Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 96

Θέμα: Κλήση χωρίς δίπλωμα και δικαστήριο

  1. #61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Λεφτά για χασοδίκη έχει?
    αν τον στείλει ο ηλίθιος δικαστήριο, θα τον πληρώσει έτσι και αλλιώς.

  2. #62
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2016
    Μηνύματα
    7
    Παιδιά το παπί μου είναι 105 και Εγώ Έχω βγάλει για 125!Αύριο πρωί πρωί θα πάω στην γαδα και θα σας ενημερωσω

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    τοτε εμπαινε όπως ειπαμε, εγγραφη ενσταση στο διοικητη (εχει προθεσμία 3 ημερες απο τη βεβαίωση της παράβασης). Αν εχει περάσει η προθεσμμία πήγαινε και ζήτα ακρόαση απο το διοικητή της τροχαίας απο το τμήμα του αστυνόμου που σ' εγγραψε και μιλόντας ευγενικά, δειξε τα παραστατικά και ζήτα να σου ακυρώσουν αυτη και να σου κόψουν κλήση 10ευρω (γιατι δεν είχες το δίπλωμα μαζί σου). Αν δεν, πανε σε δικηγόρο που εξειδικευεται σε τροχαια ατυχήματα/αστικό δίκαιο και θα σου πει αυτος τι θα κάνεις.

  4. #64
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2016
    Μηνύματα
    88
    Μου φαίνεται περίεργο που σε έγραψε ενω στο σύστημα φαίνεσαι ότι έχεις δίπλωμα ( μέσα στον υπολογιστή στο αμάξι ) και γενικά αν είσαι όπως πρέπει δεν σε σταματάνε ... Εμένα με σταμάτησαν σε αλκοτέστ φυσαω μου λέει καθαρός δίπλωμα έχεις του λέω τώρα βγάζω του δείχνω και μια φωτοτυπία από την καρτέλα μου και ταυτότητα και άδεια μηχανής και μου λέει φύγε και πρόσεχε

  5. #65
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από newrider125 Προβολή μηνύματος
    Μου φαίνεται περίεργο που σε έγραψε ενω στο σύστημα φαίνεσαι ότι έχεις δίπλωμα ( μέσα στον υπολογιστή στο αμάξι ) και γενικά αν είσαι όπως πρέπει δεν σε σταματάνε ... Εμένα με σταμάτησαν σε αλκοτέστ φυσαω μου λέει καθαρός δίπλωμα έχεις του λέω τώρα βγάζω του δείχνω και μια φωτοτυπία από την καρτέλα μου και ταυτότητα και άδεια μηχανής και μου λέει φύγε και πρόσεχε
    δεν έχουν όλα τέτοιο σύστημα.

    εσύ με την φωτοτυπία έπρεπε να την φας. κανονικά πρέπει να έχεις μαζί τα πρωτότυπα.

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.006
    η οδηγηση χωρις διπλωμα απαγορευεται. ΑΠΛΟ. αν εχεις σπιτι, στο εξωχικο, στο υπουργειο δεν ενδιαφερονται. Εκεινη τη στιγμη δεν εχεις τρως κληση. Το πας και την σβυνουν συνηθως. Δεν εχει διπλωμα το παλικαρι. Το οτι θα το παρει σε μερικές μερες ΤΥΠΙΚΑ εχει μεγαλη διαφορα απο το να το εχει στα χερια του.

  7. #67
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    η οδηγηση χωρις διπλωμα απαγορευεται. ΑΠΛΟ. αν εχεις σπιτι, στο εξωχικο, στο υπουργειο δεν ενδιαφερονται. Εκεινη τη στιγμη δεν εχεις τρως κληση. Το πας και την σβυνουν συνηθως. Δεν εχει διπλωμα το παλικαρι. Το οτι θα το παρει σε μερικές μερες ΤΥΠΙΚΑ εχει μεγαλη διαφορα απο το να το εχει στα χερια του.
    EXEI δίπλωμα το παλικάρι από την ημερομηνία που μας έγγραψε, δεν έχει το δίπλωμα στα χέρια του, υπιαιτιότητα του υπουργείου, ο Σέργιος παραπάνω έβαλε τον κώδικα διοικητικής διαδικασίας, ο καραγκιόζης μπάτσος του τμήματος (διότι περί αυτού πρόκειται) δεν ξέρει τι του γίνεται. Σε ένα σοβαρό κράτος θα του είχε ήδη γίνει επίπληξη από τους ανωτέρους του.

  8. #68
    Μέλος
    Εγγραφή
    31/08/2016
    Μηνύματα
    88
    προφανώς μου την χάρισε και του εξήγησα ότι περιμένω να γίνω 20 για να βγάλω το επόμενο κατευθείαν βέβαια δεν είχα πιει φορούσα κράνος μπουφάν γάντια και κατάλαβε ότι δεν είμαι κανένας καγκουρας (τους καγκουρες με αμαξια και μηχανάκια τους έχουν ρημάξει )

  9. #69
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2016
    Μηνύματα
    7
    Παιδιά πήγα Τελικά σήμερα στην γαδα με έγγραφο από το Υπουργείο που λέει το νούμερο του διπλώματος μου και γράφει Επίσης ότι χρησιμοποιήται αποκλειστικά για διαγραφή κλήσεων στο τμήμα παρεμβάσεων της αστυνομίας.Πάω στο τμήμα παρεμβάσεων ο αστυνομικός εκεί ήταν πολύ πρόθυμος να μου την διαγράψει και συμφωνούσε μαζί μου ότι έχω δίκιο πάμε μαζί στον αξιωματικό στο τμήμα ακροάσεων και είναι εκεί ένας αστυνομικός και μια αστυνομικινα κατευθείαν αρχίζουν και με κράζουν και λένε Δεν φτάνει που θα αθωωθείς στο δικαστήριο θες και να μην πληρώσεις εν ολίγοις πάω στον διοικητή και Αφού φτιάχνει τα απαραίτητα χαρτιά για να διαγράφει η κλήση γράφει Επίσης να μου κάνουν τροποποίηση του προστιματος για να πληρώσω και Κάτι και με ξανά στέλνει στο παιδί στο τμήμα παρεμβάσεων ο οποίος επειδή συμφωνούσε μαζί μου και με συμπάθησε μου την διέγραψε και Δεν με χρέωσε Ούτε ένα σεντ!

  10. #70
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.096
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stathis1997 Προβολή μηνύματος
    και λένε Δεν φτάνει που θα αθωωθείς στο δικαστήριο θες και να μην πληρώσεις... Επίσης να μου κάνουν τροποποίηση του προστιματος για να πληρώσω και Κάτι
    Πάμε, μωρή Ελλαδάρα!
    Life begins at 45°.

  11. #71
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stathis1997 Προβολή μηνύματος
    γράφει Επίσης να μου κάνουν τροποποίηση του προστιματος για να πληρώσω και Κάτι και με ξανά στέλνει στο παιδί στο τμήμα παρεμβάσεων
    Θεουληδες λεμε!
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.286
    Ε λογικό δεν είναι; Τόση μανούρα έγινε για πάρτη σου να μη δώσεις κάτι υπέρ δημοσίου;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #73
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.006
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από cityfly Προβολή μηνύματος
    EXEI δίπλωμα το παλικάρι από την ημερομηνία που μας έγγραψε, δεν έχει το δίπλωμα στα χέρια του, υπιαιτιότητα του υπουργείου, ο Σέργιος παραπάνω έβαλε τον κώδικα διοικητικής διαδικασίας, ο καραγκιόζης μπάτσος του τμήματος (διότι περί αυτού πρόκειται) δεν ξέρει τι του γίνεται. Σε ένα σοβαρό κράτος θα του είχε ήδη γίνει επίπληξη από τους ανωτέρους του.
    Για αυτο ειπα πιο πισω οτι το χαρτι που παιρνεις πρεπει να λεει οτι το παρον ειναι για καθε νομιμη χρηση κτλ. Αν δεν εχεις τετοιο χαρτι τρως κληση. Μετα αν πας με τα χαρτια/δικαιολογιτικα ναι πρεπει να στην σβυσουν και αντιστοιχα το καθε δικαστηριο σε αθθωωνει.

  14. #74
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Stathis1997 Προβολή μηνύματος
    ... Επίσης να μου κάνουν τροποποίηση του προστιματος ....
    και το χαρτί του χαλβά;


    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #75
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    και το χαρτί του χαλβά;


    τι μλκα είναι
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2010, 04:33
  2. Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2008, 16:44
  3. Ασφάλεια Χωρίς Δίπλωμα
    από GodLess στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2008, 23:43
  4. χωρις διπλωμα
    από XRakIa$ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 11/08/2007, 00:49
  5. Χωρις διπλωμα?
    από zak_18 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2006, 11:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF