Σελίδα 18 από 30 ΠρώτοΠρώτο ... 8131415161718192021222328 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 256 έως 270 από 444

Θέμα: Ερχονται τα 800ρια

  1. #256
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Όσο φιλικό και προσιτό και να'ναι,με 40+ άλογα και ~150 κιλά παπάδες θα κάνει.

  2. #257
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.310
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Όσο φιλικό και προσιτό και να'ναι,με 40+ άλογα και ~150 κιλά παπάδες θα κάνει.
    Kαι είναι αυτή πρόοδος?

    Το CCM μου του 2005 μοντέλο, βγάζει 43 τροχό και είναι 130 κιλά στεγνό, εχει πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις και μια χαρα φορτώνεται με σαμάρια και εξοπλισμό κάμπινγκ.

  3. #258
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    442
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Kαι είναι αυτή πρόοδος?

    Το CCM μου του 2005 μοντέλο, βγάζει 43 τροχό και είναι 130 κιλά στεγνό, εχει πλήρως ρυθμιζόμενες αναρτήσεις και μια χαρα φορτώνεται με σαμάρια και εξοπλισμό κάμπινγκ.
    Άμα σκεφτείς τους κανονισμούς για ρύπους, θόρυβο, ασφάλεια κλπ που πρέπει να περνούν οι μηχανές πλέον με Euro 4-5 ναι είναι πρόοδος. Το ίδιο και στα αυτοκίνητα. Χαμηλότερη κατανάλωση, δυνατότετοι κινητήρες με πολύ λιγότερες εκπομπές και πολλή περισσότερη ενεργητική και παθητική ασφάλεια.

    Στα του topic: Αναμένουμε να το δούμε το 790 Adventure σε τελική μορφή και να μάθουμε και ττιμές. Το συγκριτικό με Tenere 700 θα είναι το καλύτερο της χρονιάς. Αν δεν βγάλει και η Aprilia Caponord 900

  4. #259
    Και ένα δείγμα απο τον ήχο..

    https://www.facebook.com/advpulse/vi...7270766313826/


    Φήμες λένε πως λύσανε επιτέλους και το πρόβλημα με τις τρόμπες συμπλέκτη.. Επιστρέψανε στην ντίζα
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  5. #260
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Και ένα δείγμα απο τον ήχο..

    https://www.facebook.com/advpulse/vi...7270766313826/


    Φήμες λένε πως λύσανε επιτέλους και το πρόβλημα με τις τρόμπες συμπλέκτη.. Επιστρέψανε στην ντίζα
    Κάνα 3ημερακι θα κανονησουμε; Να αναλύσουμε αν αξίζει το κόπο να αλλάξουμε τα BMW με αυτό;

  6. #261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Κάνα 3ημερακι θα κανονησουμε; Να αναλύσουμε αν αξίζει το κόπο να αλλάξουμε τα BMW με αυτό;
    Κάτσε να καταφέρω να περπατήσω σαν άνθρωπος.. Ακόμα με το νάρθηκα είμαι
    Why do you go away? So that you can come back. So that you can see the place you came from with new eyes and extra colors. And the people there see you differently, too. Coming back to where you started is not the same as never leaving. T. Pratchett

  7. #262
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Κάτσε να καταφέρω να περπατήσω σαν άνθρωπος.. Ακόμα με το νάρθηκα είμαι
    Κοντεύεις! Εκμεταλλεύσου το χρόνο της ανάρρωσης κοιτώντας χάρτες

  8. #263
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mariner Προβολή μηνύματος
    Και ένα δείγμα απο τον ήχο..

    https://www.facebook.com/advpulse/vi...7270766313826/


    Φήμες λένε πως λύσανε επιτέλους και το πρόβλημα με τις τρόμπες συμπλέκτη.. Επιστρέψανε στην ντίζα
    χλιαρό, σχεδον ασχημο, αδιαφορο και ηδη βαρετο. Αυτη η οθόνη στα οργανα θα γινει η μαστιγα της νεας εποχης. Πλέον δεν θα κοιτάμε ουτε τα οργανα στα νεα μοντελα. θα ειναι ολα ιδια.

  9. #264
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Τεχνολογία τάμπλετ ετσι ειναι και στα αυτοκίνητα πια, εφόσον αρεσει στο σύνολο των κατόχων, απο την αλλη τοσα ηλεκτρονικά αναγκαστικά χρειαζονται ενα os με de interface για να μπορεσει να διαχειριστεί ο κάτοχος εύκολα το setup του οχήματος.

    Εχω νομιζω σχετικα με τα νεα μοντελα η θα σου αρεσει η τεχνολογία με τις ευκολιες και πολυπλοκότητα η θα εισαι ρετρολαγνος υπερ της απλοικοτητας νοσταλγος του rock&roll.

  10. #265
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    3.964
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    Τεχνολογία τάμπλετ ετσι ειναι και στα αυτοκίνητα πια, εφόσον αρεσει στο σύνολο των κατόχων, απο την αλλη τοσα ηλεκτρονικά αναγκαστικά χρειαζονται ενα os με de interface για να μπορεσει να διαχειριστεί ο κάτοχος εύκολα το setup του οχήματος.

    Εχω νομιζω σχετικα με τα νεα μοντελα η θα σου αρεσει η τεχνολογία με τις ευκολιες και πολυπλοκότητα η θα εισαι ρετρολαγνος υπερ της απλοικοτητας νοσταλγος του rock&roll.
    καλές οι οθόνες αλλα μονο η βελόνα προσφέρει κ@βλα. Τι νταμάκια και κουτάκια και νουμεράκια...

  11. #266

  12. #267
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    αληθεια ποσοι θελουν το συγκεκριμενο για αυτο που πρεσβευει?
    ποσοι κανουν οτι δειχνει το βιντεο απο αυτους που εχουν γραψει ?
    ουτε οι μισοι πιστευω
    και ειναι και το αλλο...αυτο το λιγο διαστημα που ειμαι στο φορουμ οι περισσοτεροι οπως και εγω ειμαστε στα χαμηλα αμοιβωμενα στρωματα !
    και θα εχει πανω απο 12-13 χιλιαρικα....αμ δε σφαξανε!

  13. #268
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    αληθεια ποσοι θελουν το συγκεκριμενο για αυτο που πρεσβευει?
    ποσοι κανουν οτι δειχνει το βιντεο απο αυτους που εχουν γραψει ?
    ουτε οι μισοι πιστευω
    και ειναι και το αλλο...αυτο το λιγο διαστημα που ειμαι στο φορουμ οι περισσοτεροι οπως και εγω ειμαστε στα χαμηλα αμοιβωμενα στρωματα !
    και θα εχει πανω απο 12-13 χιλιαρικα....αμ δε σφαξανε!
    Πες μου τι πρεσβευει κατα την γνωμη σου η ΚΤΜ. Για μενα δεν ειναι για ολους.. Ειναι ειδικα μηχανακια..

    Προσωπικα θεωρω οτι τα ΚΤΜ καναν μαγκες πολλους αναβατες.. και δεν το λεω αρνητικα. Ηταν παντα αψογα στημενα και πολυ μπροστα στην κατηγορια τους. Ενιοτε δημιουργησαν και κατηγοριες ολοκληρες. Εβαζαν τους αναβατες τους η να βελτιωνουν συνεχεια τα ορια τους η απλα να τα δινουν γιατι δεν ηταν γι αυτους.

    Το συγκεκριμενο το βρισκω ασχημο. Ωστοσο ειμαι σχεδον σιγουρος οτι οσοι το παρουν -και μπορουν να το πανε- θα κερδισουν χρονια νεοτητας..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  14. #269
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.797
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    αληθεια ποσοι θελουν το συγκεκριμενο για αυτο που πρεσβευει?
    ποσοι κανουν οτι δειχνει το βιντεο απο αυτους που εχουν γραψει ?
    ουτε οι μισοι πιστευω
    και ειναι και το αλλο...αυτο το λιγο διαστημα που ειμαι στο φορουμ οι περισσοτεροι οπως και εγω ειμαστε στα χαμηλα αμοιβωμενα στρωματα !
    και θα εχει πανω απο 12-13 χιλιαρικα....αμ δε σφαξανε!
    Το μηχανάκι που μπορεί να κάνει αυτά, μπορεί επίσης να κάνει.

    α. Εναν μετριο αναβάτη, λίγο καλύτερο.
    β. Να σώσει την κατάσταση σε μια δύσκολη περίσταση.
    γ. Να κάνει μια απλή βόλτα πιο απολαυστική.

    Είναι κι άλλα αλλά ας τα προσπεράσουμε.

    Εχοντας ένα μηχανάκι που λειτουργεί σωστά, έχεις περισσότερη αυτοπεποίθηση και καταλαβαίνεις οτι μπορείς να επιχειρήσεις και κάτι παραπάνω. πχ να μπεις πιο γρήγορα την επόμενη φορά ή να ανοίξεις το γκάζι λίγο νωρίτερα. (όσο πιο αργός κι αν είσαι σε σχέση με το βίντεο).
    Δεν έχει σημασία που ή πως θα οδηγηθεί. Ενα σωστά στημένο μηχανάκι όπως και να οδηγηθεί θα κάνει τα πράγματα για τον αναβάτη ευκολότερα, σε σχέση με κάποιο άλλο. (δεν μιλάω για αγωνιστικό στήσιμο που έχει απαιτήσεις απ' τον αναβάτη ώστε να λειτουργήσει υπέρ του). Αν χτυπήσεις μια φυτευτή πέτρα με το δικό μου, θα κάνεις στην άκρη και θα ανάψεις τσιγάρο (αν έχεις την εμπειρία να ανοίξεις το γκάζι πριν, διαφορετικά θα προσπαθείς να βάλεις κάτω το μπροστινό μέχρι που η στροφή θα έρθει πολύ κοντά για να προλάβεις να στρίψεις, βάση της εμπειρία σου)
    Ενα σωστά στημένο μηχανάκι (ελαφρύ, με σωστό ζύγισμα και αναρτήσεις που δουλεύουν) θα είναι πιο απολαυστικό για όλους. Και για τον χερά που το πάει τάπα και γι αυτόν που θέλει να ακούει τα πουλακια να κελαηδάνε και τον κινητήρα να γουργουρίζει. Και το σίγουρο είναι, οτι πριν το τέλος της βόλτας και οι δύο θα αντιμετωπίσουν καταστάσεις που θα είναι πρόκληση για τις δυνατότητές τους (γιατί απλά έτσι συμβαίνει ).
    Τελευταία τροποποίηση από daz; 19/10/2018 στις 00:56.
    Sent from me using a computer.

  15. #270
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    KTM 790 Adventure/Adventure R 2019
    95 ίπποι/8000 σ.α.λ., 189 κιλά στεγνό, 20λιτρο ντεπόζιτο.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2018-11-06 at 12.44.59.jpg 
Προβολές:	157 
Μέγεθος:	45,3 KB 
ID:	400942
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	B_79187b819e093d8b3e5ed9ced70667fe.jpg 
Προβολές:	150 
Μέγεθος:	57,1 KB 
ID:	400938
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	B_421bbb96549c09baac544a08935919a9.jpg 
Προβολές:	149 
Μέγεθος:	60,8 KB 
ID:	400939
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	B_c0f869d46270ffb03d85d0007f3797a7.jpg 
Προβολές:	150 
Μέγεθος:	59,3 KB 
ID:	400940
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	B_d777b84208d9aa28dc07126c9af7bd38.jpg 
Προβολές:	148 
Μέγεθος:	76,2 KB 
ID:	400941

Παρόμοια θέματα

  1. Ελα να ερχονται τα tsi....
    από x-cite 135 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/08/2010, 19:24
  2. Έρχονται τα τηλεδιόδια!
    από BlaSen στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2007, 10:38
  3. ρε παιδια ξερει κανεις αν ερχονται ελλαδα τα Buell
    από griso850 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2007, 09:45
  4. Όλα τα μοντέλα της Honda( +αυτά που δεν έρχονται Ελλάδα)
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2006, 23:06
  5. Απο Που ΕρΧονται Τα Παιδια?
    από melsaltas στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2005, 13:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF