Σελίδα 20 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 101516171819202122232425 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 444

Θέμα: Ερχονται τα 800ρια

  1. #286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Μπα κανα 50ρικο μπορεί και λιγότερο.



    Το 790 R είναι έτοιμο για ταξίδι παντού, σε οποιοδήποτε τερέν. Δυο βάσεις για σαμαρια, και βουρ στα μακρινά χώματα. Αραγε θα υπάρχει εκδοση χωρίς ηλεκτρονικά?


    (Το μόνο κακό πανω του ειναι τα λάστιχα, τα συγκεκριμένα τακουνατα είναι μέτρια προς άχρηστα στο χώμα, και απλώς υποφερτά στην άσφαλτο).
    To χωρίς ηλεκτρονικά ξέχνα το, πάνε αυτές οι εποχές. Η μόνη δυνατότητα θα είναι να απενεργοποιούνται το οποίο η ΚΤΜ μέχρι τώρα το τιμάει στα μηχανάκια της. Τα λάστιχα τα κρατάς για το στρώσιμο και μετά βουρ σε σωστό τακούνι
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  2. #287
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Τα λάστιχα τα κρατάς για το στρώσιμο και μετά βουρ σε σωστό τακούνι
    Μην το λές,ενθυμούμενος την καταπληκτική απόδοση των Sahara στο 690 παντού,πλην παχιάς λάσπης,πιστεύω ότι με αυτά τα λάστιχα το μηχανάκι θα πηγαίνει τέζα στο 95% των εδαφών.

    Ευτυχώς στο 690 δεν είχα κάνει το λάθος να τα αλλάξω μόλις το παρέλαβα.Το μόνο αρνητικό βέβαια,όπως σε όλα τα λάστιχα με οποιοδήποτε τακούνι,η κατανάλωσή τους.Στα 4000 χλμ ήταν το πίσω για αλλαγή.Φαντάσου το 790 με το παραπάνω γκάζι πως θα τα κάνει.

    Ακόμη χειρότερα τα motard MT60 που τα έβαλα στο ταξίδι Ρουμανία κι έγιναν φιτίλια σε λιγότερο από 3000χλμ.Χαλάλι βέβαια,γιατί η διασκέδαση στο στρίψιμο στον Tranafagarasan κι όλα τα στροφιλίκια που μου έδωσε το μηχανάκι δεν αποτιμώνται με το πόσο κοστίζει ένα ζευγάρι λάστιχα.Βαρέθηκα να ξύνω τις καημένες τις μπότες μου.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  3. #288
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    εν τω μεταξύ όλη αυτή η γκρίνια για το μούτρο λύνεται με ένα φτερό των 100 150 ευρώ ξερω γω
    Δεν είναι πρόβλημα το φτερό. Η μάσκα είναι απαίσια

  4. #289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Μην το λές,ενθυμούμενος την καταπληκτική απόδοση των Sahara στο 690 παντού,πλην παχιάς λάσπης,πιστεύω ότι με αυτά τα λάστιχα το μηχανάκι θα πηγαίνει τέζα στο 95% των εδαφών.
    Δεν μου αρέσουν τα ημίμετρα μόνο τακούνι. Tα karoo 3 που φοράει είναι παλιά λάστιχα, είναι γνωστή η συμπεριφορά τους σε όλα τα εδάφη και είναι λίγοι αυτοί που έχουν να πουν καλά λόγια.
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  5. #290
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι πρόβλημα το φτερό. Η μάσκα είναι απαίσια
    Έλα ντε.Έχεις σαν εταιρία βγάλει το καταπληκτικό σε εμφάνιση 450 και πας και βγάζεις την ακρίδα.Αν το έφτιαξε ο Kiska αυτό,μάλλον είχε πιεί πολλές μπύρες
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2014-ktm-450-rally-replica-available-4.jpg 
Προβολές:	157 
Μέγεθος:	28,8 KB 
ID:	400982
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  6. #291
    Κίσκα είναι και νομίζω πως υπερβάλετε :P
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  7. #292
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Δεν μου αρέσουν τα ημίμετρα μόνο τακούνι. Tα karoo 3 που φοράει είναι παλιά λάστιχα, είναι γνωστή η συμπεριφορά τους σε όλα τα εδάφη και είναι λίγοι αυτοί που έχουν να πουν καλά λόγια.
    Αυτοί λοιπόν που δεν είπαν καλά λόγια είναι πραγματικοί χρήστες ή τίποτα συντάκτες σε τέστ περιοδικών?
    Γιατί επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω πολλές φορές για τις γνώμες αριστερά και δεξιά.Δεν έχω δοκιμάσει τα Karoo 3,επιφυλάσσομαι λοιπόν.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  8. #293
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Αυτοί λοιπόν που δεν είπαν καλά λόγια είναι πραγματικοί χρήστες ή τίποτα συντάκτες σε τέστ περιοδικών?
    Γιατί επέτρεψέ μου να αμφιβάλλω πολλές φορές για τις γνώμες αριστερά και δεξιά.Δεν έχω δοκιμάσει τα Karoo 3,επιφυλάσσομαι λοιπόν.
    Πραγματικοί χρήστες που τους ξέρω και βολτάρουμε μαζί (και τα έχω δει και σε δράση)
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  9. #294
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Πραγματικοί χρήστες που τους ξέρω και βολτάρουμε μαζί (και τα έχω δει και σε δράση)
    Και που ακριβώς είχαν θέμα με τα συγκεκριμένα λάστιχα?Και σε τι μηχανάκια φορεμένα?(Εννοείται διάρκεια ζωής μία βόλτα αν πας τάπα)
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  10. #295
    σε διαφορα μηχανάκια, 800gs, 990 adv, 1200gs. Πάει καιρός και δεν θυμάμαι λεπτομέριες αλλά κανένας δεν ηταν ευχαριστημένος ειδικά συγκρίνοντας τα με τα προηγούμενα καρού που φορούσαν οι περισσότεροι.
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  11. #296
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    σε διαφορα μηχανάκια, 800gs, 990 adv, 1200gs. Πάει καιρός και δεν θυμάμαι λεπτομέριες αλλά κανένας δεν ηταν ευχαριστημένος ειδικά συγκρίνοντας τα με τα προηγούμενα καρού που φορούσαν οι περισσότεροι.
    Έχει σημασία και για ποιά Karoo μιλάμε.Η πρώτη γενιά ήταν τα Karoo,εντελώς σκληροπυρηνικά με μεγάλο τακούνι,πολύ καλά στο χώμα και όχι άσχημα στην άσφαλτο πλην το θορύβου που κάνανε σαν τρακτέρ.Τα Karoo2 ήταν στην φιλοσοφία των TKC80,δηλαδή πιο πυκνό και πιο χαμηλό τακούνι,δεν τα είχα δοκιμάσει.Τα TKC80 στο 690 αποτυχία.
    (Ωραίο πράγμα να αναπολείς τις εποχές που είχες μηχανάκι )
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  12. #297
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    501
    Εγώ ξέρω πως όσο τα ΚΤΜ ασχήμηναν οι Ιάπωνες το μυρίστηκαν και πάνε να τους φάνε με το Τ7 και μ' αυτό:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	158001_cb125m_concept.jpg 
Προβολές:	152 
Μέγεθος:	70,0 KB 
ID:	400988

    Κι ας συζητάμε εμείς αν είναι η μάσκα, το φτερό ή το λυρί της κότας.
    Πηγή: https://www.motomag.gr/news/nea-mont...Xje9YvgGnkmFwc
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

  13. #298
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.020
    εντωμεταξυ αυτο το σχέδιο σε κάνα 400-500άρι μοτερ πολιτικο (οχι σαν το crf450 που θέλει λαδια καθε τρίτη) θα γινότανε ανάρπαστο.

  14. #299
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.096
    Και αυτό, και η μοτάρντ έκδοσή του πανέμορφα. Λουκούμι μια έκδοση με το μοτέρ του cb300r κρατώντας χαμηλά το βάρος.

    Συν ότι περιμένουμε απάντηση της χόντα στο Τ7

  15. #300
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyro Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι πρόβλημα το φτερό. Η μάσκα είναι απαίσια
    Δηλαδή δε πάμε αντιπροσωπεία για 3-4 κομμάτια; Μαρίνος ψημένος, εγώ καίγομαι και σιγολιώνω..
    Τελευταία τροποποίηση από MikeG; 07/11/2018 στις 14:59.

Παρόμοια θέματα

  1. Ελα να ερχονται τα tsi....
    από x-cite 135 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2010, 18:24
  2. Έρχονται τα τηλεδιόδια!
    από BlaSen στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2007, 09:38
  3. ρε παιδια ξερει κανεις αν ερχονται ελλαδα τα Buell
    από griso850 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2007, 08:45
  4. Όλα τα μοντέλα της Honda( +αυτά που δεν έρχονται Ελλάδα)
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2006, 22:06
  5. Απο Που ΕρΧονται Τα Παιδια?
    από melsaltas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 12:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF