μου ειπε να κοιταξω σε ενα site οπου υπαρχουν τα ΜΤ90 σε καλη τιμη (175 €) και σκεφτομαι να τα παραγγειλω αυριο. Τη γουσταρω και την Pirelli και δεν νομιζω να με απογοητευσουν.

    Αν καποιος θελει να αμφισβητησει το λογο του Προφητη παρακαλω οπως γραψει τη γνωμη του. (Δεν φερω ευθυνη για τυγχον αντιδρασεις απο ακραιους Ισλαμιστικους κυκλους και μελη του Χαλιφατου)
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #33
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Για στείλε μια το site σε ΠΜ γιατί και γω τα MT090 θέλω να βάλω αλλά στις διαστάσεις του Versys τα βρίσκω περίπου 230-240ευρώ.


    άκυρος μιλάει η ζαλάδα της ημέρας. BT090 ήθελα να γράψω οπότε άκυρο. θενκς πάντως.
    Τελευταία τροποποίηση από George_Sp; 25/08/2015 στις 19:26.

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Ειδα στον υπνο μου τον Προφητη Μωαμεθ (محمد) και μου ειπε να κοιταξω σε ενα site οπου υπαρχουν τα ΜΤ90 σε καλη τιμη (175 €) και σκεφτομαι να τα παραγγειλω αυριο. Τη γουσταρω και την Pirelli και δεν νομιζω να με απογοητευσουν.

    Αν καποιος θελει να αμφισβητησει το λογο του Προφητη παρακαλω οπως γραψει τη γνωμη του. (Δεν φερω ευθυνη για τυγχον αντιδρασεις απο ακραιους Ισλαμιστικους κυκλους και μελη του Χαλιφατου)
    αυριο βαζω τα αδερφια τους (Metzeler Tourance) με 185 μνημονιακα ευρο..αν θες παμε μαζι...

  5. #35
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Τελικα και παρα την μεταφυσικη παρεμβαση του Προφητη, παραγγειλα τα Κ760 διοτι τα ΜΤ90 ειχαν dot του 19ου αιωνα..
    Τα dunlop ειναι φρεσκα του '15.

    Για να δουμε... Πρωτη φορα παιρνω Dunlop..


    υ.γ. manianisg τα παραγγειλα να μου τα στειλουν εμενα να τα περασω εγω. Δεν ειμαι Αθηνα δυστυχως.
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #36
    αντε καλοφορετα,εγω σημερα εκανα το στρωσιμο...
    εν αναμονη εντυπωσεων κ απο τους 2 μας λοιπον...

  7. #37
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Χθες τα παραγγειλα, σημερα μου ηρθανε! Μπραβο στο μαγαζι!!!
    Και το dot οπως μου το ειπε.

    Περιμενω να μου 'ρθουν και τα αλυσιδογραναζα και να τα περασω..

    Μετα (μολις φαω τα μουτρα μου ) θα κανω και review! Προς το παρον μου φαινονται πιο οφφ απότι περιμενα.
    MADE IN JAPAN 日本製

  8. #38
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Σημερα περασα τα λαστιχα και τα αλυσιδογραναζα (πηρε ισα με 10 ιππους παραπανω ) παρεα με ενα φιλο και επλυνα διαφορα εξαρτηματα και μου εφυγε ο κ@λος...
    Αυριο πλυσιμο το ΚΝ, αλλαγη λαδια και γενικο καθαρισμα και γυαλισμα.

    Στα @@ σας, ξερω, αλλα ειπα να το αναφερω...
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της KotsosDR
    Εγγραφή
    23/06/2012
    Μηνύματα
    1.112
    pirelli scorpion trail (για το μελλον )

  10. #40
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Επλυνα σημερα το φιλτρο αερα, αλλαξα λαδια-φιλτρο και εριξα ενα σχολαστικοτατο καθαρισμα και γυαλισμα.
    Εγινε σαν καινουργια!

    Στα αρνητικα, εχασα κατα λαθος τη μια βιδα απο τη σελα () (θα την αντικαταστησω συντομα) και ανακαλυψα λυνοντας την ποδια για να την πλενω απο μεσα, οτι τα λαστιχακια που πατανε πανω οι βιδες που τη συγκρατουν για να αποροφουν τυχον κραδασμους και κροταλισματα ειχαν σχεδον δυαλυθει (θα αντικατασταθουν με πατεντα).
    Μικρο το κακο οπως και να 'χει..

    Επανερχομαι σε λιγο με πρωτη εντυπωση απο τα λαστιχα και φωτο..
    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #41
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    To λοιπον.. Dunlop K760.
    Eχω κανει ελαχιστα χιλιομετρα μεχρι στιγμης (ισα ισα για να στρωθει λιγο η αλυσιδα και να τη φερω στο σωστο τεντωμα και να δω λιγο τα λαστιχα). Η πρωτη εντυπωση ειναι πολυ θετικη. Δειχνουν να πατανε πολυ καλα και αυτο που μου αρεσε ειναι οτι και πλαγιαζουν αρκετα ευκολα και αβιαστα (σε σημειο να μου φαινεται πιο λαφρια η μηχανη) και κρατανε ικανοποιητικα υπο κλιση.
    Προς το παρον τα εχω βολταρει με πολυ μικρες ταχυτητες αλλα με μεγαλες σχετικα κλισεις.
    Ειδωμεν τις επομενες μερες που θα κανω χιλιομετρα..

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20150904_190309.jpg 
Προβολές:	179 
Μέγεθος:	55,6 KB 
ID:	340540

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20150904_190355.jpg 
Προβολές:	181 
Μέγεθος:	54,7 KB 
ID:	340541
    MADE IN JAPAN 日本製

  12. #42
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Λοιποοον...

    Μιας και τα λαστιχα στρωθηκαν πλεον (250+ χλμ) και η βαρεμαρα μου εχει βαρεσει κοφτες, ας γραψω την αποψαρα μου για τα dunlop k760..

    Ξεκιναω με την τιμη. Κοστιζουν, το ζευγος, γυρω στα 170 € για τις διαστασεις 120 ή 130 πισω και 90/90 μπροστα. Πολυ λογικη τιμη.
    Εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.
    Η αποδοση του ειναι αριστη στην ασφαλτο για τετοιου τυπου μηχανες.
    Ζεσταινονται γρηγορα και ειναι εν γενει μαλακα. Πιανουν καλα στην ασφαλτο, χωρις ασαφειες. Στριβουν ωραια, με σιγουρια, και πρεπει να τα πιεσεις αρκετα για να αρχισουν τα γλυστριματακια (που παιζει να ειναι και θεμα μηχανης και οχι ελαστικων). Επισης ειναι πολυ θετικα στην αλλαγη κλισεων. Πλαγιαζεις αβιαστα και σου δινουν την αισθηση οτι εχουν αρκετο περιθωριο κλισης ακομα.
    Επισης συμπεριφερονται πολυ ικανοποιητικα στο φρεναρισμα και παροτι βεντουζαρουν βοηθαν στο να εχεις αισθηση του τι κανει ο μπροστα ωστε να μην φας τα μουτρα σου σε αποτομα φρενα.

    Χωμα δεν τα εχω παει ακομα και δεν προβλεπεται να παω συντομα διοτι εχω γυαλισει την μηχανη και λυπαμε να την σκονισω..
    Οποτε δεν μπορω να ξερω.. Αλλα κρινοντας απο το πελμα τους δεν νομιζω να μασανε οσο δεν τα χωνεις σε παχιες λασπες, αμμο και λοιπα ζορικα που θελουν τακουνι. Για ξερο χωμα πιστευω θα ειναι εφαμιλα του sahara.

    Eπισης, μιας και δεν εχει βρεξει εδω που ειμαι, δεν μπορω να ξερω την συμπεριφορα στο βρεγμενο..

    Ενα μικρο αρνητικο τους ειναι οτι εχουν ενα χαμηλο θορυβο κυλισης. Φορωντας κρανος δεν τον αντιλαμβανεσαι βεβαια (μη με ρωτησετε πως το ξερω..).

    Γενικα, θεωρω πως αξιζουν σιγουρα τα λεφτα τους και μεχρι στιγμης εχω μεινει ικανοποιημενος 100%.
    MADE IN JAPAN 日本製

  13. #43
    Trailsmart έχει δοκιμάσει κανείς;

  14. #44
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Έχουν λιιιγο διαφορετική χάραξη από τα trailmax (tr91)
    Στο ΤΑ 700 τα φόρεσα -ενα ζευγάρι μετά από δύο ζεύγη tr91δεν παρατήρησα καμιά διαφορά.
    Κρατάνε άριστα σε στεγνό και βρεγμένο, είναι γρήγορα στις αλλαγές κλίσης και ακόμα και όταν φθειρονται κρατάνε.
    Στα μείον η γρήγορη φθορά,οτι θέλει λίγο χρόνο να ζεσταθεί και το τετραγωνισμα στο πίσω.






    Πριν ένα μήνα έβαλα τα anakee 3,ζεσταινονται ποιο γρήγορα, κρατάνε στο στεγνό και στο βρεγμένο σαν τα Dunlop, αλλά είναι πιο στρογγυλεμενα και είναι πιο αργά στις γρήγορες εναλλαγές

  15. #45
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Trailsmart έχει δοκιμάσει κανείς;
    Εγω.τα εβαλα πριν καμια βδομαδα.αν σε παιρνει να κανεις λιγο υπομονη να σου πω αποψη οταν το βολταρω εκτος.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Λάστιχα για βαριά On-Off (Γενική συζήτηση)
    από daz στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 497
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2023, 09:08
  2. Λαστιχα Street σε on-off
    από harlek στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2005, 14:00
  3. Ερώτηση για συγκριτικό On-Off 650 στο 0-300
    από Innersense στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2005, 08:18
  4. Τιμόνι αλουμινίου για mega ON-OFF
    από zeli στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2005, 10:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF