Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 217

Θέμα: Ατύχημα

  1. #16
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    ορισμένοι έχετε τελείως διαφορετική αίσθηση της πραγματικότητας. ζείτε σε άλλο κόσμο....σε παράλληλο σύμπαν...δε ξέρω πως να το πω.

    judge dredd επειδή θα φώναζε την αστυνομία και θα έλεγε την αλήθεια?

    να σας δω όμως μετά να βγαίνετε να κλαίγεστε στα δυσάρεστα για εγκατάλειψη φίλου μοτοσυκλετιστή από προφανώς κάποιον που δεν είχε δίπλωμα ή είχε ανασφάλιστο.....ε ρε γέλια




    παρότι δεν έχεις εμπειρία στη μηχανή πηγαίνεις στους κεντρικούς στα βόρεια με τελικές των 125κυβικών.ίσως όχι στη συγκεκριμένη περίπτωση αλλά λέω λόγω προϊστορίας
    + οσα!

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.857
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    Απο τη στιγμη που κατι θα σε ξαφνιασει στο δρομο,οι παραγοντες εμπειρια και ψυχραιμια πανε περιπατο, και παντα αντιδρας οπως σου ερθει εκεινη την ωρα...
    Εδω Μικε διαφωνω,η εμπειρια παιζει τεραστιο ρολο στην αντιδραση.

    Καλα ξεμπερδεματα φιλε

  3. #18
    Τώρα αυτό γιατί δεν είναι στραβά και ανάποδα...

    Επί του θέματος. αποζημίωση θα έχεις. τιμωρία το κωλοπαιδι δεν θα έχει.

    Και γελώ που σε αυτό το θεματάκι θυμηθήκαμε ότι δεν πρέπει να οδηγούμε χωρίς δίπλωμα...

  4. #19
    ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΜΑΣ...??

    Προσωπικά πιστεύω ότι θα έπρεπε να ζητήσεις επιτόπου την αποζημίωση σου σε μετρητά στο περίπου
    βάζοντας και παραπάνω αν χρειζόταν και δεν ήσουν σίγουρος,όχι για να κλέψεις βέβαια ,υπολογίζοντας
    την αλλαγή του μπροστινού έστω και απλό σημάδι να είχε.Χωρίς να θεωρηθεί εκβιασμός θα είχε πάρει όλη η οικογένεια
    το μάθημα της και εσύ θα είχες αποκατασταθεί άμεσα...!!!Εσύ ήσουν τυχερός,την άλλη φορά ο νεαρός μπορεί να καθαρίσει κανέναν.
    Όχι ότι παίρνοντας δίπλωμα θα γίνει οδηγός,αλλά ζούμε σε μια πολιτεία με κανόνες και καμμιά φορά χρειάζεται κι η τιμωρία.
    Δεν ξέρω αν πήρε το μάθημα του ο νεαρός.Μια φίλη μου που μεθυσμένος ο γιος της κόντεψε να βγάλει το μάτι του πέφτοντας,
    τα έβαλε με τους συγγενείς της που δεν κατάφεραν με γλύψιμο να γλυτώσουν την αφαίρεση του διπλώματος του γιου της
    για 6 μήνες,παρά να μαλώσει το παλικάρι της....!!!!

  5. #20
    Δλδ αν το παιδι σκοτωνόταν, θα λεγανε οτι και καλα οδηγουσε η μαμα/ο μπαμπας και ουτε γατα ουτε ζημια.....

    Δε γαμιεται μωρε;

    Το μηχανακι να φτιαχτει.....

    Ρε πατε καλα; ΠΟΥΤΣ@ μεχρι τελους θελουν......
    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #21
    Τέρενς στα νιάτα σου όλη η Σαλονίκη είχε 10 αυτοκίνητα. Δεν είναι το ίδιο.

  7. #22
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΜΑΣ...??

    Προσωπικά πιστεύω ότι θα έπρεπε να ζητήσεις επιτόπου την αποζημίωση σου σε μετρητά στο περίπου
    βάζοντας και παραπάνω αν χρειζόταν και δεν ήσουν σίγουρος,όχι για να κλέψεις βέβαια ,υπολογίζοντας
    την αλλαγή του μπροστινού έστω και απλό σημάδι να είχε.Χωρίς να θεωρηθεί εκβιασμός θα είχε πάρει όλη η οικογένεια
    το μάθημα της και εσύ θα είχες αποκατασταθεί άμεσα...!!!Εσύ ήσουν τυχερός,την άλλη φορά ο νεαρός μπορεί να καθαρίσει κανέναν.
    Όχι ότι παίρνοντας δίπλωμα θα γίνει οδηγός,αλλά ζούμε σε μια πολιτεία με κανόνες και καμμιά φορά χρειάζεται κι η τιμωρία.
    Δεν ξέρω αν πήρε το μάθημα του ο νεαρός.Μια φίλη μου που μεθυσμένος ο γιος της κόντεψε να βγάλει το μάτι του πέφτοντας,
    τα έβαλε με τους συγγενείς της που δεν κατάφεραν με γλύψιμο να γλυτώσουν την αφαίρεση του διπλώματος του γιου της
    για 6 μήνες,παρά να μαλώσει το παλικάρι της....!!!!
    Αρχιδια, έμαθε το μαθημα του δασκαλε.......

    Αριστευσε στην πουστια με διπλη εκτέλεση παρακαλω...
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Αρχιδια, έμαθε το μαθημα του δασκαλε.......

    Αριστευσε στην πουστια με διπλη εκτέλεση παρακαλω...
    Γι αυτο σου λεω.... Πουτσ@@@@@@@@@

    Μεχρι να βγει απο το στομα.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    .........

    μήπως όμως τελικά πρέπει να προσαρμόσεις την οδήγησή σου στις συνθήκες πόλης και με δεδομένα τα κυβικά και τα φρένα που σου προσφέρει το cbf125?

    την 3η φορά δε θα είσαι τόσο τυχερός όπως τις 2 πρώτες.
    Καταρχην θα συμφωνησω με τον συμφορουμιτη.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChrisNt Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω πως έχει κάποια σχέση αυτό που λες ..εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να αποζημιωθώ .Στην αντίθετη περίπτωση θα έπρεπε να τρέχω σε δικαστήρια για να βρω το δίκιο μου..η κάνω λάθος ?
    Σιγουρα δεν εχει καποια σχεση,αλλα καποιους δεν τους ενδιαφερει μονο να αποζημιωθεις αλλα να εισαι μαζι μας και αυριο.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΔΙΠΛΩΜΑ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΜΑΣ...??
    ...!!!!
    Και τι θα πει αυτο ρε Τερενς.Κακως το καναμε και καποια στιγμη πρεπει να σταματησει.


    Να απαντησω και εγω στην ερωτηση που σε καιει Χρηστε.
    Απο τη στιγμη που εκανε καταγραφη η αστυνομια με τα στοιχεια νομιμου οδηγου δεν θα εχεις θεμα.

    Ελπιζω να μην υπαρξει τεταρτη.

  10. #25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Τέρενς στα νιάτα σου όλη η Σαλονίκη είχε 10 αυτοκίνητα. Δεν είναι το ίδιο.


    ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ



    Διότι στα νιάτα μου στα 16 μας ξέραμε να οδηγάμε και να παρκάρουμε με χειρόφρενο.
    Έβγαλα δίπλωμα μόλις συμπλήρωσα τα 18 ,τέλος Ιουλίου γενέθλια,αρχές Σεπτέμβρη μόλις
    τελείωσα τις εξετάσεις για την εισαγωγή στο πανεπιστήμιο.
    Τώρα όλοι οι ανάπηροι και ο άμαχος πληθυσμός έχουν πάρει από ένα αυτόματο,
    συγκρουόμενα στο λούνα-παρκ λέμε και ο Θεός βοηθός....!!!
    Και να ξέρεις τα σοβαρά τροχαία γίνονται όχι όταν πάνε όλοι σαν κόττες επειδή είναι ο ένας πάνω στον άλλον,
    αλλά όταν δεν έχει πολλούς στο δρόμο,γιατί εκεί τρέχεις.

  11. #26
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Καταρχην θα συμφωνησω με τον συμφορουμιτη.



    Σιγουρα δεν εχει καποια σχεση,αλλα καποιους δεν τους ενδιαφερει μονο να αποζημιωθεις αλλα να εισαι μαζι μας και αυριο.



    Και τι θα πει αυτο ρε Τερενς.Κακως το καναμε και καποια στιγμη πρεπει να σταματησει.


    Να απαντησω και εγω στην ερωτηση που σε καιει Χρηστε.
    Απο τη στιγμη που εκανε καταγραφη η αστυνομια με τα στοιχεια νομιμου οδηγου δεν θα εχεις θεμα.

    Ελπιζω να μην υπαρξει τεταρτη.




    ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΠΩΣ



    Δεν μπορούμε να κρίνουμε αυστηρά,επειδή απλά το ΔΑΣΚΑΛΕ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΕΣ.........
    Όμως μέχρι εκεί........για να διευκρινίζουμε για όποιον δεν το κατάλαβε..!!
    Αν με διάβαζες προσεκτικά ή δεν με ερμήνευες αλλιώς για να μην πω λάθος δεν θα είχες αυτήν την απορία.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Μωρε μια χαρα το διαβασα και αρκετα προσεχτικα μιας και το ειχες στη μαρκιζα.

  13. #28
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Καλώς η κακώς οι περισσότεροι έχουμε οδηγήσει χωρίς δίπλωμα χωρίς να σημαίνει ότι αυτό θα πρέπει να είναι αποδεκτό . Στην συγκεκριμένη περίπτωση το παιδί φαινόταν έτοιμος να αναλάβει τις ευθύνες αφού παρότι κάλεσα το 100 άμεσα δεν μου είπε κάτι αλλά έπειτα από ένα μισάωρο που άργησε το 100 και το κάλεσα ξανά με ενημέρωσε για την κατάσταση.Για την ιστορία μου είπε πως κυκλοφορεί με ένα 50αρι αλλά είχε πάρει το αυτοκίνητο για να την παράδοση μιας παραγγελίας .

  14. #29
    Αφού δεν χτυπησες,όλα καλά.
    Κι εσύ θα αποζημιωθεις και ο άλλος πρεπει να χ€στηκε και ,μάλλον,θα βγάλει δίπλωμα.
    Δεν χρειάζεται να τους πάμε ολους φυλακη...δεν χωράνε...
    Ουτε φυσικά να κρίνουμε τις συνθήκες και τις οδηγικες ικανότητες κάποιου απο ενα ποστ

  15. #30
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Δεν πρέπει κανείς να οδηγεί παράνομα, είτε δεν έχει ασφάλεια, είτε δίπλωμα. Αν το κάνει και γίνει η στραβή, πρέπει να αποδεχτεί τις συνέπειες. Απλά και όμορφα.
    Τίποτα δεν είναι δύσκολο, όταν βάζεις άλλους να το κάνουν.
    Ministry Of Lost Souls

Σελίδα 2 από 15 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δολοφονία η ατύχημα ?
    από THEOD στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2007, 12:33
  2. ατυχημα με τρανσαλπ
    από kle250 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 07:46
  3. Παραλιγο ΑτυΧημα!!!!
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 13:22
  4. Ατύχημα
    από sensk2 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2004, 12:18
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 11:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF