Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Yamaha FZX 750 1987

  1. #1
    οτι να'ναι μελος Το avatar του/της roukos_x
    Εγγραφή
    09/03/2014
    Μηνύματα
    383

    Yamaha FZX 750 1987

    Τι γνωριζουμε για αυτο το μοντελο?
    Υπηρξε κανενας κατοχος?
    Εντυπωσεις-σχολια?

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Yamaha FZX750 89  1.jpg 
Προβολές:	464 
Μέγεθος:	56,1 KB 
ID:	339858

  2. #2
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.446
    τσοπερστριτ εποχής, πολύ δυνατό με υδρόψυκτο 6ταχυτο μοτέρ, στήσιμο για μπόλικη μπάντα, μικρό ρεζερβουάρ
    πολύ γαμάτα έχουν απομείνει ακόμη!
    you rise you fall you're down then you rise again

  3. #3
    οτι να'ναι μελος Το avatar του/της roukos_x
    Εγγραφή
    09/03/2014
    Μηνύματα
    383
    κ αποτι εριξα μια ματια, ειναι ακριβα!
    απο ελαττωματα?

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.454
    καλες επιδοσεις,με μεγαλο ατου την ροπη του,μοτερ που δεν σπαει,αλλα φρενα κρατημα αναλογα της εποχης του.Λογικα δεν θα υπαρχει καποιο με λιγα χιλιομετρα.

  5. #5
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    βρήκες κανένα σε καμιά γωνιά πάλι ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #6
    οτι να'ναι μελος Το avatar του/της roukos_x
    Εγγραφή
    09/03/2014
    Μηνύματα
    383
    ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑ!!!!

    ναι

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Παιδιά αυτό το μηχανάκι ειναι σκυλί μαυρο, αυθραστο στην κυριολεξία, ειναι γνωστή η φάση στους παλιούς μηχανοβιους Θεσσαλονικείς ενός κάγκουρα ,του Κώστα, που πηρε το μηχανάκι μόλις πρωτοβγήκε και έβαλε στοίχημα πότε θα σπάσει (με τα σερβις κλπ ελεγχόμενα βέβαια) ....και θα σπάσει..και θα σπάσει...κάθε βράδυ το έσκιζε επί μήνες..αλλά!!!!! τέτοιο μηχανάκι ειχα δει στο car στην Μυτιλήνη να πωλείται πριν ενα χρόνο για 1.500 ευρω αλλά τελικά πηρα το 660, το μηχανάκι κυκλοφορεί κανονικά στην πόλη και το βλεπω σχεδόν καθημερινα,

  8. #8
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    To λέγανε το «Baby V-Max», και καλά...
    Πάντως το μοτερ είναι το ίδιο με το FZ750, σε πιο detuned έκδοση, και ως εκ τούτου, όπως ηδη είπαν αρκετοί, σκυλί.

    Αν είχα χρόνο να κάνω αναπαλάιωση σε άξια παλιατσούρα το FZ750 θα ήταν η πρώτη μου επιλογή. Πολλοί τα κυκλοφορούν ακόμα στην Αγγλία, και αρκετα είναι στην πένα. Προσωπικά δεν θα διάλεγα το FZX, αλλά μόνο γιατί δεν είμαι των κρουζερ. Δεν βλέπω βασικό λόγω να έχει πρόβλημα.



    Τσίμπα και έναν Hammond από 2000.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DOCfzx
    Εγγραφή
    06/02/2016
    Μηνύματα
    127
    Καλησπέρα φίλτατε ( αν και αργοπορημένα θα σου απαντήσω σαν πρώην κάτοχος) Το συγκεκριμένο μηχανάκι απλά τα σπάει , έχει μεγάλη δύναμη στην εκκίνηση και απλά έχει δυνατότητα να κάψει το λάστιχο σε χρόνο 0, απο εκεί και πέρα τα πράγματα έχουν ως εξής : Τα ανταλλακτικά του είναι δύσκολο να βρεθούν αλλά όχι ακατόρθωτο, υπάρχουν οι δυνατότητες να το φέρεις στα προσωπικά σου μέτρα/γούστα.Τα φρένα του δεν είναι ανάλογα της δύναμης του μοτέρ άρα ξεκινώντας με σωλινάκια υψηλής πίεσης διορθώνεις κατά ενα μικρό ποσοστό το προβληματάκι αυτό.ΔΕΝ ΣΤΡΙΒΕΙ !!!! σε αυτό δεν χρειάζονται λεπτομέριες και αναλύσεις η συντήρηση δεν θεωρώ οτι είναι φτηνή αλλά θα ρπέπει να κάνεις καλή έρευνα ανταλλακτικών όταν έρθει η ώρα.Καταλήγοντας το είχα και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος τόσο πολύ που το ψάχνω τώρα για να το αποκτήσω πάλι...

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/02/2016
    Μηνύματα
    1
    Γειά σας. Μολις πριν λιγο καιρο αγορασα ενα fzx750 μοντελο 1995 με χτυπημενο κινητηρα. Βρήκα εναν αλλα με το 5αρι κιβωτιο.Ξέρει καποιος να μου πει αν αξιζει και αν εχει μεγαλη διαφορα σε δυναμη σε σχεση με τον κινητηρα με το 6αρι κιβωτιο?

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Αξίζει, αγόραστο, κατ αρχή καλορίζικο το μηχανάκι, που είναι φοβερό, (βέβαια δεν ξέρω σε τι κατάσταση ειναι) η διαφορά το 5αριου με του 6 αριου είναι στην επιτάχυνση, αλλά το FZR ειναι τόσο ροπάτο, που δεν θα εχεις φυσικά πρόβλημα,

  12. #12
    Δυο φορες ημουν κοντα να το παρω η μια φορα ευκαιρια στα 900 ευρω ..... μου αρεσει πολυ....αρκετα αξιοπιστο απο οτι εχω ακουσει - διαβασει
    aleaxzafeir

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2014
    Μηνύματα
    953
    Πολύ σωστό μηχανάκι, το ειχει ενας φίλος και το σκίζαμε τα βράδια εναλλαξ, δεν εκανε κιχ, μόνο λάδια και (πίσω ) λάστιχο ηθελε....αν δεν ήμουν χωματερός θα το αγόραζα, οχι τίποτα άλλο, αλλά για να θυμηθώ τα νιάτα μου.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DOCfzx
    Εγγραφή
    06/02/2016
    Μηνύματα
    127
    Αγαπητέ παρόλο καθυστερημένα ελπίζω να μπορέσω να βοηθήσω , τα συγκεκριμένα μηχανάκια είναι απλά ΣΚΥΛΙΑ !!!!! λαδάκι και τα σέρβις στην ώρα τους ( μην τα τσιγκουνεύεσαι) απο εκεί και πέρα τα καλά μηχανάκια και αυτά τα οποία είναι προσεγμένα στοιχίζουν και σαν μεταχειρισμένα. Είχα FZX 6τάχυτο ανοιχτό πριν 10 χρόνια το έσπασα το έκανα μάζα και το παράτησα και πριν λίγες μέρες αγόρασα πάλι ένα για να το κάνω ολική ανακατασκευή. Ότι χρειαστείς απο ανταλλακτικά υπάρχει εκτός απο την Yamaha ( το ξέρω οτι βαράει στο κεφάλι). Οτιδήποτε χρειαστείς ενημέρωσε με θα σου πω που να ψάξεις και τι να ψάξεις ακριβώς ( τονίζω πως εγώ δεν έχω ανταλλακτικά να σου δώσω) 2ον μακρία απο μηχανικούς ότι να ναι !!! τα συγκεκριμένα μηχανάκια χρειάζονται μηχανικούς με @@ και όχι @@ μηχανικούς!!! σε αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω πολύ γιατί το φτιάχνω 100% μόνος μου. Λοιπόν καλή σου τύχη και ότι χρειαστείς στείλε μου μνμ.

  15. #15
    Νέο μέλος Το avatar του/της a.touristas
    Εγγραφή
    17/11/2016
    Μηνύματα
    8
    καλησπερα. εχω ενα FZ750 1FN εδω και 12 - 13 χρονια. Απλα, η καλύτερη Μηχανή που εχω οδηγησει. Οι μηχανικοι ειναι πονεμενη ιστορια γιατι απλα ...δεν ειναι μηχανικοι. Ασχετοι, μου εχουν καταστρεψει τη Μηχανη.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda CB 400 ή Yamaha fzx 750?
    από iliasthess στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2016, 18:28
  2. manuale fzx 750 yamaha
    από nikos43 στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2011, 05:26
  3. moter apo fzx 750
    από dieselll στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2006, 13:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF