Σελίδα 4 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 217

Θέμα: Ατύχημα

  1. #46
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    δε θα τη βγάλεις έτσι φτηνά ρε

    Ηταν σε στυλ ντισκλεημερ.

    Οταν πάνε οι Ρουμάνες και πετάνε τα καροτσάκια πάνω στα αμάξια στη Λένορμαν αυτό κάνουν.Δώσε 50 ευρώ και δεν έγινε τίποτα σου λένε.Αφου πρώτα ουρλιαξουν κλάψουν απειλήσουν κτλ κτλ.Χάιντε να ξυπνάμε.

    Τίποτα λέμε,κενό παίδες.No mercy.
    Οσοι διαφωνείτε,καλά ξανακάνετε.Εσείς.
    Φίου φίου φι φι φίου

  2. #47
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Η λογικη "για ενα κολοσπιτο δεν θα ριξουμε την κυβερνηση" του Γιαννοπουλου
    ζει και βασιλευει...

    Εβιβα!

  3. #48
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Δεν πηδανε ετσι ρε μαλεα.........

    είσαι πολύ Χαλέας λέμε

    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Πήρα τηλέφωνο σήμερα την ασφαλιστική και έχω κλείσει ραντεβού για αύριο να έρθουν για φωτογραφίες κτλπ.. Κάποιος έμπειρος σε αυτά τα θέματα αν μπορούσε να με ενημερώσει τι θα πρέπει να διεκδικήσω/ αναφέρω όταν το πάω στο συνεργείο . Όπως ανέφερα έχει γερό χτύπημα στο πηρούνι δηλαδή έχει γίνει βαθούλωμα και επίσης έχουν γρατζουνιστει τα πλαστικά στα πλάγιο μέρος , δεν ξέρω κατά πόσο επηρέασε το χτύπημα την ζάντα και γενικά την μηχανή .Ας με ενημερώσει κάποιος το πως θα πρέπει να ενεργήσω ώστε να είμαι σίγουρος ότι θα γίνει πλήρη αποκατάσταση της ζημιάς .

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    ΠΟΥΤΣ@ μεχρι τελους θελουν......
    αυτά τα μέλια και τις μερέντες με καρύδια το πρωί, ξέρω γω.... μήπως να τα περιορίσεις.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  6. #51
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChrisNt Προβολή μηνύματος
    Πήρα τηλέφωνο σήμερα την ασφαλιστική και έχω κλείσει ραντεβού για αύριο να έρθουν για φωτογραφίες κτλπ.. Κάποιος έμπειρος σε αυτά τα θέματα αν μπορούσε να με ενημερώσει τι θα πρέπει να διεκδικήσω/ αναφέρω όταν το πάω στο συνεργείο . Όπως ανέφερα έχει γερό χτύπημα στο πηρούνι δηλαδή έχει γίνει βαθούλωμα και επίσης έχουν γρατζουνιστει τα πλαστικά στα πλάγιο μέρος , δεν ξέρω κατά πόσο επηρέασε το χτύπημα την ζάντα και γενικά την μηχανή .Ας με ενημερώσει κάποιος το πως θα πρέπει να ενεργήσω ώστε να είμαι σίγουρος ότι θα γίνει πλήρη αποκατάσταση της ζημιάς .
    Ρε αγάπη, τι να σε ενημερώσουν από εδώ μέσα;
    Στο συνεργείο γιατί θα πας δηλαδή, απλά για ραντεβού;
    Θεωρητικά ότι χτύπησε χρήζει αλλαγής. Αν έχει βαθουλωθεί το πηρούνι θέλει αλλαγή, αν έχει στραβώσει η ζάντα θα φαίνεται στην κύλιση. Τα πλαστικά μάλλον θα τα βάψεις αφού δεν έχουν σπάσει και μιλάμε και για ένα μηχανάκι χαμηλής αξίας. Το συνεργείο σου είναι υπεύθυνο για τον έλεγχο και θα συμφωνήσει με τον πραγματογνώμονα για την επισκευή.
    Αν δεν τα βρουν, φτιάχνεις ότι νομίζεις και πας δικαστικά και με τα τιμολόγια θα πληρωθείς, κάποτε που θα τελεσιδικήσει.

  7. #52
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ρε αγάπη, τι να σε ενημερώσουν από εδώ μέσα;
    Στο συνεργείο γιατί θα πας δηλαδή, απλά για ραντεβού;
    Θεωρητικά ότι χτύπησε χρήζει αλλαγής. Αν έχει βαθουλωθεί το πηρούνι θέλει αλλαγή, αν έχει στραβώσει η ζάντα θα φαίνεται στην κύλιση. Τα πλαστικά μάλλον θα τα βάψεις αφού δεν έχουν σπάσει και μιλάμε και για ένα μηχανάκι χαμηλής αξίας. Το συνεργείο σου είναι υπεύθυνο για τον έλεγχο και θα συμφωνήσει με τον πραγματογνώμονα για την επισκευή.
    Αν δεν τα βρουν, φτιάχνεις ότι νομίζεις και πας δικαστικά και με τα τιμολόγια θα πληρωθείς, κάποτε που θα τελεσιδικήσει.
    Αυτό το θεωρητικό είναι που με φοβίζει , υπάρχει περίπτωση δηλαδή το πηρούνι παρά το βαθούλωμα να είναι εντάξει και να μην γίνει αλλαγή ? Από ότι καταλαβαίνω δεν εξαρτάται απο μένα αν θα γίνει αντικατάσταση ... Η μαλακία είναι ότι όταν θα θέλω να την πουλήσω αυτά δεν μειώνουν περεταίρω την αξία της μηχανης?

  8. #53
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChrisNt Προβολή μηνύματος
    Αυτό το θεωρητικό είναι που με φοβίζει , υπάρχει περίπτωση δηλαδή το πηρούνι παρά το βαθούλωμα να είναι εντάξει και να μην γίνει αλλαγή ? Από ότι καταλαβαίνω δεν εξαρτάται απο μένα αν θα γίνει αντικατάσταση ... Η μαλακία είναι ότι όταν θα θέλω να την πουλήσω αυτά δεν μειώνουν περεταίρω την αξία της μηχανης?
    Κάτσε να δεις τι θα γίνει γιατί έτσι που το πας (αλλαγή πηρουνιού) μπορεί να στην βγάλουν ολική στο τέλος...


    Επίσης, ακόμα δεν εχω καταλάβει πως πας με 60, τρακάρεις με το πηρούνι και καταφέρνεις και δεν πέφτεις (το αποδίδω σε θαύμα) αλλά γδαίρνεις και τα πλαστικά...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChrisNt Προβολή μηνύματος
    Αυτό το θεωρητικό είναι που με φοβίζει , υπάρχει περίπτωση δηλαδή το πηρούνι παρά το βαθούλωμα να είναι εντάξει και να μην γίνει αλλαγή ? Από ότι καταλαβαίνω δεν εξαρτάται απο μένα αν θα γίνει αντικατάσταση ... Η μαλακία είναι ότι όταν θα θέλω να την πουλήσω αυτά δεν μειώνουν περεταίρω την αξία της μηχανης?
    το ραντεβού με τον πραγματογνώμονα θα το δώσεις στο συνεργείο σου όπου πριν θα έχεις μεταφέρει το μηχανάκι και ο μηχανικός σου θα έχει ήδη κάνει τη διάγνωσή του για τις ζημιές. αυτοί οι 2 θα μιλάνε και συ θ'ακούς.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Επίσης, ακόμα δεν εχω καταλάβει πως πας με 60, τρακάρεις με το πηρούνι και καταφέρνεις και δεν πέφτεις (το αποδίδω σε θαύμα) αλλά γδαίρνεις και τα πλαστικά...
    Τα πλαστικά γδάρθηκαν στα πλάγια κάτω κατώ όταν υπήρξε επαφή , η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι ακριβείς λεπτομέριες αυτό που θυμάμαι καλά ήταν ότι μόλις έφαγα το χτύπημα το τιμόνι γύρισε απότομα η μηχανή έγυρε και βρέθηκα στο αντίθετο ρευμα ..το μόνο που έκανα ενστικτοδώς ήταν να γυρίσω το τιμόνι απο την αντίθετη μεριά και για να καλή μου τύχη παρότι ένιωσα να χάνω το μπροστινό μέρος το μηχανάκι "σηκώθηκε" .
    Με παρεξήγησες αυτό που ενδιαφέρει είναι να διορθωθούν οι ζημιές που προέκυψαν και να είναι ασφαλές το μηχανάκι.

  11. #56
    Όταν λέμε πηρούνι εννοούμε το χρωμέ πράγμα που μπαινοβγαίνει στις μπότες, ναι;
    Για να βαθουλώσει όπως λες, δεν είναι τόσο απλό και όχι δεν επισκευάζεται άρα θα πάει αλλαγή σίγουρα.
    Μείωση αξίας, πρακτικά όχι... Μιλάμε για μιά μοτοσικλέτα με μέση τιμή στα 1500 ευρώ μεταχειρισμένη; Πόσο να την μειώσει; Και συζητάμε για μοτοσικλέτες που καβαλάνε αρχάριοι, άρα η "άπεφτη" δεν υπάρχει. Να συζητούσαμε για καμμιά του δεκαχίλιαρου να σου πω ναι.

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Όχι λάθος μου , όταν έλεγα πηρούνι εννούσα λίγο ποιο κάτω απο το τελείωμα του χρωμέ πράγματος που μπαινοβγαίνει .Η ανάλυση στις φωτογραφίες δεν είναι καλή αλλά εκει όπου είναι το άσπρο σημάδι έχει παραμορφωθέι( βαθούλωμα ) και γενικά έχει αλλιωθεί όλη η επιφάνια όπως φαίνεται στην φωτογραφία.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20150902_143049968.jpg 
Προβολές:	112 
Μέγεθος:	54,5 KB 
ID:	340355
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20150902_143102806_HDR (1).jpg 
Προβολές:	110 
Μέγεθος:	56,7 KB 
ID:	340356

  13. #58
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.858
    Για τις ζημιές στο μηχανάκι θα αποφανθεί το συνεργείο (γι' αυτό επιλέγεις συνεργείο της εμπιστοσύνης σου) και θα τις υποδείξει στον πραγματογνώμονα.

    Εσύ θα πρέπει να αναφέρεις και να διεκδικήσεις τις υπόλοιπες ζημιές που τυχόν έπαθες. Πχ ρούχα σχισμένα, κράνος χτυπημένο, κινητό τηλ. σπασμένο κλπ, που συνήθως καταστρέφονται σε ατυχήματα με μοτοσυκλέτες.
    Κανονικά αποζημιώνονται τα πάντα. Στην πράξη βέβαια πέφτει παζάρι.

    Καλά ξεμπερδέματα.

  14. #59
    Οι γρατσουνιές είναι λιγότερες από ότι φανταζόμουν αλλά ορθώς θα αξιώσεις να φτιαχτούν. Βασικά δες τι θα πουν από πλευράς κοστολογίου σε σχέση με την αξία της μοτοσικλέτας (μπες και τύπωσε μερικές αγγελίες για μηχανάκια ίδιας χρονιάς και ίδιου πάνω κάτω εξοπλισμού για να έχεις ένα στοιχείο του τι εμπορική τιμή έχει σήμερα). Ο κίνδυνος όπως σου είπε και ο Sniper είναι να βγει ολική.
    Δες τι θα σου πει και ο πραγματογνώμονας...

  15. #60
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Τέλεια συνεργείο εμπιστοσύνης διστυχώς δεν έχω, για λάδια,μπουζί κλτπ μιά φορά το πήγα σε έναν μάστορα και έπειτα τα έκανα μόνος μου.Έχω ακούσει καλά λόγια για ένα μέλος του φόρουμ και απ'οτι είδα αναλαμβάνει τέτοιες περιπτώσεις οπότε προς τα εκει με βλέπω.Τέσπα να δούμε τι θα γίνει τις επόμενες μέρες ...

Σελίδα 4 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δολοφονία η ατύχημα ?
    από THEOD στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2007, 12:33
  2. ατυχημα με τρανσαλπ
    από kle250 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 07:46
  3. Παραλιγο ΑτυΧημα!!!!
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 13:22
  4. Ατύχημα
    από sensk2 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2004, 12:18
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 11:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF