Σελίδα 16 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516
Προβολή αποτελεσμάτων 226 έως 230 από 230

Θέμα: Aprilia Caponord 1000.....ακουω.

  1. #226
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.480
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    ναι συμβαινει γιατι το πισω φρενο ΔΕΝ ειναι για να σταματαει τη μοτο.μπροστα συνηθως εχουμε 2 τεραστιους δισκους και πισω ενα μικρουλη.μαντεψτε γιατι....
    με το μπροστινο σταματαει η μοτο και το πισω βοηθαει στην ευσταθεια και στο κλεισιμο της γραμμης.
    Θα ήθελα να προσθέσω ότι σε συνθήκες χαμηλής πρόσφυσης, η συνδυαστική χρήση των δύο φρένων κάνει μεγάλη διαφορά στην απόσταση φρεναρίσματος. Δυστυχώς σε πολλά σημεία του οδικού δικτύου μας, η ποιότητα της ασφάλτου είναι χαμηλή, οπότε το πίσω φρένο είναι απαραίτητο.

    Είχαμε πρόσφατα και ένα νήμα, όπου κάποιος δε χρησιμοποίησε το πίσω φρένο και προσέκρουσε, ευτυχώς απαλά, σε ένα φορτηγό μπροστά του.

    Ειδικά σε χρήση πόλης, όπου μπορεί ανά πάσα στιγμή να πεταχτεί οποιοσδήποτε και οτιδήποτε μπροστά σου, χέρι και πόδι πρέπει να ακουμπάνε μανέτα και ποδομοχλό φρένου, ώστε να μπορούν να αντιδράσουν άμεσα, αλλά προοδευτικά.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #227
    Το Caponord έχει κανονικό φρένο πίσω, όπως θα είχε κάθε μαστοδοντο με δαγκάνα 2 εμβόλων αντικριστά. Επίσης είναι πιο εύκολη η εξαέρωση στο πίσω, αποτι στο εμπρός φρένο, στα μηχανάκια που έχουν abs.
    Τα RSV έχουν πίσω φρένο διακοσμητικό λόγω προβλημάτων στην τοποθέτηση της τρόμπας (πάνω στο μοτέρ) και περίπλοκου κυκλώματος που δεν πάει τις φυσαλίδες στα σημεία των εξαερωτηρων.

  3. #228
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Παιδια καλησπερα. Παιζει να υπαρχει πλαγιο σταντ πουθενα? Εχει παρει το ματι σας κατι? Το δικο μου εχει σπασει ψηλα και ειναι ετοιμο να πεσει αν σταθει πανω του, τωρα το εχω στο διπλο.

  4. #229
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ktm640lc4 Προβολή μηνύματος
    Παιδια καλησπερα. Παιζει να υπαρχει πλαγιο σταντ πουθενα? Εχει παρει το ματι σας κατι? Το δικο μου εχει σπασει ψηλα και ειναι ετοιμο να πεσει αν σταθει πανω του, τωρα το εχω στο διπλο.
    Έχεις κοιτάξει στο car.gr/ ebay ?
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  5. #230
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.461
    Μπες www.apriliabikers.gr και ρώτα!
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

Σελίδα 16 από 16 ΠρώτοΠρώτο ... 6111213141516

Παρόμοια θέματα

  1. Aprilia Caponord 1000
    από Svan στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2012, 13:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF