Σελίδα 8 από 75 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 1118

Θέμα: Επόμενα Track Days

  1. #106
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Μετά την παρασκευή από Σέρρες...τελικά είναι πιο σημαντικό το να διαπιστώσεις για μία ακόμη φορά πως έχεις καλούς φίλους.
    Επίσης χάρηκα που είδα απο κοντά τον κ.Τσίτο.
    Φοβερός άνθρωπος και λυπάμαι που δεν έβγαλα μαζί του έστω μια φωτογραφία!
    Τίποτα δεν είναι δύσκολο, όταν βάζεις άλλους να το κάνουν.
    Ministry Of Lost Souls

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Παρομοίως χάρηκα . Πάντα καλό πρωινό, γιαουρτάκι με δημητριακά και μια κουταλιά μέλι!
    και 5-10 λεπτά στρέτσινγκ να προτείνω εγώ ο γερόλυκος

    μπράβο παίδες, πάντα τέτοια

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Ολα καλα ολα ωραια αλλα απο οργανωση μηδεν. Ειδικα στη συμπεριφορα.
    Πριν αλλαξω απο ενδιαμεσους στους γρηγορους ηταν ενα γκρουπακι απο Ktm adv 990.
    Μερικοι ηταν πολυ καλοι αλλα χωνοντουσαν απο εσωτερικη και γενικα δεν υπηρχε παιδεια.
    Ασε που δεν αφηνανε στην ευθεια ενω ξερανε οτι ειναι πιο γρηγορος ο πισω.

    Κατα τα αλλα ηταν αναζωογονητικο μετα απο 5 χρονια αποχης

  4. #109
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Ολα καλα ολα ωραια αλλα απο οργανωση μηδεν. Ειδικα στη συμπεριφορα.
    Πριν αλλαξω απο ενδιαμεσους στους γρηγορους ηταν ενα γκρουπακι απο Ktm adv 990.
    Μερικοι ηταν πολυ καλοι αλλα χωνοντουσαν απο εσωτερικη και γενικα δεν υπηρχε παιδεια.
    Ασε που δεν αφηνανε στην ευθεια ενω ξερανε οτι ειναι πιο γρηγορος ο πισω.

    Κατα τα αλλα ηταν αναζωογονητικο μετα απο 5 χρονια αποχης
    Άστο καλύτερα γιατί θα βγάλω δηλητήριο για τους ΚαΤεΜηδες πρωϊ-πρωϊ και δεν έχω όρεξη....Γενικά υπήρχαν πολλά φάουλ που άλλες φορές δε τα έχουν κάνει ως διοργάνωση τις άλλες φορές.4ο-5ο σέσσιον αν ήθελες να μπείς στα ενδιάμεσα ο αλητάρχης την είχε κάνει και έπινε καφεδιά,2 φορές πριν γίνει το σκηνικό με το fazer στην Κ9 πήγε να γίνει μαλακία γιατί δεν ήξεραν κάποιοι πως να ξαναμπούν στην πίστα και φεύγαν όρτσα πανιά.

    Τέσπα δεν θα είναι πάντα όλα τέλεια,καμμιά φορά συμβαίνουν και 2-3 στραβά,σημασία έχει να μην υπάρχουν επιπτώσεις και να βελτιώνονται.

  5. #110
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος

    Άστο καλύτερα γιατί θα βγάλω δηλητήριο για τους ΚαΤεΜηδες πρωϊ-πρωϊ και δεν έχω όρεξη....Γενικά υπήρχαν πολλά φάουλ που άλλες φορές δε τα έχουν κάνει ως διοργάνωση τις άλλες φορές.4ο-5ο σέσσιον αν ήθελες να μπείς στα ενδιάμεσα ο αλητάρχης την είχε κάνει και έπινε καφεδιά,2 φορές πριν γίνει το σκηνικό με το fazer στην Κ9 πήγε να γίνει μαλακία γιατί δεν ήξεραν κάποιοι πως να ξαναμπούν στην πίστα και φεύγαν όρτσα πανιά.

    Τέσπα δεν θα είναι πάντα όλα τέλεια,καμμιά φορά συμβαίνουν και 2-3 στραβά,σημασία έχει να μην υπάρχουν επιπτώσεις και να βελτιώνονται.
    Το Fazer επεσε μπροστα μου ενω κυνηγιομασταν.
    Εγω ημουν με το πορτοκαλι το Tdm.
    Μολις επεσε...σταματησα και ελεγξα και βγηκα απο την εισοδο.
    Ηξερα οτι δεν ακολουθουσε κανεις.
    Μετα πηγα να ζητησω συγνώμη γιατι οφειλα να εξηγησω.

    Επομενη φορα που θα με περασει καποιος απο εσωτερικη παντως...θα πεσουνε ψιλες.

  6. #111
    Μαθήματα ήταν ή track-day;

    Πάντως, αν η οργάνωση δεν ενημέρωσε για τους κανόνες ασφαλείας, όπως ότι δεν σταματάμε ποτέ και για κανέναν λόγο μέσα στην πίστα και ότι χρησιμοποιούμε αυστηρά τα προκαθορισμένα σημεία εισόδου και εξόδου, ήταν απαράδεκτη.
    Think faster than you ride

  7. #112
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Μαθήματα ήταν ή track-day;

    Πάντως, αν η οργάνωση δεν ενημέρωσε για τους κανόνες ασφαλείας, όπως ότι δεν σταματάμε ποτέ και για κανέναν λόγο μέσα στην πίστα και ότι χρησιμοποιούμε αυστηρά τα προκαθορισμένα σημεία εισόδου και εξόδου, ήταν απαράδεκτη.
    Τrack Day ήταν,είχε κάνει ενημέρωση και τους φώναξε όλους ακόμα και κάτι τύπους που αργήσαν. Ναι απλά ήταν λανθασμένη και η αντίδραση σου να βγείς απο την είσοδο (το είδα το σκηνικό γι αυτό στο λέω) απλά μη το ξαναεπιχειρήσεις γιατί ποτέ δε ξέρεις ακόμα και να έχεις ελέγξει κάποιος μπορεί να είχε βγεί κ να ερχόταν με φόρα και να είχατε άλλα...

    Αυτο με τις προσπεράσεις στην εσωτερική είναι μάστιγα που δεν πρόκειται να την κόψουν γιατί είναι καθαρά θέμα παιδείας και οτι την βλέπουν όλοι αγωνιζόμενοι και πάνε και μου κοτσάρουν και τις GoPro να δειχτούν στην παρέα.Εγώ απο χτες πήρα απόφαση μια και θα την ακολουθήσω γιατί τελικά μόνο αυτό ισχύει στην πίστα,ένεκα και πήρα την γραμμή μου όποιος πάει να μου την ανοίξει θα τον ξαπλώσω κάτω.1000 φορές το έχουμε πεί οτι στην Κ5 έχει άπλετο χώρο και χρόνο να κάνεις προσπέραση.Δεν παίρνουν απο λόγια σε όλα τα track Day τα λέμε και τα ξαναλέμε και αν πεις και κανα 2 κουβέντες θα σε πούνε και μαλάκα.Οπότε ή εγώ ή αυτοί!

    Στου Χάλαρη τον Ιούνη πήγε ο άλλος και καρφώθηκε στον μπροστά γιατί πήγαινε στην κ6 φέτες και με πολλά παραπάνω χλμ απ'ότι μπορούσε να διαχειριστεί.

    Καμμία ανοχή στην βλακεία!Το να είναι κάποιος άμαθος το κατανοώ και μάλιστα για να βοηθήσουνε ήταν τα παιδιά απο το CSS,αλλά αυτά ειδικά που κάνανε οι ΚΤΜ χτες ήταν για να παίζουμε μπουνιές μεταξύ μας...

  8. #113
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Οι Κατεμάδες ήταν περίπτωση. Δεν νομίζω οτι ήρθανε στην ενημέρωση ασφαλείας, κάποιοι είπανε οτι κάνανε διάφορες καγκουριές στην πίστα, π.χ. αλλαγές λωρίδας και τέτοια για να φιλμάρει ο ένας τον άλλον με κίνδυνο για τους άλλους. Είχανε και τον δικό τους φωτογράφο και θέλανε να μπει μέσα στην πίστα. Προσωπικά δεν είδα κάτι, και μου κάνανε και νόημα να περάσω συχνά, αλλά άλλος αναβάτης στο γκρούπ μου τους κατήγγειλε για τα παραπάνω.
    Αν και στάνταρντ επίσης το λένε στην ενημέρωση για το σταμάτημα στην πίστα στα σχολεία τους, δεν θυμάμαι αυτή τη φορά να αναφέρθηκε. Για τα σημεία εισόδου/εξόδου το είπε πάντως.
    Πέσανε και κάτι μαύρες νομίζω...

  9. #114
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Σπύρο άστο και κρατιέμαι σου λεω....το τι ακούσανε τα αυτιά μου εχτές προσπαθώ να το σβήσω...

    Στα επόμενα όλο και καλύτερα απλά ελπίζω!

  10. #115
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    Σπύρο άστο και κρατιέμαι σου λεω....το τι ακούσανε τα αυτιά μου εχτές προσπαθώ να το σβήσω...

    Στα επόμενα όλο και καλύτερα απλά ελπίζω!
    Κάντα λίστα και στείλ'τους τα. Μόνο έτσι θα γίνουν καλύτερα τα πράγματα...

  11. #116
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    42
    Φίλε g_m 900 το fazer έφυγε απο μηχανικό πρόβλημα?? Μου έκανε εντύπωση η γραμμή του τσιμέντου, που ήταν τελείως στην έξοδο της Κ6. Φαινόταν δηλ σαν να χε στρίψει η μηχανή και να φυγε στην ευθεία έξω.Ή ήταν στρωμένο έτσι γιατί κουβαλήσανε την μηχανή μετά??

    Πάντως ενημέρωση υπήρξε. Δεν παίρνω όρκο όμως οτι τα παιδιά από το γκρουπ των ΚΤΜ την παρακολούθησαν.

  12. #117
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/08/2008
    Μηνύματα
    113
    to μεσημερακι που πηγα εγω ολα ηταν ζαχαρη,λιγα ατομα ανοιχτη η πιστα ολα καλα,και λιγο συναγωνισμος καλο κανει αν δεν κοντραρηστουμε και λιγο που θα παμε....

  13. #118
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    988
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Giorgosv78 Προβολή μηνύματος
    Φίλε g_m 900 το fazer έφυγε απο μηχανικό πρόβλημα?? Μου έκανε εντύπωση η γραμμή του τσιμέντου, που ήταν τελείως στην έξοδο της Κ6. Φαινόταν δηλ σαν να χε στρίψει η μηχανή και να φυγε στην ευθεία έξω.Ή ήταν στρωμένο έτσι γιατί κουβαλήσανε την μηχανή μετά??

    Πάντως ενημέρωση υπήρξε. Δεν παίρνω όρκο όμως οτι τα παιδιά από το γκρουπ των ΚΤΜ την παρακολούθησαν.
    Το fazer εκανε μοχλο η εξατμιση απο το πλαγιασμα οταν το παιδι τσαρουχωσε το γκαζι.
    Πιεζε πολυ παντως και σε καθε στροφη.
    Στο περισσοτερο ημουν μπροστα του και μετα τον έβαλα μπροστα για να τον ακολουθω. Εβλεπα οτι σε καθε στροφή ηταν οριακα κατω.
    Κριμα...

  14. #119
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    για όλα αυτά τα παρατράγουδα ενημερώθηκαν οι υπεύθυνοι; (Κούτρας κτλ)

    στα ride day συνήθως είναι προβλεπέ τα πράγματα.

  15. #120
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/09/2014
    Μηνύματα
    3
    Από 2-3 σκηνικά που είδα, ενημερώθηκε ο Κούτρας (είδα 2 φορές που του είπανε για μαλακίες που κάνανε μερικοί, από το KTM group νομίζω).

    Προς το μεσημέρι όντως φάνηκε να είναι λίγο πιο χαλαρά. Δλδ στο πράσινο group που ήμουν εγώ, στο 5ο session ήταν σχετικά χαλαρά. Αλλά το πρωί γινότανε πανικός.

Σελίδα 8 από 75 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112131858 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Prive Track Day @ Μεγαρα - Κυριακη 24/4
    από SF στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2005, 23:32
  2. track day
    από idi στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2005, 11:11
  3. Track Days 30/3
    από BAD BOY στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2005, 04:39
  4. Track Day 19-20 Μαρτίου
    από Noela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2005, 15:22
  5. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 20:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF