Σελίδα 21 από 75 ΠρώτοΠρώτο ... 1116171819202122232425263171 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 301 έως 315 από 1124

Θέμα: Επόμενα Track Days

  1. #301
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stamatisx
    Εγγραφή
    15/11/2014
    Μηνύματα
    160
    Ήταν κανείς άλλος από δω στο σημερινό CSS Ride Day?

  2. #302
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2008
    Μηνύματα
    113
    ειχα κατεβει και εγω στο track day,ωραια ηταν αλλα δεν καθησα μετα να τεσταρω τα honda γιατι με περημενανε για φαγητο

  3. #303
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Εγώ ήμουνα, έκανα 7 20λεπτα, το έλιωσα το μηχανάκι

  4. #304
    Καλησπερα
    Θα ειναι κανεις στο td της κυριακης;
    Suzuki+Suzuki-Nipponia+ΚΤΜ-Husqvarna=

  5. #305
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Odin#9681 Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα
    Θα ειναι κανεις στο td της κυριακης;
    Οχι, θα γίνει χωρίς αναβάτες . Απολύτως κανείς δεν θα είναι!
    Χεχε, αστειεύομαι! Εγώ θα είμαι πάντως.

  6. #306
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Οχι, θα γίνει χωρίς αναβάτες . Απολύτως κανείς δεν θα είναι!
    Χεχε, αστειεύομαι! Εγώ θα είμαι πάντως.
    Μετά απο κανα 7μηνο αποχής λέω να κατέβω κ εγώ.Είναι και ολοήμερο οπότε αξίζει.Ελπίζω να μη θέλω λάστιχα τη δευτέρα.....χαχαχαχα

  7. #307
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    Μετά απο κανα 7μηνο αποχής λέω να κατέβω κ εγώ.Είναι και ολοήμερο οπότε αξίζει.Ελπίζω να μη θέλω λάστιχα τη δευτέρα.....χαχαχαχα
    Εγώ από την άλλη ελπίζω να πάω ΤΟΣΟ γρήγορα που να θέλω λάστιχα τη Δευτέρα, χεχε

  8. #308
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Εγώ από την άλλη ελπίζω να πάω ΤΟΣΟ γρήγορα που να θέλω λάστιχα τη Δευτέρα, χεχε

    Ε να αρχίσει το ΠΠΤ πρώτα να βρούμε κανα μτχ χαχαχχα γι αυτό το λεώ. :P

  9. #309
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Πάει και το σημερινό, με αρκετό κόσμο, και τελικά καλό καιρό εκτός από κάτι μαύρα σύννεφα και κάτι ψιχάλες που μας έριξε κατά τις 12, αλλά φύγανε ευτυχώς....
    Δυστυχώς και με έναν τραυματισμό ενός αγωνιζόμενου, έσπασε το πόδι του από ότι άκουσα...

    Περαστικά του του εύχομαι, και το πρόγραμμα έχει τώρα ως εξής:

    - 20/04 Τετάρτη, Απογευματινό από Extreme Track Days
    - 24/04 Κυριακή, Ολοήμερο Extreme Track Days

    Και βλέπουμε

  10. #310
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    877
    Για Μάη έχει ανακοινωθεί τίποτα;
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  11. #311
    Κανένας σωστός;;
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    354
    Μια βοήθεια από τους συμφορουμίτες.
    Με κράνος,ολόσωμη,μπότες και γάντια είμαστε κομπλέ για συμμετοχή ή χρειάζεται κάτι άλλο:

    Ο τύπος της μοτοσυκλέτας που θα μπει κάποιος τον κατατάσει σε κάποιο γκρούπ ή το όποιο γκρουπ αξιολογείται με βάση την εμπειρία του αναβάτη;

    Τα ονόματα των διοργανωτών σημαίνουν διαφορετικά πράγματα κατα την συμμετοχή ή όλοι παρέχουν συγκεκριμένες υπηρεσίες;

    Κόστος,ημερομηνίες κι ώρες ανακοινώνονται κάπου;Εντός Απριλίου μόνο ότι αναφέρθηκε παραπάνω;

    Η μοτοσυκλέτα είναι cbf600s.Τι πρέπει(αν πρέπει) νσ αφαιρεθεί.Το μηχανάκι φέρει καθρέπτες,μανιτάρια και βάσεις για βαλίτσες.
    Δεν με απασχολεί το εξτρά βάρος.
    Στα Μέγαρα είχα μπει παλιότερα με SV650 και την θυμάμαι την πίστα.

    Σέρρες θα πρέπει να είμαι "διαβασμένος" από κάτοψη της πίστας και βιντεάκια ή θα έχω το περιθώριο να την μάθω εκεί χωρίς να προβληματίσω άλλους;Είναι και περιορισμένων δυνατοτήτων το Hondaκι σε σχέση με τους "πυραύλους" που έχετε καμπόσοι..

    Αν υπάρχει κάποιος φίλος που πέραν του γραπτού μπορεί και τηλεφωνικά να βοηθείσει ας μου στείλει πμ και επικοινωνώ μαζί του.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

  12. #312
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omega Προβολή μηνύματος
    Μια βοήθεια από τους συμφορουμίτες.
    Με κράνος,ολόσωμη,μπότες και γάντια είμαστε κομπλέ για συμμετοχή ή χρειάζεται κάτι άλλο:
    Κανονικα και τσεκαρισμενη μηχανη στον τομεα ελαστικων, φρενων, αλυσιδα...αλλα αν εχει τεχνικο ελεγχο η διοργανωση τα κοιτας εκει
    Ο τύπος της μοτοσυκλέτας που θα μπει κάποιος τον κατατάσει σε κάποιο γκρούπ ή το όποιο γκρουπ αξιολογείται με βάση την εμπειρία του αναβάτη;
    Αν δεν εχεις εμπειρια μπες κατευθειαν στους Αρχαριους και αν το γυρολογιο σου ειναι πολυ πιο γρηγορο θα σε αλλαξουν και οι Κριτες γκρουπ. Εμενα με αλλαξαανε 2 φορες

    Τα ονόματα των διοργανωτών σημαίνουν διαφορετικά πράγματα κατα την συμμετοχή ή όλοι παρέχουν συγκεκριμένες υπηρεσίες;
    Συνηθως ειναι τα ιδια και μονο η προσθηκη Τεχνικου ελεγχου αλλαζει. Τωρα τελευται ακουσα καποιοι να λενε οτι δινουν και σαντουιτς με νερο...αλλα δεν το γνωριζω στανταρ.
    Κόστος,ημερομηνίες κι ώρες ανακοινώνονται κάπου;Εντός Απριλίου μόνο ότι αναφέρθηκε παραπάνω;
    Το κοστος ειναι συνηθως 45-50€ για ολοημερο. Συνηθως υπαρχει και και χρεωση ανα 20λεπτο με 15€. Ημερομηνιες μεσα απο εδω η απο SMS απο τα στοιχεια που θα αφησεις εκει η απο Facebook η απο τα site των διοργανωτων.

    Η μοτοσυκλέτα είναι cbf600s.Τι πρέπει(αν πρέπει) νσ αφαιρεθεί.Το μηχανάκι φέρει καθρέπτες,μανιτάρια και βάσεις για βαλίτσες.
    Δεν με απασχολεί το εξτρά βάρος.
    Στα Μέγαρα είχα μπει παλιότερα με SV650 και την θυμάμαι την πίστα.
    Μια χαρα ειναι το μηχανακι σου. Για οδηγηση πας και οχι για αγωνα. Θα δεις αρκετα εργαλεια με αναβατες που τα μαθαινουν η που εχουν υπερεκτιμησει τις δυνατοτητες τους σαν οδηγους...να τους περνανε και σκουτερ απο εξωτερικη

    Σέρρες θα πρέπει να είμαι "διαβασμένος" από κάτοψη της πίστας και βιντεάκια ή θα έχω το περιθώριο να την μάθω εκεί χωρίς να προβληματίσω άλλους;Είναι και περιορισμένων δυνατοτήτων το Hondaκι σε σχέση με τους "πυραύλους" που έχετε καμπόσοι..
    Δυστυχως δεν εχω παει ακομα...

    Αν υπάρχει κάποιος φίλος που πέραν του γραπτού μπορεί και τηλεφωνικά να βοηθείσει ας μου στείλει πμ και επικοινωνώ μαζί του.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
    Οκ θα εισαι μην ανησυχεις !!!

  13. #313
    φανατικα ANTIFAνατικος! Το avatar του/της giannis21
    Εγγραφή
    24/10/2009
    Μηνύματα
    687
    ότι είπε από πανω.!όσο για την πίστα,αν υπάρχει δυνατότητα πηγεναι νωρις και κάνε μία βόλτα με τα πόδια πριν μπεις με τη μότο.αλλιώς στο πρώτο 20 λεπτό χαλαρά και θα τη συνηθίσεις.μετά θα κλεινεις τα μάτια και θα την βλέπεις μπροστά σου!
    Καμία ιδέα δεν ευθύνεται για τους μαλάκες που την ενστερνίζονται..-Κωστάκης Ανάν-

    http://www.tokoulouri.com/

  14. #314
    Freddo Cappucino Racer Το avatar του/της fazerakis
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    419
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από congate7 Προβολή μηνύματος
    Για Μάη έχει ανακοινωθεί τίποτα;
    Ολοήμερα και διήμερα

    7-8 Μαίου Σερρες Extreme Trackdays (Ζαφειροπουλος)
    8 Μαιου Μεγαρα Team 65 (Σοφουλης)
    21-22 Μαίου Σέρρες Track-day.gr (Χαλαρης)
    I FEAR YOU HAVE MISTAKEN ME FOR SOMEONE WHO GIVES A SHIT
    Καλοκαιρινο Jacket Bering €30
    Richa Jacket Lady Χειμερινο €50

  15. #315
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omega Προβολή μηνύματος
    Μια βοήθεια από τους συμφορουμίτες.
    Τα ονόματα των διοργανωτών σημαίνουν διαφορετικά πράγματα κατα την συμμετοχή ή όλοι παρέχουν συγκεκριμένες υπηρεσίες;
    Κόστος,ημερομηνίες κι ώρες ανακοινώνονται κάπου;Εντός Απριλίου μόνο ότι αναφέρθηκε παραπάνω;
    Σέρρες θα πρέπει να είμαι "διαβασμένος" από κάτοψη της πίστας και βιντεάκια ή θα έχω το περιθώριο να την μάθω εκεί χωρίς να προβληματίσω άλλους;Είναι και περιορισμένων δυνατοτήτων το Hondaκι σε σχέση με τους "πυραύλους" που έχετε καμπόσοι..
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
    Θα απαντήσω μόνοστα παραπάνω γιατι οι άλλες απαντήσεις ήτανε πλήρεις στα λοιπά.

    Οι διοργανωτές διαφέρουν από την δική μου εμπειρία:
    α) στο κοινό που μαζεύουνε, καθένας έχει το δικό του κοινό που τους προτιμάει. Ιδιαίτερα το CSS Ride day έχει ως κοινό περισσότερο μαθητές του σχολείου. Οι λοιποί έχουνε πάνω κάτω αντίστοιχο κοινό με πολλούς που πηγαίνουνε χωρίς προτίμηση αλλά κάποιους που πηγαίνουνε μονο στον έναν ή τον άλλο διαοργανωτή.
    β) στους κανόνες ασφαλείας, με την εξαίρεση πάλι να είναι το CSS, στο οποίο απαγορεύεται αυστηρά η προσπέραση εντός της στροφής, δηλαδή αν ο άλλος έχει ξεκινήσει την κλίση του απαγορεύεται να τον προσπεράσεις. Επίσης, πάλι στο CSS, επιτρέπουν την είσοδο και με Cordura στολές ενώ οι άλλοι διοργανωτές δεν το κάνουνε.
    γ) Τιμολογιακή πολιτική. Τα απογευματινά είναι 45, τα ημερήσια είναι 60 και πάλι εξαίρεση είναι το CSS με τα ημερήσια να είναι 50 αλλά για 5 sessions (και μετά χρέωση 10 για κάθε session έξτρα). Με τα 60 στους λοιπούς κάνεις όσα sessions βγούν, ανάλογα το μήκος της ημέρας μπορεί να είναι και 8 ή περισσότερα... Από την άλλη ο Χάλαρης προσφέρει και σουβλάκια με την ημερήσια χρέωση...
    Η αλήθεια βέβαια είναι οτι δεν έχει τύχει να παω σε καμιά διοργάνωση του Χάλαρη, άρα μπορεί να μην τα ξέρω και όλα από εκεί. CSS, Team 65, Extreme, εχω αρκετές συμμετοχές.

    Για ανακοινώσεις για κόστη, ημερομηνίες κλπ, καλό είναι το Facebook με τα αντίστοιχα γκρούπ των διοργανωτών - και τα events. Παράδειγμα για τις 24:

    https://www.facebook.com/events/1730939450454804/

    Υπάρχουν και οι ιστοσελίδες τους, αλλά δεν βολεύει να μπαίνεις μόνος να ψάχνεις:
    http://www.track-day.gr/mainpage/ (χαλαρης)
    http://extremetrackdays.gr/ (αυτονόητο)
    http://www.superbikeschool.gr/ (california)
    http://www.team65.gr/ (team 65 αλλά δεν το βλέπω να δουλεύει)
    Γενικά καλύτερο για ενημέρωση είναι το FB, και επίσης αν γραφτείς και συμμετάσχεις σε κάποιον μια φορά και δώσεις και στοιχεία, στέλνουνε και SMS.
    Επίσης, και για την πλήρέστερη ενημέρωση όλων ανακοινώνω και εγώ εδώ ότι παίρνω χαμπάρι... Αρα μπορείς να παρακολουθείς εδώ. Εντός Απριλίου, μπορεί να παίξει και 27/04 απογευματινό της ETD.

    Πίστες Σέρρες: Αν μπεις μια βόλτα στους αρχάριους, κανέναν δεν θα ενοχλήσεις και θα την μάθεις την πίστα. Ολοι οι διοργανωτές έχουν και πλοηγούς που δείχνουνε γραμμές και εντός πίστας, και εκτός πίστας επί χάρτου... Μετά, βλέπεις αν θα πας σε πιο προχωρημένο γκρούπ...

Παρόμοια θέματα

  1. Prive Track Day @ Μεγαρα - Κυριακη 24/4
    από SF στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2005, 22:32
  2. track day
    από idi στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2005, 10:11
  3. Track Days 30/3
    από BAD BOY στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2005, 03:39
  4. Track Day 19-20 Μαρτίου
    από Noela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2005, 14:22
  5. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 19:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF