Σελίδα 1 από 15 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 217

Θέμα: Ατύχημα

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131

    Ατύχημα

    Πριν από λίγη ώρα είχα ένα ατύχημα , καθώς κατέβαινα την Κηφισίας από Νέα Ερυθραία προς Κηφισια ένα αμάξι βγήκε ξαφνικά από θέση στάθμευσης με πορεία προς Νέα Ερυθραία. Δεν πήγαινα με πολλά χιλιόμετρα αλλά με αιφνιδίασε με αποτέλεσμα να μην προλάβω να φρενάρω οπότε άνοιξα το γκάζι και τον βρήκα με το πιρούνι στο μπροστά μέρος ..ευτυχώς κατάφερα να κρατήσω την μηχανή όρθια παρά την σύγκρουση .Απολογισμός γερό χτύπημα στο πιρούνι και γρατζουνιά στα πλαστικά.Το παιδί που οδηγούσε δεν είχε δίπλωμα όποτε φώναξε την οικογένεια του και με παρακάλεσε να δηλώσουμε ότι η γυναίκα του οδηγούσε και συμφώνησα . Φυσικά κάλεσα το 100 όπου και έκανε καταγραφή του συμβάντος , έπραξα σωστά η παίζει να βρω τον μπελά μου ?

  2. #2
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    εάν ήταν φίλος σου στη θέση σου και τον τραυμάτιζε σοβαρά θα ήθελες κάποιος αυτόπτης να πει ψέμματα?


    επίσης να προσθέσω κάτι ακόμα γιατί μου φάνηκε γνωστό το ψευδώνυμο και θυμάμαι οτι είχα ξαναγράψει για την οδήγησή σου αλλά ξανα-έπεσε αναίτιο σφουγγάρισμα στα γραφόμενα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChrisNt Προβολή μηνύματος
    Σε είδα στην Εκάλη να μου πετάγεσαι ξαφνικά από στενό ενώ πήγαινα με καμιά εκατοστάρα στην λεωφόρο Θησέως .Εκείνα τα δευτερόλεπτα η μόνη σκέψη που πέρασε από το μυαλό μου ήταν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να την γλιτώσω ..γαμήθηκα στα φρένα ο πίσω τροχός μπλόκαρε και εκεί που περίμενα να πέσω από πίσω σου σταμάτησα ίσα ίσα πριν ακουμπήσει ο τρόχος στον προφυλακτήρα .Σταμάτησες δεξιά για να μου πεις συγνώμη και είδα πως είχες στο χέρι το κινητό ..περιττό να πω τι επακουλούθησε ..προσοχή παίδες
    μήπως όμως τελικά πρέπει να προσαρμόσεις την οδήγησή σου στις συνθήκες πόλης και με δεδομένα τα κυβικά και τα φρένα που σου προσφέρει το cbf125?

    την 3η φορά δε θα είσαι τόσο τυχερός όπως τις 2 πρώτες.
    Τελευταία τροποποίηση από George_Sp; 02/09/2015 στις 00:18.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Δεν νομίζω πως έχει κάποια σχέση αυτό που λες ..εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να αποζημιωθώ .Στην αντίθετη περίπτωση θα έπρεπε να τρέχω σε δικαστήρια για να βρω το δίκιο μου..η κάνω λάθος ?

  4. #4
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.796
    Εγώ πάλι νομίζω ότι δεδομένων των συνθηκών και του ότι δεν υπήρξε τραυματισμός, έπραξες σωστά. Δεν θα κέρδιζες τπτ περισσότερο με το να δήλωνες ότι οδηγούσε κάποιος χωρίς δίπλωμα.
    Από την άλλη μεριά βέβαια δεν τιμωρείται ο παραβάτης αλλά έτσι κι αλλιώς αν ήταν να σταματούσε να οδηγεί παράνομα έφτανε η τρομάρα που πήρε και η γκρίνια από τους γονείς του, αν δεν είχε σκοπό να σταματήσει να οδηγεί χωρίς δίπλωμα, 10 καταδίκες δεν θα τον έκαναν κόψει το χούι.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  5. #5
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Φιλε μου φτηνα την γλυτωσες,αλλα και αλλο τοσο ευκολα την σκαπουλαρε ο αλλος.
    Οδηγος που δεν εχει διπλωμα δεν πρεπει να βρισκεται στον δρομο..........
    Αν με καταλαβαινεις.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  6. #6
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChrisNt Προβολή μηνύματος
    Δεν νομίζω πως έχει κάποια σχέση αυτό που λες ..εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να αποζημιωθώ .Στην αντίθετη περίπτωση θα έπρεπε να τρέχω σε δικαστήρια για να βρω το δίκιο μου..η κάνω λάθος ?
    Αν το αυτοκινητο ειχε ασφαλεια αποζημειωνεσαι κανονικα.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #7
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Έχω προσθέσει κάποια πράγματα σε αυτά που έγραψα πιο πάνω.
    περιμένω να βγει τώρα κανένας έξυπνος να μου πει οτι βαρέθηκε να διαβάζει για τους καθωσπρέπει μηχανόβιους που χαλάνε τη πιάτσα κάνοντας υποδείξεις στους υπόλοιπους για νουθεσίες περί εξοπλισμού και σωστής οδήγησης.

  8. #8
    οτι να'ναι μελος Το avatar του/της roukos_x
    Εγγραφή
    09/03/2014
    Μηνύματα
    383
    αποζημιωνεσαι κανονικα αν ειναι ασφαλισμενο.
    Αυτος που ξεπαρκαρει ΔΕΝ εχει προτεραιοτητα.
    Ειχα κ εγω καποτε ενα παρομοιο συμβαν.
    Αυτο που εκανες (που συμφωνησες δλδ). ηταν υπερ κ για τους δυο.
    Κ εσυ θα ξεμπερδεψεις πιο γρηγορα κ αυτος δεν θα βρει τον μπελα του.
    Αν τωρα της ειδες δικαστης dredd κ θελησες να "βαλεις μυαλο" σε εναν ακομα που χαλαει την κοινωνια,
    εκανες λαθος!

  9. #9
    στα ίχνη του καλάντουρα.. Το avatar του/της foogr01
    Εγγραφή
    05/05/2010
    Μηνύματα
    1.678
    Από τη μια λες να με αποζημιώσει η ασφαλιστική γρήγορα και από την άλλη έχουμε τον τύπο που οδηγούσε χωρίς δίπλωμα.
    Δεν θα εμπιστευόμουν κανέναν στη θέση σου. Την αλήθεια. Όποιος αισθάνεται άνετος να κάνει ότι κάνει πρέπει να είναι και έτοιμος να υποστεί τις συνέπειες. Πιθανόν να έχει δίκιο και ο Vaska βέβαια, δεν μπορεί να ξέρει κανείς τίποτα εκ των προτέρων. Τώρα όμως έπραξες όπως έπραξες και το μόνο που σου εύχομαι είναι να πάνε όλα καλά και γρήγορα ! Μη σκέφτεσαι αν έπρεπε να κάνεις έτσι ή αλλιώς, επικεντρώσου στο αποτέλεσμα και αφού ξεμπλέξεις κάτσε αναλογίσου τα όλα και κάνε τον απολογισμό σου.

    Περαστικά στη μηχανή σου !
    Φύγαμε...

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από George_Sp Προβολή μηνύματος
    Έχω προσθέσει κάποια πράγματα σε αυτά που έγραψα πιο πάνω.
    περιμένω να βγει τώρα κανένας έξυπνος να μου πει οτι βαρέθηκε να διαβάζει για τους καθωσπρέπει μηχανόβιους που χαλάνε τη πιάτσα κάνοντας υποδείξεις στους υπόλοιπους για νουθεσίες περί εξοπλισμού και σωστής οδήγησης.
    Με 50-60 χιλιόμετρα πήγαινα και το αμάξι βγήκε από πάρκινγκ μέσα στην στροφή , δεν υπήρχε περίπτωση να τον δω ούτε να με δει γιατί υπήρχαν παρκαρισμένα οχήματα που εμπόδιζαν .Φυσικά υπάρχει διπλή διαχωριστική γραμμή οπότε η ενέργεια που έκανε απαγορεύεται .Δεν ξέρω τι θα μπορούσα να κάνω καλύτερα ..η τι έκανα λάθος δυστυχώς δεν έχω εμπειρία στην μηχανή .

  11. #11
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από roukos_x Προβολή μηνύματος
    αποζημιωνεσαι κανονικα αν ειναι ασφαλισμενο.
    Αν τωρα της ειδες δικαστης dredd κ θελησες να "βαλεις μυαλο" σε εναν ακομα που χαλαει την κοινωνια,
    εκανες λαθος!
    ορισμένοι έχετε τελείως διαφορετική αίσθηση της πραγματικότητας. ζείτε σε άλλο κόσμο....σε παράλληλο σύμπαν...δε ξέρω πως να το πω.

    judge dredd επειδή θα φώναζε την αστυνομία και θα έλεγε την αλήθεια?

    να σας δω όμως μετά να βγαίνετε να κλαίγεστε στα δυσάρεστα για εγκατάλειψη φίλου μοτοσυκλετιστή από προφανώς κάποιον που δεν είχε δίπλωμα ή είχε ανασφάλιστο.....ε ρε γέλια

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChrisNt Προβολή μηνύματος
    .Δεν ξέρω τι θα μπορούσα να κάνω καλύτερα ..η τι έκανα λάθος δυστυχώς δεν έχω εμπειρία στην μηχανή .

    παρότι δεν έχεις εμπειρία στη μηχανή πηγαίνεις στους κεντρικούς στα βόρεια με τελικές των 125κυβικών.ίσως όχι στη συγκεκριμένη περίπτωση αλλά λέω λόγω προϊστορίας

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foogr01 Προβολή μηνύματος
    Από τη μια λες να με αποζημιώσει η ασφαλιστική γρήγορα και από την άλλη έχουμε τον τύπο που οδηγούσε χωρίς δίπλωμα.
    Δεν θα εμπιστευόμουν κανέναν στη θέση σου. Την αλήθεια. Όποιος αισθάνεται άνετος να κάνει ότι κάνει πρέπει να είναι και έτοιμος να υποστεί τις συνέπειες. Πιθανόν να έχει δίκιο και ο Vaska βέβαια, δεν μπορεί να ξέρει κανείς τίποτα εκ των προτέρων. Τώρα όμως έπραξες όπως έπραξες και το μόνο που σου εύχομαι είναι να πάνε όλα καλά και γρήγορα ! Μη σκέφτεσαι αν έπρεπε να κάνεις έτσι ή αλλιώς, επικεντρώσου στο αποτέλεσμα και αφού ξεμπλέξεις κάτσε αναλογίσου τα όλα και κάνε τον απολογισμό σου.

    Περαστικά στη μηχανή σου !
    Ευχαριστώ πολύ , δεν ξέρω τώρα πόσο σοβαρό θεωρείται ένα χτύπημα στο πιρούνι και αν γίνεται υποχρεωτικά αντικατάσταση ..

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Καλά τα λες George_sp αλλά μόνο στην σκέψη ότι θα έμπαινα σε ταλαιπωρία για να πάρω τα χρήματα στους δύσκολος καιρούς που ζούμε..κώλωσα .Σίγουρα είμαι απογοητεύμενος γιατί δεν ενέργησα ως σωστός άνθρωπος αλλά σίγουρα δεν ευθύνομαι μόνο εγώ για αυτό.

  14. #14
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.309
    Απο τη στιγμη που κατι θα σε ξαφνιασει στο δρομο,οι παραγοντες εμπειρια και ψυχραιμια πανε περιπατο, και παντα αντιδρας οπως σου ερθει εκεινη την ωρα...
    Καλως η κακως, το οτι ο οδηγος δεν ειχε διπλωμα, δεν οριζει κατ αναγκη οτι δεν ξερει και πως να συμπεριφερθει στο δρομο.. Αυτο θα μπορουσε καλιστα να συμβει και σε εναν πλυπειρο οδηγο, ειτε απο τη μια πλευρα, ειτε απο την αλλη...
    Απο τη στιγμη που εσυ εισαι ενταξει, και τα βρηκατε, τοτε ολα καλα...

    Και μη λαμβανεις και πολυ υπ οψιν σου τις υποδειξεις που σου κανουν καποιοι για την οδηγηση σου... Ποσο δε μαλλον οταν δε σε εχουν δει ποτε πως οδηγεις... Ο καθενας μας εχει τον τροπο του... Ακομα και αυτοι που το παιζουν αψογοι, τις κουτσουκελες τους τις κανουν.. Οδηγα οπως νιωθεις εσυ ασφαλης, με τον καιρο θα ερθει η εμπειρια

  15. #15
    Μπινια!!!!! Το avatar του/της Dalt0n
    Εγγραφή
    11/09/2014
    Μηνύματα
    535
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάλι νομίζω ότι δεδομένων των συνθηκών και του ότι δεν υπήρξε τραυματισμός, έπραξες σωστά. Δεν θα κέρδιζες τπτ περισσότερο με το να δήλωνες ότι οδηγούσε κάποιος χωρίς δίπλωμα.
    Από την άλλη μεριά βέβαια δεν τιμωρείται ο παραβάτης αλλά έτσι κι αλλιώς αν ήταν να σταματούσε να οδηγεί παράνομα έφτανε η τρομάρα που πήρε και η γκρίνια από τους γονείς του, αν δεν είχε σκοπό να σταματήσει να οδηγεί χωρίς δίπλωμα, 10 καταδίκες δεν θα τον έκαναν κόψει το χούι.
    +400
    Μπινια!!!!

Σελίδα 1 από 15 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δολοφονία η ατύχημα ?
    από THEOD στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2007, 13:33
  2. ατυχημα με τρανσαλπ
    από kle250 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 08:46
  3. Παραλιγο ΑτυΧημα!!!!
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 14:22
  4. Ατύχημα
    από sensk2 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2004, 13:18
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 12:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF