Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 73

Θέμα: Διλημματα! (KTM 990 ADV, Tiger 1050 , Multistrada 1200, BMW 1200GS)

  1. #31
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από hector Προβολή μηνύματος
    Να κάνω και εγώ μια πρόταση που θεωρώ την ποιο τίμια: kawa versys 1000!! Όρθια θέση, 4κ μοτεράκι αθάνατο,ροπάτο, γραμμικό, 17ρις τροχός, φουλ ηλεκτρονικά....από τα ποιο παρεξηγημένα all around...και τιμή value for money......
    Το είπα και ησύχασα!

    Α! Από κοντά είναι ποιο όμορφο από ότι στις φωτογραφίες
    ΠΙΟ! (γ@μwτHπ@ν@χ@Iκη μουG@μW)

    Κατα τα άλλα συμφώνω απόλυτα. Έτυχε να χαζεύω ένα χθες, και αυτό ακριβώς σκέφθηκα.


    Big, αν κάποιοι φίλοι δεν κωλώνουν στο ετήσιο χιλιάρικο του σέρβις, δεν πρόκειται να μασίσουν για τα "φραγκοδίφραγκα" της ασφάλειας.

  2. #32
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Χμμμ σωστά, αλλά για το μουλτι σε αστική περιοχη απο αναβάτη κάτω των 40, χωρίς γκαραζ, η ετήσια ασφάλιση μπορεί να περάσει κατά πολύ το χιλιάρικο του ετήσιου σερβις.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #33
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Χμμμ σωστά, αλλά για το μουλτι σε αστική περιοχη απο αναβάτη κάτω των 40, χωρίς γκαραζ, η ετήσια ασφάλιση μπορεί να περάσει κατά πολύ το χιλιάρικο του ετήσιου σερβις.
    Αυτό με τις ασφάλειες εδώ θέλει προσοχή, ειδικά αν μιλαμε για ακριβή και γρήγορη μηχανή τα πράγματα μπορεί να είναι αγρια...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  4. #34
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LOUKILOUK Προβολή μηνύματος
    Αυτό με τις ασφάλειες εδώ θέλει προσοχή, ειδικά αν μιλαμε για ακριβή και γρήγορη μηχανή τα πράγματα μπορεί να είναι αγρια...
    Έχετε κι οι δύο δίκιο, εμείς τα πουρά ξεχνάμε καμιά φορά τον παράγοντα under-40, insurance band 17 (no locked garage). Easy χιλιάρικο.

  5. #35
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    Παιδιά δεν είναι ακριβώς έτσι σε ενα γρήγορο Online ψάξιμο που έβαλα μου βγήκε 600 για τον χρόνο comprehensive που δεν ειναι τοσο άσχημα για Αγγλία, παίζει ρόλο και η περιοχή.
    Επίσης εννοείτε οτι θα βάλω για κλειστό garage, όπως έχω κάνει και με το αμάξι. Στα χρήματα δεν είμαι τόσο καμπόσος απλά εδώ δίνουν ακόμα δάνεια πολύ εύκολα και με λογικά επιτόκια. Όσο περνούν οι μέρες τοσο πιο πολύ πιστεύω οτι το KTM είναι πιο κοντά στα γούστα μου , παρόλα αυτά θα τσεκάρω και το versys είχα δει ενα μεταχειρισμένο 600 και φαίνεται πολύ καλό.

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    απο προσωπικη εμπειρια λογω του οτι ειμαι κατοχος του νεου βερσυς να σου πω οτι ειναι καταπληκτικο..εγω το 650 και αρπαζει πολυ ωραια απο χαμηλα και μεσαια...δεν το εχω πιεσει ακομα διοτι το στρωνω..ποσο μαλλον λοιπον το 1000αρι! θα ειναι τρομερο στην αισθηση. ειναι το πιο value for money στα 1000αρια της κατηγοριας sport-touring-adventure.

  7. #37
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Τι versys και vstromια ρε lads... Ο φιλος μενει Αγγλια αρα γιατι να τον μπλεξουμε με την ελληνικη μιζερια γιαπωνεζοφιλα κολληματα και νοοτροπια. Ας παρει οτι γουσταρει το παιδί θες τιγρη λόγω εντοπιοτητας θες ducati γιατι μπορει να το χε απωθημενο. Εγω παντως θα διαλεγα ducati λογω φινετσας, θεσης οδηγησης ηλεκτρονικων καλουδιων και γιατι ετσι Viva Italia!
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2015
    Μηνύματα
    687
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Τι versys και vstromια ρε lads... Ο φιλος μενει Αγγλια αρα γιατι να τον μπλεξουμε με την ελληνικη μιζερια γιαπωνεζοφιλα κολληματα και νοοτροπια. Ας παρει οτι γουσταρει το παιδί θες τιγρη λόγω εντοπιοτητας θες ducati γιατι μπορει να το χε απωθημενο. Εγω παντως θα διαλεγα ducati λογω φινετσας, θεσης οδηγησης ηλεκτρονικων καλουδιων και γιατι ετσι Viva Italia!
    κυριως για να μην του κοστισει ο κουκος αηδονι! αν τα διαθετει ας παρει οτι θελει το παιδι εννοειται..και μενα μου ελεγαν παρε σκουτερ μην χαλας τα λεφτα σου..ε ηθελα μηχανη τελος!

  9. #39
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Έχετε κι οι δύο δίκιο, εμείς τα πουρά ξεχνάμε καμιά φορά τον παράγοντα under-40, insurance band 17 (no locked garage). Easy χιλιάρικο.
    Λες δηλαδή τώρα που πάτησα τα 40 να έχω καμιά έκπτωση? 80 λίρες τον χρόνο πληρώνω για το φέιζερ...χαχαχαχ...μπέσα.!!!!
    Φυσικά είναι απατεωνες μέγιστοι και ουε έτσι και μου κάτσει καμιά στραβή...αλλά προς το παρόν βολέυομαι...

    600 δεν είναι λίγα αλλά δες και τα ψιλά γράμματα γιατί οι τύποι είναι μανούλες στην κάλυψη-απόκρυψη...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anavatis19 Προβολή μηνύματος
    απο προσωπικη εμπειρια λογω του οτι ειμαι κατοχος του νεου βερσυς να σου πω οτι ειναι καταπληκτικο..εγω το 650 και αρπαζει πολυ ωραια απο χαμηλα και μεσαια...δεν το εχω πιεσει ακομα διοτι το στρωνω..ποσο μαλλον λοιπον το 1000αρι! θα ειναι τρομερο στην αισθηση. ειναι το πιο value for money στα 1000αρια της κατηγοριας sport-touring-adventure.
    Ενταξει, οχι και adventure το versus, μην τα παραλεμε
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hector
    Εγγραφή
    22/06/2005
    Μηνύματα
    160
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Τι versys και vstromια ρε lads... Ο φιλος μενει Αγγλια αρα γιατι να τον μπλεξουμε με την ελληνικη μιζερια γιαπωνεζοφιλα κολληματα και νοοτροπια.
    Ναι έχεις δίκιο δεν είχα σκεφτεί ότι η Kawasaki όταν σχεδίαζε το Versys το έκανε βασισμένη στην Ελληνική πραγματικότητα....έχεις δίκιο το Versys πουλάει πιο πολύ στην Ελλάδα παρά στην Αγγλία...και είμαι σίγουρος ότι και στην Αγγλία μόνο οι μίζεροι Έλληνες θα το αγοράζουν......
    Το lifestyle είναι μαγικό, από μηδενικό σε κάνει νούμερο!

  12. #42
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Ενταξει, οχι και adventure το versus, μην τα παραλεμε

    adventure bike η κατηγορια του ομως.

  13. #43
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις, να σας ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα. Δεν την πολυ παλεύω γενικά εδώ στα ξένα και η μηχανή θα είναι για μενα μια μεγάλη διέξοδος, μια βαθιά ανάσα. Εκτιμώ πολύ και σέβομαι συμβουλές σε σχέση με ασφάλειες, κατανάλωση , σέρβις όμως δε θα ήθελα να προβληματιστώ και για αυτά τώρα. Αυτό που με απασχολεί είναι αν θα είναι η μηχανή αξιόπιστη και θα αξίζει τα λεφτά της. Το bmw ας πούμε στην αρχή το έβλεπα σαν την πιο πιθανή επιλογή όταν διάβασα λίγο τις συστάσεις και τις εναλλακτικές που είπαν μερικά παιδιά απο το φορούμ και αφού φυσικά το είδα και απο κοντά το βρίσκω πάρα πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει σε σχέση πχ με το Tiger ή το ΚΤΜ. Το Versus είδα απο κοντά και το 600 και το 1000 φαίνονται πολύ καλά για τα λεφτά τους απλά ίσως δεν είναι τόσο κοντά στο δικό μου γούστο.

  14. #44
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    Σήμερα θα πάω για test drive για το ΚΤΜ και το Tiger θα επανέλθω Δημήτριος με εντυπώσεις και φωτογραφίες

  15. #45
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Alchimistis Προβολή μηνύματος
    Σήμερα θα πάω για test drive για το ΚΤΜ και το Tiger θα επανέλθω Δημήτριος με εντυπώσεις και φωτογραφίες
    Δημητριος η δριμυτερος;Καλη διασκεδαση οπως και να χει παντως.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF