Σελίδα 74 από 75 ΠρώτοΠρώτο ... 246469707172737475 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.096 έως 1.110 από 1124

Θέμα: Επόμενα Track Days

  1. #1096
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.878
    Ήμουν εκεί την Κυριακή και ήταν η καλύτερη μέρα που έχω περάσει στα Μέγαρα.Εκανα 6 20 λεπτά και δεν μπήκα στο 7ο γιατί δεν άντεχα λόγω κούρασης.Ανα 40' ήσουν ξανά μεσα.Γεννητριες είχαν οι κουβέρταδες και νομίζω ο Ψυχογιός επερνε ρεύμα από την καντίνα(χωρίς να είμαι σίγουρος).Σε πτώση μπήκε ασθενοφόρο πήρε τον αναβάτη κι έφυγε χωρίς να σταματήσει το ιβεντ γιατί υπήρχε δεύτερο ασθενοφόρο, Στα τελευταία σεσιον γυρναγαν κάτω από 5 μηχανάκια.Επισης υπήρχε πυροσβεστικό και σουβλάκια το μεσημέρι.Η απόσταση από την Αθήνα και η ευκολία να προπονηθείς υπό αυτές της συνθήκες για μένα αυτή το στιγμή είναι ότι καλύτερο και νομίζω ότι θα γίνω συχνός πελάτης.
    .

  2. #1097
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    653
    Αυτά είναι καλά νέα παντως ειδικά από την στιγμή που δεν γίνεται ο κακός χαμός από κόσμο και υπάρχει κάποια ασφαλεια λόγο ασθενοφόρων γιατρού κ πυροσβεστικού τουλάχιστον
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

  3. #1098
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.008
    Αν βγαινουν 6-7 σεσσιονς ειναι μια χαρα τιμη.

  4. #1099
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    Αν ειναι ακομα εΦτακοσιοι σε καθε σεσιον, ουτε τσαμπα. Σπανιες οι φορες που ακουγεται "μεγαρα και λιγες συμμετοχες"


    Αληθεια, ποιος ο διοργανωτης? Γιατι η πιστα η ιδια δεν εμπαινε στη φασαρια να οργανωσει TD
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  5. #1100
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Διάβασες το άρθρο?
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  6. #1101
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Διάβασες το άρθρο?
    Εχμ, ενα δικιο το'χεις. Τωρα το ειδα το λινκ
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  7. #1102
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    292
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Όχι όλοι,όχι μόνο δεν είναι απαραίτητα αλλά είναι και επικίνδυνα αν δεν έχεις πραγματικά καλό ρυθμό ώστε να τα κρατάς σε θερμοκρασία λειτουργίας!εγώ τα έβαλα κυριακή πρωί και έπαθα σοκ.εκεί κατάλαβα πόσο γλυστρούσα με τα supercorsa!
    Εγώ τώρα έχω για την πίστα το tuono v4 factory του 23!δεν μου αρέσουν τα ss αν και ξέρω πως έχουν πλεονέκτημα...
    Ωραίος! Κάποια στιγμή θέλω να την κάνω την κίνηση Σέρρες με την μηχανή. Ίσως του χρόνου.

  8. #1103
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vassilis Προβολή μηνύματος
    Ωραίος! Κάποια στιγμή θέλω να την κάνω την κίνηση Σέρρες με την μηχανή. Ίσως του χρόνου.
    Με το καλό!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  9. #1104
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Καλησπέρα σε όλους.Έχει ένα τρακντει 8-9 Ιουλίου στις Σέρρες.Απο άποψη ζέστης παλεύεται??

  10. #1105
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Χτες έκανα με 30-31 περίπου (Montmelo που έχει 60% υγρασία ) και είχα ζυγιστεί το απόγευμα, ξαναζυγίστηκα με το που γύρισα και ήμουν -2 κιλά με συνεχή κατανάλωση υγρών, ξηρών καρπών (ανάλατων) και μπανάνα. Είχα κάνει και παλιαότερα με 35 σχεδόν και κάποια στιγμή τα ίδα ζόρικα. Οι συμβουλές μου είναι οι εξής:

    - Πολλά υγρά αλλά χωρίς ακραίες λήψεις, πίνε συχνά και μικρές ποσότητες. Απέφυγε πολλά redbull/monster κλπ καλύτερα κανα φυσικό ισοτονικό και κυρίως νερό. Από φαί καλύτερα φρούτα ή κάτι ανάλατο.
    - Ρίξε 0.1-0.2 bar τις πιέσεις από ότι παίζει κανονικά και μέτρα καπάκια με το που βγαίνεις από τα sessions. Η ζέστη βοηθάει για να έρχονται σε θερμοκρασία τα λάστιχα αλλά η ακραία ζέστη δημιουργεί έλλειψη πρόσφυσης επίσης.
    - Καλύτερα μην προσπαθήσεις να κατεβάσεις χρόνους μια μέρα καύσωνα. Κυρίως για την κόπωση και ύστερα για την πρόσφυση.
    - Όταν αρχίσουν να αναβοσβήνουν κόκκινα τα leds κόψε ταχύτητα και κάνε όσα χλμ "κρυώματος" μπορείς για να πάρει αέρα το μοτόρι χωρίς να ζορίζεται
    - ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ: Αν νιώσεις ζάλη, αδιαθεσία το οτιδήποτε μην το υποτιμήσεις. Είναι πολύ ύπουλη η ηλίαση. Βγες κατευθείαν έξω χωρίς δεύτερη σκέψη, "γδύσου" όσο μπορείς και βάλε κάτι παγωμένο στο σβέρκο σου. Αν δεις ότι δεν συνέρχεσαι ή μάλλον όπως και να χει καλύτερα, μίλα σε γιατρό.

    Αν πας να το ευχαριστηθείς και αν θες να ρίξεις δεύτερα μαζί σου όσο πέφτει μόνο το laptime και όχι εσύ Πιστεύω Σέρρες δεν θα είναι τόσο τραγικά όσο Αθήνα/Θεσσαλονίκη

  11. #1106
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Εάν πάω,δεν τίθεται ζήτημα να πιέσω,δεν έχω μπει ποτέ πίστα.Γι αυτό και ρωτάω για την ζέστη,δεν έχω βάλει ποτέ φόρμα.Οκ, εννοείται θα ζεσταθώ αρκετά και θα ιδρώσω αλλα αν ειναι να κολυμπάμε στον ιδρώτα δεν ξέρω..

  12. #1107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Τι forecast δίνει ? Μέχρι 30 βαθμούς "παλεύεται" το ιδανικό για μένα είναι 24-28. Τα 2 κιλά που σου πα πριν με το Crossfit δεν τα χω καταφέρει ποτέ

  13. #1108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    732
    Νομίζω γύρω στο 35αρι θα φτάσει..Συμφωνώ για το 24-28.. Προχθές βγηκα βόλτα με μπουφάν κορντούρα χωρις την αντιανεμικη επένδυση.Στην πορεία ήμουν κομπλέ,οταν μειωναμε ταχύτητα ανοιγα το μπουφάν.. Φαντάζομαι με δερμάτινη φόρμα θα ναι χειρότερα(δεν είναι και διάτρητη)

  14. #1109
    Νέο μέλος Το avatar του/της dimitris23
    Εγγραφή
    28/04/2020
    Μηνύματα
    77
    Επειδή με ενδιαφέρει και μένα το θέμα πίστας. Νοικιάζουν στη πίστα δερμάτινη φόρμα; γιατί να αγοράσω για μια δυο φορές το χρόνο είναι δύσκολο οικονομικά

  15. #1110
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billyka Προβολή μηνύματος
    Νομίζω γύρω στο 35αρι θα φτάσει..Συμφωνώ για το 24-28.. Προχθές βγηκα βόλτα με μπουφάν κορντούρα χωρις την αντιανεμικη επένδυση.Στην πορεία ήμουν κομπλέ,οταν μειωναμε ταχύτητα ανοιγα το μπουφάν.. Φαντάζομαι με δερμάτινη φόρμα θα ναι χειρότερα(δεν είναι και διάτρητη)
    Με 35 βαθμούς είναι πολύ ζορικα τα πράγματα.
    Μέσα στην πίστα, υπό τον ήλιο δηλαδή και με την άσφαλτο να βράζει θα την νιώθεις σαν 50 βαθμούς. Αν δεν είναι διάτρητη η φόρμα ακόμα χειρότερα. Αν μένεις κοντά στην πίστα, Θεσσαλονίκη για παράδειγμα, πήγαινε. Κάνε το κέφι σου χαλαρά και όταν νιώσεις κούραση σταμάτα. Αν έχει επιλογή να πληρώσεις τη μισή μέρα αγόρασε μόνο τη μισή πρωινή. Όσον αφορά τα υπόλοιπα ο,τι σου είπε ο macdeath.
    Δεν είναι ντροπή να σταματήσεις ή να αποφασίσεις να αφήσεις ένα session. Πριν 2 βδομάδες που μπήκα πίστα αποφάσισα να μην μπω στο τελευταίο session γιατί ένιωθα κουρασμένος και το κατάλαβα όταν στο προτελευταίο session έκανα κάποια λάθη καθαρά από έλλειψη συγκέντρωσης λόγω κούρασης.

Παρόμοια θέματα

  1. Prive Track Day @ Μεγαρα - Κυριακη 24/4
    από SF στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2005, 22:32
  2. track day
    από idi στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2005, 10:11
  3. Track Days 30/3
    από BAD BOY στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2005, 03:39
  4. Track Day 19-20 Μαρτίου
    από Noela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2005, 14:22
  5. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 19:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF