Σελίδα 7 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 105 από 217

Θέμα: Ατύχημα

  1. #91
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    ρε Σπύρο, ο άνθρωπος τι δηλαδή, δεν έχει δικαίωμα να κυκλοφορεί; θα τον κλείσεις σπίτι; να χαλάσει το αμάξι ακίνητο; το είστε εσείς οι πλούσιοι ελιτιστες όλα εύκολα τα βλέπετε.
    Σωστα ρε Γιαννη, mercrdes slk ηταν αυτη..... Να χαλασει; Κριμα απ τον θεο....
    πουτσ@@@@@@@@@

  2. #92
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Γιατι πρεπει να τα κάνουμε όλα ισαδι και να μην μπορούμε να εξετάσουμε κάθε περίπτωση κατα πώς της πρεπει, δεν το καταλαβαίνω.

    Τεσπα, με κάλυψε ο ggs και ο βασκα.

  3. #93
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Γιατι πρεπει να τα κάνουμε όλα ισαδι...
    Γιατί μερικοί έχουν τον άστριφτο

  4. #94
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Γιατί μερικοί έχουν τον άστριφτο
    ή γιατί σε μερικούς δεν έχει τύχει ακόμη....

    και το απεύχομαι
    πουτσ@@@@@@@@@

  5. #95
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Γιατι πρεπει να τα κάνουμε όλα ισαδι και να μην μπορούμε να εξετάσουμε κάθε περίπτωση κατα πώς της πρεπει, δεν το καταλαβαίνω.

    Τεσπα, με κάλυψε ο ggs και ο βασκα.
    Δεν είχα δώσει την πρέπουσα στο ότι το "παιδί" ήταν παντρεμένο... άρα δεν ήταν 17χρόνο με ορέξεις. μεγάλος άνθρωπος λοιπόν, ο οποίος παραδίδει παραγγελίες. και Ναι ή κακούργα κενωνία και η κρίση δεν τον αφήνει να οδηγεί νομίμως γιατί ξέρεις τι χρεωνουνε ρε κολλητέ για δίπλωμα που να τα βρώ. ας του δώσουμε ( μάλλον πιο σωστά ήδη του δόθηκε) μια ακόμα ευκαιρία. για ποιό πράγμα δεν κατάλαβα μόνο. Αυτός πάντως τώρα που την γλίτωσε και δεν έχει καμμία πίεση, μια ευκαιρία να παραδώσει παραγγελίες την έχει. κι έχει ο Θεός μωρέ. σιγά μην του ξανατύχει στραβή.

  6. #96
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    Γιατί μερικοί έχουν τον άστριφτο
    Α το σωστό να λέγεται.
    Εδώ συμφωνάμε


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    ή γιατί σε μερικούς δεν έχει τύχει ακόμη....

    και το απεύχομαι
    Μπορεί και να έχει τύχει ρε Σπύρο αλλά να έχει άλλο τρόπο αντιμετώπισης των πραγμάτων ακόμα κι αν την έχει φάει στο γκώλο.
    Σωστό ή λάθος, δεν εξετάζω αυτό.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Δεν είχα δώσει την πρέπουσα στο ότι το "παιδί" ήταν παντρεμένο... άρα δεν ήταν 17χρόνο με ορέξεις. μεγάλος άνθρωπος λοιπόν, ο οποίος παραδίδει παραγγελίες. και Ναι ή κακούργα κενωνία και η κρίση δεν τον αφήνει να οδηγεί νομίμως γιατί ξέρεις τι χρεωνουνε ρε κολλητέ για δίπλωμα που να τα βρώ. ας του δώσουμε ( μάλλον πιο σωστά ήδη του δόθηκε) μια ακόμα ευκαιρία. για ποιό πράγμα δεν κατάλαβα μόνο. Αυτός πάντως τώρα που την γλίτωσε και δεν έχει καμμία πίεση, μια ευκαιρία να παραδώσει παραγγελίες την έχει. κι έχει ο Θεός μωρέ. σιγά μην του ξανατύχει στραβή.

    Ναι βρε μανούλα μου.

    Μπορώ να σου γράψω κι εγώ μια ομορφιά σαν την παραπάνω και να σου περιγράφω τί θα μπορούσε να έχει συμβεί αν το παλουκάρι είχε δίπλωμα και παρ'όλα αυτά ήταν μαλάκας.

    Δε θα ζυγίσω το ίδιο κάποιον που θα μου τρακάρει παρκαρισμένο αμάξι και θα κατέβει κάτω άσπρος από το χεσιό του και θα μου ζητήσει να φωνάξει τον αδερφό του να πούμε ότι το έκανε εκείνος γιατί ο ίδιος δεν έχει δίπλωμα, με κάποιον που έκανε ακριβώς το ίδιο πράγμα αλλά αντί για το παρκαρισμένο μου αμάξι πήρε σβάρνα τη μάνα μου.

    Και ούτε έχει λογική το slippery slope και άλλα εύηχα πεταλουδοφαινόμενα, ότι αυτός που θα του τη χαρίσω εγώ επειδή μου έφαγε τη λαμαρίνα, αύριο θα φάει το 5άχρονο παιδάκι του γείτονα καθώς θα παίζει χαμογελαστό κι αμέριμνο στο δρόμο με ένα αδέσποτο μικρό σκυλάκι.

    Ξαναλέω, δυο δράμια μυαλό χρειάζεται να ξεχωρίσουμε την περίπτωση του πότε πρέπει να γίνουμε χειρότεροι κι από μπάτσο (μέχρι να έρθουν οι μπάτσοι) και πότε μπορούμε να πούμε ένα "δε γαμιέται".

  7. #97
    εν προκειμένω το λέμε το δεπαναγαργαληθει γιατί δεν χτύπησε κανείς. δεκτό.


    το αφού όλοι τα ίδια κάναμε ( και σε αυτό...) φυσικό να τα κάνει και δαύτος και Haley Joel osmand pay it forward μπου χου χου δεν νιώθω.


    συν το ότι με άλλο αέρα θα έρθει ο πραγματογνωμωνας σήμερα, με άλλο αν την υπόθεση την έχει χαμενη η εταιρεία.

  8. #98

  9. #99
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Καλα ειπες ρε Σπυρο.
    Π@@@@ΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ θελουν..............
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #100
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Καλα ειπες ρε Σπυρο.
    Π@@@@ΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ θελουν..............
    Μωρε εγω τα λεω πριν συμβουν αλλα δε με ακουτε.....

    πουτσ@@@@@@@@@

  11. #101
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Added to friends.
    Life begins at 45°.

  12. #102
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    εν προκειμένω το λέμε το δεπαναγαργαληθει γιατί δεν χτύπησε κανείς. δεκτό.
    Α να μπράβο

    Εγώ εκεί στέκομαι.

    Και πάλι χωρίς να τα βάζω όλα στο ίδιο βαρέλι, ακόμα κι αν δεν έχει χτυπήσει κανείς.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    το αφού όλοι τα ίδια κάναμε ( και σε αυτό...) φυσικό να τα κάνει και δαύτος και Haley Joel osmand pay it forward μπου χου χου δεν νιώθω.
    Όχι, προσωπικά δεν είπα κάτι τέτοιο και δεν το υποστηρίζω.
    Σε χαζά μικροπράγματα ναι, μπορεί να το πω και μάλιστα ασχέτως αν τα έχω κάνει ή όχι.
    Αλλά μιλάμε για πάνχαζα.


    Αλλά ξαναλέω η κάθε περίπτωση χρήζει διαφορετικής ίσως μεταχείρισης.
    Άλλος θα πει "κάλεσε εσύ τους μπάτσους κι άσε να κρίνει η δικαιοσύνη τί μεταχείριση αρμόζει".
    Σόρρυ αλλά είμαι φαγωμένος και δε θα πάρω, και ούτε στο χειρότερο εχθρό μου εδώ που τα λέμε (σε περιπτώσεις που μπορώ να το αποφύγω ξαναλέω).

  13. #103
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2015
    Μηνύματα
    18
    Θα μιλήσω εξ επαγγελματικής ιδιότητας (δικηγόρος γαρ): Όταν ένας πιτσιρικάς οδηγεί όχημα χωρίς δίπλωμα, αυτός που πρέπει να πάρει το μάθημα δεν είναι ο πιτσιρικάς, αλλά οι γονείς του. Για να πάρουν το μάθημα οι γονείς ή πρέπει να συμβεί το κακό σενάριο (να χτυπήσει ο πιτσιρικάς) ή πρέπει να συμβεί το καλό σενάριο (να πονέσει η τσέπη τους). Για να πονέσει η τσέπη τους, πρέπει να δηλωθεί ότι κατά την ώρα του ατυχήματος οδηγούσε ο πιτσιρικάς ο οποίος στερούταν άδεια οδήγησης. Στην περίπτωση αυτή η ασφαλιστική εταιρεία ναι μεν θα καλύψει τον τρίτο παθόντα αλλά αμέσως μετά θα στραφεί κατά του ασφαλισμένου και θα απαιτήσει να λάβει το σύνολο του ποσού που κατέβαλε κι όχι απλώς ένα αυξημένο ασφάλιστρο. Στο επιχείρημα: Είναι κρίμα να τους κυνηγάει η ασφαλιστική αφού μπορούμε να το καλύψουμε, απαντώ: Έχουμε την τάση ως λαός να επικεντρωνόμαστε στις άμεσες συνέπειες και να αγνοούμε παντελώς τις έμμεσες, μακροπρόθεσμες συνέπειες των ενεργειών μας. Στην περίπτωση του φίλου, η ασφαλιστική θα έπρεπε κανονικά να πάρει τα λεφτά της πίσω. Δεν θα τα πάρει όμως και θα επιβαρυνθεί αδίκως. Θα μου πεις... μια περίπτωση είναι. Θα σου πω, δεν είναι μια, είναι μια η δική σου, μία του άλλου πιο δίπλα που κάνει το ίδιο, μια του παράλλου παραδίπλα που σκηνοθετεί ολική καταστροφή για να ξεγελάσει την ασφαλιστική και πάει λέγοντας. Θα μου πεις και τι μας νοιάζει εμάς για την επιβάρυνση της ασφαλιστικής. Θα σου πω ότι μας νοιάζει και μας παρανοιάζει και μάλιστα μας νοιάζει ως κοινωνικό σύνολο, διότι για κάθε μια ασφαλιστική που κλείνει επιβαρύνεται το επικουρικό κεφάλαιο, το οποίο με τη σειρά του στηρίζεται οικονομικά από το κράτος, το οποίο με τη σειρά του είμαστε όλοι εμείς. Αυτά.

  14. #104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από counterstriker Προβολή μηνύματος
    Θα μιλήσω εξ επαγγελματικής ιδιότητας (δικηγόρος γαρ): Όταν ένας πιτσιρικάς οδηγεί όχημα χωρίς δίπλωμα, αυτός που πρέπει να πάρει το μάθημα δεν είναι ο πιτσιρικάς, αλλά οι γονείς του. Για να πάρουν το μάθημα οι γονείς ή πρέπει να συμβεί το κακό σενάριο (να χτυπήσει ο πιτσιρικάς) ή πρέπει να συμβεί το καλό σενάριο (να πονέσει η τσέπη τους). Για να πονέσει η τσέπη τους, πρέπει να δηλωθεί ότι κατά την ώρα του ατυχήματος οδηγούσε ο πιτσιρικάς ο οποίος στερούταν άδεια οδήγησης. Στην περίπτωση αυτή η ασφαλιστική εταιρεία ναι μεν θα καλύψει τον τρίτο παθόντα αλλά αμέσως μετά θα στραφεί κατά του ασφαλισμένου και θα απαιτήσει να λάβει το σύνολο του ποσού που κατέβαλε κι όχι απλώς ένα αυξημένο ασφάλιστρο. Στο επιχείρημα: Είναι κρίμα να τους κυνηγάει η ασφαλιστική αφού μπορούμε να το καλύψουμε, απαντώ: Έχουμε την τάση ως λαός να επικεντρωνόμαστε στις άμεσες συνέπειες και να αγνοούμε παντελώς τις έμμεσες, μακροπρόθεσμες συνέπειες των ενεργειών μας. Στην περίπτωση του φίλου, η ασφαλιστική θα έπρεπε κανονικά να πάρει τα λεφτά της πίσω. Δεν θα τα πάρει όμως και θα επιβαρυνθεί αδίκως. Θα μου πεις... μια περίπτωση είναι. Θα σου πω, δεν είναι μια, είναι μια η δική σου, μία του άλλου πιο δίπλα που κάνει το ίδιο, μια του παράλλου παραδίπλα που σκηνοθετεί ολική καταστροφή για να ξεγελάσει την ασφαλιστική και πάει λέγοντας. Θα μου πεις και τι μας νοιάζει εμάς για την επιβάρυνση της ασφαλιστικής. Θα σου πω ότι μας νοιάζει και μας παρανοιάζει και μάλιστα μας νοιάζει ως κοινωνικό σύνολο, διότι για κάθε μια ασφαλιστική που κλείνει επιβαρύνεται το επικουρικό κεφάλαιο, το οποίο με τη σειρά του στηρίζεται οικονομικά από το κράτος, το οποίο με τη σειρά του είμαστε όλοι εμείς. Αυτά.
    strike

    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #105
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Με αφορμή τα λόγια του counterstriker (δέν είχα σκοπό να γράψω) και τα αρχικά λόγια του ChrisNt ότι το παλικάρι δεν είχε δίπλωμα και δήλωσαν ότι η ΓΥΝΑΙΚΑ του οδηγούσε(δεν μιλάμε για πιτσιρικά κοινώς),με κάνει να σκέφτομαι ότι μάλλον το παλικάρι έχει ξανακάνει μλκία και του έχει αφαιρεθεί το δίπλωμα για κάποιο χρονικό διάστημα....εάν αποδειχθεί κάτι τέτοιο τότε θα έπρεπε να τον έχουνε στημένο στα τέσσερα και να τον πηδάνε ασάλιωτα ολημερίς γιατί προφανώς και θα οδηγεί ακόμα και μετά από το συμβάν με τον φίλο που άνοιξε το θέμα.

    Σκέψεις τραβηγμένες?Ίσως να είναι λανθασμένες αλλά αν είναι αληθινές?
    Keep spamming!!!:a13:

Σελίδα 7 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 23456789101112 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δολοφονία η ατύχημα ?
    από THEOD στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2007, 12:33
  2. ατυχημα με τρανσαλπ
    από kle250 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 07:46
  3. Παραλιγο ΑτυΧημα!!!!
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 13:22
  4. Ατύχημα
    από sensk2 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2004, 12:18
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 11:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF