Σελίδα 9 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 444

Θέμα: Ερχονται τα 800ρια

  1. #121
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xaotikos Προβολή μηνύματος
    Θελεις να γίνεις λίγο πιο σαφής; για να καταλάβουμε και εμείς που το θεωρούμε ακόμα ανταγωνιστικό..χωρίς παρεξήγηση έτσι;
    Καμια παρεξηγηση φιλε,ανταγωνιστικο ειναι μονο στα χαρτιά.Στην πραξη αν σου εκλεινα τα μάτια και ανεβαινες πανω δε θα πιστευες οτι εχει wp και φρενα brembo αλλα κανενα sachs.Αυτο για να το αντιληφθεις πρέπει να εχεις εμπειρία απο αφτερμαρκετ καλη αναρτηση και φρένα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  2. #122
    Ανταγωνιστικο στα χαρτιά σε σχεση με ποια αλλα μοντέλα;
    Αυτο που λες για αναρτησεισ/φρένα τα λες απο προσωπική σου εμπειρία;
    τι ακριβως σου έδωσε αυτή την αίσθηση;
    μήπως οδήγησες κάποιο με αρρύθμιστες αναρτήσεις ή περίεργο setup;

    το βασικό ατού εκείνης της σειράς ήταν οι ποιοτικές αναρτήσεις που ακομα και όσοι έκαναν το βήμα παραπάνω απο smt σε adv1190 λενε πως το smt ειχε ποιοτικότερες αναρτήσεις.
    Τι εμπειρία πρεπει να εχεις για να καταλάβεις διαφορα;
    εγω πήγα απο τίγρη με full ρυθμιζόμενες wilbers σε smt και ειδα πως το smt εχει πολυ ποιοτικότερη ανάρτηση που ακούει στις ρυθμίσεις και μπορεις να παίξεις με διαφορα setup ενώ επίσης εχει πιο δυνατά και πιο προοδευτικά φρένα που με carbone Lorraine τακάκια μπροστά εχουν γινει ακομα πιο προοδευτικά.

  3. #123
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xaotikos Προβολή μηνύματος
    Ανταγωνιστικο στα χαρτιά σε σχεση με ποια αλλα μοντέλα;
    Αυτο που λες για αναρτησεισ/φρένα τα λες απο προσωπική σου εμπειρία;
    τι ακριβως σου έδωσε αυτή την αίσθηση;
    μήπως οδήγησες κάποιο με αρρύθμιστες αναρτήσεις ή περίεργο setup;

    το βασικό ατού εκείνης της σειράς ήταν οι ποιοτικές αναρτήσεις που ακομα και όσοι έκαναν το βήμα παραπάνω απο smt σε adv1190 λενε πως το smt ειχε ποιοτικότερες αναρτήσεις.
    Τι εμπειρία πρεπει να εχεις για να καταλάβεις διαφορα;
    εγω πήγα απο τίγρη με full ρυθμιζόμενες wilbers σε smt και ειδα πως το smt εχει πολυ ποιοτικότερη ανάρτηση που ακούει στις ρυθμίσεις και μπορεις να παίξεις με διαφορα setup ενώ επίσης εχει πιο δυνατά και πιο προοδευτικά φρένα που με carbone Lorraine τακάκια μπροστά εχουν γινει ακομα πιο προοδευτικά.
    Προφανώς το εχω οδηγησει και το λεω.Το μηχανακι που εχω οδηγησει ηταν απο οδηγο περιπου ιδιων κιλων και ρυθμισμένο απο γνωστη που ρυθμιζε και το δικο μου R1.

    Με τα πράγματα που φοραει θα έπρεπε να κάνει παππαδες και να ειναι τρενο,δυστυχώς με απογοητευσε

    Το φρενο του δεν ειχε την αισθηση και τη δύναμη που περίμενα να δω,η πισω ανάρτηση ηταν μαλακή για κάποιο λογο.Επισης το μπροστινό το βρηκα ασαφες.Παντα σε συγκριση με κορυφαία συστήματα μιλαμε και οχι με αφτερμαρκετ σε tiger κλπ.Μην ξεχνάμε οτι το μηχανακι υποτίθεται φοράει οτι ποιοτικότερο και το πληρωνεις χρυσο.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #124
    Ειναι άλλη φιλοσοφίας σε σχέση με το R1 και σε σχέση με τα περισσότερα street μηχανάκια. Είναι λογικό η αίσθηση που αφήνει (όχι σφιχτό όσο ένα street) na θέλει λίγο καιρό να την συνηθίσεις αν προέρχεσαι από street και ιδίως από SS.
    Προέρχεται από την χωμάτινη φιλοσοφία της KTM και εξού και η διαφορετική συμπεριφορά. Λόγω αυτού όμως μπορείς να το στοίβεις οδηγώντας το είτε ως μοτάρντ (κλίση ανάποδη και οχι μεσα στην στροφή) είτε ως ss, μπορείς να το αφήσεις να χοροπηδάει σε εισόδους/εξόδους αλλά να μην χάνει πρόσφυση, να μπαίνεις πιο βαθιά στις εισόδους κλπ
    Για τα φρένα δεν θα σχολιάσω καθώς είναι τι ικανοποιεί τον καθένα, σε εμένα μου φαίνονται υεραρκετά όταν μπορώ να φτάσω σχεδόν σε endo χωρίς να μπει το ABS ενώ έχω την αίσθηση να φρενάρω με 1 δάχτυλο. Το πίσω είναι απλά χρήσιμο για να κόβεις ταχύτητα, ως εκεί.
    Για τις αναρτήσεις όμως, επειδή ακριβώς ΕΧΕΙ ποιοτικές αναρτήσεις, μπορείς να το στήσεις είτε σε φιλοσοφία SS που να το νιώθεις βιδωμένα αλλά και σκληρό, είτε on-off/motard που να το αφήνεις να παίζει. Και εμένα το ρύθμισε "ονομα" της πιάτσας σε ss/motard αλλά καλύτερο ρυθμισμα από αυτό που μπορείς να κάνεις μόνος σου αν ασχοληθείς δεν έχει (να παίξεις με χαμήλωμα πηρουνιού κλπ)

  5. #125
    Τεσπα, είμαστε τελείως offtopic, μπορεί να μη σου ταιριάζει το στήσιμο, όταν όμως οι περισσότεροι που το είχαν, το έχουν χαρακτηρίσει ως ένα από τα καλύτερα συνολικά μηχανάκια που ειχαν σε σχέση ακόμα και με πιο φρέσκα μοντέλα, μου κάνει λίγο υπερβολική η εντύπωση που σου άφησε. Μειονεκτήματα εχει αρκετά αλλά κανένα από αυτά που ανέφερες.

  6. #126
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Guys αρκετά με το SMT και οποιοδήποτε άλλο. Εδώ μόνο 800αρια ΚΤΜ, 790 μάλλον από ότι φαίνεται.

  7. #127
    Μέλος Το avatar του/της meccanica
    Εγγραφή
    09/09/2013
    Μηνύματα
    37
    Λογικα το adv θα ναι ενα κλικ πιο ακριβο λογω περισοτερων πλαστικων, ντεποζιτα και κανα 48 πηρουνι. Απο την αλλη ισως εχεις δικιο αναλογα με τι φρενα, ζαντες, τρομπες θα φοραει ο δουκας. Ιδωμεν
    the only way to feel the noise is when is good and loud

  8. #128

  9. #129
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    θέλω να δω τιμή. τίποτε άλλο δεν έχει σημασία. το μηχανάκι λογικά μιας και ειναι κτμ θα ειναι σωστα στημένο χωρις εκπτώσεις και λάθη. επιδόσεις και χρόνοι δεν με νοιάζουν αλλα η τιμή φοβάμαι οτι θα πονέσει αρκετα. διαβάζω και για πλούσιο εξοπλισμο και υποθέτω θα έχει και έκδοση R. η απλή ομως θα φλερτάρει με το 10άρικο η με το 12άρικο??? ιδού η απορία...

  10. #130
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Κάτι άσχετο με το θέμα.
    Ο οδηγός της φωτογραφίας έχει εφεύρει καινούργιο τρόπο οδήγησης;
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  11. #131
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.097
    πρόβλεψη για έναρξη από 9.400€ (το τωρινό ξεκινάει από 8.890€)

  12. #132
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.102
    Με +100 κυβικά και +1 κύλινδρο, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να πέσει κάτω από 10 χιλιάρικα. Θα έλεγα και 11...

    Βέβαια είναι εγγυημένο ότι θα πυροβολάει.
    Life begins at 45°.

  13. #133
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Με +100 κυβικά και +1 κύλινδρο, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να πέσει κάτω από 10 χιλιάρικα. Θα έλεγα και 11...

    Βέβαια είναι εγγυημένο ότι θα πυροβολάει.
    αν πέσει θα μιλάμε για πολύ επιθετική τιμολόγηση και θα δικαιολογηθεί εν μέρη από τις κακές πωλήσεις του δούκα του 4ου του ασήμαντου. εγω στα 10.500-10.900 το περιμένω. απορία... Θα μπορείς να απενεργοποιήσεις το abs ή θα είναι δούκας χωρίς ψυχη?

  14. #134
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.102
    Αν είναι σωστοί, θα δώσουν ενσωματωμένο το supermoto abs dongle, ή όπως λέγεται αυτό που έβγαινε για το SMC, ώστε να λειτουργεί μόνο μπροστά.

    Περιμένω λεπτομέρειες για να βάλω αγγελία το ΜΤ.
    Life begins at 45°.

  15. #135
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν είναι σωστοί, θα δώσουν ενσωματωμένο το supermoto abs dongle, ή όπως λέγεται αυτό που έβγαινε για το SMC, ώστε να λειτουργεί μόνο μπροστά.

    Περιμένω λεπτομέρειες για να βάλω αγγελία το ΜΤ.
    Toggle ρε γίδι... Dongle και ντιγκιντάγκες....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 9 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ελα να ερχονται τα tsi....
    από x-cite 135 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2010, 18:24
  2. Έρχονται τα τηλεδιόδια!
    από BlaSen στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2007, 09:38
  3. ρε παιδια ξερει κανεις αν ερχονται ελλαδα τα Buell
    από griso850 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2007, 08:45
  4. Όλα τα μοντέλα της Honda( +αυτά που δεν έρχονται Ελλάδα)
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2006, 22:06
  5. Απο Που ΕρΧονται Τα Παιδια?
    από melsaltas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 12:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF