Σελίδα 3 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 217

Θέμα: Ατύχημα

  1. #31
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Δλδ αν το παιδι σκοτωνόταν, θα λεγανε οτι και καλα οδηγουσε η μαμα/ο μπαμπας και ουτε γατα ουτε ζημια.....

    Δε γαμιεται μωρε;

    Το μηχανακι να φτιαχτει.....

    Ρε πατε καλα; ΠΟΥΤΣ@ μεχρι τελους θελουν......
    Μα γι' αυτό ρε Σπύρε λέμε "δεδομένων των συνθηκών". Σαφώς και θα έπρεπε να είχε διαφορετική συμπεριφορά αν οι ζημιές δεν περιορίζονταν μόνο στο υλικό μέρος. Επίσης πάντα παίζει ρόλο στην εκάστοτε απόφαση και η συμπεριφορά του άλλου εμπλεκόμενου, αν δλδ το παίξει ιστορίας και μάγκας ακόμα και φλας να έχεις σπασμένο τον πηδάς όσο δεν παίρνει, αν όμως δείχνει να κατάλαβε την μαλακία που έκανε και αυτός και οι δικοί του, δίνεις μια ευκαιρία.
    Έχω μάθει στην ζωή μου να μην τα βλέπω όλα "άσπρο - μαύρο".
    Κι εμένα όταν ήμουν μικρός και άμαθος μου δόθηκαν ευκαιρίες και αντισταθμιστικά αν το θες οφείλω κι εγώ να δώσω.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Terens Προβολή μηνύματος
    ...
    Γελάω (και σε ευχαριστώ για την πρωινή δόση) γιατί λες πολλές αλήθειες, "ξεχασμένες" και κρυμμένες πίσω από το πέπλο του πολιτικώς ορθού.

    Σίγουρα δεν είμαστε όλοι το ίδιο... Εγώ ήμουν ΠΟΛΥ χαρούμενος με το ποδήλατο και αναγκάστηκα στα 19 να πάρω δίπλωμα (άσχετα αν ήξερα να χειρίζομαι το αυτοκίνητο, η χρήση του αυτή καθ΄εαυτή δεν με αφορούσε και δεν μου πέρασε καν να το πάρω λάθρα) για να μπορώ να βοηθήσω περισσότερο στη δουλειά.


    Έχω σκαλώσει με το πόσο μαλάκας είναι ένας επαγγελματίας που στέλνει παραγγελία με πιτσιρίκι χωρίς δίπλωμα, αυτό με ξεπερνάει. Ότι προϊόν και να εμπορεύεται. Αλλά και αυτοί βασίζονται στο ότι ουδείς έλεγχος υπάρχει πιά σε τίποτα. Λέει τώρα τον σταματάει κλιμάκιο της εφορίας (μη γελάτε, υπήρχαν κάποτε). one can dream...

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της freco
    Εγγραφή
    26/04/2012
    Μηνύματα
    501
    Ειλικρινά ξαφνιάστηκα που κάποιοι "παλιοί" εδώ μέσα θεώρησαν σωστό να την γλυτώσει ο τυπάς χωρίς δίπλωμα.
    Τρόμαξε και πήρε το μάθημά του; Θα βγάλει δίπλωμα; Ποιος το εγγυάται αυτό;
    Πίσσα και πούπουλα ρε.
    Η λογική "την αποζημίωση μου εγώ και δε γαμιέται" δεν την καταλαβαίνω. Δεν έχουμε μάθει τίποτα τελικά. Παρτάκηδες μετά από όσα περνάμε καθημερινά;
    Κάθε μέρα παραπονόμαστε για όλους αυτούς τους χάρους που κυκλοφορούν και ρισκάρουμε τη ζωή μας. Τώρα έχεις έναν με ονοματεπώνυμο. Σκισ' τον.
    Αν αυτός αύριο ανατρέψει τις προβλέψεις της κάθε Πυθίας, ξαναβγεί στο δρόμο, "φάει" κάποιον και το μάθεις, δεν θα έχεις τύψεις που τον άφησες;
    Από εκεί θα περάσεις πάλι αύριο. Κι εσύ κινδυνεύεις.

    Φίλε μου, σου εύχομαι ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ, αλλά με τέτοιες λογικές κάποιοι αθώοι την πληρώνουν καθημερινά. Ψυχικά, σωματικά, υλικά.
    Για μένα δεν έκανες καλά.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μα γι' αυτό ρε Σπύρε λέμε "δεδομένων των συνθηκών". Σαφώς και θα έπρεπε να είχε διαφορετική συμπεριφορά αν οι ζημιές δεν περιορίζονταν μόνο στο υλικό μέρος. Επίσης πάντα παίζει ρόλο στην εκάστοτε απόφαση και η συμπεριφορά του άλλου εμπλεκόμενου...
    Σε ποιες συνθήκες φίλε Vaska δεν θεωρείται παράνομος και δημόσιος κίνδυνος ο τύπος;
    ΣΕ ΚΑΜΙΑ.
    Όχι "αμήχανος" πλέον...

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μα γι' αυτό ρε Σπύρε λέμε "δεδομένων των συνθηκών". Σαφώς και θα έπρεπε να είχε διαφορετική συμπεριφορά αν οι ζημιές δεν περιορίζονταν μόνο στο υλικό μέρος. Επίσης πάντα παίζει ρόλο στην εκάστοτε απόφαση και η συμπεριφορά του άλλου εμπλεκόμενου, αν δλδ το παίξει ιστορίας και μάγκας ακόμα και φλας να έχεις σπασμένο τον πηδάς όσο δεν παίρνει, αν όμως δείχνει να κατάλαβε την μαλακία που έκανε και αυτός και οι δικοί του, δίνεις μια ευκαιρία.
    Έχω μάθει στην ζωή μου να μην τα βλέπω όλα "άσπρο - μαύρο".
    Κι εμένα όταν ήμουν μικρός και άμαθος μου δόθηκαν ευκαιρίες και αντισταθμιστικά αν το θες οφείλω κι εγώ να δώσω.
    +750

  5. #35
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Αποφασίστε όμως κάποια στιγμή τι θέλετε.

    Το γνωστό "Να γίνουμε Ευρώπη" ή να παραμείνουμε όπως είμαστε με τα θετικά κι αρνητικά μας;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    εάν ήταν φίλος σου στη θέση σου και τον τραυμάτιζε σοβαρά θα ήθελες κάποιος αυτόπτης να πει ψέμματα?


    επίσης να προσθέσω κάτι ακόμα γιατί μου φάνηκε γνωστό το ψευδώνυμο και θυμάμαι οτι είχα ξαναγράψει για την οδήγησή σου αλλά ξανα-έπεσε αναίτιο σφουγγάρισμα στα γραφόμενα.



    μήπως όμως τελικά πρέπει να προσαρμόσεις την οδήγησή σου στις συνθήκες πόλης και με δεδομένα τα κυβικά και τα φρένα που σου προσφέρει το cbf125?

    την 3η φορά δε θα είσαι τόσο τυχερός όπως τις 2 πρώτες.
    κι εγω τον Δασκαλο εκανα σε ολους..
    ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει στο δρομο!
    μια αγαπη!πεθανε για παντα!
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20150827_150150.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	68,1 KB 
ID:	340348

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αποφασίστε όμως κάποια στιγμή τι θέλετε.

    Το γνωστό "Να γίνουμε Ευρώπη" ή να παραμείνουμε όπως είμαστε με τα θετικά κι αρνητικά μας;
    Έξω τα διχαστικά διλήμματα.

  8. #38
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Μπαίνουμε σε μια λογική στείρας αντιπαράθεσης η οποία δεν οδηγεί πουθενά πολλώ δε μάλλον σε συμπεράσματα.
    Το ότι κάποιος είναι "παλιός" στο moto σε καμία των περιπτώσεων δεν τον κάνει ΣΟΦΟ. Μακάρι να ήξερα τις απαντήσεις για όλα αλλά δεν....
    Απέχω πολύ από το να θεωρούμαι παντογνώστης. Το μόνο που είπα είναι τι θα έκανα εγώ στην ίδια περίπτωση. Καλό είναι να καταλάβουμε ότι κανένα περιστατικό δεν μοιάζει με το άλλο, όλα είναι μοναδικά καθώς και οι συνθήκες κάτω από τις οποίες έγιναν. Επίσης κανένα "κωλόπαιδο" χωρίς δίπλωμα δεν είναι ίδιο. Μπορεί και να απέχουν παρασάγγκας.
    Είπα λοιπόν ότι αν σταθμίσεις όλα τα δεδομένα που έχεις ίσως και να αξίζει τον κόπο να δώσεις μια δεύτερη ευκαιρία στον παραβάτη. Αυτό και μόνον.

    Υπάρχουν εκεί έξω πολλοί δημόσιοι κίνδυνοι με δίπλωμα. Αν τελικά ο συγκεκριμένος μετά από αυτό που συνέβη το ξαναδεί από άλλη οπτική γωνία και αν οι γονείς του έχουν την κρίση να αποφασίσουν να μην του ξαναεμπιστευτούν όχημα χωρίς δίπλωμα ή αν όλοι θα πράξουν με την λογική του παρτάκια εξαρτάται και κ πάλι από πάρα πολλούς παράγοντες.
    Εύχομαι να συμβεί το πρώτο.

    ps
    Η λογική "να κάνω την δουλειά μου και να πάνε να γ@μηθούν όλοι" μακριά από μένα.
    Αυτά από μένα, αφήστε με να βγάλω τις βενζίνες για την βόλτα της Κυριακής στο Ανάπλι.
    Φιλιά σε όλους!
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  9. #39
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Μα γι' αυτό ρε Σπύρε λέμε "δεδομένων των συνθηκών". Σαφώς και θα έπρεπε να είχε διαφορετική συμπεριφορά αν οι ζημιές δεν περιορίζονταν μόνο στο υλικό μέρος. Επίσης πάντα παίζει ρόλο στην εκάστοτε απόφαση και η συμπεριφορά του άλλου εμπλεκόμενου, αν δλδ το παίξει ιστορίας και μάγκας ακόμα και φλας να έχεις σπασμένο τον πηδάς όσο δεν παίρνει, αν όμως δείχνει να κατάλαβε την μαλακία που έκανε και αυτός και οι δικοί του, δίνεις μια ευκαιρία.
    Έχω μάθει στην ζωή μου να μην τα βλέπω όλα "άσπρο - μαύρο".
    Κι εμένα όταν ήμουν μικρός και άμαθος μου δόθηκαν ευκαιρίες και αντισταθμιστικά αν το θες οφείλω κι εγώ να δώσω.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ggs Προβολή μηνύματος
    +750
    Σαφώς και δεν είναι όλα ασπρο - μαύρο..... Αλλά κάποια δυστυχώς είναι (ή θα έπρεπε να είναι)....
    Ποιον να συγχωρέσω δλδ? Σε ποιον να δώσω δεύτερη ευκαιρία? Σε αυτόν που οδηγούσε χωρίς δίπλωμα? Στους γονείς που του έδωσαν το αμάξι να οδηγάει? Αυτοί οι άνθρωποι/αυτά τα μυαλά, όταν θα γίνει κάτι χειρότερο, θα κοιτάξουν να την σκαπουλάρουν με τον χειρότερο δυνατό τρόπο (βλέπε εγκατάλειψη θύματος)... Κανένα έλεος, είναι θέμα νοοτροπίας που κουβαλάει ο θύτης. ΄
    Αρχίδι@ μάθημα πήρε ο μικρός.... Μια χαρά τη σκαπούλαρε ο μικρός και το μάθημα που πήρε είναι αυτό ακριβώς που έγραψε ο καφετζής....

    Και γιατί δλδ να μπω σε διαδικασία να κρίνω εγώ ανάλογα με την "ζημιά μου" το πώς θα πράξω από κει και πέρα? Και αν δεν είμαι πλεον σε θέση να τον κάνω τον διαχωρισμό?

    Και εγώ έχω "ωφεληθεί" στο παρελθόν ως νέος (<35 ) καθώς και άλλα μέλη της οικογένειάς μου... Και αναγνωρίζω οτι πρέπει να δίνουμε ευκαιρίες.... Εδώ δε μιλάμε όμως οτι αντέγραψες στο διαγώνισμα ή έκανες σκονάκι.... Και προσωπικά εχω δώσει ευκαιρίες σε φάσεις ατυχημάτων που ενώ τραυματίστηκα, στην ερώτηση του Τροχαίου (στην κατάθεσή μου στο τμήμα) αν επιθυμώ την δίωξη της υπεύθυνης (ναι, κοπέλα ήταν) είπα απλά οτι "εφόσον έχει δίπλωμα, άδεια, ασφάλεια, όχι δεν επιθυμώ τη δίωξή της"....


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Αποφασίστε όμως κάποια στιγμή τι θέλετε.

    Το γνωστό "Να γίνουμε Ευρώπη" ή να παραμείνουμε όπως είμαστε με τα θετικά κι αρνητικά μας;
    Αυτό
    πουτσ@@@@@@@@@

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    535
    Ελαστικότητα σε θέματα ζωής, θανάτου ή αναπηρίας δεν υπάρχει. Δεν είναι αθώα αυτά τα ψεματάκια, πόσων χρονών είναι, 5 και δεν το σκέφτηκε; Ο ίδιος θα έχει 5-10 φίλους και γνωστούς στους οποίους θα πει πώς τη γλύτωσε.Και αυτοί θα το πουν σε άλλους τόσους. Αφού η γυναίκα του είχε δίπλωμα, γιατί δεν οδηγούσε αυτή; Σε ποιό μπ@υρδέλο σκέφτονται έτσι οι άνθρωποι; Και αφού αυτός χωρίς δίπλωμα έπεσε πάνω σε μηχανάκι και την έβγαλε καθαρή, δεν μπορούμε εμείς να περάσουμε το κοκκινάκι εδώ παρακάτω; Προλαβαίνω σου λέω, δεν έρχεται κανείς. Κλείνω τώρα, μιλάμε μισή ώρα και οδηγώ.

  11. #41
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Αφου δε χτύπησε κανείς όλα καλά.Αφου δεν πήρες χρήματα για να δεχτείς αυτή τη τράμπα τότε όλα κακά.
    Γίνε αναίσθητος γιατί στο μέλλον θα σε πιάνουν κότσο.Στην Ελλάδα πλέον δεν υπάρχει σωτηρία ούτε ελπίδα.Κοιτα τη πάρτη σου και keep going.

    Όσοι διαφωνείτε,καλά κάνετε.
    Φίου φίου φι φι φίου

  12. #42
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Σαφώς και δεν είναι όλα ασπρο - μαύρο..... Αλλά κάποια δυστυχώς είναι (ή θα έπρεπε να είναι)....
    Ποιον να συγχωρέσω δλδ? Σε ποιον να δώσω δεύτερη ευκαιρία? Σε αυτόν που οδηγούσε χωρίς δίπλωμα? Στους γονείς που του έδωσαν το αμάξι να οδηγάει? Αυτοί οι άνθρωποι/αυτά τα μυαλά, όταν θα γίνει κάτι χειρότερο, θα κοιτάξουν να την σκαπουλάρουν με τον χειρότερο δυνατό τρόπο (βλέπε εγκατάλειψη θύματος)... Κανένα έλεος, είναι θέμα νοοτροπίας που κουβαλάει ο θύτης. ΄
    Αρχίδι@ μάθημα πήρε ο μικρός.... Μια χαρά τη σκαπούλαρε ο μικρός και το μάθημα που πήρε είναι αυτό ακριβώς που έγραψε ο καφετζής....

    Και γιατί δλδ να μπω σε διαδικασία να κρίνω εγώ ανάλογα με την "ζημιά μου" το πώς θα πράξω από κει και πέρα? Και αν δεν είμαι πλεον σε θέση να τον κάνω τον διαχωρισμό?

    Και εγώ έχω "ωφεληθεί" στο παρελθόν ως νέος (<35 ) καθώς και άλλα μέλη της οικογένειάς μου... Και αναγνωρίζω οτι πρέπει να δίνουμε ευκαιρίες.... Εδώ δε μιλάμε όμως οτι αντέγραψες στο διαγώνισμα ή έκανες σκονάκι.... Και προσωπικά εχω δώσει ευκαιρίες σε φάσεις ατυχημάτων που ενώ τραυματίστηκα, στην ερώτηση του Τροχαίου (στην κατάθεσή μου στο τμήμα) αν επιθυμώ την δίωξη της υπεύθυνης (ναι, κοπέλα ήταν) είπα απλά οτι "εφόσον έχει δίπλωμα, άδεια, ασφάλεια, όχι δεν επιθυμώ τη δίωξή της"....




    Αυτό
    Δεν πηδανε ετσι ρε μαλεα.........
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  13. #43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Δεν πηδανε ετσι ρε μαλεα.........
    Ετσι κι αλλιώς ήταν με τον γκομενο μαζί ρε φίλε...... Και εγώ μερακλής δεν είμαι
    πουτσ@@@@@@@@@

  14. #44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 7Tolis Προβολή μηνύματος
    Όσοι διαφωνείτε,καλά κάνετε.
    δε θα τη βγάλεις έτσι φτηνά ρε

    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GiorgosLa
    Εγγραφή
    05/02/2015
    Μηνύματα
    791
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Γι αυτο σου λεω.... Πουτσ@@@@@@@@@

    Μεχρι να βγει απο το στομα.....

    Για ανακόντα μιλάμε πάλι?

Σελίδα 3 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δολοφονία η ατύχημα ?
    από THEOD στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2007, 12:33
  2. ατυχημα με τρανσαλπ
    από kle250 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 07:46
  3. Παραλιγο ΑτυΧημα!!!!
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 13:22
  4. Ατύχημα
    από sensk2 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2004, 12:18
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 11:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF