Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Πληροφορίες για πρωτάρη σε πίστα

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/06/2023
    Μηνύματα
    1

    Πληροφορίες για πρωτάρη σε πίστα

    Καλησπέρα στο forum,

    Παράλληλα με τα μαθηματα που κάνω στον χούντρα θα ήθελα να μου πείτε πού θα μπορούσα να κάνω πρώτη φορά γύρους σε πίστα (έχω ενα ΚΤΜ 890 R και θέλω να το τρέξω). Μένω Αθήνα και θα ήθελα εναν ασφαλή χώρο να δώ και τα όρια της μηχανής. (έχω ακουσει η πίστα στα μέγαρα δεν είναι και η καλύτερη σε θέμα ασφάλτου κλπ.) Μπορώ να πάω όποια μέρα θέλω (ποιό το κόστος ή πρεπει να εχουν κανονισμένο track day εκείνη τη συγκεκριμένη μέρα για να μπορέσω να πάω με τη μηχανή μου;

    Τέλος ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει κάπου μεγάλη ευθεία σε κλειστό και ασφαλές χώρο (τύπου παλιο αεροδρόμιο) για να κάνω drag race κυρίως ακόμη και με αμάξια.

  2. #2
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    276
    Γεια σου φίλε μου, καλωσόρισες. Μπράβο σου που ψάχνεσαι να πας πίστα. Για εμένα κάνε την κίνηση και κανόνισε να πας σε track day στις Σέρρες. Αξίζει. Αν θυμάμαι καλά έρχεται ένα. Δες στο αντίστοιχο θέμα που κάτι αναφέρεται.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    638
    Η πιο κοντινή επιλογή κοντά στην Αθήνα είναι τα Μέγαρα, η πίστα έχει κάποια θέματα αλλά είναι η μόνη που υπάρχει.
    Πλέον διοργανώνει το αυτοκινητόδρομιο τα track day με κόστος 80€, το καλό είναι ότι όπως φαίνεται έχουν περιοριστεί οι αναβάτες ανά γκρουπ.Αν ακολουθήσεις την σελίδα τους στο Facebook θα βρεις ανακοινώσεις σχετικά
    Υπάρχει μια ακόμα πίστα στην Σπάρτη, με καλό άσφαλτο τάπητα και ανοιχτεί όλες τις μερες
    Βέβαια η η μόνη πραγματική πίστα που έχουμε βρίσκεται στις Σέρρες
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

  4. #4
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.487
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από probill Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στο forum,

    Παράλληλα με τα μαθηματα που κάνω στον χούντρα θα ήθελα να μου πείτε πού θα μπορούσα να κάνω πρώτη φορά γύρους σε πίστα (έχω ενα ΚΤΜ 890 R και θέλω να το τρέξω). Μένω Αθήνα και θα ήθελα εναν ασφαλή χώρο να δώ και τα όρια της μηχανής. (έχω ακουσει η πίστα στα μέγαρα δεν είναι και η καλύτερη σε θέμα ασφάλτου κλπ.) Μπορώ να πάω όποια μέρα θέλω (ποιό το κόστος ή πρεπει να εχουν κανονισμένο track day εκείνη τη συγκεκριμένη μέρα για να μπορέσω να πάω με τη μηχανή μου;

    Τέλος ήθελα να ρωτήσω εαν υπάρχει κάπου μεγάλη ευθεία σε κλειστό και ασφαλές χώρο (τύπου παλιο αεροδρόμιο) για να κάνω drag race κυρίως ακόμη και με αμάξια.
    Η πίστα μια χαρά άσφαλτο έχει για 'σένα και για ΄μένα.
    Αν κάποιος παγκόσμιος σου είπε ότι δεν είναι καλή, ας σου δώσει τα υπόλοιπα χρήματα για να πας Σέρρες.

    Το κακό με τα Μέγαρα είναι ότι δεν έχει αμμοπαγίδες οπότε αν φύγεις, παίζει να βρεθείς αγκαλιά με τα συρματοπλέγματα.

    Πέρα απο τα παραπάνω, θα σου έλεγα να πας αλλά όχι για να δεις τα όρια της μηχανής αλλα για να κάνεις εξάσκηση αυτών που σου είπαν στο σχολείο.
    Με το πέρασμα των 20λεπτων θα έχεις βρει τα όριά σου και θα το έχεις κάνει με ασφάλεια.

    Καλή διασκέδαση




    edit: για drag race δεν ξέρω να σου πω... ποτέ δε μου άρεσε η ευθεία

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.965
    υποθετω οτι μιλαμε για το δουκα και οχι το adv

Παρόμοια θέματα

  1. Φορητή τρόμπα usb για χρήση σε πίστα
    από macdeath_s στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 16/04/2021, 20:53
  2. Πληροφοριες για Νιτρο σε Ζχ10 05
    από libali10 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2009, 07:28
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2009, 14:02
  4. Πληροφορίες για επιβίωση σε camping
    από Operater στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2008, 12:56

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF