Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 46

Θέμα: μουδιασμα στα χερια

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Ήταν το ίδιο πρόβλημα που είχα με το hornet. Έκτοτε με κανένα άλλο μηχανάκι. Τυχαίνει κάποια μηχανάκια να βγάζουν κραδασμούς σε συγκεκριμένο εύρος στροφών.
    Travel, Grow, Share

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panos_zip
    Εγγραφή
    01/02/2012
    Μηνύματα
    657
    Είχα παρόμοιο πρόβλημα στο Tiger τους πρώτους 6-9 μήνες που το είχα πάρει (μεταχειρισμένο). Μόνο σε ταξίδια το πάθαινα, μετά από 30-45 λεπτά οδήγησης.
    Λύθηκε μετά από τη αλλαγή ελαστικών και ζυγοστάθμιση της ζάντας.

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thimiospoul Προβολή μηνύματος
    Το αγορασα με θερμαινομενα grip.
    Είναι ψυχολογικό.

    Διάβασες πόσο κάνουν τα ΟΕΜ και τρέμεις μη χαλάσουν.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  4. #19
    Νέο μέλος Το avatar του/της nikos_f3n
    Εγγραφή
    26/11/2014
    Μηνύματα
    9
    Το ιδιο ακριβως παθαινω εγω, fazer fz6 2006. Δεν μπορω να οδηγησω πανω απο 15 λεπτα εθνικη χωρις να μουδιασει κυριως το δεξι χερι. Εβαλα αποστατες να φερω το τιμονι ποιο ψηλα για να μη ριχνω βαρος αλλα παλι τα ιδια. Απλα πιστευω οτι φταει η μηχανη που συντονιζει αλλα και το υψος μου (1,70m) που με κανει να τεντονομαι και να ριχνω βαρος μπροστα.

    Στα 100-120 χλμ ειναι τοσο πολλοι οι κρανδασμοι και συντονισμοι στο fazer που ακομα και τα ποδια μου τρεμουν και μουδιαζουν μετα απο μιση ωρα. Αλυσιδες-γραναζια καινουργια και αντιβαρα μαμα, ανατομικη σελα, καινουργια λαστιχα και ζυγοσταθμιση... Αφου με εχει κανει να αποφευγω να οδηγω πανω απο 100χαω ακομα και στην εγνατια.

  5. #20
    αν εχεις μικρη παλαμη ,δεν ειναι οτι καλυτερο τα χοντρα γριπ . Βαλε τα μαμα αντιβαρα και καμια λεπτο σιλικονουχο γριπ και εισαι κομπλε.

  6. #21
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_f3n Προβολή μηνύματος

    Στα 100-120 χλμ ειναι τοσο πολλοι οι κρανδασμοι και συντονισμοι στο fazer που ακομα και τα ποδια μου τρεμουν και μουδιαζουν μετα απο μιση ωρα. Αλυσιδες-γραναζια καινουργια και αντιβαρα μαμα, ανατομικη σελα, καινουργια λαστιχα και ζυγοσταθμιση... Αφου με εχει κανει να αποφευγω να οδηγω πανω απο 100χαω ακομα και στην εγνατια.
    κρανδασμους στο φεηζερ δεν νομιζω να εχεις.συντονισμο ισως αλλα συμβαινει σε συγκεκριμενες στροφες του κινητηρα.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  7. #22
    Klabautermann Το avatar του/της tzimidis
    Εγγραφή
    07/04/2013
    Μηνύματα
    615
    Plaka-plaka, ama kathesai straba i abola sti sela, mporei na piezetai kanena neyro kai na sou moudiazei to xeri.
    to pathaino ego otan kathomai poly ora stin karekla tis kouzinas (moudiasma se xeri-podi mazi)

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2014
    Μηνύματα
    20
    αλλαξα grips σημερα και ειδα διαφορα κυριοι.Βγηκε μαλλον συμπερασμα.Οι μικρες παλαμες θελουν λεπτα grip.Το μεγεθος μου στα γαντια ειναι απο medium και κατω.

  9. #24
    Τόσο απλά? Και εαν έχεις τα δάκτυλα στις μανέτες θα μουδιάζουν τα δάκτυλα μόνο?

    Νομίζω ότι οριστική λύση είναι τα anti-vibration mounts του τιμονιού

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    21/08/2015
    Μηνύματα
    38
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thimiospoul Προβολή μηνύματος
    αλλαξα grips σημερα και ειδα διαφορα κυριοι.Βγηκε μαλλον συμπερασμα..
    Δεν έχει να κάνει τόσο με τα γκριπς όσο με την περιοχή τον στροφων που δουλεύεις το μηχανάκι. Απέφευγε την περιοχή των στροφων 4000-5000 ή όποου καταλαβαίνεις ότι υπάρχουν κραδασμοί

  11. #26
    Νέο μέλος Το avatar του/της nikos_f3n
    Εγγραφή
    26/11/2014
    Μηνύματα
    9
    Παντως η αληθεια ειναι πως παιζει ρολο το σφιξιμο των γκριπς. Εγω αρκετες φορες κυριως οταν το πρωτοπηρα εσφιγκα λες και θα πεταξει. Παντως και τωρα που δε σφιγκω τα γκριπς η κατασταση δεν εχει βελτιωθει ιδιαιτερα. Σιγουρα φταιει ο συντονισμος, αλλα ειναι σε τοσο χαζο οριο στροφων που η θα πηγαινεις σαν κοτα, η πατημενος. Με εχει ξενερωσει τοσο που σκεφτομαι ακομα και να πουλησω τη μηχανη μονο και μονο γι αυτο. Αλλα αν ενα τετρακυλινδρο κανει ετσι τοτε ενα δικυλινδρο πως θα κανει που λενε οτι εχουν ποιο πολλους συντονισμους.

  12. #27
    Μουδιαζαν και τα δικα μου και οφειλονταν στα γαντια που φωρουσα ηταν λιγο μικροτερα απο το κανονικο μου νουμερο.Εφοσον σου μουδιαζει περισσοτερο το δεξι απο το αριστερο ειναι λογο του οτι σφιγγεις πολυ το τιμονι προσπαθησε να χαλαρωσεις τα χερια σου απο το τιμονι ισα ισα που θα το ακουμπας και σκυψε λιγο παραπανω ετσι ωστε τα χερια σου να λυγιζουν και να μην ειναι τεντομενα .

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    01/03/2012
    Μηνύματα
    1.468
    ρίξε μια ματιά και τη δισκόπλακα
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  14. #29
    το ιδιο προβλημα ειχα με ενα kawasaki versys 650.που ειχα.το ειχα παει ταξιδακι μολις το πηρα και μουδιαζανε οι παλαμες και τα δαχτυλα.αλαξα ομως γκριπ και εβαλα σιλικονης νομιζω.το προβλημα λυθηκε.ειχα δοκιμασει και εγω να μην το σφιγκω καθολου και τετοια.τιποτα.τωρα με το ποσες στροφες πηγαινεις δεν νομιζω πως ιδιως το μηχανακι σου εχει θεμα κραδασμων μοτερ.τι να πει και το 525 που εχω.που και εκει δεν μουδιαζουν τα χερια μου.δοκιμασε και θα δεις.

  15. #30
    Νέο μέλος Το avatar του/της nikos_f3n
    Εγγραφή
    26/11/2014
    Μηνύματα
    9
    Και γω δεν ειχα ακουσει για fz6 προβληματα συντονισμου και τετοια. Ενταξει ο κλασικος που κανει σε καποιες στροφες μονο. Το μονο που διαβασα ηταν για το πολυ περιεργο σε κλιση τιμονι που πολλοι αλλαζουν. Παντως θελει ψαξιμο ο τροπος καθισματος αλλα και το που βαζεις το βαρος του σωματος.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. το καινουργιο μου κρανακι μολις το πηρα στα χερια μου!
    από GTZ750 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2007, 06:44
  2. Το μικρό Κ6 επιτέλους στα χέρια μου!!!!
    από mirrorofsorrow στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2006, 10:53
  3. Ο ΑΡΗΣ στα χερια του λαου του.
    από SvsGreek στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2006, 21:46
  4. Πήραν το νόμο στα χέρια τους!!
    από Stergios69 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2005, 16:25
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 17:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF