Σελίδα 18 από 75 ΠρώτοΠρώτο ... 813141516171819202122232868 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 1118

Θέμα: Επόμενα Track Days

  1. #256
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ηayate Προβολή μηνύματος
    Ο καιρός θα αποφασίσει....αν "γλυκάνει" λίγο....προς το παρών με δανεικές κουβέρτες πάω οπότε είδωμεν...
    Ρε παιδια να κανω και μια ερωτηση επι του θεματος. Επειδη θα ειναι το πρωτο μου track day και κουβερτες δεν παιζουν, ποσο αναγκαιες ειναι; Προφανως και μιλαμε για το γκρουπ των αρχαριων. Ή παιζει και ενοικιαση στην πιστα;

  2. #257
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδια να κανω και μια ερωτηση επι του θεματος. Επειδη θα ειναι το πρωτο μου track day και κουβερτες δεν παιζουν, ποσο αναγκαιες ειναι; Προφανως και μιλαμε για το γκρουπ των αρχαριων. Ή παιζει και ενοικιαση στην πιστα;
    Μην αγχώνεσαι.

    Αυτό που χρειάζεται είναι να κάνεις δυο-τρεις γύρους προσεχτικά, αυξάνοντας το ρυθμό σταδιακά.
    Επίσης, για την υγεία των ελαστικών, καλό είναι στο τέλος του session να μην βγαίνεις αμέσως έξω, αλλά να κάνεις ένα-δυο γύρους πιο χαλαρά για να κρυώνουν σταδιακά.

    Κι ένα τελευταίο. Τα ελαστικά δεν ζεσταίνονται κάνοντας τα γνωστά "ζικ-ζακ", αλλά με την απότομη επιτάχυνση και επιβράδυνση!
    Think faster than you ride

  3. #258
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Μην αγχώνεσαι.

    Αυτό που χρειάζεται είναι να κάνεις δυο-τρεις γύρους προσεχτικά, αυξάνοντας το ρυθμό σταδιακά.
    Επίσης, για την υγεία των ελαστικών, καλό είναι στο τέλος του session να μην βγαίνεις αμέσως έξω, αλλά να κάνεις ένα-δυο γύρους πιο χαλαρά για να κρυώνουν σταδιακά.

    Κι ένα τελευταίο. Τα ελαστικά δεν ζεσταίνονται κάνοντας τα γνωστά "ζικ-ζακ", αλλά με την απότομη επιτάχυνση και επιβράδυνση!

  4. #259
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδια να κανω και μια ερωτηση επι του θεματος. Επειδη θα ειναι το πρωτο μου track day και κουβερτες δεν παιζουν, ποσο αναγκαιες ειναι; Προφανως και μιλαμε για το γκρουπ των αρχαριων. Ή παιζει και ενοικιαση στην πιστα;
    Καθόλου απαραίτητες, απλά πάντα προσοχή στους 2-3 πρώτους γύρους...Εχω δεί άνθρωπο μπροστά μου να πέφτει στην Κ5 στον πρώτο γύρο χωρίς λόγο. Κρύα πίστα, κρύα λάστιχα...Γκρουπ αρχαρίων ήμασταν.

  5. #260
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Καθόλου απαραίτητες, απλά πάντα προσοχή στους 2-3 πρώτους γύρους...Εχω δεί άνθρωπο μπροστά μου να πέφτει στην Κ5 στον πρώτο γύρο χωρίς λόγο. Κρύα πίστα, κρύα λάστιχα...Γκρουπ αρχαρίων ήμασταν.
    Πηγαινω πιστα (Ρυσιο) οποτε εχω μια εμπειρια. Παντα ετσι πηγαινα, χαλαρα στους πρωτους δυο γυρους και μετα σταδιακα ανεβασμα ρυθμου. Απλα η απορια μου ηταν αν λογω track day επιβαλλονται, εχουν δλδ ολοι οποτε μπαινουν στην πιστα απο την αρχη φουριοζοι...

    Θα χαρω να γνωριστουμε και με οσους θα παρευρεθουν εννοειται.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 23/01/2016 στις 22:56. Αιτία: ορθογραφικο. μην μας την πεσει ο Blitz

  6. #261
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Μπύρες απαγορεύονται στην πίστα, χεχε . Μετά μόνο!
    Στα τρακ ντέι, στο γκρούπ των αρχαρίων με κουβέρτες θα ήτανε σπάνια εξαίρεση. Ακόμα και στους προχωρημένους δεν έχουν όλοι κουβέρτες...

  7. #262
    βασικά οι κουβέρτες συμβάλουν στην μακροζωία των ελαστικών πίστας τα οποία είναι σχεδιασμένα για όχι πάνω από 6-7 heat cycles σε όλη τους τη ζωή σε αντίθεση με τα πολιτικά που αντέχουν πολύ παραπάνω.έτσι για μια ολόκληρη μέρα στην πίστα το ελαστικό θα περάσει από ένα και μόνο heat cycle .
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  8. #263
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nathair Προβολή μηνύματος
    Καθόλου απαραίτητες, απλά πάντα προσοχή στους 2-3 πρώτους γύρους...Εχω δεί άνθρωπο μπροστά μου να πέφτει στην Κ5 στον πρώτο γύρο χωρίς λόγο. Κρύα πίστα, κρύα λάστιχα...Γκρουπ αρχαρίων ήμασταν.
    Καλά αυτό που λες με 1000 έχεις δεν έχεις κουβέρτες,επειδή και εγώ το έχω δεί το σκηνικό γιατί την βλέπουν Batman κάποιοι.....Θέλει καλό ζέσταμα,καμμία φορά ξεκινάω μετά τον 5ο γύρο να δίνω.Έχω φτάσει στο σημείο σε σέσσιον να βγαίνω ή να μπαίνω τελευταίος μόνο κ μόνο για να απολαύσω το TD μου σαν άνθρωπος.Ειδικά πριν 2 TD που πήγα και ο 1 γνωστός έφυγε με high στον 4ο γύρο στην 9 και τον πήρε ασθενοφόρο.

    PTC γενικά αν θες την ταπεινή μου γνώμη κοίτα να το απολαύσεις και στο 5ο session δώστου λίγο παραπάνω.Ούτε ξερόλας πάω να το παίξω ουτε τπτ και αν θες μια ταπεινή συμβουλή.Μίλα με τα παιδιά και μή μείνεις στο γκρουπ αρχαρίων,εγώ τουλάχιστον προτιμώ τελευταίος και να μην ενοχλώ βέβαια τους άλλους και να κάνω τους γύρους μου βάσει αυτών που θέλω να κάνω εξάσκηση στο γκρουπ ενδίαμεσων παρά στους αρχάριους πολλές φορές.Κοίτα να το ευχαριστηθείς πάνω απ'όλα και αν θες μια επιπλέον συμβουλή φιλικά πάντα,βάζε 1-2 απλούς στόχους και κοίτα να κάνεις εκεί focus.

  9. #264
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Τελικά ο καιρός βελτιώνεται αλλά με μια μέρα καθυστέρηση, και λόγω κρύου αναβάλλεται το αυριανό. Αναμένουμε νεώτερα...

  10. #265
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Πάλι καλά γιατί βλέπω ανάμεσα στα σέσσιον να μας μοιράζανε τσαγάκια για να ζεσταθούμε...

  11. #266
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.065
    Και κατά τη διάρκεια των σέσσιονς, θα σε κρατάω εγώ ζεστό, αγόρι μου :*
    Life begins at 45°.

  12. #267
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Και κατά τη διάρκεια των σέσσιονς, θα σε κρατάω εγώ ζεστό, αγόρι μου :*

    μαλακα....ΧΑχαχαχαχααχχαχαχαχαχαχααχα

  13. #268
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Το κρύο δεν σταμάτησε ποτέ τη διασκέδαση σε TD, αντίθετα η ζέστη είναι επικίνδυνη.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #269
    Α ραααααααα Το avatar του/της Hayate
    Super Moderator
    Εγγραφή
    21/01/2010
    Μηνύματα
    1.372
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Το κρύο δεν σταμάτησε ποτέ τη διασκέδαση σε TD, αντίθετα η ζέστη είναι επικίνδυνη.
    Το γνώρισα απο πρώτο χέρι....έπαθα αφυδάτωση και πρόλαβα και βγήκα στο τσάκ...

  15. #270
    Αρχάριος Το avatar του/της nathair
    Εγγραφή
    08/03/2012
    Μηνύματα
    699
    Λοιπόν, τα τελευταία νέα είναι για Extreme Track Days, Κυριακή 07/02 στα Μέγαρα. Για να δούμε αν θα μας βγεί αυτή τη φορά! Η πρόγνωση για τον καιρό είναι καλή, μέχρι τότε η γρίπη που με τριγυρνάει θα έχει περάσει, άρα θα είμαι εκεί!

Παρόμοια θέματα

  1. Prive Track Day @ Μεγαρα - Κυριακη 24/4
    από SF στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2005, 23:32
  2. track day
    από idi στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2005, 11:11
  3. Track Days 30/3
    από BAD BOY στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2005, 04:39
  4. Track Day 19-20 Μαρτίου
    από Noela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2005, 15:22
  5. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 20:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF