Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Dainese City Guard Jacket - ΓΝΩΜΕΣ

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της describer
    Εγγραφή
    31/07/2015
    Μηνύματα
    33

    Dainese City Guard Jacket - ΓΝΩΜΕΣ

    Καλησπερα και καλως σας βρηκα!

    Σαν καινουργιος οδηγος θα ηθελα οσοι μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας για το συγκεκριμενο καλοκαιρινο μπουφαν της dainese: http://www.revzilla.com/motorcycle/d...y_Guard_Jacket

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	city_guard_f.jpg 
Προβολές:	207 
Μέγεθος:	78,5 KB 
ID:	340718

    Εχει πολλα προστατευτικα επανω που πιστευω οτι θα κανουν την δουλεια τους αν συμβει η στραβη αλλα για αυτο που δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι αξιοπιστο ειναι το διατριτο υλικο κατασκευης του μπουφαν. Οποτε οσοι γνωριζετε κατι σχετικα για το συγκεκριμενο μπουφαν ή το υλικο κατασκευης πειτε μου τη γνωμη σας.

    Ευχαριστω εκ των προταιρων

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Μια χαρά φαίνεται. Τώρα για το διάτρητο της υπόθεσης, όλα τα 100% καλοκαιρινά διάτρητα είναι.
    Το θέμα είναι ότι είναι διάτρητο σε αγκώνες κ ώμους κ σε περίπτωση πτώσης άντε κάνε μπάλωμα...

    Εύγε που σαν νέος οδηγός νοιάζεσαι για την προστασία σου κ για τις 4 εποχές.

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της describer
    Εγγραφή
    31/07/2015
    Μηνύματα
    33
    Να σαι καλα φιλε μου!

    Εχεις να μου προτεινεις καποιο αλλο μπουφαν που εχει την ιδια προστασια αλλα να μην ειναι διατρητο στα σημεια που ανεφερες?

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.870
    Το συγκεκριμένο μπουφάν σίγουρα είναι πολύ ποιοτικό.

    Θα σου πρότεινα όμως να βρεις κάτι αντίστοιχο σε ανοιχτό χρώμα, όχι μαύρο. Ο καλοκαιρινός ήλιος δεν αστειεύεται.

  5. #5
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Αυτό, απ'ότι λέει στην περιγραφή, φοριέται ΜΕΣΑ από τα ρούχα. Δεν είναι ακριβώς "μπουφάν". Υπάρχουν παρόμοια της Dainese, τα οποία δεν είναι διάτρητα παντού.

    Μπάμπη, πώς λέγεται αυτό που έχουμε; :P
    Life begins at 45°.

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    09/07/2015
    Μηνύματα
    89
    ωραίο (και τσιμπημένο), αλλά όπως είπαν οι προλαλήσαντες ανοιχτό χρώμα καλύτερα...

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της describer
    Εγγραφή
    31/07/2015
    Μηνύματα
    33
    Μαγκες, ανοιχτοχρωμο δεν εχω βρει το συγκεκριμενο μπουφαν και στον παπασταυρου (συγγρου φιξ) που ειχα παει, τα 2 καλοκαιρινα που μου προτεινε ηταν μαυρα. Αν εχετε καποιο ασπρο στο νου σας στειλτε το μου σε pm.

    Μια γενικη ερωτηση κιολας: Τα μπουφαν απο cordura ειναι για καλοκαιρι ή για χειμωνα?

  8. #8
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Για όλες τις εποχές είναι, ανάλογα το μπουφάν. Υπάρχουν διάτρητα καλοκαιρινά και χειμερινά με 15 επενδύσεις.

    Δες κι εδώ: http://www.xmoto.gr/gr/ufasmatina-andrika-.aspx
    Life begins at 45°.

  9. #9

  10. #10
    Μέλος Το avatar του/της describer
    Εγγραφή
    31/07/2015
    Μηνύματα
    33
    Θα τα τσεκαρω ολα και θα αποφασισω

    Ευχαριστω για τις προτασεις

  11. #11
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.775
    Κάνε και κανένα search στο φορουμ θα βρεις πολλές συζητήσεις για μπουφάν.
    Sent from me using a computer.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αυτό, απ'ότι λέει στην περιγραφή, φοριέται ΜΕΣΑ από τα ρούχα. Δεν είναι ακριβώς "μπουφάν". Υπάρχουν παρόμοια της Dainese, τα οποία δεν είναι διάτρητα παντού.

    Μπάμπη, πώς λέγεται αυτό που έχουμε; :P

    dainese zentex λέγεται. αλλά είναι αρκετά παλιό μοντέλο που έχει σταματήσει πια να κυκλοφορεί

  13. #13
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    εγώ έχω αυτό για καλοκαιρινό, και είμαι αρκετά ευχαριστημένος...
    το μεγάλο του προσόν είναι η τιμή του
    θεωρώ ότι στο καλοκαιρινό δε χρειάζεται να δώσεις πάρα πολλά, υπό την έννοια ότι οι προστασίες σε όλα είναι πάνω κάτω ίδιες, και δεν τίθενται ζητήματα του τύπου αδιαβροχοποίηση κλπ κλπ

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  14. #14
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    το καλοκαιρινο δεν εχει καθολου προστασια (λεπτο υφασμα, διατρυπο...). παρε ενα 4εποχων να εισαι καλυμενος. το καλοκαιρι μεσα στην πολη με 40 βαθμους θα βραζεις αλλα δε γινεται αλλιως. το καλοκαιρινο ειναι μονο για 2-3 μηνες. καλοκαιρι με λιγη ψυχρα το βραδυ, κρυωνεις. γενικα δεν κανει για τιποτα (εχω ενα ixs, αλλα δεν το φοραω. πεταμενα λεφτα).
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  15. #15
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Μμ θα διαφωνήσω. Εγώ το δικό μου (Dainese Zentex, όπως μας πληροφόρησε ο αγαπητός Ζεύκας), το χρησιμοποιώ τουλάχιστον 8 μήνες τον χρόνο, συνήθως με κοντομάνικο από μέσα. Είναι αλήθεια ότι αν κρυώνεις με το παραμικρό, τα δροσερά βράδια θα σε τσούξουν λίγο, αλλά αυτό λύνεται πανεύκολα φορώντας κάτι πιο χοντρό από μέσα (ένα φούτερ πχ).

    Επίσης το έχω τουλάχιστον 6 χρόνια, είχε 2-3 ΚΑΛΑ ατυχήματα, έχει κάποιες φθορές/μαυρίλες σε σημεία (ώμους/αγκώνες), αλλά δεν είχα ποτέ τον παραμικρό τραυματισμό στα σημεία που προστατεύει, εκτός από κάποια ελαφρά εγκαύματα τριβής στη μέση, σε ένα από τα ατυχήματα, επειδή είναι κάπως κοντό (λάθος νούμερο :P).
    Life begins at 45°.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF