Σελίδα 10 από 75 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011121314152060 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 1118

Θέμα: Επόμενα Track Days

  1. #136
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    42
    Παιδιά ξαναδιαβάζοντας τις τελευταιες δυο σελίδες στο θέμα, ίσως μένει κάποιος με την εντύπωση ότι η όλη φάση ήταν επικίνδυνη. Και άτομα που το σκέφτονται να πανε στο πρώτο τους trackday να το μετανιώνουν και να το αφήνουν.... Δεν είναι έτσι! Ακριβώς το αντίθετο.

    Προσωπικά το κατευχαριστήθηκα και θυμήθηκα ένα ποστ (#19) απο το μέλος Chris@ http://www.moto.gr/forums/showthread...=133111&page=2 . Ετσι ήταν και για μένα. Σε όσους το σκέφτονται προτείνετε ανεπιφύλακτα. Απλά δοκιμάστε το!

    Τώρα μπορεί να γίνονται από όσους συμμετέχουν μια δυο λαλακίες αλλά καλό είναι να μην κολλάμε σε αυτές. (Και ποιος δεν κάνει άλλωστε-προσωπικά έκανα και γω μια προσπέραση απο μέσα πανω στην Κ7 σε στιγμη που δεν έπρεπε. Χιλια συγγνώμη φίλε ανα διαβάζεις..). Αλλά, προσωπική μου άποψη, είναι σαφώς καλύτερα απ΄το δρόμο.

    Υγ. LogOutGoRide πολύ ώραιο, δεν το ήξερα, πολύ σοφά τα λόγια

  2. #137
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.337
    θα τη πω τη μλκια μου... Τόσο καιρό αυτή η πίστα και οι περισσότεροι διοργανωτές κράξιμο τρώνε. Δίκαιο και για την πίστα και για τους διοργανωτές. Παρόλα αυτά συνεχίζετε και πάτε όμως στηρίζοντας οικονομικά αυτό που όλοι κράζουμε.

    Υ.Γ.: Για τους ΚΤΜάδες που λέτε είδα βίντεο στο facebook και οι μόνες μλκιες που κάνανε ήτανε μεταξύ τους.

  3. #138
    Στα track-days υπάρχουν αυτά. Και προσπεράσεις γίνονται. Από μέσα, απ' έξω, από παντού. Δεν είναι τόσο τραγικά. Εξαιρέσεις και καγκούρια που παραβιάζουν τους κανονισμούς ασφαλείας φυσικά και υπάρχουν .Ενημερώνετε αλυτάρχη ή γραμματεία και αναλαμβάνουν αυτοί. Αν υπάρχουν πολλές καταγγελίες για τον ίδιο αναβάτη, συμφέρει την οργάνωση η αποπομπή του ενός παρά η δυσαρέσκεια των πολλών.

    Έχω παρατηρήσει γενικά, ότι οι περισσότερες έξοδοι οφείλονται πιο πολύ στο φόβο και σπασμωδικές κινήσεις αυτού που δέχεται την προσπέραση και λιγότερο σ' αυτόν που προσπερνάει. Υπάρχουν και εμβολισμοί αλλά πολύ σπανιότερα.
    Think faster than you ride

  4. #139
    Μπλειντ.....

    Τι γινεται οταν ο αργος μπροστα παρει λαθος γραμμη απο τον γρηγορο πισω που θελει να περασει;
    πουτσ@@@@@@@@@

  5. #140
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Μπλειντ.....

    Τι γινεται οταν ο αργος μπροστα παρει λαθος γραμμη απο τον γρηγορο πισω που θελει να περασει;
    Ο πίσω έχει πάντα την ευθύνη. Κόβει και περνάει με ασφάλεια αργότερα ή αλλάζει κι αυτός τη γραμμή του αν είναι πολύ πιο γρήγορος και περνάει με ασφάλεια στην έξοδο.
    Think faster than you ride

  6. #141
    Ευχαριστω, αυτο ηξερα...

    Επειδη εγραψες για εμβολισμους μπερδευτηκα προς στιγμη....
    πουτσ@@@@@@@@@

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sernodas2
    Εγγραφή
    07/05/2010
    Μηνύματα
    503
    πηγα κ γω προχτες στα μεγαρα για τριτη φορα,
    πολλα ktm on-off με ντακουνατα λαστιχα,ενα εφυγε κιολας,κ μαλιστα πριν μπει σηζητουσε με το φιλο του τα θεμα λαστιχο τακουνι κ πιστα,ισως το καταλαβε μετα την πτωση!!

    Εγω προσωπικά φιλοι μου κοιτάξω να μην εχω κοσμο γυρο μου
    κ αυτο γινετε με δυο τροπους.
    Κανω το γυρο μου βγαινω κ ξαναμπαινω, ωστε να φυγει η απο πισω μου ο γλιγορος(για το γλιγορο κανω κ στην ακρη) κ απο μπροστα μου ο αργος που στην ευθεια βλεπεις το χερι του με χαρακτηριστικο κ γελιο τροπο να τερματιζει το γκαζι του

    Γενικος πιστευω οτι το θεμα ανταγωνισμού δεν εχει χωρο εκει μεσα,αλλωστε ο ανταγωνισμός ειναι γυναικείο χαρακτηριστικο

    Καλες γυρες λοιπον με ασφαλεια

    Όποιος γυρίζει μυρίζει

    κ όποιος κάθετε βρωμίζει

  8. #143
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Υ.Γ.: Για τους ΚΤΜάδες που λέτε είδα βίντεο στο facebook και οι μόνες μλκιες που κάνανε ήτανε μεταξύ τους.

    συγνώμη τι σημαίνει κάνανε μαλακίες μεταξύ τους; είχανε πριβε την πίστα να κυκλοφορούν μόνοι τους να κάνουν ότι τους καυλώσει;

  9. #144
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    θα τη πω τη μλκια μου... Τόσο καιρό αυτή η πίστα και οι περισσότεροι διοργανωτές κράξιμο τρώνε. Δίκαιο και για την πίστα και για τους διοργανωτές. Παρόλα αυτά συνεχίζετε και πάτε όμως στηρίζοντας οικονομικά αυτό που όλοι κράζουμε.
    Η πίστα τρώει κράξιμο, οι διοργανωτές γιατί; Καμία διοργάνωση δεν είναι τέλεια, σε μεγάλο βαθμό παίζει ρόλο η πειθαρχεία και η παιδεία των συμμετεχόντων, εγώ προσωπικά δεν έχω δει καμία διοργάνωση που να χρειαζότανε κράξιμο. Συμμετέχοντες, ναι... Και τι θα κάνουμε, εμπάργκο στη πίστα; Μέχρι να 'συνετιστεί' ο ιδιοκτήτης; Ε δε πρόκειται, γιατι ούτε θα 'συνετιστεί', ακόμα και αν πιάσει το εμπάργκο, αλλά ούτε θα πιάσει το εμπάργκο όσο δεν υπάρχει εναλλακτική επιλογή βιώσιμη για εμάς που θέλουμε να ευχαριστιόμαστε τα μηχανάκια μας με πολύ υψηλότερο επίπεδο ασφαλείας από ότι στον δρόμο.

  10. #145
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Υ.Γ.: Για τους ΚΤΜάδες που λέτε είδα βίντεο στο facebook και οι μόνες μλκιες που κάνανε ήτανε μεταξύ τους.
    Για στείλε link!
    Αυτό άκουσα ακριβώς και εγώ, αλλά και οτι οι μ*κίες που κάνανε ήτανε δυνητικώς επικίνδυνες για τους άλλους που ερχόντουσαν. Αλλαγές γραμμών κλπ...

  11. #146
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgosv78 Προβολή μηνύματος
    Παιδιά ξαναδιαβάζοντας τις τελευταιες δυο σελίδες στο θέμα, ίσως μένει κάποιος με την εντύπωση ότι η όλη φάση ήταν επικίνδυνη. Και άτομα που το σκέφτονται να πανε στο πρώτο τους trackday να το μετανιώνουν και να το αφήνουν.... Δεν είναι έτσι! Ακριβώς το αντίθετο.

    Προσωπικά το κατευχαριστήθηκα και θυμήθηκα ένα ποστ (#19) απο το μέλος Chris@ http://www.moto.gr/forums/showthread...=133111&page=2 . Ετσι ήταν και για μένα. Σε όσους το σκέφτονται προτείνετε ανεπιφύλακτα. Απλά δοκιμάστε το!

    Τώρα μπορεί να γίνονται από όσους συμμετέχουν μια δυο λαλακίες αλλά καλό είναι να μην κολλάμε σε αυτές. (Και ποιος δεν κάνει άλλωστε-προσωπικά έκανα και γω μια προσπέραση απο μέσα πανω στην Κ7 σε στιγμη που δεν έπρεπε. Χιλια συγγνώμη φίλε ανα διαβάζεις..). Αλλά, προσωπική μου άποψη, είναι σαφώς καλύτερα απ΄το δρόμο.

    Υγ. LogOutGoRide πολύ ώραιο, δεν το ήξερα, πολύ σοφά τα λόγια
    Πολύ σωστός.

  12. #147
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Λοιπόν, στο θέμα μας.
    Επόμενο Track-day στα Μέγαρα: 27/09/2015 από Extreme Trackdays. Θα είναι χωρισμένο σε 4 groups, ένα εκ των οποίων θα είναι "κλασσικές μοτοσυκλετες" (βλέπε και σχετικό thread).
    Κάποιος επίσης μου σφύριξε οτι η Team 65 έχει αναγγείλει track day για αρχές Οκτωβρίου αλλά δεν το επιβεβαιώνω, τουλάχιστον στο FB στην σελίδα τους δεν έχει τίποτα...

    Για Σέρρες τώρα, έχει CSS στις 26&27/09. Εγώ θα είμαι εκεί και τις 2 μέρες, μπας και μάθω τίποτα να ξεκουλαθώ.

  13. #148
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν, στο θέμα μας.
    Επόμενο Track-day στα Μέγαρα: 27/09/2015 από Extreme Trackdays. Θα είναι χωρισμένο σε 4 groups, ένα εκ των οποίων θα είναι "κλασσικές μοτοσυκλετες" (βλέπε και σχετικό thread).
    Κάποιος επίσης μου σφύριξε οτι η Team 65 έχει αναγγείλει track day για αρχές Οκτωβρίου αλλά δεν το επιβεβαιώνω, τουλάχιστον στο FB στην σελίδα τους δεν έχει τίποτα...

    Για Σέρρες τώρα, έχει CSS στις 26&27/09. Εγώ θα είμαι εκεί και τις 2 μέρες, μπας και μάθω τίποτα να ξεκουλαθώ.
    Αν βγαίνανε τα κουκιά θα ακολουθούσα και εγώ για το Level 2 το πολυπόθητο αλλά τα πράγματα έχουν σφίξει και χρειάζομαι και λάστιχα μετά το Σαββάτο που πλέον γίνανε σώβρακο τα BT10R μου....Οπότε μάλλον πάω για καραμπινάτη αποχή μέχρι τουλάχιστον τα μέσα Οκτώβρη....

  14. #149
    Κατά πάσα πιθανότητα 27 θα περάσω μία βόλτα από Μέγαρα να ξεσκουριάσω από Αυγουστιάτικη απραξία. Όποιος είναι, σφυράει!
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  15. #150
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Στις 27 θα είμαστε με τα κλασσικά σε ειδικό session.
    Οποιος είναι εκει ας έρθει να τα πούμε, να γνωριστούμε!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Σελίδα 10 από 75 ΠρώτοΠρώτο ... 567891011121314152060 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Prive Track Day @ Μεγαρα - Κυριακη 24/4
    από SF στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2005, 23:32
  2. track day
    από idi στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2005, 11:11
  3. Track Days 30/3
    από BAD BOY στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2005, 04:39
  4. Track Day 19-20 Μαρτίου
    από Noela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2005, 15:22
  5. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 20:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF