Σελίδα 6 από 75 ΠρώτοΠρώτο 12345678910111656 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 1118

Θέμα: Επόμενα Track Days

  1. #76
    you will hate my music Το avatar του/της arhs
    Εγγραφή
    17/12/2006
    Μηνύματα
    201
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Είδα τον Σπύρο (Κούτρα) την Παρασκευή στα Μέγαρα
    Κατι μου λεει οτι την παρασκευη μοιραστηκαμε το ιδιο... παγκακι!

  2. #77
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    Κλείσαμε για πρωϊνό.Λογικά μέσα στη βδομάδα θα ξέρουν αν θα κάνουν κ απογευματινό.



    Έλα κ όπως το πάμε θα έχουμε τέντα moto.gr στο τέλος σου λέω....
    Που κλείνει κάποιος συμμετοχή οεοο;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #78
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    http://www.superbikeschool.co.gr/ Έχει 2 τηλέφωνα κάτω στο τέλος της σελίδας,παίρνεις κ κλείνεις

  4. #79
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    42
    Παιδια γεια χαρα και απο μενα! Νεος στο φορουμ (και στην κοσμο της μηχανης γενικα) αλλα το παρακολουθω αρκετο καιρο. Ετοιμαζομαι και γω να παρω μερος στο πρωτο μου trackday το Σαββατο οποτε επιτρεψτε μια (ισως)χαζη ερωτηση. Σε ενα trackday υπαρχει χρονομετερηση για να βλεπουμε τους γυρους που κανουμε?? Ευχαριστω!

  5. #80
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Καλως όρισες.Όχι αυτό είτε βάζεις κάποιο φίλο να σε χρονομετρά είτε μετά πάς σε επαγγελματικο εξοπλισμό πάνω στη μηχανή που μετράει τηλεμετρίες κτλπ κτλπ κτλπ.Ταπεινή συμβουλή:Μη κάτσεις και ασχοληθείς με τους χρόνους τώρα,πραγματικά δε σε ενδιαφέρουν,πίστεψε με.Κοίτα απλά να το ευχαριστηθείς και να δοκιμάσεις να βελτιώσεις άλλες ατέλειες και το τελευταίο πράμα να είναι ο χρόνος

  6. #81
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgosv78 Προβολή μηνύματος
    Παιδια γεια χαρα και απο μενα! Νεος στο φορουμ (και στην κοσμο της μηχανης γενικα) αλλα το παρακολουθω αρκετο καιρο. Ετοιμαζομαι και γω να παρω μερος στο πρωτο μου trackday το Σαββατο οποτε επιτρεψτε μια (ισως)χαζη ερωτηση. Σε ενα trackday υπαρχει χρονομετερηση για να βλεπουμε τους γυρους που κανουμε?? Ευχαριστω!
    Κατέβασε android app "RaceChrono". Κατέβασε πίστα, κλπ κλπ.

  7. #82
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgosv78 Προβολή μηνύματος
    Παιδια γεια χαρα και απο μενα! Νεος στο φορουμ (και στην κοσμο της μηχανης γενικα) αλλα το παρακολουθω αρκετο καιρο. Ετοιμαζομαι και γω να παρω μερος στο πρωτο μου trackday το Σαββατο οποτε επιτρεψτε μια (ισως)χαζη ερωτηση. Σε ενα trackday υπαρχει χρονομετερηση για να βλεπουμε τους γυρους που κανουμε?? Ευχαριστω!
    Μόνο στις Σέρρες σε trackdays έχω δει χρονομέτρηση (καλά, οκ, και στο Μιζάνο).

  8. #83
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    42
    Ευχαριστω για το καλοσωρισμα και τις αμεσες απαντησεις! Φιλε Hayate δεν ειναι αυτοσκοπος ο χρονος (απλα θα προσπαθησω μην ειμαι super slow...) αλλα να μαθω την μηχανη μου και να βελτιωσω την οδηγηση μου σε γρηγορους ρυθμους μεσα σε ασφαλες περιβαλλον (και βεβαια να ξεδωσω...) Δεν με αγχωνει καθολου ο χρονος απλα βοηθαει στην βελτιωση.

    Φιλε kostas777 υπαρχει καποιο free app για windows ? Δεν εχω android.

  9. #84
    Καρχάριος προχωρημένος Το avatar του/της kostas777
    Εγγραφή
    25/11/2009
    Μηνύματα
    786
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgosv78 Προβολή μηνύματος
    Φιλε kostas777 υπαρχει καποιο free app για windows ? Δεν εχω android.
    Για δες εδώ http://www.racechrono.com/download/other/. Εγώ αυτό χρησιμοποιώ, αλλά με το κινητό μου που έχει Android, δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο. Μια χαρά μέτρηση κάνει μέσω GPS, κρατάει και αρχείο.
    Άλλη επιλογή που έχεις, είναι να βάλεις κάμερα στη μηχανή ή στο κράνος και να γράφεις video.

  10. #85
    Αρχαιολογικό μέλος Το avatar του/της tomy
    Εγγραφή
    27/04/2006
    Μηνύματα
    162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgosv78 Προβολή μηνύματος
    Παιδια γεια χαρα και απο μενα! Νεος στο φορουμ (και στην κοσμο της μηχανης γενικα) αλλα το παρακολουθω αρκετο καιρο. Ετοιμαζομαι και γω να παρω μερος στο πρωτο μου trackday το Σαββατο οποτε επιτρεψτε μια (ισως)χαζη ερωτηση. Σε ενα trackday υπαρχει χρονομετερηση για να βλεπουμε τους γυρους που κανουμε?? Ευχαριστω!
    Στα Μέγαρα θυμάμαι υπήρχε η δυνατότητα χρονομέτρησης, σου νοίκιαζαν αντίστοιχο εξοπλισμό, αλλά μόνο για τα δύο γρηγορότερα group (δεν θυμάμαι απλά αν ήταν στα td της Extreme ή σε κάποια που είχα πάει με το Gixxer club). Εσύ όμως που είσαι αρχάριος δεν υπάρχει νόημα να εστιάσεις στο γυρολόγιο αλλά σε ουσιαστικότερα ζητήματα. Θα πρότεινα πχ. να στραφείς στα μαθήματα του CSS που θα σου παρέχουν ουσιαστική και συσσωρευμένη γνώση από ειδικούς..

  11. #86
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    42
    Οκ, ευχαριστω πολυ παιδια!

  12. #87
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tomy Προβολή μηνύματος
    Στα Μέγαρα θυμάμαι υπήρχε η δυνατότητα χρονομέτρησης, σου νοίκιαζαν αντίστοιχο εξοπλισμό, αλλά μόνο για τα δύο γρηγορότερα group (δεν θυμάμαι απλά αν ήταν στα td της Extreme ή σε κάποια που είχα πάει με το Gixxer club). Εσύ όμως που είσαι αρχάριος δεν υπάρχει νόημα να εστιάσεις στο γυρολόγιο αλλά σε ουσιαστικότερα ζητήματα. Θα πρότεινα πχ. να στραφείς στα μαθήματα του CSS που θα σου παρέχουν ουσιαστική και συσσωρευμένη γνώση από ειδικούς..
    Πολυ σωστος φιλε! Εχω ηδη κανει το πρωτο lvl, μου αρεσε παρα παρα πολυ, κολλησα, για αυτο και πρωτο trackday τωρα. Πριν κανω και το επομενο lvl θελω να εχω εμπεδωσει καλα τα του πρωτου και ο δρομος δεν ενδεικνυται για πληρη εφαρμογη... Τεσπα, σχετικα με την χρονομετρηση ηταν μια γενικη απορια που ειχα αφου δεν θυμαμαι να εχω διαβασει πουθενα κατι και οπως προειπα θα ειναι το πρωτο μου...

  13. #88
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Κατεβασε το RACECHRONO αν εχεις android κινητο. Δεν ξερω αν ειναι για iphone.

    Εχει και τα Μεγαρα στις πιστες.
    Μετραει με Gps και γενικα ειναι αξιοποστο. Εχει και σε σπλιτ χωρισμενη την πιστα.

  14. #89
    φανατικα ANTIFAνατικος! Το avatar του/της giannis21
    Εγγραφή
    24/10/2009
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgosv78 Προβολή μηνύματος
    Ευχαριστω για το καλοσωρισμα και τις αμεσες απαντησεις! Φιλε Hayate δεν ειναι αυτοσκοπος ο χρονος (απλα θα προσπαθησω μην ειμαι super slow...) αλλα να μαθω την μηχανη μου και να βελτιωσω την οδηγηση μου σε γρηγορους ρυθμους μεσα σε ασφαλες περιβαλλον (και βεβαια να ξεδωσω...) Δεν με αγχωνει καθολου ο χρονος απλα βοηθαει στην βελτιωση.

    Φιλε kostas777 υπαρχει καποιο free app για windows ? Δεν εχω android.
    το να θελεις να μην εισαι super slow δεν σημαινει και οτι μπορεις!!Ετσι βλεποντας ενα αργο γυρολογιο και προσπαθοντας να πας πιο γρηγορα μπορει να μπεις σε περιπετειες.Αφου εχεις κανει το lvl 1 προσπαθησε να θημηθεις οσα εκανες εκει και να τα εφαρμοσεις οσο πιο σωστα μπορεις.Κρατα και κανα χρονο για το αρχειο απλα μην επικεντρωνεσαι εκει!Α, και κοιτα να διασκεδασεις
    Καμία ιδέα δεν ευθύνεται για τους μαλάκες που την ενστερνίζονται..-Κωστάκης Ανάν-

    http://www.tokoulouri.com/

  15. #90
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannis21 Προβολή μηνύματος
    το να θελεις να μην εισαι super slow δεν σημαινει και οτι μπορεις!!Ετσι βλεποντας ενα αργο γυρολογιο και προσπαθοντας να πας πιο γρηγορα μπορει να μπεις σε περιπετειες.Αφου εχεις κανει το lvl 1 προσπαθησε να θημηθεις οσα εκανες εκει και να τα εφαρμοσεις οσο πιο σωστα μπορεις.Κρατα και κανα χρονο για το αρχειο απλα μην επικεντρωνεσαι εκει!Α, και κοιτα να διασκεδασεις
    Παιδια ξαναδιαβαζω αυτα που εχω γραψει αφου ο γραπτος λογος στο internet παρεξηγητε ευκολα..Ελπιζω οτι δεν εχω δωσει καπου την εντυπωση οτι θα κυνηγαω χρονους. Δεν μπορω αλλωστε. Νομιζω ημουν αρκετα σαφης. Βελτιωση και διασκεδαση ειναι τα ζητουμενα. Ο χρονος απλα ειναι ενα σημειο αναφορας και τεσπα ηταν και μια απορια μου για τα trackdays...

Σελίδα 6 από 75 ΠρώτοΠρώτο 12345678910111656 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Prive Track Day @ Μεγαρα - Κυριακη 24/4
    από SF στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2005, 23:32
  2. track day
    από idi στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2005, 11:11
  3. Track Days 30/3
    από BAD BOY στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2005, 04:39
  4. Track Day 19-20 Μαρτίου
    από Noela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2005, 15:22
  5. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 20:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF